28.4.2024 | Svátek má Vlastislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jura Jurax 20.11.2009 15:31

Re: Co veta, to pedla ze zvlášný škola

Zatímco dnes, nedoštudování, řídí stát a podniky. Tomu se říká pokrok

Stát jo ... ale podniky jenom státní .... soukromé musí fungovat, aby vydělávaly a měl kdo platit daně ...

-ferry- 20.11.2009 9:50

Vadí mi tu ta zmínka o dožitém věku ...

... za socialismu a teď. Uvedu příklady ze své rodiny. Máma mého táty žila v letech 1878 - 1965,tedy 87 let. Máma mé mámy žila  1884 - 1961,tedy 77 let.Můj táta  1912 - 1989,tedy opět 77 let,přesto,že v životě kouřil i sto cigaret denně... Má máma nekouřila a žila bez dvou měsíců 83 let (1912 - 1995). Brácha je výjimka,žil padesát a půl roku  1940 - 1991. Ale on byl dříve nemocen,žloutenka a tak ...

 Já nechápu tyhle jalové zmínky,jak se "za komunistů blbě,či třeba vůbec neléčilo.Dokonce i takový machr,jako prof.Pafko napsal před časem v Právu,že se dříve nechávali staří lidé umírat bez pomoci...Neuvěřitelné,ten profesor se buď musel zbláznit,nebo si ho někdo koupil. Nemám jiné vysvětlení. Na začátku  60. let,jsem jako ještě ne patnáctiletý ležel v nemocnici v Pelhřimově.Tam tenkrát jako chirurg působil dr.Pujman,vynikajíci odborník,za kterým jezdili lidé z daleka.Takových bylo jistě víc.Já tam jako mlaďas zažil skvělé jednání ze strany personálu.Byla i vynikající kuchyně,mně jako věčně hladovému předepsali výkrmnou dietu (č.11). Rozdíl proti Táboru 1990,kdy mi zřízenec hned na příjmu řekl - kdo se s Vámi má tahat,ve tři hodiny ráno ...!

 Já odmítám podobné nekvalifikované úvahy,jak špatné to bylo za komunistů.Ono jak kde ... Většinou to je jen negativní propaganda minulého režimu ...

Jura Jurax 20.11.2009 10:09

Re: Vadí mi tu ta zmínka o dožitém věku ...

No, máte v rodině asi dobré geny, buďte rád ...

A jinak - kdyby Vám selhaly ledviny po 55. roce, dialýzu byste za bolševika už nedostal, ledaže byste byl důležitý papaláš - byla za devizy, tudíž drahá, a jako stařík byste již ku budování nebyl perspektivní. Tohle nejspíš napsal prof. Pafko ... ono je to vcelku známý, byť za bolševika pochopitelně v RP nezveřejněný fakt.

Tx 20.11.2009 11:15

Re: Vadí mi tu ta zmínka o dožitém věku ...

Tedy, jde o to kdy, kde a v čem. V 70-tých létech byl např. ještě naprostý nedostatek (tedy: u nás) umělých ledvin, takže rozhodovala komise kdo jo a kdo ne. Nad 50 let jste v podstatě (až na...) neměl šanci. Mluvil jsem s lékařem, členem takové komise a ten mi řekl, že si připadá jako Mengele... Selekce...

akela 20.11.2009 8:22

pán zřejmě žije v jinde ne v česku

ano krámky jsou plné ale co morálka a ten bordel tady slušní lidé chtěj pořádek a platné zákony ne maglajs co tu vládne proto volám po pořádku a je my jedno jestli příde z prava nebo zleva to je dědictví sametu ke kterému se nikdo nechce znát ani přikulovač

dulcibelka 20.11.2009 9:08

Re: pán zřejmě žije v jinde ne v česku

Tak začněte s tím pořádkem u sebe, slušný člověče!

Ale spíš mám podezření, že se vám stýská po socialistickém pořádku (udržovaném všemocnými příslušníky, pomocnými strážemi a lidovými milicemi) a morálce (počínající ve strkanici frontových bojovnic a končící heslem Kdo nekrade, okrádá rodinu!), kterážto vzpomínka skutečně slušným lidem spíš navozuje žaludeční nevolnost!

lesov 20.11.2009 10:21

Re: pán zřejmě žije v jinde ne v česku

Vy máte něco se závitama jsoudržko, asi se Vám ty tři (to Vám lichotím, co?!), z důvodu volného prostoru, natáhly, co?! Můžete se někoho s nezáporným IQ zeptat, proč by měl slušný člověk začínat s pořádkem u sebe a pak to sem napsat?! Dík. R^

Pepek 20.11.2009 12:44

Re: pán zřejmě žije v jinde ne v česku

Prostý slušný člověk se povětšinou rovná BLBEC. Ne přeneseně nebo hanlivě, ale naprosto reálně. Pokud je průměr uprostřed, musí být podprůměrně inteligentních 50% z populace. Rovnost mezi lidmi nebyla, není a nebude. Zejména kvůli tomu, co mají mezi ušima. Být tupý není přednost.

