30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
N.A. 12.9.2007 15:55

Re: Neuvěřitelné uvažování

Mozna vas prekvapim, ale ano, mel.

Uz jsem se s podobnym uvazovanim setkal - pan podnikatel prisel na obec s genialnim podnikatelskym napadem, tedy jako ze si pronajme kus obecniho pozemku. A moc se divil, kdyz obec vypsala na vyuziti dotycneho pozemku vyberove rizeni... Ze pry mu ukradli know how a ze prave on si jediny vsiml, ze takovy sikovny pozemek lezi ladem...

Jinymi slovy, na supertajne investicni zamery si pronajmete pole od soukromnika. Na obecnim ci na statnim se podnika zasadne na zaklade vyberoveho rizeni, tedy alespon v civilizovanych zemich.

Klánovičák 9.9.2007 16:57

Neuvěřitelné uvažování

Takže podle autora by současný investor měl vše vymyslet, několik let vyřizovat všechna potřebná povolení, platit posudky a projektové dokumentace, nechat se kriminalizovat různými poslankyněmi a když by to náhodou všechno vydržel a získal pravomocné stavební povolení, tak by to měl někomu v rámci výběrového řízení přinést na zlatém podnosu.... Ještě zbývá navrhnout, že by měly být ve prospěch vítěze výběrového řízení vyvlastněny nemovitosti, které v dané lokalitě investor vlastní. Chtěl bych vidět autora v postavení investora, jak by se na takový postup tvářil!  

Klánovičák 9.9.2007 12:09

Klánovický les dlouhodobě devastuje těžba

Klánovický les dlouhodobě devastuje těžba - na pilu jsou odváženy staré duby (kvůli nim je zde přitom návrh na vyhlášení území Natura 2000!!!) a vysazovány jsou místo nich borovice, které zde podle odborníků nemají co dělat! Ale tato činnost Lesů ČR pseudoochráncům lesa vůbec nevadí. Mlčí samozřejmě i Česká inspekce životního prostředí, která si na Lesy ČR nikdy netroufne. Více informací na www.finservis.cz

Pavel Roušar 8.9.2007 14:20

Můžete podpořit Výzvu na ochranu Klánovického lesa

Navštivte webové stránky občanského sdružení Újezdský STROM a podpořte Výzvu na zachování lesa. Naleznete zde také fotodokumentaci z demonstrace i průřez z českých médií, které o demonstraci a nejen o ní psala.

Lala 7.9.2007 9:10

Ukrajina a Ukrajince

8-o

Lala 7.9.2007 9:10

Ukrajina a Ukrajince

AdVy 7.9.2007 8:11

Re: Re: Paradoxy současné pseudodemokracie.

R^R^R^

takyprotinozec 7.9.2007 7:15

Re: Re: A nemohli by si soudruzi golfisté koupit kus pole a vybudovat hřiště na něm?

Gratuluji panno marsupialko!

Ono se vlastne jedna jen o skupinu pamatkaru, ziznivych po obnove puvodniho genia loci, toliko sikovne se skryvajicich v habitu mrzkych dolaru zadostivych likvidatoru lesnich ploch! Jak nam to vsem doposud mohlo ujit? Dabelsky to vymyslena pretvarka!

Pritom, jak jednoduche ("It's simple, Dr.Watson")! Staci jen vse postavit na hlavu. Pro protinozce neco takoveho pak musi byti doslova hracka ("a piece of cake")!;-)

takyrozvijec 7.9.2007 6:54

Re: Re: Re: Chápu probllem

Nevim jak jste na tom sam s jazyky, ale mluve penez rozumi vsichni vsude a v takove postnormalizacni spolecnosti je to rec daleko nejzvucnejsi;-)

takyzemedelec 7.9.2007 6:39

Re: hektolitry herbicidu?

Byl jste nekdy v Klanovicich, mily miso myvale? Jestlize ano, tak nevim jak Vam mohlo uniknout to, ze se nejedna o jehlicnaty les. Navic, kdyz porovnate zivou hmotu (biomass) na hektar, tak stejne Vase prirovnani kulha. Asi by si Vas mozek zaslouzil take "dvojnasobek kysliku" nez se mu zrovna dostava.

Tak miso, konec polehavani. Vztyk, s toho golfoveho travniku a hajdy do lese (nejlepe do Klanovic)! ;-)

Mimochodem (cesky dnes spise "bajdzvej") k tem ovcim se radeji nevyjadrim, nebo zase zde dostanu od pocitace okamzity distanc.

takyobcan 7.9.2007 5:51

Re: Jak to skutečně bylo

Jeste vice, nez naprosta neucta k prirode to je neucta k verejnosti. A takova neucta se (alespon o volbach) zpravidla tresta.

