19.2.2020 | Svátek má Patrik


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: EET v proměnách času

Občas se stávám tichým pozorovatelem svého okolí. Přináší to mnoho zajímavých postřehů a námětů na přemýšlení. Třeba EET a jeho praktické posouzení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 7.11.2019 18:53

No, Daně se nechce platit Nikomu, tedy nejen v ČR, ale na celém širém světě. Na druhé straně Čerpat Vymoženosti Zdravotní, Sociální, Dopravní, Školské, Energetické, Zemědělské, Vodní, Odpadní a mnohé další, které se vytvářejí právě z Daní, by chtěl zase Každý, včetně pana Vodvářky i dalších Chytrolímů níže pode mnou, že? Takže ten, kdo v minulosti Daně šidil a nyní ho Babiš klepl přes prsty ho asi nebude volit. Ale pokud se Opozice opírá o dańové podvodníky, eventuelně jejich příznivce, tak Ať. Já jí to rozmlouvat nebudu;-D. Toš tak...

Š. Hašek 7.11.2019 19:50

Tak nějak to vidím podobně. Viz moje poznámky.

Detaily na delší psaní.

V. Braun 7.11.2019 21:16

Je zajímavé, že EET funguje v podstatě jen v ČR a v Chorvatsku. V Chorvatsku jsem cca před rokem strávil nějaký čas v regionu Slavonie, kde jsem prošel několik firem, nevím proč ale nejvíce si stěžovali na byrokracii státu. V jiných zemích žádné EET nemají. Pamatuji si před několika lety na kemp ve Skotsku, nějaký účet za nocleh, docea se divili že něco takového chci.

J. Vintr 7.11.2019 21:18

Největší daňový podvodník je právě Babiš. A většina těch lidí, které podle vás Babiš "klepl přes prsty", má tak nízké příjmy, že stejně daňě neplatí. EET je pro ně jen zbytečná buzerace.

V. Čermák 7.11.2019 23:10

Máte-li nějaké informace o Babišových údajných daňových podvodech, urychleně to hlaste. Nemáte-li, pak jste jen sprostý lhář. Babiš platí daně v ČR, nikoliv v Daňových rájích jako jiní bohatí podnikatelé. Ta páně Vodvářkova pedikérka ale zas tak nízké příjmy nemá, podobně jako holičky, masérky, samozřejmě hospodští, takže EET pro ně je zcela oprávněná. No a vyplńovat daňové přiznání je jistě nepříjemné, ale je to povinnost každého. Většinou jen daňoví podvodníci pak mluví o "Zbytečné buzeraci", že?Rv Toš tak...

J. Vintr 8.11.2019 0:06

O jednom daňovém podvodu se ví veřejně. Jsou to korunové dluhopisy. O těch ostaních se pochopitelně normální smrtelník nemá šanci dozvědět.

Co vy víte o příjmech ostatních lidí? Jako zaměstnanec zřejmě netušíte, co jsou to náklady, takže si zřejmě představujete, že všechny peníze, které živnostník inkasuje, jsou jeho příjmem.

Daňové přiznání je také jistá forma buzerace, ale tady se bavíme o EET, které představuje buzeraci značnou a samozřejmě zbytečnou.

V. Liptovský 7.11.2019 16:03

No, pozrite sa, koľko stojí čiernobiela laserová "tiskárna" (investícia na pár rokov)... Ak to ohrozí niekoho "podnikanie", alebo bude musieť zavrieť "hospodu", nech ide robiť niečo iné... Bude sa mať lepšie... A z čoho má žiť štát - školy, polícia, štátna správa... Všetci nadávate, že štát málo buduje pre ľudí... A z čoho, keď jeho príjem je zväčša len z daní... Pravda, koľko peňazí uniká za hranice... To je iná otázka.

P. Jaroš 7.11.2019 18:29

Stát si platí pracující lidé, aby jim sloužil, určitě nechtějí odevzdávat půl výplaty jen na jeho provoz a lákání nepřizpůsovbivých, případně rovnou "doktorů a inženýrů" na sociální dávky.

V. Liptovský 7.11.2019 19:02

Isteže nie... Ale - vyštrngali sme si kľúčmi štát, ktorý má svoje regule... Platí to pre všetkých, čo "podnikajú" - či v "hospode" alebo v ambulancii - od toho sme my ostatní, čo nepodnikáme, my, dôchodcovia a zamestnanci, závislí... Ak podvádzajú, okrádajú nás... Akékoľvek sympatie s nimi nie sú na mieste...

J. Vintr 7.11.2019 21:22

Keď takový hospodský na malé vesnici zavře hospodu a půjde "robiť niečo iného", tak budou jeho sousedé buď muset jezdit do hospody do vedlejší vesnice, nebo pít láhváče doma. Za to určitě ta buzerace s EET stojí.

V. Liptovský 7.11.2019 22:41

Nie... Skrátka - v "takové vesnici" nie sú podmienky na podnikanie v tomto druhu činnosti... Nikomu nenapadne že by "stálo zato" tam napríklad vybudovať hypermarket alebo predajňu automobilov - to si páni dedinčania musia zájsť do blízkeho alebo vzdialenejšieho mesta... No a "hospoda"? V koľkých dedinách nie je... Ale - prečo by mal štát dotovať krčmu v nejakej dedina. To vari radšej školu alebo - ambulanciu doktora... Tá tam zrejme tiež nie je...

J. Vintr 8.11.2019 0:11

Stát žádného živnostníka NEDOTUJE. Naopak živnostník, i když má malé příjmy, si platí sám zdravotní a sociální pojištění a nechce od státu ani korunu. Pokud se ocitne na pracáku, tak nebude platit nic a ještě bude brát podporu.

