29.11.2020 | Svátek má Zina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
alt 7.8.2006 14:03

Re: Re: Na konci článku chybí věta:"Se Spojenými státy navždy a nikdy jinak!"

Není to tak docela pravda. Volební program ČSSD sliboval, že o vstupu do NATO uspořádá referendum (podobně jako teď slibuje Paroubek). Po Zemanově vítězství se zákon o takovém referendu neodhlasoval, důvody neznám, fakt je, že pár dní po vstupu do NATO jsme se podíleli na humanitárním bombardování Jugoslavie.

vita 7.8.2006 15:18

Re: Re: Re: Na konci článku chybí věta:"Se Spojenými státy navždy a nikdy jinak!"

No, proč se zákon o referendu neodhlasoval... Ze stejného důvodu jako ty ostatní ostatní zákony o referendu - pro odpor ODS k mínění občanů. Proto. ČSSD jich navrhla co já vím, tak 7. Všechny zablokovaly naše "občanské" a "demokratické" - tu strana, tu aliance.

"V referendu rozhoduje lůza" - pamatujete?

johan 7.8.2006 22:48

Re: Re: Na konci článku chybí věta:"Se Spojenými státy navždy a nikdy jinak!"

a že by?? tak pro začátek skusíme jen tak cvičně referendum o trestu smrti. A uvidíme ten frmol.

Petr 7.8.2006 10:25

Brzděte s těma emocema lidi...!!!

Amerika tedy USA je země, která se do všeho sere, všude dodává "mír po tunách v železe" a cvičí jakékoli tamnější obyvatelstvo, aby se nejdřív oslabili navzájem a pak tam vtrhnou. A strašně se potom diví, když zůstanou někteří z původních obyvatel nasraní, a potom jdou a zboří jim v americe nějakej barák (nebo dva). A my blbečci zase jdeme za amerikou. Co myslíte, že se stane až nám tady bouchne metro? Američani hned vlítnou někam na střední východ a udělaj tam pořádek? Zakončil bych to slovy prezidenta: Každý normálně uvažující člověk přece ví, že tak to není.  :o)

JK 7.8.2006 17:41

Re: Brzděte s těma emocema lidi...!!!

Na světě dnes není jiná supervelmoc. Žádný stát nevkládá do zbrojení tolik co USA. Proč to dělá? Vy si myslíte, aby mohli ovládat svět. Proč to ale neudělají? Mají strach? Nebo se cítí být slabí? Ne, protože jsou demokrati. A jako demokrati nechtějí nechat samovládce, aby klidně zabíjel nevinné lidi. Proto se angažují. Mladí američané umírají kvůli  ideálům. To je něco pro Čechy naprosto nepochopitelného. Proto si najdou vždycky nějaké přblblé důvody, které jim ochotně našeptává komunistická propaganda. V8š příspěvek je toho jasným důkazem.

jarda 7.8.2006 21:33

Re: Re: Brzděte s těma emocema lidi...!!!

Skoro jsem se rozbrečel když jsem to dočetl...;-(

jarda 7.8.2006 21:36

Re: Re: Brzděte s těma emocema lidi...!!!

Myslím JK

beran 7.8.2006 10:22

USA, byly vždy jedině na svojí straně

a na naší, stejně jako všechny ostatní relevantní země, jen když se jim to hodilo.

čtenář 7.8.2006 10:26

Re: USA, byly vždy jedině na svojí straně

Všechny relevantní země byly na straně USA jen když se jim to (těm zemím) hodilo.

Petr 7.8.2006 10:22

Brzděte s těma emocema lidi...!!!

Amerika tedy USA je země, která se do všeho sere, všude dodává "mír po tunách v železe" a cvičí jakékoli tamnější obyvatelstvo, aby se nejdřív oslabili navzájem a pak tam vtrhnou. A strašně se potom diví, když zůstanou někteří z původních obyvatel nasraní, a potom jdou a zboří jim v americe nějakej barák (nebo dva). A my blbečci zase jdeme za amerikou. Co myslíte, že se stane až nám tady bouchne metro? Američani hned vlítnou někam na střední východ a udělaj tam pořádek? Zakončil bych to slovy prezidenta: Každý normálně uvažující člověk přece ví, že tak to není.  :o)

hodne neRath 7.8.2006 9:40

hezky napsano

a souhlas.

kylchap 7.8.2006 8:49

Tak se zase

objevil jeden uvědomělý a státotvorný spisovatel.

čtenář 7.8.2006 8:52

Tak se zase

objevil jeden uvědomělý a státotvorný občan.

Mirek F. 7.8.2006 8:47

nezištně?

