9.7.2020 | Svátek má DrahoslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Demagogie srbské novinářkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 20.4.2011 23:06, přehled diskusí

Není divu . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 20.4.2011 19:48

Rusáci a Srbové píšou stejnou azbukou,  mluví a myslí stejně  . . .

Omyl, pane Zahradka:
Autor: J. Novak Datum: 20.4.2011 17:42

Na valecne reparace za skody zpusobene WWII. ceka Ceskoslovensko, resp. dnes Ceska republika, dodnes. Navic, zlaty poklad republiky, na ktery obcane prispivali v letech 1918, 1968, je nenavratne pryc, potupne a hloupe vymeneny v roce 1998 vladou Tosovskeho za temer bezcenne nemecke dluhopisy, samozrejme tajne, bez vedomi ob(v)canu. CR se po roce 1989 stava cim dale, tim vice, pouhym vazalem Nemecka a USA.

Re: Omyl, pane Zahradka:
Autor: L. Orlita Datum: 20.4.2011 18:13

jo jo, kde jsout ty prachy za ukradené tanky, děla, letadla po okupaci,  za materiál, který protektorát navyráběl pro válečné úsilí Německa apod.....

Autore, jste primitiv.:
Autor: V. Novák Datum: 20.4.2011 16:20

Ale proč byste nebyl, když stejně primitivně píší i skuteční žuMPalisté do skutečných novin.

Když se napíše "ruskojazyčný mafián", můžete se vsadit, že na 90% to bude Čečen. Ze zbylých 10% pak většinou Arméni a Gruzíni. Nedávno souzený "vor v zakoně" Andranyk Sohoyan - to by snad mohlo klepnout i takového nevzdělance jako jste vy - je samozřejmě Armén.

Stejně jako jugsolávský je téměř vždy "Kosovan", tedy kosovský Albánec.

Ale hodí se kydat špínu na Rusy a Srby, že?

Primitive blbý!

Re: Autore, jste primitiv.:
Autor: D. Švik Datum: 20.4.2011 17:22

Je fajn tu mít nějakého inteligenta. Děkuji pane Nováku, moc jsem se posmál. Vzláště ten konec Primitive blbý, je podařený. Jěště jednou děkuji za váš inteligentní příspěvek. 

Ten příspěvek neměl být inteligentní.:
Autor: V. Novák Datum: 20.4.2011 18:29

Na pitomost a pitomu netřeba plýtvat inteligencí.

Demagogie po srbsku:
Autor: M. Procházka Datum: 20.4.2011 14:10

Paní Kordičová jenom tlachala a nemá smysl se zabývat těmito tlachy.ona totiž zapomněla,že tam doma u nich  docela nedávno vyvražďoval jeden druhého,protože byl Chorvat,Srb či cikán a dodnes na sebe sočí jako hladoví psi.

Vážení.:
Autor: J. Hanzal Datum: 20.4.2011 10:07

z východu nikdy nic dobrého nepřišlo NIKDY

Re: Přesně tak ::
Autor: Z. Bureš Datum: 20.4.2011 11:27

Největší mráz vždy přicházel. . . . .  přichází . . . . . a ještě hóóódně dlouho přicházet bude pouze z Kremlu !!! 

A na tento "mráz" budeme ještě hóóóódně dlouho doplácet - stačí se "jen tak" prokouknout diskuzí pod článkem . . . . . a je nám jasné, že "mrazivé sémě z Kremlu" . . . . . že zde bude ještě hóóóódně dlouho plodit bolševické býlí !!!

Re: Vážení.:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 20.4.2011 13:38

kromě slunce

Re: Vážení.:
Autor: K. Frejlach Datum: 20.4.2011 18:25

Asi patříte mezi ctitele Hitlera, protože jste zcela zapomněl na to, že nás z Hitlerovy okupace v roce 1945 osvobodila sovětská armáda. Žádná jiná vojenská síla, která by takovouto pozemní operaci, zakončenou porážkou nacistického Německa, mohla v Evropě provést , tehdy neexistovala. Úloha druhé, západní, fronty vzniklé až v roce 1944, byla totiž pouze doplňková a plně závisela na výsledcích východní fronty. A pokud by ta německá okupace českých území pokračovala, už dávno by byl německými fašisty český národ kompletně přemístěn na Sibiř (pokud by Německo válku se Sovětským svazem vyhrálo), či do Patagonie (podle záměrů  J. Bati).

