2.6.2020 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak z toho ven?

Česko je prolezlé korupcí jak mršina červy. A to tak, že odzdola nahoru. Od nejnižších úřadů po politické špičky. Od policie po soudy. Není asi dneska v Česku pozice moci, kde by se to nehemžilo korupčními bacily.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 21.5. 2012 9:37, přehled diskusí

I. Lyčka 21.5.2012 9:37

Re: Manželka se v pondělí chystá "na úřad". Na státní úřad.

Malým :o) :o) :o)

P. Čech 19.5.2012 9:29

Mýlíte se, pane Koláři.

Pravdu máte pouze částečnou.Systém je opravdu nastavený tak, že korupci umožňuje, kryje a podporuje. Jedná se však o politický systém (socialismus, notně stříknutý anarchií), nejedná se o žádnou demokracii, jak zcela lživě podsouvají občanům politici a politické strany. Korupce totiž přímo pramení z tohoto systému a jedná se o korupci politickou. Všelijak jsou zvýhodňováni zejména členové politických stran a podpláceni voliči. Korupce totiž není pouze finanční. Korupcí lze směle nazvat předvolební slibování různých výhod voličům politickými stranami. Korupcí lze nazvat rozdávání předvolebního guláše a piva zdarma.A tady je pramen korupce jiné, finanční. Není omylem mnoha lidí, když docházejí k přesvědčení, že chyba systému je v moci a vládě politických stran nad občany země. Toto je evidentní. Politické strany mají ve státě moc absolutní.U jednotlivých stran tomu tak sice není navždy, ale 4 roky bohatě stačí. Ono jde o to, že politické strany jsou ve své podstatě všechny stejné a tuto jejich podstatu jim přímo ukládá ústava. Boj o moc. Strany tedy bojují o moc všemi možnými prostředky včetně korupce, hájí zájmy nikoliv občanů nebo alespoň jejich většiny, ale pouze svých členů ev. příznivců. Těch však nikdy není nadpoloviční většina. Tedy na vině je i nedemokratický poměrný volební systém. Dle mého názoru tento volební systém zapracoval i před rokem 1948. V případě existence většinového dvoukolového volebního systému by se komunisté nikdy k moci nedostali. A stejné je tomu i dnes. Troufám si tvrdit, že v případě existence dvoukolového většinového systému by se do sněmovny dostalo tak max 4-5 komunistů. Jinak je tomu s "bývalými" komunisty. Ti jsou velice chytře rozlezlí ve všech politických stranách a z těchto pozic nadále škodí státu, který lživě vydávají za demokratický.

J. Forman 19.5.2012 6:49

:-))

Porotní systém je super, jenže to v této zemi neprojde.

P. Pavlovský 19.5.2012 10:13

Re: :-))

Přitom tady už za První republiky porotní systém byl! Je ovšem důležité, které všechny zločiny spadají pod porotní systém.

Vzhledem k tomu, že požadavek po porotách má podobně populistický odér jako požadavek po přímé volbě prezidenta, vsadil bych se, že kdyby se o jeho zavedení udělalo referendum, byl by schválen. Osobně bych byl pro.

Strana, která si to dá do programu, si určitě voličsky pomůže!

J. Řezníček 19.5.2012 15:30

Re: :-))

Porotní soudy ano. Ale kauza se k soudu musí nejprve dostat. U nás je řada úslužných policejních figur s metály, kteří kauzu odloží.  Když ne, tak nastoupí úderka typu Vesecká/Soudce Kučera/Rampula a případ skončí. Když ne, měsíce bude spis  ležet u soudu, než  se zjistí, že patří jinam. Za dalšího půl roku studia spisu ( pět tisíc stran) si moudrý a pracovitý soudce vyžadá doplňující údaje atd, atp.  Ne, postupy z vyspělejšího světa u nás nefungují.   Řešení ?  Občané  v ulicích a nový Václav ( ne Klaus) Havel. 

