4.4.2020 | Svátek má Ivana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 77, poslední: 16.11. 2009 15:39, přehled diskusí

12.11.2009 21:40

Re: Blbý je ovsem, kdyz dotycny Cech nic neumi,

Ale aspoň se to dozví... Pár takových co si mysleli, že jsou mistři a všichni jim v tom přitakali jsem už taky potkal, dokonce dvakrát, poprvé když šli celí nafouknutí do Ameriky a pak ještě jednou, když se s otiskem boty na zadku vraceli :-)

12.11.2009 12:08

Mejstřík jako politolog

V habilitační práci by měla být uváděna pokud možno objektivní a kvalifikovaná fakta. Názor opozičního politika není objektivní a názor loutkoherce není kvalifikovan, natož na tak kontrovesní věc jako byly opoziční smlouvy, ony byly totiž dvě, to jen tak na okraj. Váha jeho politického postoje byla v posledních senátních volbách ohodnocena jen cca o 2,5 procentního bodu více než postoj kandidátky za KSČM.  Pane CSc., i politologie je věda, i když nikoli science.

Skutečně ale nechápu, proč je v práci o podnikatelství citován loutkoherec, nic proti tahání za provázky. I výběr citátů vypovídá také o vědecké úrovni práce. Nic nemám proti vaší snaze si zvýšit příjem, každý legální prostředek je přece dobrý.

12.11.2009 13:09

Vysoká koncetrace blbců na metr čtvereční

Soudruhu Poloněmci:

Citoval jsem Mejstříka jako někdejšího studentského vůdce, nikoliv jako politologa. Citoval jsem ho nikoliv ve své habilitační práci, ale v článku s podtitulem "možné kulturní důvody inovačního úspěchu". A ta citace Mejstříka, ač byla v té době aktuální, byla vzhledem k tématu podnikání okrajová, nicméně byla kuriózně postavena do centra pozornosti při habilitačním řízení v ekonomickém oboru!

Teď toto téma opět dáváte do centra pozornosti a pipláte se vněm i vy soudruhu. Jestli reprezentujete české politology (tzv. vědce), tak vězte že bez zdravého selkého rozumu vám žádná věda nepomůže. Ještě že jste skrytý pod anonymním nikem. Já naopak píši pod vlastním jménem.

12.11.2009 13:37

Re: Vysoká koncetrace blbců na metr čtvereční

Čest práci soudruhu CSc.! V době, kdy slušní lidé nemohli studovat vůbec jste se stal minimálně nomenklaturním kádrem okesního výboru KSČ, možná dokonce krajského výboru, strany, která byla označena za zločineckou organisaci. Léčíte si tím soudruhováním neschopnost dosáhnout habilitace?  Stačí předložit slušnou práci opřenou o solidní publikační činnost a dokázat pedagogické znalosti a schopnosti. Je to reálnější cesta než dopisy akademickým funkcionářům a významným právníkům.

Ač nejste politolog, podle čeho jste rozhodl, že citát Mejstříka je aktuálnější než jakýkoliv jiný, např citát z práce některého poitologa?

12.11.2009 14:39

Politolog?

Ono se dá vědecky zkoumat (a taky zkoumá) i ho/vno. Bez politologie se svět dnes neobejde, že? Miluji politology, kteří rozumí hlavně tomu, co bylo a umí to náležitě vysvětlit a hlavně prodat. Co politolog - to názor, to je celá politologická věda.;-P

12.11.2009 11:54

Mně se to taky nějak nezdá

podle mého názoru má autor spíše spisovatelské ambice a testuje, zda dokáže pobavit humornou povídkou. Já jsem se docela obyčejně habilitoval v Praze na UK když jsem měl požadovaný počet publikací s IF a citacemi a měl jsem odučený předepsaný počet let. Pak jsem napsal obyčejnou habilitační habilitační práci, která vycházelo z toho, co jsem posledních 15 let zkoumal, tu jsem odevzdal spolu se žádostí o zahájení habilitačního řízení na příslušnou vědeckou radu fakulty s akreditací pro můj obor a pak jsem holt čekal - docela dlouho sice, ale chápal jsem to, poněvadž bylo přede mnou přihlášeno 35 uchazečů a věd. rada habilituje v průměru 2 uchazeče měsíčně vyjma prázdnin a já žádnou protekci neměl. No a nakonec jsem byl pozván přednést habilitační přednášku, kde jsme se navzájem s komisí a publikem chovali docela normálně zdvořile a bylo to. Mimo to 20 let zkouším atestace z jednoho medicínského oboru a moje zkušenost je, že neznalost bývá obvykle spojena s arogancí. Jinak panu autorovi přeji nerušenou vědeckou kariéru tu-i cizozemskou.

