7.12.2019 | Svátek má Ambrož, BenjaminDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Definovat podmínky evropského občanstvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 57, poslední: 17.2.2006 16:28, přehled diskusí

Jo, t zv "DOMOVskou prislusnost":
Autor: Cesilko Datum: 15.2.2006 21:57

jako za Rakouska-Uherska, kdyz nam vladl dvouhlavej volre vorel,
dnes nikdo nerespektyruje...
Kdepak by nekdo respektoval "domovskou prislusnost,m" kdyz voni
nerespektyrujou ani "domovskou sluznost.."
To jen k dnesnimu voznameni Skrholy n rynku, ze
"pokud se nakej ZAHRA Cech nejak uspeje doplazit se
k ceske volebni urne nekde ve svete,
m
MUSI, to je "narizeno"
LOSOVANIM pana ministra Bublanaka!
"proste je NARIZENO, ze is musi, chce-li si zaVOLIti! rozhodnouti meziva Filipem, Kalouskem, nebo Jandakem, to je vod gultury. Jinak at je z Ostravy, Plzne nebo z Hrozenkova, to nehraje rolicku, zadnou, proste se musi volit jen a jen ten Jihoceskej kraj, na ty vostatni prej se dostane zase priste.... :-) :-0 :-) :-) Ja jsem volic, ceskej volic, a kdo je prosim vic??? Rok po roce k urne specham, a je z toho.... N I C!!!!! P.S.II Po tech volbach napiso do novin, ze "KRAJANE O NASE VOLBY ZAJEM n e p r o j e v i l i..." Tech nemam slov, jez rekl bych, a plkal...

Re: Jo, t zv "DOMOVskou prislusnost":
Autor: Mirek od lesa Datum: 16.2.2006 19:35

Prosím Tě, mysli na svá žulově tvrdá játra! Omez trochu to chlastání, pak Ti budeme lépe rozumět! I když su z Moravy, nemám nic proti tomu, volit v Budějicích. Ono to bude stejně k ničemu, všechno se rozhodne v Praze (jo, tam je blaze!) a burani nemají stejně do čeho mluvit!

slintofrk:
Autor: huhu Datum: 15.2.2006 20:27

obdivuji jak někdo dokáže napsat tak dlouhý článek žvanění o ničem.

Soudruhu Zaorálku zapoměls na Internacinálu:
Autor: Venkovan Datum: 15.2.2006 20:25

Tak nějak se přece jmenují socanské mezinárodní potlachy.Sjednocená Evropa pod vedením sjednocené evropské soc. dem.Až tě vyšoupnou ze židle v parlamentu mohl bys tam zkusit štěstí.Čest práci.

Evropská příslušnost:
Autor: Mirek od lesa Datum: 15.2.2006 18:32

má co dělat s tvorbou společné odpovědnosti za svůj životní prostor. Když se Jiřík z Poděbrad snažil dát dohromady evropskou koalici, jeho hlavním motivem (bylo jich víc, ale tenhle byl nejzávažnější) bylo nebezpečí osmanské invaze u Vídně. Tehdy se francouzský král jenom zasmál, že má poslouchat návrhy tak nevýznamného panovníka z ještě nevýznamnější zemičky. Dopadlo to zrovna tak,tak, muslimy naši předkové odrazili, vyhodili je dveřmi, ale lezou zase okny. Zdá se, jakoby tahle agrese neměla konec, je to už skoro 1300 roků stará válka bez konce.

Re: Evropská příslušnost:
Autor: Mirek od lesa Datum: 15.2.2006 18:41

Nuže, co pan Zaorálek měl na mysli, je tisíciletá příslušnost Čechů k Evropě, takže už by bylo na čase, zanechat svárů a pokusit se o kulturní spolužití. Dederóni by měli přestat vozit své smetí do Čech, my zase podpoříme svými odborníky výstavbu německé churavějící ekonomiky. Rolníky s černými kartáčky pod nosem a napomádovanou kšticí odtáhneme i s jejich Evropou dotovanými traktory z hraničního přechodu do Lince. Místo nepřátelské propagandy budeme zvát své sousedy na návštěvu, samozřejmě očekáváme od nich totéž. Snad se z toho jednou vyvine Evropská vzájemnost a podpora všech všemi. Co je možné při povodních a jiných pohromách musí být možné i při ohrožení z ciziny. Království Dánské je součástí Království Českého, alespoň u Shakespeara. Proto s nimi stojíme na stejné straně fronty!

Domovská příslušnost:
Autor: Mirek od lesa Datum: 15.2.2006 18:25

je něco, co mladší generace už nezná. Za Rakouska- Uherska a za první republiky byl 'domácí' kdo v dané obci měl domovskou příslušnost, zpravidla po tatínkovi nebo manželovi. Tento údaj stál ve všech dokladech. Byl-li dotyčný přistižen při žebrotě, zatčen policií, uvězněn a propuštěn, byl poslán 'šupem' do své domovské obce, která pro něho měla pastoušku na ubytování. Tím se po světě netoulali chaotové, každý věděl, kam patří.