Posledním odstavcem se autor přibližuje úrovni prvoplánové propagandy. Do obou světových válek vstoupily USA až poté, co byly napadeny, vznik Československa mezi Wilsonových 14 bodů nepatřil, mnichovská dohoda za oceánem nějaké větší morální rozhořčení také nevyvolala a co se roku 1968 týče, to už komentoval dokonce neochvějný stoupenec USA, pan P.M.  Úcta a respekt k padlým americkým vojákům (jako i ke všem ostatním, kteří bojoval proti našim utlačovatelům) a idealizování si politiky jakéhokoliv státu jsou dvě odlišné věci.

F. Čech 7.8.2006 11:37

Re: nezištně?

USA neměly žel Bohu v roce 1968 presidenta ražení Bushe ani Reagana, takže nezkusili udělat v roce 1968 na SSSR ani nějaký silnější (a asi  stejně zbytečný),diplomatický nátlak V případě, že by se nás USA zastala vojensky hrozila by možná i globální jaderná válka. Idiotů ochotných to "zmáčknout" bylo tehdy v Kremlu dost a dost. Navíc by po zásahu USA ve prospěch ČSR začali na celém světě okamžitě ječet všichni pacifisté a sráči vašeho ražení a vykřičeli by USA jako agresora. Stejně to přece tito "užiteční idioti" (bezpochyby včetně vás),udělali po vojenské pomoci Afgáncům a Iráčanům vyvražďovaným Talibánem a Saddámovou klikou. 

Mirek F. 7.8.2006 12:07

Re: Re: nezištně?

Čechu, Čechu, uvedl jsem pouze historická fakta, takže než vlezeš do veřejné diskuse, nezapomeň si vzít pilulky na uklidnění, tvoje záchvaty a nadávky diskreditují cokoliv, co se způsobem sobě  vlastním pokoušíš obhajovat. Na anonymním irnernetu není problém používat silná slova, i když lidi jako ty si tím obvykle jen kompenzují vlastní zbabělost face to face.  

Vlali 7.8.2006 8:29

USA především hájí sebe

Spojené státy nejsou všeobjímající spojenec bez kazu. Jen ty víza např. Většina (více než těch zmíněných 83%) ani neví kde Česko je. Aby se zapojily do války (2.světová) musely být napadeny. Spojené státy především hájí své a pak až ty ostatní. Chovejme se jako Spojené státy. 

American 7.8.2006 8:48

Re: USA především hájí sebe

Jen tak na vysvetlenou: Je pravda, ze Amerika byla napadena Japonskem, ale do Evropy nemusela vubec vkrocit. To jen na upenlive prosby Stalina, aby bylo Nemecko oslabeno druhou frontou a na prosby Winstona Churchilla aby pomohla napadene Anglii, sla Amerika do Evropy a ztratila 40 tisic mladych vojaku. Neziskala ani ctverecny metr ciziho uzemi. Kdyby se to vsak nestalo, Rusove by byli porazeni Hitlerem a osud Ceskoslovenska by Te jiste netesil. Pokud bys prezil, tak Hitler planoval po valce premistit Ceske obcany do jizni Ameriky, argentinske Patagonie. Musel bys potom lamat spanelstinu - pokud bys to Ty ci Tvoje rodice prezili.

Prestante uz jednou provzdy napadat Ameriku! Copak jsi uz zapomel na balicky Unrry?

Dej se na pokani, hochu.

čtenář 7.8.2006 8:54

Re: Re: USA především hájí sebe

Vzdyť ten nepamatuje ani osmašedesátý. Tak jakou UNRRu?

Vlali 7.8.2006 8:57

Re: Re: USA především hájí sebe

Já USA (Amerika je o něčem jiném) nenapadám. Jen chci aby se moje země chovala stejně jako ty Spojené státy. Do Evropy USA vstoupily protože jim Hitler vyhlásil válku (zopakuj si dějiny). Je-li to pro nás výhodné mějme tu základnu není-li ať si USA trhne. 

selidka 7.8.2006 9:39

Re: Re: Re: USA především hájí sebe

naše země se bude moct chovat stejně jako USA až tehdy, až bude mít stejně výkonnou ekonomiku jako USA, stejné zdroje jako USA atd atd., do té doby jsme zcela bezvýznamný plácek

xx 7.8.2006 12:47

Re: Re: Re: Re: USA především hájí sebe

Váš komplex méněcennosti....

nup 7.8.2006 9:09

Re: Re: USA především hájí sebe

Takhle se to učí v amerických školách? No, pak se leccos vysvětluje...