12.11.2009 11:44

divím se,

že jste při své nesporné inteligenci přišel až dnes na to, že česko je země mafiánů, kteří si zemi rozdělili na způsob středověkých cechů. Přemíra zákonů a norem, údajně "nutná k ochraně občana", která se sm navíc cpe prostřednictvím EU slouží cechům k tomu, aby občanovi znemožnily je obejít. "Služby", které občanovi poskytuje stát ať už přímo nebo prostřednictvím "profesních komor" jsou dílem zbytečné, dílem nekvalitní. Hoši, co spolu mluví si přihrávají kšefty, které jim politici dohazují "ze zákona".  Odpovědnost na papíře velká /to když se hovoří o odměně/, ve skutečnosti žádná. Loajálního kolegu  ostatní vždy podrží, ať už se jedná o vysokoškolského učitele, exekutora, lékaře, soudce, státního zástupce či podobnou "nepostradatelnou" personu. Skutečné znalosti tu nikoho nezajímají a nikdo je taky nepotřebuje, když tu máme prostředí, ve kterém kdejakému debilovi se známostmi nahoře stačí zamávat kulatým razítkem a už se prachy hrnou. to, co tu máme, není "demokracie", ale feudalismus. "Občan", který nemá podporu "někoho vlivného" není občan, ale nevolník. Lidi si to tak ale dělají sami, protože si nedovedou představit,  že by něčeho mohli dosáhnout sami, bez protekce od někoho nahoře. Tak se chovali za socíku a stejně se chovají i dnes. Je mi z toho na blití.

12.11.2009 11:33

Přisuzujete mi mylné motivy

Vážení diskutující:

Já skutečně neusiluji se stát českým docentem prostřednictvím Neviditelného psa. Proto zde také neuvádím úplný seznam svých publikací, aby byly hodnoceny porotou anonymních mafiánů. Já pouze poctivě pro českého čtenáře zveřejňuji to, co se stalo, a jak to probíhalo. Já jsem byl u toho! Napsal jsem hodně případových studií o podnikatelích, proč bych jednou nemohl popsat svůj vlastní příběh v českém vysokoškolském kontextu?

Připomenu ještě mou reakci ze včerejší diskuze k našim super-vědcům: Najděte mi prosím jediný článek v impaktovaném časopise, který předvídal současnou ekonomickou krizi. Jako daňový poplatník se ptám "K čemu jsou všechny ty vědecké impakty, když po sobě nezanechávají žádný praktický impakt?"

12.11.2009 14:30

Ale to nam, pane inzenyre,

klidne ten uplny seznam svych publikaci uvedte. At se poucime a presvedcime na vlastni oci, jaka se vam stala strasna krivda. Treba bude i sranda. A mimochodem - vy jste tu krizi v impaktovanem casopise predpovidal ? Kdepak ?

12.11.2009 10:49

nalejme si cisteho vina

Podivejte se, jednim z nasich nejznamnejsich akademiku je jisty JZ, profesorem uz je tak dvacet let, pred tim byl nejakou dobu docentem. Jeho celozivotni citacni index dle posvatneho SCI/WoS jest 6 (slovy sest). Jinym nasim znamym akademikem (podnika v rade oboru vcetne klimatologie) je jisty VK - jeho celozivotni citacni index dle toho posvatneho SCI/WoS jest 4 (slovy ctyri). Ten je taky drahne let profesorem, docentem myslim nikdy nebyl.  A to jsou prosim super celebrity!

