27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Inspirace pro bezdomovce

Na pražském Žižkově stojí jedna chátrající budova. Před revolucí v ní bylo zdravotnické zařízení, takzvaná poliklinika, po převratu se o ni dlouho nikdo nestaral, jak už to tak bývá u majetku ve státním vlastnictví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 29.6.2018 9:11

Re: Žijeme v právním státě - šílený názor.

Určitě. Většinou metodou zvanou korupce :-).

Ale vážně: stát koná, i prostřednictvím toho nejposlednějšího úřednického nebo policejního čičmundy, přesně podle zákona. Chcete-li si vyjednat něco mimo zákon, musíte právě přes korupci nebo přes parlament. Nic si nenamlouvám: první je riskantní, druhé - pokud to vůbec zafunguje - je na VELMI dlouhé lokte.

Mezi občany a podniky (všechny kombinace) se vyjednávat dá, i když samotný člověk tahá za hodně krátký konec provazu a obvykle uspěje jedině způsobem "tuhle práci za tyhle peníze dělat nebudu". "Nakoupím jinde". Ale viz mobilně telefonní operátoři: naznačíte, že půjdete jinam, a najednou to jde.

Z. Lapil 29.6.2018 8:55

Re: K soudu

Vždyť to píšu: není jistota, že budou platit (aspoň) provoz a že se vystěhují.

Obecně platí, že neobydlený barák je na tom hůř než barák obydlený skoro kýmkoliv. Samozřejmě za předpokladu, že si ten kdokoliv nedělá na podlaze ohníčky a na záchod chodí na záchod. Nebo tak něco.

P. Dvořák 29.6.2018 0:57

Re: Žijeme v právním státě - šílený názor.

To je právě ten děs, který jste odhalil v plné nahotě v prvním odstavci.

Vážně jste přesvědčený o tom, že si řadový občan-volič může vůbec něco vyjednat, co by se aspoň za nehet vešlo?!

J. Novak 28.6.2018 23:53

Re: K soudu

Pronajmout za symbolickou korunu? A potom to ještě budete za své těm g.a.l.m opravovat a udržovat? Takhle má "Černého Petra" soudce.

K. Janyška 28.6.2018 18:36

Re: Žijeme v právním státě

Právní stát levicového nebo pravicového směru neexistuje. Buďto je nebo není. Jediné právo pravé, právo soukromé, nic takového nezná... Dzp.

J. Kanioková 28.6.2018 17:20

Chichichi

J. Sinnreich 28.6.2018 15:25

Re: nejlepší je , nechat spadnout

Podobny pripad uz tu byl. Zlodeji kovu, na ktere se zritila jimi podriznuta konstrukce v Poldi Kladno, zalovali majitele za to, ze nezajistil dostatecne object proti ndovolenemu vstupu.

P. Han 28.6.2018 14:55

Re: nejlepší je , nechat spadnout

Mám obavu, že by se soudili se státem, který jako vlastník jim tu kolaudaci nezařídil-

M. Mikulec 28.6.2018 13:46

Žijeme v právním státě

levicového směru. Extrémismus existuje pouze pravicový, starat se o sebe a dělat svobodná rozhodnutí je příliš pravicové- instituce vědí všechno nejlépe: banky vědí nejlépe, co s našimi penězi, školy vědí nejlépe, jak vychovávat vaše děti, instituce zdravotní péče vědí nejlépe, co potřebujete ke svému zdraví, náboženské instituce vědí nejlépe, jak a čemu máte věřit...

Š. Hašek 28.6.2018 13:21

Re: nejlepší je , nechat spadnout

Souhlas, samozřejmě.

Jenom mě napadlo, že vrchní revident VZP včas zjistí, že oni byli jaksi rozmačkáni na fašírku budovou, co nemá kolaudaci pro "Vzdělávací středisko anarcholidskobruselismu dle Krnáčové" - a jaksi budou ponecháni před vrátnicemi nemocnic, co si je já (i Vy) platíme celý život. Nelze papír podat zpětně! Ani s pomocí televize všepomocněveřejnoprávní. Mein Gott, ta televize by tam určitě byla několik minut předem, i ŠabatStropnickýrodina by tam byli, aby z toho byl lidskoprávní TVpřenos. Anarchista propíchnutý štíplým prknem státního nepořádku, no neber to.

Zráceno, právnicky neošetřeno.

M. Prokop 28.6.2018 11:31

Re: nejlepší je , nechat spadnout

Přímo ideální by bylo, kdyby to spadlo na squatery.

Č. Berka 28.6.2018 11:11

nejlepší je , nechat spadnout

https://praha.idnes.cz/praha-karlova-univerzita-vila-milada-squat-uzsvm-f7q-/praha-zpravy.aspx?c=A180509_150332_praha-zpravy_nuc

Z. Lapil 28.6.2018 10:55

Re: Žijeme v právním státě.