Jirka 20.11.2009 9:51

Re: pán zřejmě žije v jinde ne v česku

pána znám. bývalý (nebo ještě pořád?) příslušník KSČ a Lidových milicí nikdy jinak smýšlet nebude

Mourek 20.11.2009 8:19

Doplnění

Pane Vašíček, u těch důchodců, kteří nemají počítač a internet jste ještě mohl dodat, že nemají na doktora,  žmoulají suchou kůrku a jsou to vůbec naprostí primitivové. Možná byste byl překvapen, kolik důchodců ( a důchodkyň) v tuto chvíli sedí ve svých bytech, chatách a chalupách u počítačů.

Pekárek 20.11.2009 8:16

Mladoinvalidní důchodče.

Jak mám rozumět tomuto: "Porevoluční vývoj je jedinečně splněný sen. Moje životní úroveň je zřejmě nižší než za socialismu, protože jsem invalidní důchodce".  A nyní to přijde. "Ale nestěžuji si. Mám vše co potřebuji, mohu si koupit o co mám zájem, neboť na trhu jsou všechny současné moderní výrobky"!

V čem je tedy vaše životní úroveň nižší, když za socilalismu jste si vše koupit z naprostého nedostatku zboží, nemohl a z moderních západních výrobků  už zhola nic. To bylo pouze výsadou stranických kádrů. Leda, že byste tím stranickým, podle věku spíše svazáckým, kádrem byl!

 A  buďte v klidu, že důchodci nevlastní internet a vaša bláboly číst nebudou. Jak vidíte, čtou. Já jsem důchodcem už 15 let a tak jako se mám dnes, tak jsem se, jako aktivně pracující , za bolševické vlády neměl ani náhodou!

Harry 20.11.2009 8:30

Re: Mladoinvalidní důchodče.

" z moderních západních výrobků  už zhola nic" Nemate pravdu, urcity, byt omezeny sortiment zapadnich vyrobku i v socialismu byl a to v Tuzexu. Stacilo koupit bony, 5 Kcs/bon u vekslaka a uz jste se mohl pysnit v texaskach....... Pekne a nestydlave slecny to mely jeste jednodussi, proto take u nas nebyly prostitutky anobrz tuzexove svlecny. Jinak ale souhlas

Fiter 20.11.2009 8:59

Re: Mladoinvalidní důchodče.

Nevím a je mi jedno kolik vy jste nakoupil kdysi bonů od veksláků,ale za 5kaček to musel být ten vekslák velkorysý a nebo blbý.

Jura Jurax 20.11.2009 10:12

Re: Mladoinvalidní důchodče.

No, tak do roku 84 bylo 5 Kčs běžná taxa - při velkém odběru byla i množstevní sleva ... pak bývalo až sedm, jak se vybudovával rozvinutý socialismus ....

Alois 20.11.2009 11:38

Re: Mladoinvalidní důchodče.

na ryfle se vždycky bony sehnaly za max. 5,--, když se zadařilo tak i za 4.

Standa 20.11.2009 7:43

K smíchu je

věta: "Na našem trhu se okamžitě objeví prakticky cokoliv, co se v Japonsku nebo USA začne vyrábět a prodávat." Pán žije asi mimo republiku a mimo realitu. Cizí firmy mají pro země Východní Evropy zcela jinou strategii a do ní nepatří uvedená věta, protože jednoduše na to nemáme platební sílu. Probudit a nastoupit do reality, nejpozději ihned a znova se projet po USA a Japonsku a vrátit se do Česka.

Pekárek 20.11.2009 8:20

Re: K smíchu je

Stando, ta jsi známý komouš, a strašně rád lžeš. Moderních výrobků je tady dnes tolik, kolik jich tady po celých čtyřicet let vaši krutovlády nebylo ani z tisíciny! tak si uti bardu, soudruhu!;-D

TF/09 20.11.2009 8:44

Re: K smíchu je / krize a přesuny výrob

Zatímco v 50. letech bylo v USA na 30 firem, které vyráběly televizní technologie, v roce 1987 zbyla jen jediná - ZENITH. Když rozmontujete počítač, do jehož monitoru právě teď koukáte, snadno zjistíte, že asi 95 % součástek v něm je z Číny, Japonska nebo přilehlých států.

Jenomže ekonomika je hlavně o tom, že se věci a peníze otáčejí. Lidé pracují, vydělávají za svou práci peníze a za ty peníze si zase koupí jiné věci, které se vyrábějí v dalších továrnách.