P. Sulc 19.5.2012 3:05

Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

na koho by se dalo svalovat vsechno zlo?  Ktery komunista vytuneloval nejakou firmu ci banku? Ti si nakradli tak leda na vilu ci chalupu, na Mercedesa nebo Bavoraka. Byli mezi nimi nejaci miliardari  ci stomilionari?  Prectete si "Boj o Hrad", dva dily, a pozvracite se z te politiky co by;la uz i za prvni republiky, spina vlevo vpravo, vcetne pana "Taticka".  A co se kradeni tyce, uz tehda byla pekna basnicka: Nade Hradem, pode Hradem, kradu, krades, krade , kradem. Na to je ta republika, od Taticka Masaryka. A mate to. Zrejme ceske zlodejske tradice jsou uz z dob husitu. Ti rozkradli co slo, co neslo, to spalili. Velice pricinlivi lide.

P. Pavlovský 19.5.2012 6:26

Re: Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

Dotaz komunisty na Radio Jerevan_:

Mám platit stranické příspěvky i ze vzjatků (úplatků)?

Odpověď: Jste-li opravdu poctivý komunista, pak ano!

P. Sulc 19.5.2012 18:27

Re: Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

Tak tohle stoji za zapamatovani, je to perfekt.

V. Kain 19.5.2012 9:20

Re: Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

Tak to jste si pane Sulci docela slušně naběhl.Jestlipak víte proč komunisté vydávali za svůj vzor právě tu zlodějskou tlupu husitskou?

P. Sulc 19.5.2012 18:40

Re: Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

Jeste skoda, ze toho Dzugasviliho nepostavili na Vitkove vedle Zizky. Dva velkovrazi by tak zirali laskavym zrakem na svuj dobry lid.

P. Čech 19.5.2012 9:36

Re: Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

Zcela opomíjíte "bývalé" komunisty, pane Sulci. Ty, kteří po roce 1989 chytře zahodili rudé knížky a houfně se infiltrovali do všech možných vznikajících politických stran. Rychle se dostali do jejich vedení a z těchto pozic začali tvořit ústavu a volební zákon k obrazu svému. Posléze svou většinou ve sněmovně a senátu spolu s komunisty současnými onu špatnou ústavu a volební zákon schválili.Pouze zde je pravá příčina všech současných problémů, ze kterých pramení i ona tolik diskutovaná korupce. Korupce totiž není pouze finanční.Budete-li hledat mezi milionáři a miliardáři "bývalé" komunisty, najdete jich mnoho, troufám si tvrdit, že většinu. A o tom to je.

S. Rehulka 19.5.2012 14:06

Re: Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

Ani ti "bývalí" komunisté z KSČ, ani ti současní blbci z KSČM,

ale ti, kteří už dávno před "sametem" byli posláni studovat na prohnilý Západ a když se vrátili dostudovaní, jediný stranický úkol dostali : "Soudruhu, nevstoupuj do partaje, počítá se s tebou pro budoucno, zatím máš flíček v Prognostickém Ústavu !"

P. Čech 19.5.2012 19:18

Re: Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

Takovým byl jedině asi Václav Klaus. Ostatní byli buď "bývalí" a nebo tehdejší členové KSČ, v čele s Vladimírem Dlouhým.

P. Sulc 19.5.2012 18:49

Re: Zlati komunisti!. Kdyby jich nebylo

Ale neopomijim, neopomijim.Mnoho z nich si firmy, kde sefovali, privlastnili a privedli k upadku. A za tu blbou ustavu muze hlavne Pravda-Laska, ten ji chtel honem-honem. Pamatuju kdyz se menila ustava nekdy v sedesatych letech, tak se lide, alespon theoreticky, mohli k ustave vyjadrit, mit pripominky a nez se prijala, vzalo to par mesicu. Ted se usila horkou jehlou pres noc.A nejhorsi je na ni ta imunita poslancu.To v Americe nemame, nikdo neni nad zakonem. Spina je tu taky, je vsude, jenze kdyz se neco provali, tak to nejde jen tak snadno zamest. Toho Praavdu-Lasku, s jeho "tlustou carou", "nejsme jako oni'' a pravni kontinuitou mohl vzit cert, ted ovsem spi , druhy svaty Vaclav , v Blaniku, uctivan svym bajecnym narodem.