Za posledních skoro třicet let jsme obé zahnali do koutů. Když vezmete, co nám bolševici po předchozích 40 letech svého panování (a předchozích skoro deseti letech války) vrátili, není to zase až tak špatné.

Z. Lapil 28.6.2018 10:50

Re: K soudu

Pan Schwarz má pravdu. Majitel zcela zodpovědně oznámil státu, že se mu do baráku nacpali lidi, co tam nemají co dělat a dělají tam binec. Že se od té doby střídá stav "podle soudu je to v pořádku" a "stát nedokáže vymoci soudní rozhodnutí", za to majitel fakt nemůže, ať jsem to já, vy nebo SŽDC.

Nejsmutnější na tom je, že ten barák zatím opravdu nikdo (dříve Praha 3, nyní SŽDC) nepotřebuje, takže by ho majitel docela dobře mohl pronajmout za korunu ročně. Bohužel se tak nestalo, nejspíš proto, že A/ "stát" nic neudělá bez výběrového řízení a zejména - úředník, který by něco pronajal za korunu, bude vláčen novinami (ne-li soudy), že řádně nepečuje a kdoví, kolik dostal bokem, B/nemůže si být jist, že podobní aktivisté budou platit topení a elektřinu a C/ že objekt opustí, až dostanou výpověď.

Že je ten barák od pohledu k ničemu (co z toho uděláte? Dvě, možná tři patra mizerných levných kanceláří) a na celkem lukrativním pozemku by se dalo postavit něco, co ponese peníze, přičemž zavedeným postupem v podobných záležitostech je "netrápit se s bouracím povolením, ale nechat spadnout", to je další problém.

Doporučuji zklidňující mantru: Na vládu nenadávám, protože vím, že kdyby se to mělo dělat líp, musel bych to jít dělat sám.

Z. Lapil 28.6.2018 10:30

Re: Ano, kraďte a vybydlujte !

Obávám se, že jste to shrnul naprosto přesně. Děkuji.

Z. Lapil 28.6.2018 10:29

Re: Žijeme v právním státě.

Obávám se, že v právním státě žijeme jen přibližně. Nejde o zlaté padáky (na takový máte právo: vyjednejte si ho a je váš aneb Voják se stará - voják má) a všechny ty příklady, které uvádíte. Do důsledku vzato - je-li to napsáno v zákonech nebo to zákony nezakazují, nejsou pravidla právního státu narušena.

Problémy jsou podle mě dva, přičemž druhý plyne z prvního.

Takže 1/: u nás platí právo jen přibližně. Parádním příkladem je zákon silniční: jak si může někdo myslet, že se u nás zákony běžně dodržují, když nefunguje ani zákon tak veřejně kontrolovatelný, jako je ten o maximální povolené rychlosti? VEŘEJNĚ kontrolovatelný, to že v obci všechny předjíždíte jak ďas a všichni to vidí, ale policajti jsou na vás krátcí, protože s sebou nemají měřák nebo ho sice mají, ale podle bumážky smějí měřit o dvacet metrů jinde, to je jiné vyprávění.

Patří pod 2/: nevymahatelnost práva. Problém s vymahatelností se řeší dalšími a dalšími zákony. Naivně až pitomě (protože naivní má právo být jen mladý člověk, s věkem se naivita transformuje právě v pitomost; a v parlamentu tak moc mladých není a nikde jinde se zákony neschvalují) se předpokládá, že nové - složitější čili méně přehledné - zákony se na rozdíl od těch prvních dodržovat budou.

J. Hruška 28.6.2018 10:18

Re: Žijeme v právním státě.

Haló Jene, žádné "popravdě"!! Srab a bída kouká ze všech koutů také, TAKÉ , materiálně. Pohleďte kolem sebe pozorněji! Ahoj.

K. Janyška 28.6.2018 10:13

Ano, kraďte a vybydlujte !

Nic se vám nestane. Ale musíte se nazvat aktivisty, ne bezdomovci... Dzp.

P. Lenc 28.6.2018 10:04

Ano,

ultralevičácké-fašizující skupinky mají volné pole působnosti.A zakročit proti této pakáži nejde, bylo by to "nehumánní a nedemokratické".Nemluvě o tom jak by se "spravedlivě rozhořčila" část médií, včetně některých "pedagogů" na různých sociálních fakultách, kteří tuto pakáž vychovávají. Tato salámová metoda likvidace právních jistot ve prospěch těchto skupinek vede pouze k jednomu.Naprosté nedůvěře ve stávající právní systém a k rozkladu zákonnosti jako takové.Strach a zbabělost státní správy vymáhat právo je u těchto skupinek šokující, ale naprosto vypovídající.A přístup st. zástupců kteří mají konat a soudů které mají soudit je flagrantní.Ano, začíná rozklad státu.

