12.8.2020 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Herectvo ze řetězu utržené

Vrátil se potomek to úterý domů celý rozjařený: To vám byla krása! A já byl při tom! Kolik se vás tam sešlo? zajímal se otec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Chládek 17.6.2019 21:23

Pláč starýho dědka nad ztraceným mládím.... Musíme tam všichni.

V. Pavelka 17.6.2019 21:07

No jo

Ale je to takové vyvážené ,těch herců a zpěváků co tam nedemonstrovali ?

F. Dido 17.6.2019 15:59

Z tohoto úhlu pohledu by mohli na tribuny na náměstích už jen politici a moderátoři. Tak to potěš pánbůh,radši ať tam dál lezou herci a sportovci, zkrátka ti, kteří jsou veřejnosti známi,na dojičku z horní dolní asi nebude dav zvědav, zkrátka proto,že ji nikdo nezná.

P. Král 17.6.2019 15:03

Herec, který se dopouští politických proklamací,

je jako číšník, který fluše do jídla.

Ś. Svobodová 17.6.2019 11:38

Ono to může být i jinak

Herecká branže je hladová. Přidělení kšeftu závisí na tom, jak moc kdo s kým vychází. Herec se musí přizpůsobit mínění těch, kteří ho krmí. Nemá kam odejít, pokud není PAN herec. A tak vyjádřit veřejně žádaný názor je pro něj i určitým výtahem k práci.

P. Klíma 17.6.2019 10:05

Herecká šmíra z reklam NEJSOU celebrity!

Jak to řekl pan radní Vítězslav Jandák? "Takovej VODPAD..."

A. Zajícová 17.6.2019 10:18

Re: Herecká šmíra z reklam NEJSOU celebrity!

no tak hlavně že to řekl PRDEL NA HRNEC

P. Burda 17.6.2019 10:49

Re: Herecká šmíra z reklam NEJSOU celebrity!

Ono existuje přísloví "Hladovej jak herec". Pokud mají herci i v Národním divadle takové příjmy, jaké mají, je to přísloví stále platné. Nedivím se jim, že se propůjčí nebo sníží k reklamám. A některé reklamy jsou vtipné, povedené (ale hodnotím je jako bývalý pracovník reklamní agentury - profesně). Příjem z jedné reklamy jim zajistí dobré živobytí na pár měsíců.

Ale je pravda, že mnoho herců celebrity nejsou. Jsou to umělci, celebrity jsou placené v lepším případě za nic, v horším za škody.

Vždyť co předvedla celebrita Paris Hilton, krom toho, že zdědila peníze a ukazuje své přirození? Co klan Kardashianů? Mají velké zadky a neváhají je ukázat. To jsou celebrity.

Pan Mádl dozrává (jako herce pubertálních rolí ho rád nemám, ale lepší se). Pan Trojan je prostě pan herec. Aňa Geislerová je paní herečka (byť její role v Jízdě byla "poněkud" ujetá, ale to asi celý film).

P. Klíma 17.6.2019 12:13

Máte částečně pravdu.

Mnoho herců celebrity nejsou, jak říkáte, ale většina z nich nejsou ani umělci, v tom se mýlíte.

Živí se, lépe řečeno parazitují, tito čeští "herci" a hérečky, z daní občanů na pořadech ČT a v dotovaných pseudofilmech.

Víte kolik dotaci dostává Hollywood? Žádné. A kolik dotací dostávají divadla na Broadwayi? Žádné.

A umějí? I bez dotací? Odpovězte si sám.

Herec, který opakovaně vystrkuje svoji mordu v reklamě, si neváží sám sebe. Byť by to byl i Ivan Trojan.

P. Khail 17.6.2019 14:07

Re: Máte částečně pravdu.

Hollywood (je to město, kde sídlí některé produkční firmy filmového průmyslu) žádné, ovšem na natočení některých filmů a provoz divadel shánějí producenti peníze (dotace) i v USA (třeba ve formě Product Placement). Otázkou je čemu budeme říkat dotace.

A třeba Hrušínského Divadlo Na Jezerce žije jen z peněz za vstupné a příjmů, které si sami seženou.

P. Khail 17.6.2019 10:00

Zdá se,

že na scénu NP nastupuje nový kádrovák. Dominik Hašek, hokejový brankář není světoznámý? Já zase neznám autora a přesto se tu může vyjadřovat, ale moc rád bych od něj slyšel to jméno světoznámé dojičky? A který z ním kladně zmíněných herců je nebo byl světoznámý?

P. Klíma 17.6.2019 10:06

Pan Dominik Hašek je světoznámý: umí krásně chytit PUK...

P. Khail 17.6.2019 10:30

Re: Pan Dominik Hašek je světoznámý: umí krásně chytit PUK...

Jo a dojička zase STRUK.

P. Burda 17.6.2019 10:55

Re: Zdá se,

Oni by světoznámí byli, jen by je museli komunisti pustit "za čáru". Třeba pan Kemr byl kádrován za své kvality lidské tak, že jen jeho kvality herecké a znalosti vesnického života (ač byl měšťan) mu zachraňovali práci. Myslím, že zrovna on by v této době neváhal vystoupit po boku pánů Mádla, Trojana či paní Geislerové.

P. Klíma 17.6.2019 12:15

Vámi jmenovaní nemají právo mluvit za národ.

