29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Jak je to vlastně s tím peklem?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 5.4.2018 18:14, přehled diskusí

nesouhlasím:
Autor: J. Pospíšil Datum: 5.4.2018 18:14

Vážený pan kolega má mizerné vědomosti o křesťanské filosoffi. Bohužel jeho hodnocení je plné ideologie minulého režimu.

Ocistec byl predepsan k vereni:
Autor: P. Sulc Datum: 5.4.2018 2:49

jako nove katolicke dogma na II Lyonskem koncili, tusim 1270. A opravdu, v bibly o nem neni ani slovo. Takze kdyz cirkev naridi nove dogma, ze peklo neexistuje a lotrasove nemaji zivot vecny, tak to tak bude, i kdyby se Jezis Kristus stavel na hlavu.

Ake peklo?:
Autor: I. Teren Datum: 4.4.2018 23:19

Toto je peklo. )

Odborník:
Autor: P. Papež Datum: 4.4.2018 22:46

Odborník na dámská a pánská přirození mluví o peklu. Jsem zvědav, k čemu se bude vyjadřovat příště.

Peklo že neexistuje?:
Autor: B. Hamal Datum: 4.4.2018 22:21

Proklatě, tak proč jsem byl vlastně celej život tak hodnej?

Strach z pekla:
Autor: S. Lorenc Datum: 4.4.2018 21:26

Ach, ty představy bezvěrců o křesťanství jsou vážně někdy bizár... Myslím, že neznám křesťana, který by byl křesťanem kvůli strachu z pekla. Tak to nefunguje a ani fungovat nemůže.

Další sranda je, když se křesťanství jakoby redukuje na katolictví.

Církevní totalita:
Autor: P. Rajman Datum: 4.4.2018 16:50

Kritika církve postavená na srovnání s komunismem mi připomíná jedni pohádku o tom, že ať už peklo bylo nebo nebylo vymyšleno bylo dobře.

Napsal předseda ostravské ZO KSČ s.:
Autor: J. Urban 043 Datum: 4.4.2018 15:46

Radim Uzel. Jsem si jist, že jakkoli s ním polemizovat na jakékoliv téma nehodlám a nebudu.

No A? Proč to tu píšete už po několikáté ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 4.4.2018 19:57

Abyste dal na vědomí, jak jste lepší ? Co jste dělal proti mínulému režimu, že se tak potřebujete zviditelnit ?

A on vás někdo nutí polemizovat s autorem ?

Re: No A? Proč to tu píšete už po několikáté ?:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 21:38

Ona ta souvislost mezi komunistickým uvažováním a nenávistí vůči církvi nemusí být zřejmá každému. Je dobře, že to napsal.

No vida.:
Autor: Z. Paldus Datum: 4.4.2018 13:46

Jak krásně se ztotožňuje strach katolický se strachem nacistickým a komunistickým. V každém působí strach z pekla.

Výchova peklem:
Autor: K. Tejkal Datum: 4.4.2018 13:17

Strach z pekla ve 21. století ztratil výchovný potenciál. Už nedělá člověka lepším a Franta to ví. Věčné zatracení totiž čistě logicky nemůže být spravedlivým trestem ani pro největšího hříšníka. Franta by rád učinil katolickou víru přitažlivou i bez pekelných hrozeb, protože jen tak může tato víra důstojným způsobem žít dál. Přestože jsem agnostik, přeji Frantovi úspěch.

Re: Výchova peklem:
Autor: J. Sova Datum: 4.4.2018 14:54

Úspěch v čem? Že katolická církev zavrhne Ježíše?

Ten mluví o věčném zatracení.

Re: Výchova peklem:
Autor: K. Tejkal Datum: 4.4.2018 16:05

Někteří lidé víru a božstva potřebují, bez nich nemohou přežít. Je lepší zachovat katolickou církev jakž takž kultivovanou staletími a s relativně moudrým vedením, než mít tisíce nových a totálně ujetých sektiček.

Původně barový vyhazovač, marxistické 🐷 Francis:
Autor: P. Klíma Datum: 4.4.2018 12:36

zrušil po dvou tisících let křesťanům Peklo.

Arogantní levicové hovado - to je pravé jméno jistého papeže "Františka".

Ať už je výrok autentický, či nikoli,:
Autor: B. Rameš Datum: 4.4.2018 10:47

mně celkem stačí vědomí, že peklo si umíme udělat sami, tady a teď, k tomu nepotřebujeme nadpřirozeno. Pan Uzel by o tom mohl také něco vědět.

Pan Uzel by o tom mohl také něco vědět.:
Autor: M. Pivoda Datum: 4.4.2018 11:42

Například, když se panu Uzlovi zauzluje penis.