Osobne mi oba predni predstavitele nasi politiky, jak Pablbek, tak Tupohlavek, mohou byti zcela ukradeni. Jeden je neschopny a druhy zase vseho schopny (ktery je ktery si jiste kazdy sam domysli) ale lesy v majetku cele spolecnosti si nenapadne ukradat nenecham.>-

takyobcan 7.9.2007 5:38

Re: Re: Re: Re: To je ale blabol...

Prominte, ze mi unika Vas  myslenkovy postup. I stand to be corrected (kazdy se rad blyskne) ale proc by si musela verejnost pronajimat neco co jiz vlastni? Nichtwar?(kdyz jiz jste se zde take blysknul, byt jen s tou nemcinou);-)

glosátor 6.9.2007 23:32

Re: Paradoxy současné pseudodemokracie.

Již dávno vím, že to, v čem žijeme, není žádná demokracie, nýbrž zastupitelská diktatura. Co si  uvařejí,  to nám  předhodějí k žrádlu a my jako občané  nemáme pražádnou možnost jim tohle jejich žrádlo hodit na hlavu.

Albrecht 6.9.2007 23:00

Re: hektolitry herbicidu?

Ale to ctvrtkilo bude rozpusteno, ne? A jeste uvedte LD50 toho clopyralidu, co se stane, dosahne-li podzemnich vod atd. A to s tim kyslikem - to mate odkud?

Albrecht 6.9.2007 22:49

Kacet les kvuli

golfovemu hristi je preci kravina. To lze udelat daleko snadneji nekde na poli, tam uz je vykaceno, obvykle i meliorovano a vhodna puda.

Tom 6.9.2007 22:41

Jak to skutečně bylo

Organizátoři nechali vystoupit řadu lidí (mediálně prakticky neznámých) z různých:

- politických stran (SNK-ED, Zelení, ČSSD, Lidovců), - místních samospráv,- občanských sdružení.

Na závěr ještě jeden z řečníků prohodil, že demonstrace není myšlena jako politicko-stranicko vyhraněná, že sám volil v Újezdě ODS. Osobně si myslím, že demonstrující inklinovali k různým stranám, ale spojuje je předmět zájmu.

ODS si nadrobila sama tím, že v Klánovicích dopustila rozštěpení své místní organizace s tím, že proti-golfisty vyštípala pomocí náboru mrtvých duší. Ti pak vytvořili nezávislé a původní ODS zde s pro-golfovým programem (na němž bylo místní vedení ODS zainteresováno) prohrála volby. Dnešních 2 tisíce lidí před Magistrátem za ošklivě deštivého dne je docela dost. Pokud si chce ODS udělat image zpupné strany celostátně, tak ať tak pokračuje dále.

Ne se vším, co bylo na demonstraci řečeno bych souhlasil na 100%, ale s tím, že snaha vystavět golfiště v lese (na daném místě a čase) je naprostou neúctou k přírodě, s tím ano.

míša mýval 6.9.2007 22:34

hektolitry herbicidu?

Pokud je trávník dobře zapojen a sekán, ke nutné odplevelení od pampelišek (dvouděložných obecně) jednou za 2 - 5 let. Dávka clopyralidu na úplnou likvidaci pampelišek a sedmikrásek je asi čtvrt kila na hektar. Sekaný trávník produkuje asi dvojnásobek kyslíku než jehličnatý les. Ostatně pro údržbu ploch je možno využít ovce (i když je to dražší).

Tom 6.9.2007 22:11

Re: Guláš v majtekových záležitostech

Rekreační les je veřejný statek. Každý do něj může přijít relaxovat.

Golfiště v lese už není rekreační les a tudíž není veřejným statkem, přinejmenším ne v tom rozsahu jako byl dříve.

Na golfiště mohou v zásadě vstupovat jen hráči, kterým provozovatel hřiště udělil právo vstupu. Vzhledem k finanční náročnosti provozu to musí dělat za úplatu i kdyby na tom nechtěl vůbec vydělat (not for profit). Založil však obchodní firmu (a.s.), takže na hřišti chce vydělávat - čili nasadí tržní ceny, tj. maximální možné. Výsledek tedy je:

1) Dříve veřejný prostor je v zásadě přístupný jen tomu, komu to provozovatel povolí (hráči), ten za to bude nucen platit poměrně zásadní poplatky.