Re: Vážení.:
Autor: L. Orlita Datum: 20.4.2011 21:40

proč ta demagogie? Kdo po 2 roky bojoval s nacistickým Německem než se do války díky napadení zapojil SSSR? Byl to západ, potažmo Velká Británie.

Fronta ve Francii nebyla druhou frontou, ale ve skutečnosti frontou třetí pokud se bavíme jen o Evropě . Ta druhá byla nejdříve v Africe a pak se přesunula do Itálie a rozhodně nebyla pro Británii a pak i pro USA nějakou maličkostí. Navíc Británie i USA bojovaly s Japonskem (což je další fronta), kde se jednalo o nasazení mnoha lodí a ponorek. SSSR měl po celou dobu jednu jedinou frontu a na Japonsko se vrhnul až když byli Japonci na kolenou (14 dní před kapitulací Japonska).

A Němci museli kvůli Británi a USA v Evropě nechat velké množství kvalitních leteckých stíhačů, kteří velmi chyběli na východní frontě. To se to Rusům vyrábělo tanků, když nemuseli vyrábět náklaďáky, džípy, vysílačky, boty atd. Buďte objektivní a rozdělujet zásluhy na polovic.

s pilnou německou denacifikací bych to moc nepřeháněl:
Autor: L. Orlita Datum: 20.4.2011 9:11

ano Němci za své zločiny platili. Platili ale  "jen" penězmi. Většinu svých zločinců vůbec nepotrestali, oni je dokonce vesele zaměstnali.

Např. zločinci, kteří za Protektorátu nejbrutálnějšími metodami vyšetřovali atentát na Heydricha a v rámci pátrání po atentátnících povraždili spoustu lidí, nebyli nikdy potrestáni. Dožili se v Německu klidného stáří. Tak mi nepovídejte o denacifikační pohádce. Žádna totiž neproběhla. Popravilo se jen několik nejvyšších pohlavárů.

Re: s pilnou německou denacifikací bych to moc nepřeháněl:
Autor: F. Matousek Datum: 20.4.2011 9:55

a v Cesku nepopravili nikoho, akorát zavreli na pár mesícu Stepána. Tem ostatním vyplácejí duchody, nechají je jet v bussinesu, poustejí je do nejvyssí politiky.

Rekl bych ze Nemci jsou na tom v tomto srovnání podstatne lépe, pane Orlito. A o srovnání s Ruskem ani nemluve. Pan autor clánku má naprosto Pravdu !

Re: s pilnou německou denacifikací bych to moc nepřeháněl:
Autor: L. Orlita Datum: 20.4.2011 18:05

no to bych neřekl. Ty některé nacistické zločince popravili hlavně spojenci. Sami Němci moc práce neudělali. Ale moc dobře vím, že ty "schopné" nácky zaměstnali jak západní spojenci tak rusové a i čestí komunisté je rádi uplatnili v stb službách- zvláště když je měli čím vydírat. Vaše argumentace s komunisty po listopadu je zbytečná. Je to samozřejmě věc k blití a na základě toho si člověk uvědomí, jak velké množství lidí s těmi komunisty spolupracovalo. Příliš mnoho lidí má máslo na hlavě. Nácismus nenávidím právě proto, že nás národ vehnal do náruče odporného komunismu. Pro mně jsou to rovnocenná zla.

Re: s pilnou německou denacifikací bych to moc nepřeháněl:
Autor: B. Brousková Datum: 20.4.2011 23:06

V Německu NSDAP zakázali, komouši se na nás vyšklebují v parlamentu dodnes!

Re: s pilnou německou denacifikací bych to moc nepřeháněl:
Autor: R. Langer Datum: 20.4.2011 11:21

... a komunisti platili co a komu? He?

Re: s pilnou německou denacifikací bych to moc nepřeháněl:
Autor: T. Vodvářka Datum: 20.4.2011 13:00

Vážený pane Orlito, absolutní spravedlnost na zemi neexistuje, Po II.sv.válce však byli Němci seznámeni se vším, co nacismus přinesl. Možná víte, že obyvatelé kolem Dachau, Bergen Belsenu aj byli nuceni navštivit koncentrační tábory a vidět, případně i se spolupodílet na pohřbívání mrtvých vězňů. To nebyla pomsta, to byl jen účinný mechanismus, aby nemohli v budoucnu říci, že nic nebylo a oni nic nevěděli. Pak proběhl Norimberský proces, který pojmenoval zločiny - provedl jejich kategorizaci a tak navždy přiřadil k nacismu jeho zrůdnou podstatu. Byl pochytáno mnoho nacistů, ale máte pravdu, někteří unikali dlouho, jiní se dožili stáří a zemřeli neodsouzeni. Nicméně - zlo bylo zveřejněno a každý se může se závěrem N. procesu seznámit. Dnes je tedy snadné - a to i pro naší čackou policii - pojmenovat přestupky či trestné činy s nacismem spojené.

