19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Dny české historie

Věta, že ten, kdo nezná vlastní historii a nepoučil se z ní, bude si ji muset zopakovat, už nám skoro leze ušima ven. Jako každé heslo, pokud není podloženo nějakým skutkem. S naší českou a československou historií je to obdobné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 3.8.2017 11:28

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Pane Jelínku, kdybyste zde byl delší dobou, tak byste věděl, jak "dáma" Sibyla uráží...Autor: S. Netzer Datum: 28.6.2017 17:27

Huso.Autor: S. Netzer Datum: 29.6.2017 13:59

Blbka opět zasvěceně "diskutuje".Autor: S. Netzer Datum: 19.7.2017 9:59 Běž pro změnu onanovat pod jiné příspěvky, blbečku. Autor: S. Netzer Datum: 22.7.2017 19:44 Prolhaný hnuse.Autor: S. Netzer Datum: 28.7.2017 12:47 Běž se ukájet jinam, dobytku! Autor: S. Netzer Datum: 31.7.2017 11:55 Ty víš, co je Académie francaise, skopová hlavo?Autor: S. Netzer Datum: 2.8.2017 21:26

Pro vaši informaci, vy hloupá huso, Rudolf Höß byl velitelem osvětimského koncentračního tábora. atd."Dáma" slušně diskutovat neumí. Pan Lenc ji píše její mincí...

M. Moravcová 3.8.2017 19:43

Re: To by mne opravdu zajímalo,

jo paní známe, prezentuje se tu denně jako protičeská zamindrákovaná hydra

P. Lenc 3.8.2017 10:54

Re: To by mne opravdu zajímalo,

A že Jelínku to bylo auto s rudoarmějci, to sis nějak nevšiml, že?

H. Lukešová 3.8.2017 11:03

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Dějiny nezačaly rokem 1945, něco bylo také předtím, nástup Hitlera k moci (LP 1933) a zběsilosti, které Němci spáchali, takový Rudolf Rudolf Höß je příkladem pro všechny. Velitel tábora smrti v Osvětimi, dohlížel na likvidaci Židů z celé Evropy.

Podařilo se ho nakonec však dopadnout, pro místní neomarxisty špatná zpráva. Britští vojáci navštívili paní Hößovou, udeřili na ni, že když neřekne, kde její manžel je, tak vydají jejího syna Rudům, tak "dáma" řekla, kde je.

Když za ním britští vojáci dorazili, Höß samozřejmě zapíral svou identitu, jeden z vojáků, sám byl židovského původu, si však všiml prstenu. Chtěl ho vidět. Höß ho nechtěl sundat, vymlouval se, že jde sundat velmi těžce, voják mu pohrozil, že mu ten jeho prst uřeže, tak Höß prsten sundal, bylo na něm vyryto Rudold a Hedwige, v tu chvíli mu bylo jasné, koho má před sebou, vojáci ho povalili, zbili a nakonec doznal svou pravou totožnost.

Byl zatčen a zajat. Kaltenbrunner si ho během Norimberského procesu předvolal jako svědka obhajoby, posléze byl Rudolf Höß vydán do Polska, souzen v Krakově a odsouzen k trestu smrti oběšení a popraven před krematoriem v Osvětimi. Tak skončil jeden z nejhorších vrahů, které dějiny poznaly.

H. Lukešová 3.8.2017 10:56

Re: To by mne opravdu zajímalo,

My jsme nezřídili vyhlazovací tábory smrti v Osvětimi, Majdanku, Treblince, Belžecu, Sobiboru a Chelmnu. Neměli jsme takové "kapacity" jako Rudolf Höß, takoví "lidé" jsou německou výsadou. Nevyhladili jsme miliony Židů a dalších "nežádoucích". Neoznačili jsme své oběti jako "nehodné života". Tak zběsilí jsme nebyli.

V. Vlk 3.8.2017 13:46

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Takže pane Jelínku, ona to je skutečně protičeská agitka. V ní tvrdil režisér "dokumentu" Vondráček, že našel materiál o masakrech Němců, páchaných Čechy v květnu 1945 na Bořislavce. Jenže on to byl-ten původní- dokument, o pomstě vojáků Rudé armády na skupině Němců - nacistů, ze to, že někdo z jejich hloučku zastřelil dva sověty. To auto řídil sovětský voják a rozhodně to nebylo proto, aby zjistil, zda jsou mrtví. Proti uvedení v ČT protestovali historici, protože to byla manipulovaná agitka, ale vedení ČT jej stejně nechalo vysílat.

H. Lukešová 3.8.2017 10:52

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Ano, takové protičeské plivání a protičeské pomluvy jsou ohavné. Stejně tak jako protižidovské pomluvy o "údajných zločinech na Arabech". Obojí rasistická zběsilost, tu protižidovská, tu protičeská.

S. Netzer 3.8.2017 11:05

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Od vás, která by chtěla "odnegřit a odmuslimit" Evropu, ta zmínka o "rasistické zběsilosti" opravdu sedí.

H. Lukešová 3.8.2017 11:08

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Jenomže já jsem nikoho nezabila, jako Rudolf Höß,váš jistě oblíbenec, nespáchala jsem žádný teroristický útok, jako muslimové.

S. Netzer 3.8.2017 11:15

Re: To by mne opravdu zajímalo,

"Můj jistě oblíbenec" to není, Herto Bothe.

H. Lukešová 3.8.2017 11:17

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Ale je, Irmo Grese...Rudolf Höß je váše duševní strava, jeho zápisky. Němka mě nebude předhazovat německé zločince. Já jsem během druhé světové války nežila, já jsem se na rozdíl od vás nemohla dopouštět válečných zločinů.

S. Netzer 3.8.2017 11:21

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Já jsem taky během druhé světové války nežila.

Vypadá to, že se dostáváte do stádia deliria.

H. Lukešová 3.8.2017 11:23

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Taková Maria Mandel by byl vzorem pro vás, co by žena pro ženu... ̈V deliriu jste jenom vy, v záchvatu šílenství. Obhajujete nácky.

S. Netzer 3.8.2017 11:28

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Dejte si pohov, krasavice inteligentní, jak říká Kombercová.

H. Lukešová 3.8.2017 11:29

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Já jsem klidná, vy se čílíte.

R. Mayer 3.8.2017 11:27

Re: To by mne opravdu zajímalo,

Aber was sagen Sie...

R. Szewczyk 3.8.2017 0:39

haha haa hihi

Vlku, máte zajímavé historky z historie, třeba ta, o tom teroristickém utoku na řádného představitele státu vyrobeného všemi podstatnými velkoimperialními mocnostmi, bych jen připomenul, taky srandovní historku, a to tu o premieře filmu Valentin Dobrotivý, tuším 31.7. 1942, kdy barandovská smetánka s novými vládci uspořádala po oné premieře gigantický mejdan, kdy tam uprostřed léta sněžilo jako na Aljašce, jidlo a pití by stačilo pro Terezín na celý rok , v té době byli proletáři Gabčík a Kubiš již na pravdě boží,......

F. Houžňák 3.8.2017 7:03

Nebyl on mezi tou "barandovskou smetánkou"

taky nějaký Havel, ze kterého posléze vládnoucí intelektuál Havel celý život žil? Samozřejmě taky, že sbor komediantů charakterizuje celý národ, že ano.