JE TO NA NÁS VŠECH -:
Autor: OBČAN XY Datum: 15.2.2006 15:18

 A rozhodně to není jednoduché a nenabízejí se ani tak snadná řešení,jak se někomu zdá...
 Jen silná a společensky zdravá společnost může absorbovat nevyhnutelné nápory rozdílných civilizací,po případě tyto úspěšně absorbovat tím,že je schopná přijmout to lepší z nich...Obávám se,že ryze konzumní společnost má příliš mnoho slabin,než aby mohla svoji existenci trvale uhájit.....Stará Evropa stojí před téměř neřešitelným problémem jak uhájit ne svoji existenci,ale svoji jistou prosperitu a identitu.....Smlouvu o ústavě EU neschválily dva státy s málo rozdílným hospodářstvím a skladbou obyvatel....Přesto ,oba ze zcela protichůdných důvodů....Neschopnost se domluvit je podstatnou příčinou nejistoty a obav.....Z toho navíc těží pragmatičtí populisté typu V. Klause....

Re: JE TO NA NÁS VŠECH -:
Autor: honzak Datum: 15.2.2006 15:38

to je sqělý termín "pragmatický populista"! To jsi vymyslel sám?

Re: Re: JE TO NA NÁS VŠECH -:
Autor: hodne neRath Datum: 15.2.2006 18:03

och... objev na nobelovku... dabel Klaus muze i za referenda v F a H...... controlni otazka soudruhu... za co Klaus nemuze?

Re: JE TO NA NÁS VŠECH -:
Autor: Mirek od lesa Datum: 15.2.2006 18:54

Příčinou propadu evropské ústavy není ústava jako taková, nýbrž krátce před tím přijatá opatření ke vstupu Turecka do EU. Odmítnutí ústavy je třeba interpretovat jako odmítnutí rozšíření Evropy do Asie.

Re: JE TO NA NÁS VŠECH -:
Autor: Standa Datum: 17.2.2006 8:24

Pán bůh zaplať za to, že existují politici typu Klause. Bohužel většina je jich typu Zaorálka, neschopných rozbleptlých žvanilů.

Ach jo,:
Autor: modybo Datum: 15.2.2006 14:55

Nejdřív Hybášková , dnes tenhle doveda,kdo bude zítra?Proč politická korektnost má tak tuhý kořínek a nechce chcípnout a nechce.

Blekota:
Autor: Standa Datum: 15.2.2006 13:24

Pan Zaorálek několikrát jmenoval ty, kteří podle něj planě mluví, ale k ničemu to nevede. Ovšem, jak je pro něj typické, z článku ani náznakem nevylývá návrh, který by k něčemu vedl. Klasické bla, bla, bla...

Re: Blekota:
Autor: Ladislav N. Datum: 15.2.2006 17:55

Minule to bylo mnohem horší, Zaorálek fušoval do ekonomie...
 
Lubomír Zaorálek: Pomoc, která se vyplatí (8. února 2006)
 
Doporučuji přečíst pro pobavení - včetně komentářů.

evropanství:
Autor: Mirek Datum: 15.2.2006 12:10

Problémy Evropy ze mne zastánce EU neudělají. Spíše se stanu zapřísáhlým odpůrcem mezi horami odpadů od bohatých sousedů.

vosic@volny.cz:
Autor: Jakub Vosáhlo Datum: 15.2.2006 10:49

Zaorálkovi se evidentně hodí cokoliv. Jen přitom nějak zapomněl, že toto není obrana Evropy, ale celé naší západní civilizace, která tu byla už v době, kdy evropská integrace ještě byla hudbou budoucnosti, která navíc rozhodně není jen evropská (je to asi stejná blbost jako tvrdit, že islám je pouze otázkou středníhi východu) a v otázkách lidských práv, o kterých pan Zaorálek tak krásně básní, pocházela téměř vždy prvotní inspirace z druhé strany Atlantiku. Jak se potom hodláte  vyrovnávat s neustále proklamovanou snahou EU více se oddělit od USA? To je přece zcela proti Vašim slovům z tohoto článku. Nehledě k tomu, že to byl právě jistý evropský komisař (mám dojem že francouzský), který se v důsledku událostí kolem dánských karikatur vyslovil pro autocenzuru. Jak se tohle srovnává s hodnotami svobody, o kterých píšete? Váš článek je vycucaný z prstu a snaží se propagovat evropskou integraci za každou cenu. Že by už docházely věcné argumenty?