Pivoda, besídka zvláštní školy je vedle 🐒:
Autor: P. Klíma Datum: 4.4.2018 12:37

:))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 4.4.2018 19:58

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 4.4.2018 10:41

Ha ha, skvěle jsem se pobavil. Tomuhle říkám "hluboká" úvaha hodná vzdelaneho člověka. U pana doktora Uzla nicméně nic překvapivého. Přesto ho mám docela rád a rád si od nej semtam neco přečtu nebo poslechnu rozhovor. Usmivam se u toho, a i když s panem doktorem téměř vzdy nesouhlasím, oceňuji jeho urcity nadhled, se kterým dokáže vést diskusi. Tento článek je takový roztomilý neškodný kopanec od nezbedneho malého dareby. :)

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 4.4.2018 11:35

Vidím to stejně

hm:
Autor: R. Szewczyk Datum: 4.4.2018 10:35

tadyk v diskuzi někdo použil výraz : křesťanská víra : kurnik šopa, co to je? to jako existuje nějaké křesťansko , třeba jako stát, a ten má víru, podle všeho však víru může mít jen člověk, a to velkou , malou , silnou a pod. nikoliv jablečnou,

co se tyká neexistence po smrti, tak existují náboženství, které tu neexistenci považují za vrchol existence, a celý usilí života je zaměřeno k cíli neexistence, i ráj chápe jako trest, to není však nic nového, například tématu se věnoval i Oskar v Dorianovi,

Exaktní řešení:
Autor: Z. Lapil Datum: 4.4.2018 9:19

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1690-odpoved-na-tuto-otazku-prekvapila-vsechny-studenty-je-peklo-exotermicke-nebo-endotermicke

Z článku vyplývá, že peklo fungovalo přinejmenším jako příjemce duší, ale už nefunguje, to je jako by nebylo. Otázkou je, co z toho vyplývá pro papežův sexuální život, protože autor odkazovaného článku nemusí být jediný, kdo takové věci dal do souvislosti.

Vždyť to neřekl!:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 8:54

Ten rozhovor si z gruntu někdo vymyslel. Pane Uzel, to je taková taktika - dělat, jako že někdo něco řekl a pak to sofistikovaně rozstřílet. Právě to jste udělal vy.

A ještě něco jste udělal: vy asi zásady sociální komunikace ovládáte, že? Takže vám nemusím vysvětlovat, že když někdo říká: "Dnes jsem unavený, protože včera jsem večeřel s hercem XY a diskutovali jsme dlouho do noci", jeho skutečné sdělení pro nás je, že zná slavného herce tak důvěrně, že s ním chodí na večeře a diskutuje, nikoli únavy.

Takže: vaše skutečné sdělení je toto: "Nemám rád církev, nemám rád náboženství, nevěřím v boha, protože jako harant jsem tohle všechno musel absolvovat a dodneška mi to leze krkem! A rád bych využil své autority psychiatra, abych věřícím touto cestou uštědřil kopanec!"

Jděte do háje, pane doktore! Máte smůlu, já měl v rodině někoho, po kom se vaši kolegové hnusným způsobem prošli jen proto, že byl za komunismu souzený, takže si to mohli bez rizika dovolit. Víme, co uměli totalitní "soudní znalci",a jsou tam dodnes, takže víme, co psychiatrie umí. Zkuste mě dát k soudu. Budu mít co říct, nebojte se!

A taky vím, čím se ta smečka v bílých pláštích bude bránit - psychiatrickým diagnostikováním mě, mého otce a každého, kdo se proti vám opováží pozvednout hlas. Nikdy jste si nepřipustili žádný pocit viny, hrajete si na bohy. Proto chcete vykořenit náboženství, abyste roli boha hráli sami. A daří se vám! Plno lidí vás považuje za nepodmíněné autority už teď, ale to vám nestačí, makáte na tom pořád dál. Pane doktore, jděte do hajzlu!

Re: Vždyť to neřekl!:
Autor: J. Urban 043 Datum: 4.4.2018 15:49

Naprostý souhlas. Zvláště pak psychiatr a současně člen a dokonce předseda ZO KSČ. Flus.

Re: Vždyť to neřekl!:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 21:35

Díky za podporu.

Vy jste pekelník,:
Autor: K. Janyška Datum: 4.4.2018 8:10

komunisto, dlouholetý předsedo buňky KSČ... Dzp.

Re: Vy jste pekelník,:
Autor: J. Urban 043 Datum: 4.4.2018 15:51

Díky pane Janyško, vidím, že jste to napsal dávno přede mnou.

radiovaticana.cz:
Autor: Č. Berka Datum: 4.4.2018 7:33

Svatý stolec se distancuje od údajného rozhovoru Eugenia Scalfariho s papežem Františkem

Vatikán. Svatý stolec se distancuje od údajného rozhovoru s papežem Františekem zveřejněného v dnešním vydání italského deníku La Repubblica. V kontroverzním interview se zakladatel tohoto listu Eugenio Scalfari chlubí svým přátelstvím s papežem Františkem a předkládá čtenářům – nikoli poprvé – fiktivní rozhovor, ve kterém Petrův nástupce popírá existenci pekla či vyjadřuje potěšení nad tím, že bývá nazýván revolucionářem.

„Svatý otec František před nedávnem přijal zakladatele deníku La Repubblika na soukromé návštěvě u příležitosti velikonoc, avšak neposkytl mu žádný rozhovor. Obsah zveřejněný tímto autorem v dnešním článku je plodem jeho rekonstrukce, v níž nejsou citována slova vyslovená papežem. Žádná citace z uvedeného článku proto nemá být považována za věrný přepis slov Svatého otce,“ čteme v tiskovém sdělení ředitele tiskového střediska Svatého stolce.

Re: radiovaticana.cz:
Autor: R. Gramblička Datum: 4.4.2018 13:04

a co na to svatá židle? A Jan Tleskač?