16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Doba po-pravdivá

Už jsme ve společnosti měli různé POST etapy vývoje. Post-modernismus již asi skončil, dneska máme post-strukturalismus, kdy neplatí žádné sociální, společenské a ani jiné struktury ve společnosti a kdokoliv má právo povyšovat svoje zájmy na veřejný, celospolečenský problém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 19.11.2016 13:22

Nic nového, ta doba post-pravdivá.

Není to nic nového, dvacet let vtloukají do hlavy, že vše je relativní, a pravda zvlášť, zvlášť, když se to hodí a jediná pravda pravdoucí je pro ně právě jen ta relativita pravdy. Co je důležitější než pravda? Pocity. Už postmoderní myslitelé razili tezi, že společnost je tak složitá, ale opravdu TAK složitá, že se musejí orientovat intuitivně. Tak se nedivme, že intuitivně doložili, jak je pro nás migrace dobrá a intuitivně ji zdůvodňují vinou bílého muže, což ale OPRAVDU není ani rasizmus ani princip kolektivní viny, ani historický nesmysl. Když se tyto a podobné nesmysly valí z universit - na západě už dobrých padesát a u nás pětadvacet let - pak se nedivme.

Hlásají například, že vlastenectví vedlo k vyvražďování Židů. Což není pravda, protože německý nacizmus byl socialistickým projektem - vyvražďování Židů a podřadných ras měli ''vědecky zdůvodněné' z univerzit oborem eugenika, který byl tak populární a vědecký jako je dnes například gender. Eugenika (a nacizmus) vychází striktně z darwinizmu, ale nikdo nežádá zákaz darwinizmu. Koneckonců všechny socializmy a jejich zločiny vystopujeme až k francouzské revoluci a tedy osvícenství, které způsobilo vyvraždění nejméně osmi set tisíc nevhodných občanů Francie a to často způsobem, před nímž blednou i zločiny nacizmu a stalinizmu dohromady. A přesto se osvícenství oslavuje dodnes a stále je "zdrojem inspirace" pro liberály.

Nebo obchody s kysličníkem uhličitým. Pamatuji dobu (druhá polovina osmdesátých let), kdy byli neo-marxističtí zachránci všehomíra přesvědčeni, že zdaněním tohoto plynu spravedlivě rozdělí bohatství světa. Ale prosadili to až hrozbou uvaření zeměkoule. To je lež a lží bohatnou jen obchodníci s deštěm. (klima se mění, nikdy nebylo stálé a neexistuje žádná norma jak by mělo klima vypadat)

Celý život žiji ve společnosti post-pravdivé až na pár let dejme tomu od roku 1990 až 1995 - a to s ušima odřenýma z obou stran.

V. Vaclavik 20.11.2016 11:58

Re: Nic nového, ta doba post-pravdivá.

Az na kladeni vinu na to osvicenstvi bych s vami souhlasil.

Je to to same, jako vinit 'prava cloveka', ze nam to prineslo jen nestesti, kdyz tento pojem zlidovel a stala se z neho ta dnesni 'prava lidska', posvecujici zvuli kolektivistu.

Prosim, nevylevat s vodou z vanicky i dite.

J. Krásenský 20.11.2016 16:50

Re: Nic nového, ta doba post-pravdivá.

Mýlíte se, jako většina, takže se můžete cítit stále dobře. "Ideály" osvícenství zvítězily ve Francii a stálo to životy statisíců nevinných. Jen pro zajímavost, kolik nevinných jste ochotný obětovat - nechat zavraždit - aby se Vaše představy o všenápravě světa uskutečnily?

V. Vaclavik 20.11.2016 17:17

Re: Nic nového, ta doba post-pravdivá.

Mylil jsem se ve vas, jste zly, nenavistny clovek, kteremu neni cizi podpasova argumentace.

J. Krásenský 20.11.2016 19:01

Re: Nic nového, ta doba post-pravdivá.

Můžete uvést v čem je má argumentace "podpasova", z čeho usuzujete, že jsem "zlý a nenávistný člověk"? A pokud ne, pak mám dojem, že Vám došly argumenty.