Ale fuj pane Zaorálku, co všechno vy jste ochoten použít k podpoře své demagogie překonává i ty nejfantastičtější dohady. měl byste se stydět. To ale vy neumíte, to jste dokázal už mnohokrát.:
Autor: karel Datum: 15.2.2006 10:45

Re: Ale fuj pane Zaorálku, co všechno vy jste ochoten použít k podpoře své demagogie překonává i ty nejfantastičtější dohady. měl byste se stydět. To ale vy neumíte, to jste dokázal už mnohokrát.:
Autor: Švrk Datum: 15.2.2006 11:29

No jo, Zaorálek má namále. V rámci stoupající nervozity před volbami, jdoucí skrz všechny strany, rozhodl se Zaorálek publikovat své zmatené názory aby lid voličský viděl, jaké světlo přináší a jak je ochoten v rámci Evropy bojovat za své voliče, neb ví všechno o hodně lépe než oni. Tím dává najevo svoji povolanost být zvolen. Doufám, že ty jeho slinty čte co nejvíc voličů jeho strany a že budou ochotni nad tím přemýšlet a dát svůj preferenční hlas jinému alespoň v bláhové naději, že bude lepší Zaorálka. Blahoslavení chudí duchem...

Smutné čtení:
Autor: miron Datum: 15.2.2006 10:12

Ale z toho co pan Zaorálek napsal je zřejmé, co nás podle něj má spojovat. Strach. Trochu slabá hodnota pro stovky milionů lidí. Zvláště pak tehdy, když druhá strana je protivník odhodlaný, mnohdy dokonce ke všemu a rozhodně si nevyčítá, že se nechová dost hezky. Přál bych si, aby to byl jen důsledek "špatného dne" mistra Zaorálka. Přesto se obávám, že tomu tak není, že tohle opravdu cítí. Tvrdit že myslí by bylo pro myšlení urážlivé až příliš.

Co pan Zaorálek udělá s těmi, kdo se nepovažují za "evropské občany"?:
Autor: Saša Datum: 15.2.2006 9:48

Postřílí nás? Nebo nás deportují?
Já prostě nejsem žádným občanem Evropy, ani občanem Evropské unie. Nejsem a nebudu! A také se nehodlám ze své vlasti vystěhovat - tady jsem se narodil a tady jsem doma.
Takže když pan Zaorálek a jeho EUgenossen zavedou občanství EU, automaticky ze mne udělají "státozrádce"? Vlastizrádce určitě ně - EU není naše vlast.

Re: Co pan Zaorálek udělá s těmi, kdo se nepovažují za "evropské občany"?:
Autor: kocour zlomyslnost sama Datum: 15.2.2006 10:03

Eurozrada - horší než vlastizrada! :-)

Re: Co pan Zaorálek udělá s těmi, kdo se nepovažují za "evropské občany"?:
Autor: Ostravák Datum: 15.2.2006 11:38

Co by udělal? Patrně to, co s těmi, kteří se nepovažují za "české občany"...

Re: Co pan Zaorálek udělá s těmi, kdo se nepovažují za "evropské občany"?:
Autor: Mirek od lesa Datum: 15.2.2006 18:57

dorogoj Saša, pazvali, što my dumaem tolko o graždanach češskoj respubliky, katoryje radilis češskim raditělám!

soudruhu zavorálku:
Autor: učitelas Datum: 15.2.2006 9:41

zato tvé teze nás posouvají o notný kus dopředu.Jak já vás nesnáším ( všechy levicové inelektuály).Všechny straníky čssdksč.Je mi z vás opravdu na zvracení.Pokaždé když si přečtu podobný slint váš a vašich soudruhů okamžitě mi vyvstane Cimmranovské " Vyšetřování ztráty třídní knihy: DEBIL -BLBEČEK ,DEBIL -BLBEČEK, DEBIL -BLBEČEK jen támhle v zadu sedí dva debilové vedle sebe.

Re: soudruhu zavoralku:
Autor: mak Datum: 15.2.2006 10:43

bylo by lepsi to zmenit na debilove v cele a ne jen dva

Není to špatné.:
Autor: Josef Datum: 15.2.2006 9:40

Řekl bych, že je to docela rozumně napsané a má to logiku i vizi. Není to podbízívé ani mávání klackem. Stojí to se nad tím zamyslet. Blahopřeji panu Zaorálkovi.

Re: Není to špatné.:
Autor: modybo Datum: 15.2.2006 14:37

Teda Jozef,to jsem si o tobě nemyslel.Tak  se máme zamýšlet nad sebou jóó?Já mám takový nepříjemný pocit že ten na druhé straně se zamýšlí jedině nad tím jak nám podříznou hrdlo.

boze to je ale vuuuuul.....:
Autor: hodne neRath Datum: 15.2.2006 9:37

omlouvam se - lec jsem se nemohl udrzet. Proc aspon nevymeni sve poradce?

A my se chceme pohnout z místa?:
Autor: kocour Datum: 15.2.2006 9:34

"To je pěkné, ale nepohne nás to ani centimetr z místa." 
 
A nám se to místo, na kterém jsme, nějak nelíbí? Tak proč nás z něj ti arabáši tolik chtějí dostat? Já se nikam pohybovat nechci, ani směrem k muslimům, ani od nich, ani směrem k Bruseli. Stojím na téhle značce a hodlám na ní stát dál.