Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Duchovní konvertibilita ČR a EU

Rok 1938, 21. září, koná se porada u prezidenta Edvarda Beneše, na které zaznívají tato slova: „Chce-li se národ bít ze svatého nadšení za všech okolností, musíme mít rozum alespoň my.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Což o to, pane Hvížďalo, s tezí "je třeba být sám sebou a být odhodlaný riskovat" nelze než souhlasit. A taky s tím, že se u nás do takových věcí nikomu nechce. Ale jak z toho vyvozujete, že "nejsme duchovně konvertibilní se starou Evropou", to nechápu. Jednak příliš nerozumím vašemu termínu "stará Evropa". Celá Evropa je stejně stará, pane Hvížďalo. Není žádná stará a mladá Evropa. Ale zřejmě máte na mysli starší členské státy EU, i když Evropa je jméno kontinentu, jak jistě víte. A že nejsme "duchovně konvertibilní"? Tak tomu nerozumím vůbec. Já nemám zájem nikam konvertovat a duchovně už vůbec ne. On po nás někdo chce, abychom duchovně konvertovali? A kam? Nechtěl jste říct kompatibilní? Tomu by se dalo spíš rozumět, i když ani tak se to nedá vydávat za něco žádoucího. Řekl bych, pane Hvížďalo, že se vám podařilo vytvořit něco dokonale nesrozumitelného.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz