6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Daně a jak na ně

Dopředu avizuji, že nejsem bezvýhradným zastáncem systému EET, ani příznivcem paušálního zdanění drobných živnostníků, jakkoli se mi zdá, že oba systémy mají něco do sebe. Nejlepší jsou ovšem vždy příklady ze života. Začnu tím starším.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 9.2.2019 18:06

Jo, jenže jako truhlář by takové prachy, aby mohl dát třicet tisíc měsíčně za účetní, vydělal leda kdyby vyráběl pravý chippendale z 18. století ... :-)

R. Vacek 9.2.2019 7:00

EET je jenom jedno z mnohých čerpadel,

kterými se přečerpávají peníze od lidí ke státu. Přitom se jedná o čerpadlo s vysokými náklady, takže celkový prodělek je dost vysoký.

Dalším takovým známým nevýkonným čerpadlem je systém placení dálnic, který společnosti nic nepřináší, ale jeho provoz společnosti bere miliardy.

L. Novák 9.2.2019 5:41

EET není řešením vůbec ničeho

Je to jenom populistické opatření pro nakrmení neschopných, hloupých a závistivých voličů komunistů, socialistů a jim podobných. Kdo chce prodávat skrze šedou ekonomiku, dokáže to. Nejvíc kvetla šedá ekonomika za vlády KSČ, kdy bylo zakázáno veškeré soukromé podnikání (byla to trestná činnost) a na trhu byl nedostatek všeho...

Navíc jsou všichni zatíženi zbytečnými náklady na provoz systému, který nic nevynáší.

R. Langer 9.2.2019 6:13

Re: EET není řešením vůbec ničeho

Ano. :-(

M. Šejna 9.2.2019 8:51

pánové Novák 475 a Langer ...

pánové Novák 475 a Langer by nám tu mohli už konečně napsat, v jakém oboru podnikají, že jsou povinní být v režimu EET. Zatím od nich tady čtu jen poučky z politického školení, jak je EET populistické opatření. Vlastní zkušenost ale nejspíš nemají s EET vůbec žádnou.

R. Langer 9.2.2019 9:28

Re: pánové Novák 475 a Langer ...

No, já nepodnikám, jenom mám osobní zkušenosti s lidmi, co se ma to podnikání kvůli EET vykašlali. Takové zase vy neznáte žádné, že, pane Šejno? Tak vás zjišťuji, že opravdu existují. :-P

R. Langer 9.2.2019 9:31

Re: pánové Novák 475 a Langer ...

... ujišťuji...

K. Garfield 9.2.2019 9:42

Re: pánové Novák 475 a Langer ...

Jestli bylo EET důvod k tomu přestat podnikat, tak to moc životaschopné podnikání nebylo a nástup EET byla spíš záminka...

A s EET zkušenost mám...

M. Martinelli 9.2.2019 12:32

Re: pánové Novák 475 a Langer ...

přesně jste to vystihl, ale ruku na srdce, konkurence je dnes obrovská a ani v budoucnu to nebude lepší, eet nevadí jenom velkým a středně velkým firmám a dobře a hlavně dlouho zavedeným živnostníkům, ti ostatní to opravdu nemají lehký a nově začínající podnikatelé obvzlášť...já se zkusím vžít do jejich situace a je mi jasné, že pokud nemám mimořádné know-how nebo jinou konkurenční výhodu, tak určitě nezbohatnu, ale spíše budu v 1.roce možná i déle balancovat nad bankrotem a to jak nová akciovka nebo s.r.o-čko, tak především jako živnostník, čili určitě bych dal přednost tomu, mít část kšeftu mimo účetnictví a proto ani tyto lidi neodsuzuji, zvláště, když vidím, jak hospodaří stát a o korupci a nadhodnocených státních zakázkách ani nemluvě...

P. Grigar 9.2.2019 15:34

Re: pánové Novák 475 a Langer ...

.. zkuste si představit, jak by dopadl náš stát, kdyby převedl zaměstnance do jednotného daňového systému s pravidly, která v současné době platí pro OSVČ. Korupci a nadhodnocení státních zakázek ponechejme stranou, to je socialismus.

L. Novák 9.2.2019 18:11

Re: pánové Novák 475 a Langer ...

To by bylo řevu! :-D Generální stávku by vyhlásili odborářští zm*di jako Středula spol. z ČSSD... :-)

P. Lenc 9.2.2019 10:33

Re: pánové Novák 475 a Langer ...

On toho pan Šejna i když je známým všeználkem nezná víc,

ale je zbytečné s ním diskutovat.Ano těch řemeslníků o kterých píšete je víc, nemluvě o těch, kteří úspěsně dělají "načerno" jako za socíku.