Když se zmiňujete o dotacích, tak všichni daňoví poplatníci naopak dotují soudruha Babiše a jeho Agrofert.

M. Krátký 7.11.2019 14:20

Potíž je hlavně v tom, že zaměstnanci žijí setrvale v bludu, že taky platí daně. A když se jich zeptám, do které banky ty daně nosí tak blekotají nesmysly. Daně za ně platí zaměstnavatel - proto už taky žádného zaměstnace nemám - a to chodím do práce od 1.července 1960 a bez Áček a přes 25 let jsem OSVČ. A z důchodu 13.460,- kč bych chcípnul hlady - takže jsem musel pustit pronajatý byt 1+1 a bydlím na chatě a podporuji své tři nádherné ( pra ) vnučky 5+7+12 let. Jejich tatínkové jsou v piheli a matička bloudí životem. Hezký den všem R^R^R^

V. Liptovský 7.11.2019 16:11

No prvé - prečo teda každý zamestnanec raz za rok musí podpisovať daňové priznanie? Po druhé - dane platíte aj ako dôchodca z dôchodku - len čo si kúpite hoci lízatko.... Počuli ste už o DPH?

P. Jaroš 7.11.2019 18:25

Podepisovat neznamená platit. Zaměstnavatel musí peníze od zákazníků získat (dobrovolně, nemá k dispozici policii...), z těch pak platí výplaty zaměstnancům a jejich odvody. Co je na tom nejasného?

V. Liptovský 7.11.2019 19:10

Kto asi tie prostriedky na dane vyprodukoval... Zamestnávateľ, ktorého jedinou starosťou (zväčša) je, či si kúpiť BMV alebo iné podobné zbytočné monštrum, alebo zamestnanci...? Ale neodpovedali ste na základnú otázku - prečo zamestnanci podpisujú daňové priznanie - nie zamestnávateľ? Za jeho správnosť zodpovedá pracovník, nie zamestnávateľ... Takže - kto vlastne platí dane. Hráte na akúsi formálnu otázku, že nechodíte na daňový úrad s hotovosťou... Ale máte to na "výplatnej páske"... Je to váš príspevok štátu, z vášho účtu... Bez vás by nebol...

V. Braun 7.11.2019 22:14

Správně pane Liptovský, na kapitalisty musí být přísnost.

J. Vintr 8.11.2019 0:15

Když si myslíte, že jste sám schopný vyprodukovat nějakou hodnotu, tak proč dřete na nějakého kapitalistického vydřiducha? Pracujte sám na sebe jako OSVČ. To platí pro všechny zaměstnance, kteří si myslí, že je někdo vykořisťuje.

F. Houžňák 7.11.2019 13:37

No, nakonec, až ODSPirátiTOP09akdotamještěje vyhrajou volby, tak můžou to EET bez náhrady zrušit, že ano. Tak o co jde.

Š. Hašek 7.11.2019 17:39

To je právě ten gigantický grund problém!!!!!! Ovšem jen problém hlupáčků.

Vámi jmenovaní, dále Minář a jeho sešlost (včetně pomalovaných dětiček na Letné přítomných), podporovaná paní Němcovou, to chce hned!!!!! Hned. To její dupnutí slyším až sem.

Já takhle "bojoval" s rodiči ve čtyřech. Buď to bude hned, nebo počkejte, jak s vámi zatočím, tyranští rodičové!!!!

Já vykysal nejpozději před večeří, Němcová hned tak nevykysá.

M. Krčmář 7.11.2019 13:07

Nebude.

O. Prokop 7.11.2019 11:53

Legrační bude, až si budou muset ( někdy od února př. roku) EET budou pořizovat tzv. soukromí lékaři v důchodu... Ačkoliv mají 99% plateb od pojišťoven. Kolik jich to pak zabalí? Personální devastace pronikne i do ambulancí... A jak se zvedou taxy u advokátů, kteří to EET budou muset mít taky? Bureš prostě jiným nařizuje, ztrpčuje jim existenci, ale pro sebe krade pomocí dotací bez ostychu.

M. Prokop 7.11.2019 12:04

Možná nezabalí, ale nebudou poskytovat placené služby, případně bude nutno zaplatit na účet a přinést potvrzení. Není nad to blbnout důsledně.

Větší legrace bude s různými stánkaři, tam je to taky úplná pitomost.

I. Štípek 7.11.2019 12:58

K poslední větě: důkazy?

O. Prokop 7.11.2019 18:52

máte pravdu, nejsou to dotace pro Bureše, ale pro Agrofert . Jenom si napište do obyčejného Seznamu -Dotace pro Agrofert a vyleze Vám spousta článků a důkazů z různých zdrojů....

R. Langer 7.11.2019 10:46

Inu, komu není vzájemné rady, tomu není hospodářské pomoci. Příští rok na tu pedikůru holt půjdete jinam... ;-)

P. Lenc 7.11.2019 10:39

Jo mnoho občanů začne přemýšlet až v okamžiku, kdy jim stát nebo úřad sáhne na peníze. Sousedovic koza může chcípnout, ale ta moje? Tak to přece ne...

Š. Hašek 7.11.2019 11:26

Bohužel z několika mých spoluobčanů se vyloupli nepřátelé EET, kteří si chodí k důchodu pro doplatky.

Jinak dále nekomentuji, byl jsem stále zaměstnanec, kterému daně vysoké vyměřili a šmytec.

P. Jaroš 7.11.2019 10:10

Je to podobné jako s nepřízpůsobivými, dokud je lidé nemají v blízkosti, moc jim nevadí, až je dostanou za sousedy, je pozdě na obranu; totéž s imigrací "doktorů a inženýrů"...

R. Langer 7.11.2019 10:44

Další takové pěkné téma je euthanasie...