  

12.11.2009 12:57

Re: nalejme si cisteho vina

Chceš snad pomlouvat osmnáctistránkovou vynikající xeroxovou práci našeho nejvyššího ? Tam je citací z tak renomovaných periodik jako je "bankovní závodní časopis" z let osmdesátých. Hotová smršť geniálních myšlenek,proto dostal titul docenta a hnedka profesorisima,protože ta práce byla unikum. Jinak to bylo poslední jmenování profesorem v Karolinu před rekonstrukcí, asi aby to viděl i ten chudák Komenský.

Nebudeš náhodou ďáble medvědovitý také ten "pomlouvač" ? Asi ano, ale nevadí, "psi štěkají, ale karavana bolševiků a jejich poskoků  táhne dál", to mne naplňuje optimismem. Neskonalým.

12.11.2009 14:26

No, ale ten "jisty VK" to dotahl

vlastni pili a pricinenim na predsedu vyznamne politicke strany a na predsedu vlady stredne velikeho evropskeho statu, uspesne zabranil obcanske valce, uspesne provedl zemi transformaci z komunistickeho na trzni hospodarstvi, pote byl nekolik let predsedou parlamentu a az dodneska presidentem onoho statu. Mimoto sepsal a vydal asi tak 15 az 20 knizek (metr to jeste neni, ale moc nechybi), a asi tak 40 odbornych, prevazne ekonomickych clanku, uvadenych na WoS. Jako profesor se nikdy nezivil. Co mate za sebou vy, pane kolego, ze jsem tak smely ? Pochlubte se nam.

12.11.2009 16:17

Re: No, ale ten "jisty VK" to dotahl

R^

12.11.2009 10:37

to se nesmí

dovolit si kritizovat oposmlouvu a její negativní dopady.Ještě horší je kritizovat naší rodnou tunelářskou O D S.To už je absolutně nepřípustné.To jste nevěděl ??

12.11.2009 10:25

Tituly, vědci a plzeňské k tomu

Podle mého příběh pana Pivody již zpracoval Milan Kundera. Mám dojem , že se to jmenuje Nikdo se nebude smát.

12.11.2009 10:22

Jistý světoznámý, dnes už bohužel zesnulý profesor hodnotil k mému překvapení

více titul DrSc., které dotyčný Čech získal v Moskvě, než totéž, získané doma. Podle jeho názoru to v ČSSR řídila mafie, které k tomu nikoho "cizího" nepustila, a tak to schopní k ní nepatřící obhajovali v SSSŔ. Bylo to roku 1989 a jak vidno, podobný stav stále trvá.

12.11.2009 9:37

Vážený pene Pivodo

docenty není z řady důvodů mnoho lidí. Tak se živí poctivě tím, co umějí. A pokud se podívám na složení současného učitelského sboru vysokých škol, tak stále platí zásadní pravidlo - kdo něco umí, tak to dělá, kdo to neumí, tak o tom učí, nebo píše nebo obojí.

Zkuste se také živit poctivě.

12.11.2009 10:10

Re: Vážený pene Pivodo

Ja to znam takhle: Kdo necemu rozumi a vi jak to uvnitr funguje, tak se to snazi vylepsit. Kdo to umi pouzivat, tak to pouziva. A kdo tomu vubec nerozumi ani to nedokaze pouzivat, ten to uci. (A jeste dodatek, ktery sem uz moc nepatri: A kdo to neumi ani ucit, tak uci telocvik.)

12.11.2009 10:24

Re: Vážený pene Pivodo

Takhle jsem to neslyšel. Bylo to, kdo to umí, ten to dělá, kdo to neumí, ten to učit a kdo to neumí ani učit, ten to ŘÍDÍ.

12.11.2009 14:32

Re: Vážený pene Pivodo

Tak nevim, znam osobne nekolik nositelu Nobelovy ceny, kteri jsou zaroven vynikajicimi uciteli.

12.11.2009 9:24

Pane Pivodo,

proč jasně neuvedete počet publikací a jejich citací v impaktovaných časopisech. Na to se stačí  podívat na sebe do Web of Science. Váš příběh se mi nezdá. Docentura není zase tak atraktivní hodnost, aby se s ní dělaly takové ciráty a dostane ji téměř každý, kdo aspoň trochu ve svém oboru něco znamená a učí na VŠ.

