7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Co nejsou volby

Sněmovní volby jsou tu natotata. A tedy tady schytáváme předvídatelně obří dávku mobilizačních plků. Ve stylu „Jděte volit, je to důležité pro vaši budoucnost!“ či „Volte, zachráníte demokracii!“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kaucký 1.10.2021 11:46

Lidi by si měli hlavně uvědomit, že zvolený politik je jejich zaměstnanec, kterého platí. Když, ale poslouchám ty různé Babiše, Hamáčky, tak to vypadá, že jsme jejich nevolníky, kterým, když se jim uráčí hodí něco pod stůl.

A. Ová 1.10.2021 10:19

Dobré ;-D (ale nebylo to směšné)

A proč nejsou hra? Leda, že by

F. Navrátil 1.10.2021 9:17

Volič by si měl uvědomit, že za a) každý politik lže, za b) strany nebudou plnit svůj volební program. Proto je důležité volit podle zkušenosti. Proto také politici cílí na mladé voliče, které lze jednoduše zmanipulovat a nadchnout pro vznešené cíle, za kterými vykukuje čertovo kopýtko vlastních zájmů. Proto mám Mádl s Issovou předváděli "Přemluv bábu, přemluv dědka!" a proto tzv. elfové zpracovávají manuály, podle kterých má mládež po způsobu Pavlíka Morozova kontrolovat elektronickou poštu a dialogy seniorů.

J. Berger 1.10.2021 6:28

Každý politik je do jisté míry psychiatrický případ. Už jen fakt postavit se před národ a říct „já jsem ten nejlepší, mne zvolte, já vše vyřeším“, to chce být trochu megaloman. Vždyť skoro každý si myslí, že by věci vyřešil lépe (a občas má pravdu). Klasickým a zcela extrémním případem byli sice Hitler, Stalin a Mussolini (dnes asi KimIrSen), ale i ostatní (McArtur, Montgomery atd. a vůbec všichni slavní vojevůdci - a nejen oni) měli dost přebujelé ego. To, že byli na správné straně a že např. vyhráli válku, nic nemění na samotném faktu. Dnes se stačí podívat kolem, doma i v zahraničí. Nicméně bez těchto lidí bychom se občas neobešli a mají i kladný vliv (Thatcherová, Reagan atd.). Dalším omylem je, že si zvolíme toho, koho chceme. Zvolíme si jenom z těch, které nám strany navrhnou. A to jsou ti, kteří se (v lepším případě) věnují dané problematice ve straně, a celkově jsou „dobří straníci“ (odborníci na ten problém vůbec být nemusí). Ty je třeba odměnit nějakým lukrativním místem. Ministři už vůbec nemusí resortu rozumět (viz von Leyen, obrana a těhotenské uniformy), což je vidět z toho, jak si mění posty. Jejich práce je hlavně získat pro resort nějaké finance navíc. Konečně, podívejme se na naši politickou scénu. Je tedy třeba volit dle programu politických stran a přitom zvažovat, zda ho ty strany míní vážně a nejde jen o předvolební líbivé kecy a nakolik jsou ochotny z něho ustoupit a také schopny ho plnit.