2) Zájemce usiluje o minimální nájemné "ve jménu sportu". Zisk ze zvláštního provozu na státní půdě ale půjde konkrétní a.s. - soukromému subjektu, a nikoliv třeba na nějaké dobročinné účely.  Článek chce říci, že pokud již náhodou by pražské zastupitelstvo usoudilo, že golf v Klánovicích je společensky prospěšný, pak by se na toto využití  "přírodního zdroje" (jakým les bezpochyby je) mělo udělat výběrové řízení a získat maximální možné nájemné pro stát (aby na tom vydělal opravdový majitel), nikoliv tedy pozemky přiklepnout "ze známosti kamarádům", kteří tam pak vybraným zastupitelům začnou na revanš poskytovat zdarma členství atp. Víme jak to chodí.

RV 6.9.2007 21:45

Re: To je ale blabol...

Na treninkovou plochu v Modranech u Vltavy je ZAKAZ VSTUPU.

RV 6.9.2007 21:38

Re: Re: Chápu probllem

Ten problem me zajima: muzete prosim upresnit proc jsou samospravy vuci developerum bezmocne? Jsem z Mnisku p.B. a ceka nas to take. Diky.

dea 6.9.2007 21:29

Re: ČSSD sponzoruje klánovickou rebélii

No, sice mne to taky prekvapilo, ale na druhou stranu, je to ta prvni dobra vec, co CSSD udelala a pokud zabojuje i na magistratu, tak je to dobra zprava, ne? :-D

Klokanka 6.9.2007 20:39

Re: Re: Paradoxem bude to, až za pár let bude stejný autor požadovat nonstop policejní vartu v tomhle "čarokrásném kousku přírody"

O čem to vlastně píšete? Já psala o zkomolených vlastnických vztazích, které článek předjímá velmi svérázným způsobem. Od toho se pak odvíjí ty prapodivné názory v diskusi, které řeší, od koho je výhodnější si les pronajmout, a občas někdo plácne, že od státu to bude zdarma ...Rv

Klokanka 6.9.2007 20:34

Re: Re: Re: A nemohli by si soudruzi golfisté koupit kus pole a vybudovat hřiště na něm?

Svou zarputilostí mi připomínáte architekty doby minulé, kteří na panelových sídlištích naprojektovali a posléze zrealizovali nesmyslná "dětská hřiště", tedy něco, čehož základem bylo obvykle pískoviště s hrubým pískem, nějaká opět písková plocha a asymetricky k tomu jakési kovové prolézačky. Všechno to bylo obvykle situováno na místě, kdes keříku neřkuli stromu nedohlédl, maminky s batolaty prostě nemohly na tom přímém žhnoucím slunku vydržet déle než pár minut, prášilo se tam a na těch sluncem doruda rozžhavených prolézačkách se tak akorát v podvečer pohupovali kouřící teenageři až do jejich úspěšného rozlámání (těch prolézaček :-)). Takhle si představuji "polní" golfové hřiště, které doporučujete ;-P

Vlad 6.9.2007 20:32

Re: Paradoxem bude to, až za pár let bude stejný autor požadovat nonstop policejní vartu v tomhle "čarokrásném kousku přírody"

Taky prudký frajer, pane? Který musí být za každou cenu "in"? Teďkonc se hraje golf, no. I inž. Klaus ho pajdá. Včera to byly gorodky, zítra to budou kameny na cizoložnice?:-D

Neobávejte se, feťáci vám do lesa nepáchnou, mohli by tam narazit na bubáka.

Co takhle si to pinkat doma na zahradě a neotravovat jiné?:-/

Evropan (original) 6.9.2007 19:22

Re: ČSSD sponzoruje klánovickou rebélii

No jeje,to je predsi boj proti golfistum - nechutnym zbohatlikum ;-D;-D;-D

Vala 6.9.2007 18:18

Re: Paradoxy současné pseudodemokracie.