12.11.2009 10:27

Re: Pane Pivodo,

U někoho ano, u někoho ne. U někoho publikace dokonce vadí a někteří vedoucí kateder těžce nesou, že jim vysokoškolský zákon nedovoluje publikování v mezinárodních časopisech podřízeným zakázat.

Tak může mít nějaký asistent, více publikací, než jeho vedoucí s titulem profesora a to je jak jistě uznáte, nepřijatelné.

12.11.2009 10:39

Prosim vas, nezvante,

schopni lide takovemu cloveku utecou, a zbydou ti neschopni. Ti ovsem nepublikuji sami od sebe. Mimochodem, co vase publikace, kde je lze najit ? Kdyz se tak vyznate.

12.11.2009 15:45

Re: Pane Pivodo,

To je naprostá hloupost, kterou si vymýšlíte, aby jste něco napsal. Vedení všech VŠ přímo prahnou po publikacích, protože podle toho dostávají peníze.

12.11.2009 13:14

Re: Pane Pivodo,

Podival jsem se do WOSu a zjistil jsem, ze autor publikoval v IF casopise 1 clanek, Scopus mi vyplivl 4 s tim ze se jedna o jine casopisy nez IF. Kazdy at si udela obrazek sam.

12.11.2009 9:00

Na Hradě trůní nositel falešného titulu Profesor z VŠE Praha!

..... co k situaci v ČR více dodat?Rv;-(

12.11.2009 13:15

Re: co k situaci v ČR více dodat.

Prakticky nic.

Že jsi blbeček pozná každý sám.

12.11.2009 8:58

Takovyhle jsou nejlepsi,

"Uhodil jsem teatrálně do stolu objemnými sborníky z prestižní Babson Entrepreneurship Research Conference, abych jednoznačně vyvrátil negativní posudek doktora věd Konečného, že v mé habilitační práci není vůbec nic vědeckého.". Takový lidi miluju. Pripada mi usmevne az smesne, dokladat vedeckou praci prispevky z nejake konference. Byl tam pan Pivoda aspon jako Invited Speaker v Plenary Session ? Asi ne, to by nam to napsal. Zajimave je, ze podle svych vlastnich slov skvely Ing. Pivoda se nehabilitoval na jedne z tech americkych univerzit, kde udajne prednasel. Nejaky ten aspon Assistant Professor (to dostane kazdy lepsi postdoc), pote povyseni na Associate Professor, kdyz je pan Pivoda tak dobry. S tim by uz mohl mlatit o stul jinak. To by si zadna universita nenechala ujit. Jestli on to ale neni druhy Svejnar, dle vlastnich slov ohromna kapacita v tomhle Misigánu. Rekl bych, ze to Prof. Konecny ve svem posudku formuloval pekne: Autor ve vsech castech prace ... uvadi .. citaty, ktere glosuje. Jednotlive kapitoly pripominaji spise dosti obecne diskutabilni popularizacni clanky nez vedeckou praci. Svymi vyplody zde to Ing. Pivoda, CSc docela dobre potvrzuje.

12.11.2009 11:39

Re: Takovyhle jsou nejlepsi,

Autor ma jednu publikaci registrovanou na Web of Science, zadnou na Scopusu. Na Scopusu ma registrovane 4 citace. Pri vsi ucte, to je na docenturu malo. Vim dobre o mizerne kvalite ekonomickeho vyzkumu u nas i o zabetonovanych soc-kadrech, ktere mezi sebe nikoho odlisneho nechteji, ovsem prorazit se to musi kvalitou, ne fnukanim.

12.11.2009 19:51

Re: Takovyhle jsou nejlepsi,

Dovolil bych si oponovat, ze v soucasne dobe neni az tak jednoduche ziskat pozici Assistant Professor, jedna-li se o slusnejsi universitu (alespon v mem oboru bunecne a molekularni biologie). Nerekl bych, ze ji davaji kazdemu lepsimu post-doc. Konkurence je ted obrovska, kolem 55 000 post-docu, a federalni podpora nizka, rada universit momentalne neprijima.