Milý hochu, Američani šli do války v Evropě v okamžiku, kdy Rusové už pomalu začínali Němce hnát svinským krokem a "pár chytrým hlavám" na západě došlo, že pokud nechají Rusy vyhrát v Evropě samotné, bude jejich vliv po válce sahat minimálně do Paříže. A tomu chtěl především Churchill zabránit.

Američani (+západní spojenci) odvedli v Evropě svůj kus práce, o tom žádná, ale jednoznačně největší břemeno při osvobozování nesli Rusové. To je fakt, s nímž nic nenaděláš.

liberal shark 7.8.2006 9:21

Re: Re: Re: USA především hájí sebe

To je velmi rozšířený omyl. Pokud by USA nezásobovaly SSSR vojenským materiálem a nepoutaly Japonsko v Pacifiku, tak Hitler dobyl Moskvu a následně celou evropskou část SSSR. Pokud si přečtete dějiny WW2 (i od ruských autorů) zjistíte že Moskvu zachránily sibiřské armády, které do té doby blokovaly Japonské síly na Dálném východě. Bez gigantického průmyslového potenciálu USA by Hitler v Evropě vyhrál. Navíc zapomínáte, že až do útoku na SSSR byli Hitler se Stalinem nejlepší kamarádi. Oč by asi byla Stalinova Evropa lepší, než Hitlerova ? Vždyť to byl jeden větší fašista než druhý. Trochu realismu ...

Mirek F. 7.8.2006 9:32

Re: Re: Re: Re: USA především hájí sebe

Japonci se sami rozhodli upustit od útoku na SSSR a místo toho napadnout USA, nebylo to tak, že Američané zaútočili na Japonsko, aby je odvrátili od útoku na Sibiř.

Bez západních dodávek be se Sovětům šlo do Berlína daleko hůř, o tom žádná, možná by dokonce válka ustrnula v jakémsi patu,  zrovna tak ale by se západní spojenci těžko úspěšně vylodili, kdyby obrovskou část německého zbrojní výroby nepohlcovala válka na východě, o tam ztracených milionech vojáků nemluvě.

edrik 7.8.2006 9:36

Re: Re: Re: Re: Re: USA především hájí sebe

Mirku zkuste si projit nejakou tu statistiku dodavek  zbrani ale predevsim dopravni techiky.

Vzdyt 80% slavnych katusi bylo namontovano an americky autech :)

Mirek F. 7.8.2006 10:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: USA především hájí sebe

Prošel jsem si, většinu zbrojní výroby si SSSR vyrobil sám. To zajisté neznamená, že dodávky zbraní ze západu byly k ničemu, naopak, byly důležité, jak už jsem konstatoval v minulém příspěvku, třeba vámu uváděný příklad neznamená, že by SSSR bez pomoci USA nedovedl vyrobit kaťuše, nýbrž, že díky dodávkám automobilů mohl výrobu ve svých vlastních automobilkách převést na něco jiného.

Čenda Krchov 7.8.2006 21:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: USA především hájí sebe

Milánku, vyrobil, vyrobil, ale v Američany dodaných továrnách. Že ta auta vypadala jako Dodge byla fakt jenom pouhá náhoda. Ještě v roce 1976 jsem v nich jezdil na vojně (říkalo se jim chorošák).

Jirka 7.8.2006 9:49

Re: Re: Re: Re: USA především hájí sebe

Jen dve male poznamky :-)

1.Nezapomente na skutecnost, ze Japonci si valku s SSSR po porazce u Chalkyn-Golu rychle rozmysleli. Bylo take uzavreno primeri, ktere platilo az do roku 1945.

2. Krome toho Sibir je velka a co by vojaci na Sibiri delali, kdyz se tam nebojovalo ? Jina situace byla na Dálnem vychode pri hranicich s uzemim obsazenym Japonskem, kde si po celou valku porad vic jak milion vojaku. Mozna bych nekde nasel presna cisla....

Ivan 7.8.2006 12:00

Re: Re: Re: Re: USA především hájí sebe

To je ještě rozšířenější omyl. USA obchodovaly. Nedodaly ani šroubek bez zaplacení. Ani SSSR, ani Velké Britanii. Např. obchodovali jen za zlato, platily se i nedoručené (např. potopené dodávky), ke smlouvě o pronájmu a půjčce s Velkou Británií přistoupili až tehdy, když se přesvědčili že Churchil už nemá zlato ani v Jihoafrické republice a nemá čím platit. Jejich vstup do války v Evropě byla jen obchodní kalkulace, nic jiného. Dlužno říci, že z USA proudily (sice v malé míře) dodávky i do Německa (prostřednictvím např. neutrálního Švédska nebo jihoamerických zemí).  Jednalo se pouze o obchod.