5.3.2021 | Svátek má Kazimír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Googlením ještě nikdo nezmoudřel

Ve společnosti se rozšířil názor, že starší lidé neumí pracovat s informacemi a každému naletí, zatímco ti mladší jsou mistry v jejich ověřování, a tak je jen tak někdo nedostane. Máloco je přitom tak vzdáleno skutečnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavel 26.1.2020 1:36

Chápu, tobě ty kárky vadí. Nemůžeš se pak dostat ke své oblíbené oslí části, zákopčaníku.

P. Lenc 25.1.2020 10:50

Ano, bohužel po nějaké generaci se to opakuje.;-(

Š. Hašek 25.1.2020 9:50

Jsem opakovaně svědkem toho, jak probíhá běžný hovor či diskuse s digitálisty ......

Člověk s mozkem/školou nevalachovskou hovoří ...... digitálista ihned začne něco ladit ...... a když už je s "křížkem po funuse", začne všem ukazovat obrazovku, kde má Alexandrijskou knihovnu. Docela trapárna, ale v tu chvíli digitálista je málem na prasknutí z pýchy. Je pyšný na to, že si "i mrkev našel klikáním".

Rovněž je možno pozorovat, že digitálisté si najdou vždy tolik dat, že potom se nemohou u regálu rozhodnout, kterou zubní pastu ze tří tisíc si mají nanášet na chrup.

Neplatí pro vzdělané a s darem od Pána Boha ..... ti mají počitadlo jako dobře přístupnou knihovnu pro další trápení šedé kůry mozkové. Atd.

Zkráceno.

P. Lenc 25.1.2020 10:05

Tak nějak.R^

J. Ptáček 25.1.2020 9:38

Jako starý prďola dávám autorce za pravdu. Paměť mně, bohužel, docela slouží, proto si okamžitě vzpomenu na povzdech jednoho našeho skvělého básníka a překladatele z milované ruštiny a nenáviděné angličtiny.

"Boj se těch, kteří prožili první lásku na stavbách mládeže. Ti jsou ochotni zamhouřit oko nad sem tam nějakou vraždou...I vraždy jsou ochotni vidět ve vonném oparu švestkových květů."

Š. Hašek 25.1.2020 11:21

Je možno to nazvat jinak ..... "jsem starý muž, který ví už" ...... "staré víno a staré knihy číst", Nohavica.

Ruštinu jsem moc rád neměl, dnes jsem rád, že mám ruský sektor v hlavě. Táta mně naznačoval, že mohou být i sektory v hlavě, kde je jen řezanka/seno.

Za Husáka byl ve škole i Pascal, prvočísla, výroba čínského střelného prachu ..... nejen ruština.

J. Fridrich 26.1.2020 12:47

" Za Husáka byl ve škole i Pascal, prvočísla, výroba čínského střelného prachu ..... nejen ruština." - to ano, to tam bylo pane Hašek, ale PLUS ZDEFORMOVANÁ HISTORIE A VÝVOJ SVĚTA - víme ? Také jaksi-taksi chyběla Svoboda a Demokracie...

I. Polák 25.1.2020 9:04

Pište si co chcete, paní Lhotská. Ti mladí si to stejně nepřečtou, (protože to vyšlo na Neviditelném psu, fuj) a Vy už jste zařazená do těch zmanipulovaných seniorů...

D. Polanský 25.1.2020 6:53

Pochopitelně nezmoudříte, ale jde o rychlé vyhledání informací, a pokud je umíte využít pro své duševní obohacení a aktivity, kapánek i zmoudříte.

J. Pokoutný 25.1.2020 8:03

Zkuste si zadat na Googlu třeba "Antifa" nebo "black rasism" a rázem zjistíte, co za pozitivní/vyvracející info vám ti levicoví algoritmové naservírují.

Š. Hašek 25.1.2020 11:47

Potřebná poznámka, přesná.

Solidní informace jsou v tlustých knihách. Internet začíná být "modernizován".

J. Jurax 25.1.2020 19:17

Podle toho, co hledáte. Pokud kupříkladu součtové vzorce goniometrických funkcí, můžete i zmoudřet. Pokud něco od politiky nebo z palčivého současna typu gender, záchrany klimatu, počtu pohlaví, zajištění energetické bezpečnosti atom versus soláry nebo nelegální imigrace, zjistíte akorát, že svět je složitej. Což jste věděl i předtím, takže nezmoudříte.

P. Hatina 25.1.2020 6:44

Tak ona je sice pravda že za nacismu vznikl Hitlerjugend a nikoliv Hitlerpensionäre, ovšem využití a pravomoce jeho členů byly velmi úzké - ty mohl využít Hitler leda v počátcích na pouliční demonstrace a rvačky, aby je pak poslal jako kanonenfutry na frontu. Zatímco v těch vyšších rozhodovacích funkcích režimu se etablovaly právě mnohem starší jedinci, kteří dokázali kolaborovat s nacismem.

Ono by to chtělo hlubší analýzu (nejen) totalitních režimů s jejich schopnostmi používat pomyslného cukru a biče.. A až dle toho lze usuzovat na reálné možnosti lidí využívat informace, ať už si je seženou jakkoliv..

R. Langer 25.1.2020 7:38

No ale tak to přece funguje odjakživa, napřed zblbnete ty mladé, a pak už se jenom vezete - a ostatní se pak buď přidají, nebo se s tím musí smířit.

I. Schlägel 25.1.2020 10:15

Totalitáři nepotřebují mladé pro to, aby se s nimi podělili o svou moc, ale proto, aby za ně ve svatém pokrokovém nadšení udělali špinavou práci.

Š. Hašek 25.1.2020 10:19

Souhlas.

R. Polášek 25.1.2020 14:27

Přesně tak.