E. Rubská 17.6.2019 9:49

Šašovia okolo kráľa

Herci, boli vždy "šašovia pri kráľovi". Dnes ich využíva a podporuje elita a globalistická oligarchia, teda "ten skutočný kráľ, nikým nevolený a predsa on vládne v každej krajine". Parlamentná demokracia prestala fumgovať, voľby prestávajú plniť svoj účel, nedokážeme zblbnutí médiami rešpektovať právoplatne obdobie zvolených strán na vládu... - lebo herci a médiá presadia svoje, ľudia sú nimi omámení. Otvorím noviny a čo tam je....herec, herečka, speváčka, moderátor, novinár...."Moje šťastná hvězda" Nakoniec má pravdu ten V.Pjakin, že herci a spol sú druhá vrstva v pyramíde pod oligarchiou na vrcholku a slúžia na manipuláciu más. Nič cez túto vrstvu neprenikne, je vzduchotesná a my sa čudujeme kam smerujeme....

Najviac ma dojíma, že prečo si obyčajný ľud myslí, že oni nám majú sprostredkovávať pravdu...Sú múdrejší? Nie, sami majú pomýlenú realitu, pri hraní len realitu iných predstierajú a podľa mňa nevedia, čí sú...

S. Netzer 17.6.2019 10:08

Re: Šašovia okolo kráľa

Máte to dokonale naučené.

Až na globálního prediktora jste snad nevynechala žádné klišé. :-(

J. Kanioková 17.6.2019 19:02

Štěkejte a kádrujte si na německých webech,

tady nejste doma.

S. Netzer 17.6.2019 21:06

Re: Štěkejte a kádrujte si na německých webech,

Já jsem tady zrovna tak "doma" jako ta Slovena nebo vy.

Víte co znamená world wide web, hloupá huso?

J. Kanioková 18.6.2019 16:00

Jste odporné stvoření,

plné žluče a snahy urážet ostatní.. Typická Němka

P. Burda 17.6.2019 10:58

Re: Šašovia okolo kráľa

Šašek nesloužil jen pro pobavení krále. šašek byl často "moudrý blázen", protože on směl (právě v roli méněcenného blázna) říkat krutou pravdu o králových rozhodnutích.

Moudrý král svého šaška vyslechl a přemýšlel. Nemoudrý ho vyslechl a označil za blázna. Šlechtic nechtěl slyšet, že je blázen, a ani si to nemohl dovolit. Jak by jako blázen mohl spravovat léno, že.

E. Rubská 17.6.2019 12:03

Re: Šašovia okolo kráľa

Bejvavalo. Otočilo sa nám to behom stáročí. Šaškovia z pódií rozprávajú nie ku kráľovi, ale nám poddaným, čo musíme urobiť. Na Slovensku: "Musíme prevziať moc!" U Vás podobne.

Podľa prof. Františka Koukolíka, keď po Vás niekto niečo chce a "musíte", máte byť obozretný a tak isto, ak používa slovo "slušnosť" , ktoré pre elitu znamená vždy len jedno a to je "slabosť", tiež treba byť obozretný. Slušnosť minimálne na Slovensku po nás herci a opozícia chcú...U Vás chcú napodobniť nás. Aj tam to čarokrásne slovo padlo

A. Zajícová 17.6.2019 12:23

Re: Šašovia okolo kráľa

představa, že někdo chce napodobit Slováky je poněkud směšná, i když paní Čaputovou vám závidím, je vidět, že se občas nedostane nahoru ten nejodpornější oportunista, ale i slušná (pukněte) ženská.

E. Rubská 17.6.2019 12:25

Re: Šašovia okolo kráľa

dajte jej 100 dní ešte nič nespravila

J. Kanioková 17.6.2019 19:13

1*

V. Pavelka 17.6.2019 21:32

Re: Šašovia okolo kráľa

Herci a obvzvlášte divadelní, žijí v bublinách , mnoho se jich přiznává(chlubí se tím že neumí matiku )jsou patetičtí,a když stojí na prknech Václavského Václaváku , je to naplnění", až jistota že dělají správnou věc, proti hnusnému počtáři a kolaborantskému státníkovi,povrchost vítězí,nemají potřebu jít do hloubky ,bublina ví a zná ..

P. Klíma 17.6.2019 12:05

Máte úplnou pravdu. Jenže v Česku herce NEMÁME!

Jenom hereckou šmíru z reklam a dotovaných pseudofilmů a nevěrohodných seriálů, které působí jako lobotomie.

E. Rubská 17.6.2019 12:24

Re: Máte úplnou pravdu. Jenže v Česku herce NEMÁME!

Je to veľká škoda, lebo české komediálne filmy, pohádky a kriminálne seriály som zbožňovala. Nikdy som nepreferovala jedného herca, ale vždy všetkých, spolu tvorili pre nás ako keby "koncert". Tým sa českí herci a filmy odlišovali od amerických filmov, kde si obľúbim vždy iba hlavného hrdinu...

Hmm ako taký Stanke náš, vykrikuje slušné Slovensko a pritom ja si ho pamätám, len rozbiť si hlavu v Alžbetinom dvore a odvtedy už "nevstal" a zrazu po vystúpení na tribúne slušné Slovensko dostal rolu v dvoch politických filmoch, ani neviem, čo to bolo, v jednom hral tuším ssáka, ale možno sa mýlim, len som prestala sledovať novú produkciu a reklama mi prefrčí cez nos všade kde sa pozriem tak viem...

P. Khail 17.6.2019 14:17

Re: Máte úplnou pravdu. Jenže v Česku herce NEMÁME!

To myslíte seriál Dukla 61, Případy 1. oddělení, seriál Most, minisérii o Marii Terezii nebo třeba první část seriálu Rapl? Tak to si zcela určitě nemyslí většina TV diváků.

S. Netzer 17.6.2019 9:23

"Zlatý komunisti", že?

:-(