S komunismem - bratrem nacismu a fašismu - je problém. Komunismus nebyl nikdy veřejně odsouzen, byť povraždil mnohem více lidí, než nacisté. Po převratu se "podařilo" ono zlo tak nějak rozpliznout, úřad na zjišťování zločínů komunismu je více méně pro srandu, bolševik rozhazuje ruce v parlamentu a cca 12% voličů je stále volí. Vše jen proto, že neproběhla dekomunizace, že byl v base jen soudruh Štěpán a na chvíli Brožová-Polednová, která je nyní veřejností vnímána téměř jako oběť, než jako pachatelka.

Němci po válce měla aspoň jakousi vůli toto napravit, u nás po revoluci nikdo. Proto může i srbská novinářka psát uvedené nesmysly a dokonce si myslím, že jim i věří.

Re: s pilnou německou denacifikací bych to moc nepřeháněl:
Autor: L. Orlita Datum: 20.4.2011 18:11

tak ono to bylo možné jen díky tomu, že Němci prohráli horkou válku. Komunisté pouze studenou. Nicméně na základě toho, jak dopadli ti, co měli něco společného s heydrichiádou, si o německé denacifikaci nedělám iluze. Bohužel v tom velkou roli hrálo i to, že Československo bylo v komunistickém táboře, takže Němcům byly nějaké požadavky komunistů na potrestání zločinců fuk. To, že kritizuji nacismus, ještě neznamená, že nějak schvaluji komunismus, či se na něj dívám, jako na menší zlo. Vůbec.

Re: s pilnou německou denacifikací bych to moc nepřeháněl:
Autor: T. Vodvářka Datum: 20.4.2011 18:17

V zásadě se vůbec v názorech nelišíme a vůbec Vám nepodsouvám, že byste byl přívrženec komunismu. Avšak platí má první věta, co jsem napsal v reakci na Váš příspěvek. Je samozřejmě smutné, že aktivní kati z heydrichiády nebyli potrestáni. Například v německé poválečné justici byli ti, kteří nechávali na smrt odsoudit protfašistické občany v době hitlerismu. Ale je zajímavé, že teprve děti oněch aktivních nacistů začali klást ve světle znalostí svým rodičům nepříjemné otázky. To mne aspoň trochu naplňuje nadějí, že se tak možná časem stane i u nás.

Přeji Vám pěkné velikonoce

No, rozdíl mezi "Rusy" a "Němci" U Nás:
Autor: S. Ševeček Datum: 20.4.2011 9:07

je v tom, že ti první jsou explicitně označeni, aby bylo jasno, koho se bát a druhým tady toho polovina patří ... o celých mediích nemluvě.

(ještěže tady nepáchají trestnou činnost Naši Rómové ... jedině implicitně)

objektivita:
Autor: J. Klepal Datum: 20.4.2011 8:49

Autor má jistě právo na svůj názor, ovšem pokud se odvolává na objektivitu, měl by si například ověřit, kdo omylem zavraždil řidiče ředitele Sazky. Jména vyšetřovaných členů arménské a čečenské mafie, Gilany Alijev, Magomed Alijev, Arsen Arakeljan, Arsen Kakosjan a Roman Melkonjan skutečně nezní rusky a také to to Rusové nejsou, přestože mnozí z nich mluví i rusky a pravděpodobně i anglicky. Jinak souhlasím se srbskou redaktorkou, i tento autorův příspěvek je typickou ukázkou nacionalizmu, navíc protkanou černobílým viděním světa a často lživými tvrzeními a účelově zamlčovanými fakty, viz například údajně pilná denacifikace prováděná samotnými Němci.

Re: objektivita:
Autor: V. Linhart Datum: 20.4.2011 14:36

Souhlasím. Autor je zřejmý fašoun. A ke všemu zcela zřejmě typicky český maloměšťácký primitiv. Na takových je založena každá demokracie západního typu.

Re: objektivita:
Autor: D. Švik Datum: 20.4.2011 17:18

Vy asi příliš slovu fašista nerozumíte, co? Už ve škole nám říkali, nepoužívejte cizí slova, jimž nerozumíte.