13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Inu, pokrok nezastavíš

Často slýchám věty jako „Postaru se žít nedá“ (Že by?) nebo „Musíme stále jít vpřed“ (Proč? Kam přesně? A víme, co nás tam čeká?). Zářné zítřky jsou lidem slibovány možná už od dob lovců mamutů, takže už by sakra dávno měly nastat. Kde jsou?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Pakosta 28.5.2020 18:24

Ale to jste klidně mohli nosit do sběrny i ten použitý. Na váhu by toho bylo dokonce o něco víc, i když jen o hohno...

A. Pakosta 28.5.2020 18:20

To jste na tom, pane Kovaříčku, opravdu špatně, když se bez počítače už ani nevyresete. A na ten euroatlantický záchodový pokrok mám obecně názor velmi skeptický - vylít s každým hounem pět až deset litrů pitné vody je vyslovený zločin a už se i u nás pomalu ukazuje neúnosnost takového řešení. A Vy k těm pěti litrům splachovací vody ještě přidáte další dva či tři, plus energii na ohřátí toho vysoušecího vzduchu.

J. Hajský 28.5.2020 15:56

Před mnoha a mnoha léty, když jsem byl ještě školák a soutěžili jsme o co největší množství odevzdaného papíru do sběrny říkali jsme si:

Chceš-li býti dobrým Čechem, vytírej si zadek mechem, každý kousek papírku, věnuj raděj na sbírku.

J. Hajský 28.5.2020 15:51

A po vytření pozadí ho hodil zpět do štoudve s vodou k omytí a dalšímu použití.

Hle - středověký ekolog!

V. Braun 28.5.2020 14:10

"Pro jistotu by bylo lepší to nezkoušet"

No, to by se ovšem zastavil veškerý pokrok, protože ten je dlážděn spoustou nesmyslných nápadů, které ovšem v době svého vzniku vypadaly slibně. Že je třeba prošlapávat slepé uličky ostatně už věděl i Jára Cimrman.

V. Kolman 28.5.2020 11:07

Jsou věci mezi nebem a zemí, o jejichž složitosti nemá běžný smrtelník často ani poněti:

"Například lustr."

P. Vébr 28.5.2020 10:02

Karel IV, blahé paměti, používal čerstvá housata...

Z. Lapil 28.5.2020 9:52

Já myslím, že zájemkyň bude dost. On je docela rozdíl mezi šlapáním chodníku a zaměstnáním pod penzí.

Ale jako všechno, i tohle už tady bylo. Viz https://www.databazeknih.cz/knihy/pantaleon-a-jeho-zenska-rota-60330

Z. Lapil 28.5.2020 9:46

Taky jsem na to koukal. Počítám, že změna je v tom, že od paní autorky na "její" test už nepotřebujou ampulku, ale stačí kapka z prstu.

J. Vintr 28.5.2020 8:57

Proti vytírání pozadí hrstí štěrku, jak se to údajně provozuje v některých afrických zemích, je vynález toaletního papíru přímo epochální. I proti lopuchovým listům má značné výhody. Dokonce vychází o dost lépe i ve srovnání s denním tiskem.

P. Moravčík 28.5.2020 8:14

... a s Alzheimerom. Tie to zabudnú vyúčtovať.

P. Dvořák 28.5.2020 7:39

Vážně? Odkud vám tu krev brali?

" . . . nepřestávám libovat, jak se za mého života změnily odběry krve. „Tady si pevně stáhněte tu hadičku kolem paže, zacvičte si a tu hadičku pořádně držte!“ Tak to už je historie . . . "

Poslední odběr jsem měl před třemi měsíci, jediný rozdíl byl v tom, že hadičku nahradila jakási páska se samosvornou přezkou.

P. Victorin 28.5.2020 7:17

Jeden z dnešních, lepších článků...

P. Hatina 28.5.2020 7:07

To je právě ta potíž. Státem vyhlašovaný pokrok, je povinný, a nelze se mu vyhnout.

Napadlo by třeba před pár lety drobné živnostníky, že budou muset vlastnit smartphone s napojením na internet a posílat údaj o každé platbě na MF online?

Ostatně, ani v té Austrálii to nebude žádný med. Slečna sexuální pracovnice za provedenou "práci" určitě nedostane keš, ale bude jí muset řádně zaevidovat, vyfakturovat zdravotní pojištovně a taky zdanit a odvést odvody. Kdoví kolik jich se na tu novotu přihlásí, a koho při tom o ebou :))

J. Kovaříček 28.5.2020 5:03

Hezký článek, díky autore. Hodně věcí se kvalitativně zlepšuje, třeba lidská blbost, jak tak pozoruji. S jedním zde uvedeným tvrzením souhlasit však nemohu - ten toaletní papír je přece jen vynález barbarský. Už dávno ho nepoužívám, namontoval jsem si k tomu účelu vynalezenou záchodovou sprchu, tak jak jsem to okoukal v Thajsku. A také mám "prkénko" řízené počítačem. V chladném ránu je příjemně vyhřáté, po osprchování zapnu trysku s teplým vzduchem, který pěkně vysuší. Tak tomuhle říkám pokrok, tedy zdárný krok ku zářným zítřkům. Proč se to neujalo na pokrokovém západu? Inu barbaři!

Ano, na ty sexuální služby mají invalidé v Austrálii právní nárok. Nejvíce jsou prý oblíbeny sexuální pracovnice s Parkinsonem.