P. Harabaska 28.6.2018 9:24

Re: K soudu

Začíná rozklad státu, pomalu, plíživě, výběrově, ........ Jak to nazýval V.I. Lenin ve svých "dílech"? Odumírání státu. Myšlenky velkého Lenina nacházejí svou realizaci.

Š. Hašek 28.6.2018 9:19

Re: Bezmoc státní moci

Přesné.

Dále viz i můj "povzdech" níže.

F. Navrátil 28.6.2018 9:16

Bezmoc státní moci

Policie a soudy jsou kalibrovány na buzeraci slušných občanů. Pokud se někdo tomuto schematu někdo vymyká, například mafiáni, anarchisté, sociální paraziti, aktivisté z neziskovek a další pachatelé dobra, státní moc je bezmocná. Nebo to alespoň předstírá.

Š. Hašek 28.6.2018 9:12

Re: K soudu

Přesně!!

Začíná rozklad státu, pomalu, plíživě, výběrově, ........ . Soudy a policie si troufnou jen na "osamělého pěšáka", který je nejdřív zmasírován Moravcem a Norou168 v televizi.

Na hrůzu kliniky, nad kterou drží hýzlovsky ochrannou ruku nějaký zelenolidskoprávní politik/gauner si netroufnou!

A ještě se najdou občané, kteří mají takové právní vědomí, že budou popotahovat majitele (SŽDC), že "neplní péči řádného hospodáře". Je to stejné, furt. Jako s alimenty, soud a policie nekoná, a tak to zacvakáme direkt přes rozdávání peněz ouřadem. Jen proto, že nějaká Gajdůšková/Dienstbier - ti potřebují voličky! Uznávám, že tyto řádky nejsou předmětem článku.

J. Schwarz 28.6.2018 7:56

Re: Žijeme v právním státě.

Popravdě materiálně si nežijeme špatně, bohužel to víc než kompenzuje nasranost v důsledku výše popisovaných poměrů.

J. Schwarz 28.6.2018 7:53

Re: K soudu

A co ti "šéfové" mají dělat? Postavit a vycvičit soukromé komando a ty lumpy vymlátit? To by se na ně všichni vrhli, včetně "demokratických stran" a ještě demokratičtějšího tisku. Šéfové používají zákonné prostředky - žaloby, soudy, policii. To stát selhává nebo se jen ukatuje, jaké síly jej ve skutečnosti ovládají.

M. Těhanová 28.6.2018 6:52

Re: Žijeme v právním státě.

Máte pravdu, právní stát už je jen pro darebáky. Normální občané na něj nemají prachy.

V. Hejdak 28.6.2018 6:49

K soudu

K soudu všechny šéfy ze správy majetku SŽDC, že tohle trpí se svým majetkem. To tam za to skutečně nikdo neodpovídá ?

R. Langer 28.6.2018 6:37

Re: Žijeme v právním státě.

To, že se máme nejlépe za poslednich cca 80 let je pravda, ale rozhodně to není díky státu, ať už má jakýkoliv přívlastek. Ten stát naopak dělá všechno proto, aby to tak nebylo. Způsob jste popsal dostatečně.

P. Dvořák 28.6.2018 3:27

Žijeme v právním státě.

Což převedeno do praxe znamená, že je zde drtivá diskriminace většiny. Myšleno těch kteří chodí do práce, platí daně, plní čekárny tak leda u doktorů a nejezdí k nim domů komise posuzovat výšku sociální dávky.

Práva mají všichni zločinci, úchyláci, nefachčenka, profesionální vysavači rozpočtu jako např. neziskovky. Dále přivandrovalci ze zemí, kde jim nic nehrozí, za cestu jsou schopni zaplatiti sumy v řádu našich ročních výplat a u nás je na ně vynakládáno víc, než na moji mámu, které po čtyřiceti letech její práce a pětačtyřiceti letech mé práce musím doplácet na obyčejný domov důchodců.

Také gangsteři s bílými límečky, mezi něž počítám třeba i bankéře a slizké politiky, mají právo na milionové padáky, dotované jídlo a chlast v poslanecké kantýně, zdarma služební auta a někteří navíc limuzíny se šoférem. Jsou téměř neodvolatelní, koryta si prohazují jak se jim zamane, nemusí platit žádnou náhradu miliardových škod.

A jak jsem se dnes dočetl, jsme šťastní jako nikdy. Jak říkám, je dobře, že žijeme v právním státě.