V. Vlk 19.5.2012 0:27

Vážený pane,

neznám osobně Kanadu ale to co o ní vím,třeba z hlediska korupce kolem našich Romů tedy dříve Cikánů , co se organizovala v Kanadě a z vyprávění lidí co tam žili, a při porovnání s ČR , nejsem si tak jist ,že  to s tou korupcí u nás je tak hrozné a tam tak báječné.  Je to u nás pro nás  hodně špatné, ale velká část z takzvané „české“ korupce jsou jen mediální kecy,když někdo chce někoho zničit a nebo jde rovnou o předem objednanou akci. (ne u Rátha) Doporučuji , místo radění nám o nějakých těch revolučních výborech a nebo očistných politických stranách, přečíst si článek Benjamina Kurase na stránkách  Česká pozice  -viz www.ceskapozice.cz   článek „Neprůstřelní odsávači evropských peněz: Quango“ http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/nejen-david-rath-nase-penize-odsavaji-i-evropske-nevladni-organizace?utm_source=newsletter&utm_medium=mail&utm_campaign=ns_cnt_sp a poněkud se uklidnit. To je to poslední, co tady potřebujeme , nějaké očistné síly. Služebně jezdím po celé Evropě a jednám i s firmami z USA a o tom, co je to moderní korupce, bych vám mohl vyprávět. Není tak idiotská jako u Ratha , ale on kradl jen drobné. Co takhle americká firma vyrábějící Pandury, a nebo BSA  a letadla Gripeny. Takže klídek, do takových výšek zlodějin a korupce se našinci ještě nedostali.

P. Sulc 19.5.2012 2:58

Re: Vážený pane,

Pane Vlku, zapominate, ze Cesi jsou slusne vzdelany narod , taktez velice ucenlivy. Takze do tech zkodejskych i korupcnich vysek se dostanou jiste velice brzo, holt se ti hosi musi trochu snazit. Urcite se dockate, takze nam na zapadnim kontinentu nemusite zavidet. Ostatne, maji uz jine recordy: ukradene hned 3 lokomotivy, soud pricinliveho masinfiru osvobodil, ukradeny most, i lanovka, vse bajecne pokracuje. Radeji hlidejte lanovku na Petrin a rozhlednu. Preju vam prima weekend

P. Čech 19.5.2012 9:48

Re: Vážený pane,

Ale dostali, pane Vlku. Pouze se o tom mnoho nemluví, poněvadž se jedná o vlivné členy politických stran, které jsou zrovna u moci. Jsou chráněni systémem, který je sám zkorumpovaný a korupci tvořící. Jsou chráněni mocí zákonodárnou, výkonnou i soudní, kteréžto moci jsou samy zkorumpované politickým systémem, u nás panujícím. Nejedná se o žádnou demokracii, jak je nám lživě podsouváno, ale o socialismus, silně stříknutý anarchií. V takovém systému se velice dobře plave zejména "bývalým" komunistům. Kdo myslíte, že onen systém stvořil a schválil? Většinou to byli "bývalí" a současní komunisté.Jen pro vysvětlení. Romové nejsou "dříve" cikáni. Romové jsou cikáni. Romové jsou jen a pouze jedním z cikánských kmenů, stejně jako Olaši, Sinthové či jiní. Tedy, nazývat všechny cikány Romy je terminologický a i faktický nesmysl.

V. Ondys 19.5.2012 10:59

Pane Vlku,

dejme tomu, že jsme stejní jako nedokonalí příslušníci jiných národů, ale velmi se obávám, že pokud by se uskutečnilo mistrovství světa :)))))) v nestydatosti, budeme vždy první, první, první...

A. Kofroň 19.5.2012 12:17

Re: Vážený pane,

Po ránu jsou ptáci rozespalí a zblblí. Tak pravila kdysi Kantorkova kočka.  Je ale poledne, a tak Vím ten cint o amerických Pandurech nespolknu. Leda že by se mezitíám rakouský Steyer přestěhoval do Ameriky, nejlépe Jižní.

Jo, a může za to Klaus, war nicht?

V. Vlk 20.5.2012 0:50

Re: Vážený pane,

Chyba pane, ta firma je celá a komplet americká, má jen rakouský název- račte nahlédnout do rakouského obchodního rejstříku.