Jenomže s odsunem výroby z Ameriky spolu s ní odcházela i práce. Střední třída, nejpočetnější skupina obyvatelstva začala chudnout. V 80. letech vyhlásil president REAGAN tzv. ekonomiku služeb.

O co šlo? Byla uměle vytvořena pracovní místa ve sféře služeb a ta byla zaplňována nezaměstnanými z výroby, kterých rychle přibývalo. Tím, že si všichni budou navzájem prát prádlo, půjčovat videokazety nebo podávat na sebe žaloby se ale stát neuživí !

Odchodem výrobních odvětví také klesala konkurenceschopnost Ameriky. Tak se stalo, že Čína, která vyrábí výrobky pro půl světa začala vzkvétat, zatímco Amerika, kde se vyráběly zbraně a speciální výrobky pro pár speciálních zákazníků chudla.

mv 20.11.2009 6:30

Případ tzv. „justiční mafie“ ukazuje, že dnes se najde soudce, který se neřídí jen pokyny shora.

Případ komisaře Böhma a J. Fučíka, ukazuje, že i mezi gestapáky byli slušní lidé...

a že se slušní lidé za nacismu nemuseli bát

Haui1 20.11.2009 9:05

Re: Případ tzv. „justiční mafie“ ukazuje, že dnes se najde soudce, který se neřídí jen pokyny shora.

Slušní lidé, to jako ti, co drželi hubu a krok, případně kolaborovali?

Jura Jurax 20.11.2009 15:08

Re: Případ tzv. „justiční mafie“ ukazuje, že dnes se najde soudce, který se neřídí jen pokyny shora.

že se slušní lidé za nacismu nemuseli bát

No, když to byli dlouholebí modroocí blonďáci se správným smýšlením, tak ano - ti ostatní byli po konečném vítězství určeni k zotročení a likvidaci. Přěčtěte si http://klempera.tripod.com/heydrich.htm

Kresinka 20.11.2009 3:51

ano,

je to pěkný článek. Taky jsem důchodkyně, taky si nestěžuji, teprve teď přestanu pracovat, je mi pětašedesát. Lidi nechtějí chápat, že všechno je otázka volby, priority. I za komančů prostě někdo volil členství v KSČ proto, aby se měl lépe, jiný chodil po práci mýt schody. Mě ty řeči o politicích, kteří všechno rozkradli připomínají větu: za všechno můžou komunisti, kterou jsme si v minulosti bezmocně ulevovali.

Pekárek 20.11.2009 8:35

Re: ano,

Komunisti za všechno nemohou. Spoluviníky jsou i ti, kteří je volili a volí! Komunismus je neoddiskutovatelně devastátorem lidskách charekterů. Vede lidi, závisti, nenávisti, udavačství a lenosti!:-(

Fiter 20.11.2009 9:06

Re: ano,

Ale vždyť komunisty volí zase jenom komunisté.A nebo snad ti,kteří nikdy nebyly v komunistické straně by je nyní začali volit?To se mi nezdá.

krize 1929 20.11.2009 10:48

Re: ano, Důsledky krachu na newyorské burze

Důsledkem krachu na newyorské burze, který odstartoval velkou hospodářskou krizi, byly krachy dalších amerických burz, které dále převzaly obchodování.

Začaly krachovat podniky, nezaměstnanost rostla a produkce klesala. Počet nezaměstnaných se v USA od roku 1929 do roku 1933 zvýšil z 1,6 na 12,8 milionu osob, nezaměstnanost tedy vzrostla až na 25 procent.

Nespokojení lidé pořádali tzv. hladové pochody a prudce stoupala nedůvěra v politický a ekonomický systém.

Za charakteristický rys můžeme považovat hluboký pokles průmyslové výroby, který v USA v roce 1932 činil zhruba polovinu z roku 1929.

Mnozí drobní střadatelé propadali panice, začali vybírat z bank své uložené peníze, což vedlo k jejich krachům. V USA v té době zaniklo devět tisíc bank.

ranbow 20.11.2009 3:45

chvála bohu za sametovou revoluci

Nikdo (snad kromě komunistů) nebude popírovat, že listopad 89 znamenal ohromný zlom. Že máme svobodu, možnosti, plné obchody, zastupitelnou demokracii, a mnohé další.

Což samozřejmě nedává právo politikům, aby kradli, nechávali se podplácet, a současně svojí mizernou prací dosáhli toho, že tahle republika se ještě dlouho nedá srovnávat s vyspělou demokracií v jiných zemích, a za první republiky to bylo něco úplně jiného. Strašení ve stylu Volte nás nebo příjdou komunisti a bude ještě hůř, už by po 20 letech nemělo platit...

Jura Jurax 20.11.2009 15:34

Re: chvála bohu za sametovou revoluci

No, ale můžou přijít jyrkovi a drátovi socani - to by byla jistě výhra :-/

karelh 20.11.2009 1:08

diky

p.Vasicek za pekny clanekR^