Je to trochu jinak. Měl jste slyšet projevy na Mariánském náměstí. Měly sice do didaktické jasnosti daleko, ale bylo lze z nich pochopit, že Klánovický les není to, čemu se odborně v územních plánech říká "lesní půda". Je prošpikován jinou kategorií půdy, která umožňuje lecjaké stavby a zásahy. To, oč občanům v rebélii jde, je hodně ambiciózní: změnit územní plán tak,aby se Klánovický les stal právě onou jednolitou "lesní půdou", na níž se vztahuje již řada ekologických a přírodních omezení (zákazů stavění). Pak by totiž boj proti hřišti byl neskonale jednodušší. Teď ne. - Jak reálné je změnit už existující rozhodnutí převahou zastupitelského hlasování, to posuďte každý sám. Řečník z magistrátu na náměstí to jen zrekapituloval, a jmenoval kromě samého hlasování asi 10 dalších institucí, které mají do věci co mluvit v různých stadiích procesu (vč. odvolání atd.) a mohou kdykoliv již přijaté rozhodnutí zvrátit... Takže Chrisi, nemluví do toho jen sami tam bydlící občané (prostřednictvím svých zastupitelů), ale i řada státních institucí, které sledují ještě další (nad-lokální) hlediska. Jestli chcete říci, že všechny ty články jsou stoprocentně úplatné investorem hřiště, tak jste trochu mimo.

Vala 6.9.2007 18:06

ČSSD sponzoruje klánovickou rebélii

Vážení, tohle vás bude zajímat. Právě jsem se vrátila z demonstrace na Mariánském náměstí, kam mne vyhnala zvědavost (akce v této chvíli ještě dobíhá). Organizační jádro (vesměs mladí lidé či čistí sympatizanti zelených) jsou tam přioděni do křiklavě oranžových triček na zádech s nápisem "POMÓC - volá Klánovický les...".Hle, sponzorský dárek - koho asi, říkala jsem si. Prozkoumala jsem i zepředu a vida - na hrudi růže a "ČSSD". ..8-o

Chris Kelvin 6.9.2007 18:02

Paradoxy současné pseudodemokracie.

Připadá mi perverzní, že místní občané nemohou, a to ani prostřednictvím vlastního zvoleného zastupitelstva, rozhodovat o tom, co jim kdo postaví za humny. Tohle totiž ve skutečné demokracii západoevropského typu nejde ani na pozemku soukromém (nebyl-li předem k takovému účelu přímo určen např. územním plánem), natož na pozemku ve vlastnictví státu. Je to dnes a denně vidět např. i na stavbách supermarketů přímo v historických centrech měst (zpravidla doprovázených i zmizením nějaké jakžtakž hodnotné architektury) apod. Tady prostě nevládnou občané, ale někdo úplně jiný, kdo dokáže podplatit téměř neodvolatelné úředníky. Mmchdm, v Klánovicích s drtivou převahou vyhráli volby lidé, zastupující odpůrce stavby. Přesto situace v naší pseudodemokracii není vůbec jednoznačná. A kolem je přitom dost volných pozemků, bývalých polí, které stejně budou zastavěny a kde by se hřiště klidně dalo vybudovat. Tyhle pozemky by ale investor musel zaplatit, tady zřejmě doufá, že mu státní les padne zadarmo do klína......

N.A. 6.9.2007 16:52

Re: Re: A nemohli by si soudruzi golfisté koupit kus pole a vybudovat hřiště na něm?

O dalsich 500 metru dal mate pole, ktera vam majitele radi prodaji. Dostupnost bude stejna, krajina bude stejna. Jen pri tom mezmrvite (prominte, jiny primer mne nenapada) vzrostly les, jeden z mala, ktery okolo Prahy zbyl.

Rekl bych, ze finta bude jinde - najemne za les od evidentne spriznanych statnich lesu bude radove jine, nez najemne za pole od soukromeho majitele.

Co se obnovy tyce - kdyz porovnate objem nutnych praci s tim co na miste je, je to zanedbatelne. Obnove na puvodnim stanovisti a obnova o 500 metru dal je prakticky totez.

Apropos, za Honzika Masaryka klanovicke hriste lesnim hristem nebylo, ze ne? Zrejme uz tehdy meli jakysi pojem o tom, co si k prirode mohou dovolit...

Obnovte si hriste tak, jak ve tricatych letech vznikalo, to jest na okraji lesa. Pak vas vsichni radi uvidi.

N.A. 6.9.2007 16:44

Re: Re: Re: Rekreační les je veřejným statkem????? Nezaspal jste trochu dobu?

Les a golfova louka - oboji je zeleny a oboji je priroda? No tak si vyzkousejte, jaky je rozdil, jestli mate okolo vaseho domecku  les nebo nizko sekanou louku. Vemte to z hlediska prachu, ramusu, exhalaci, pruvanu, mozna vas jeste napadne neco dalsiho.

Opakujiuz asi poste, kazdy kousek lesa je obrovsky rozdil v kvalite zivota, proto si ho klanovicti tak brani.