9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Dobrodružství a romantika versus VR

Tak nevím, kam ta naše civilizace míří. Jak tak pozoruji dnešní mládež, současné vzdělání absolventů různých institucí, od střední školy po univerzitu, jaksi nepřevyšuje kvalitu, ba ani kvantitu vzdělání, které si ze vzdělávacích institucí odnášeli absolventi před sto lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 23.12.2019 16:53

Google Translate: Videohry způsobují v Jižní Koreji národní krizi

Když se StarCraft poprvé objevil na scéně v roce 1998, strategická hra sci-fi v reálném čase nebyla pouhým hitem - bylo to probuzení. Z 11 milionů prodaných kopií po celém světě bylo 4,5 milionu v Jižní Koreji, přestože nebyla lokalizována do korejštiny. „Počítačové rány,“ herní kavárny typu pay-as-you-go zásobené jídlem a pitím, vzrostly ze pouhých 100 na 23 000 za tři roky.

Ale jak mánie vzala zemi bouří, dramaticky vzrostly také nemocniční odbavení zahrnující počítačové hry. Mladí lidé hráli až do okamžiku, kdy se jejich tělesné funkce začaly rozpadat, občas až do smrti.

V květnu tohoto roku, po letech obhajoby lékařských odborníků a zákonodárců, členové 72. shromáždění Světové zdravotnické organizace jednomyslně hlasovali, aby uznání závislosti na videohrách za poruchu. Kategorizace však zůstává kontroverzní. Navzdory mnohaletým obavám a studii o účincích videoher bylo těžké prokázat, že způsobují závislost nebo násilí. A na mnoha parlamentních fórech, televizních debatách a akademických sympoziích se shromáždila stejná otázka: Přinesla kultura intenzivního hraní skutečně krize veřejného zdraví, nebo je nadměrné hraní jen příznakem jiných problémů?

M. Pivoda 23.12.2019 16:21

Google Translate: Zpřístupnění VR

... VR má vysokou cenu, což je pro mnoho uživatelů významnou překážkou. Pokud analyzujeme úspěch expedic Google, je zřejmé, že Google byl schopen oslovit mnoho studentů, protože hardware byl opravdu přístupný. Pro zpřístupnění výuky VR většině uživatelů je důležité zaměřit se na vytváření zážitků z VR pro zařízení, která uživatelé již mají, a znovu je použít na výkonné nástroje pro výuku. Telefon, který máme v našich kapsách, a náhlavní soupravy s 20–100 $ - například Google Cardboard nebo Samsung Gear VR - by měly stačit, aby studentům poskytly dobré zkušenosti s VR.

https://xd.adobe.com/ideas/principles/emerging-technology/virtual-reality-will-change-learn-teach/

V. Podracký 23.12.2019 14:23

Mizerná úroveň vzdělání je samozřejmostí ve společnosti, která rozdává diplomy každému hlupákovi. Jenže, pokud chcete uspokojit marxisty, že vzdělání se má dostat nejširším vrstvám (nikoliv triviální, ale vysoké), potom to nelze jinak než nasadit laťku podle nejslabšího. Pokud už má mít vysokou školu většina, potom samozřejmě se musí sáhnout mezi nepříliš chytré lidi.

F. Houžňák 23.12.2019 13:16

Že horolezci jsou magoři, to je stará známá věc. Ale magoří si za svoje a nikoho neobtěžují, takže mají můj obdiv. Já bych to nedokázal.

J. Jurax 23.12.2019 22:15

Souhlas. A nejen horolezci ...

I. Polák 23.12.2019 9:05

R^R^R^

Je to také o genetice. Mám tři vnoučata a jen jedno zdědilo moji krevní skupinu pro cestování spojené s turistikou či lyžováním, což jsou moje adrenalinové sporty.

D. Píšťala 23.12.2019 7:39

Zdá se že na tom něco bude, i v té mořeplavbě, dříve byly lodě dřevěné a námořníci ze železa, už jsou lodě železné a námořníci ze dřeva. I v jiných oborech to bude obdobné, bohužel.

Š. Hašek 23.12.2019 9:33

R^

J. Pospíšil 23.12.2019 5:18

Já bych s autorem souhlasil. Ale důraz bych položil na to poznávání. Nejenže se mění trampování a vodáctví na kampování a svážení po řece, ale ty vědy, jak se mění z empirických na normativní, to je hrozné.

Š. Hašek 23.12.2019 9:33

R^

V. Braun 23.12.2019 0:55

Není to trochu protimluv, v jednom článku hořekovat nad tím, že ti mladí už nemají koule na žádné dobrodružství a současně psát o zvyšujícím se zájmu o solo lezení bez jištění?

P. Dvořák 23.12.2019 2:08

Asi jsem četl jiný článek, ale žádný protimluv jsem tam nenašel. Nejspíš vám zamyšlení nad dvěma stránkami téže věci připadá jako něco na hranici schizofrenie.

Kupředu levá a levá a levá . . .