12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Co je dnes údělem ženy?

K čemu jsou dnes na světě ženy? Aby studovaly, cestovaly, hlásily se do výběrových řízení a staly se političkami nebo ředitelkami zeměkoule? Nebo spíše aby byly maminkami, manželkami a domácími pečovatelkami?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Zach 18.2.2020 21:39

Též se přidávám.

Vždycky se také podivím, že někdo, kdo má takové - řekl bych - "zdravě normální" názory, mohl u nás být ministrem spravedlnosti. Kontrast s jinou "slavnou" ministryní spravedlnosti, co psávala (opisovala) o králících, dokonalý...

M. Kvapilík 18.2.2020 19:52

Příroda neví, že ji někdo považuje za čarodějku. Neví nic. Je totiž úplně blbá. Nikdo vevnitř není.

J. Kanioková 17.2.2020 19:10

Ano, sobectví je norma !

J. Kanioková 17.2.2020 19:08

Z reprodukčních klinik !

Znárodnil kliniky na umělé oplodnění, dnes Orbán odhalí další plán proti vymírání Maďarů- https://www.seznamzpravy.cz/clanek/orban-v-tradicnim-projevu-odhali-plan-proti-vymirani-madaru-89310

Po Babišovi Šmejc. Další miliardář investuje do reprodukčních klinik- https://www.seznamzpravy.cz/clanek/po-babisovi-smejc-dalsi-miliardar-investuje-do-reprodukcnich-klinik-87303

Další nákup „Babišova“ fondu. Získal podíly v dalších reprodukčních klinikách - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-nakup-babisova-fondu-ziskal-podily-v-dalsich-reprodukcnich-klinikach-80868

V. Kain 17.2.2020 18:00

Dneska je většina párů nesezdaných jenom proto aby matka byla vedena jako samoživitelka a dosáhla na větší peníz.Také rozchod takového páru je jednoduchý co jsme si, to jsme si a zavři za sebou dveře zvenku.Podle toho také vypadá výchova dětí.Tady se podvádí jako na běžícím pásu a nikomu to nevadí.Jak potom chcete budovat slušnou a tolerantní společnost?

B. Lukáš 17.2.2020 16:39

Přidávám se

M. Krátký 17.2.2020 14:55

Jako vždy paráda - a děkuji

Š. Hašek 17.2.2020 14:28

Jo.

Ale obávám se, že s klimahysteričkami/modernohysteričkami nejni žádná řeč.

Nemají rády matematiku/logiku ......

Š. Hašek 17.2.2020 14:26

Jo.

Nic "nezapadá do sebe tak dokonale" jako samec a samice.

Vobčas to skřípe.

Možná se začínají "nějak kultivovat nesamci a nesamice", ve sklenících pohodlna. Příroda ale nepracuje se skleníky, ta pracuje i s bouřkou a větérkem.

Š. Hašek 17.2.2020 14:21

Velice trefná poznámka k věci!!!

J. Skála 17.2.2020 14:17

Kovářová for president!

J. Uzel 17.2.2020 14:13

Někdo rád holky, jinej vdolky, každý člověk je unikát. To jenom levičáci se nás snaží nacpat do antagonistických "krabiček"

H. Kotaz 17.2.2020 13:46

Dalo by se to říci i takto : Dokud pán Bůh, nebo evoluce, nevymyslí něco jiného, tak je to rození dětí.

V euroatlantickém regionu na to zapomínají, jinde ve světě to přehánějí. Obojí je špatně.

K. Potoček 17.2.2020 13:28

Ženy jsou na světě, dlé mého, proto, aby se doplňovaly s chlapama. Já mám doma jednu už skoro 30 let, dost se odlišujeme, nejen vizuálně různými výrůstky, ale i povahově a koukáme na ten svět různými pohledy, ale ono to tak nějak klape líp, než kdybychom tím životem pluli každý na vlastní triko.Ona je lepší v jednom, já zase v jiném a když to spojíme, tak je to fajt.

Jo a taky jí mám rád.

V. Podracký 17.2.2020 13:02

Příroda je mocná čarodějka. Společnost, která má hodnoty neodpovídající přirozenému řádu, zanikne. Jestliže se bude lidský rozum příčit "volání divočiny" tak, aby vše ovládl, spáchá sebevraždu.

P. Zinga 17.2.2020 12:28

Pitomost feministických klimahysteriček ad absurdun: nechtějí mít děti pro dobro budoucích generací...

Jakých?

J. Jurax 17.2.2020 12:17

Ehm ... děj knihy se odehrává před cca 160 lety. Tudíž automobily, letadla, elektrárny. elektronika atd. byly jen jednou z možností vzdálené budoucnosti a stěží je tudíž mohly dotyčné dámy kolem sebe vidět. Ale možná už viděly parní stroj či lokomotivu. Parní ...

J. Jurax 17.2.2020 12:10

Hezky napsáno.

Ś. Svobodová 17.2.2020 11:13

Myslela jsem si, že děti nechci, že chci podnikat a cestovat. A v padesáti vidím že jsem byla zblblá a měla mít dětí alespoň 5.

J. Fridrich 17.2.2020 9:34

Dnes opět skvěle popsána dnešní nedobrá směřování naší společnosti složené z mužů a žen ( pomíjím záměrně všechny ty další desítky pohlaví, které vygenerovali dnešní pomatení reformátoři lidské společnosti...). " Ode zdi ke zdi " - to je jejich krédo.. Paní Kolářová píše :

" A diskuse ve veřejném prostoru tomu i nasvědčuje, protože veřejnost se dělí na nesmiřitelné poloviny a mezi nimi hloubí vodní příkop. Z žen přece mají být matky, nebo vedoucí pracovnice.

Tehdejší společnost přisuzovala ženě rodinný úděl, ale jak ukazuje kniha stará skoro dvě stě let, ani čtyři dcery jediné matky neměly totožné touhy a hodnoty a každá snila o úplně jiné budoucnosti.

Dnes jako kdyby společnost podporovala opačný extrém. Mladým ženám vnucuje vysokoškolský titul, bez nějž jsou údajně jinak nezaměstnatelné. Tvrdí jim, že musí cestovat, být samostatné a sebevědomé, toužit po kariéře a vysokých postech. A pokud se některá rozhodne pro rodinu nebo nedejbože pro větší počet dětí, okolí kroutí hlavou nad tou nezodpovědností, podobně jako se před dvěma sty lety podivovalo nad ženskou samostatností." - A je to tak..

Š. Hašek 17.2.2020 9:08

Tak nějak.

Neznám nic geniálnějšího na Zemi než je tato kombinace! A ta složitost je znakem nejednoduché koncepce/systemu, který má/musí/naplánováno přežít všechno!!! Myslím, že přežije všechno!!!

Je zajímavé, že pokud mozek/život nahradí "nějaké programy" ...... tak se tato genialita přestává chápat. Někdy až ke hlupáctví ......

Možná, že na kombinaci "muž-žena" vznikne dalších pět ministerstev!

A. Sedláčková 17.2.2020 8:47

Ano, muži i ženy se navzájem doplňují, měli by se snažit být partnery. Ale ráda bych se mýlila - v dnešní době, kdy sobectví je norma, kdy se všude mluví o utrpení žen a násilnictví mužů, se většina žen snaží z této situace profitovat. Jasně že chtějí prince na bílém koni, ale vzájemně si pomáhat? Proč? Stačí nevhodného prince nahradit jiným a jede se dál. Je škoda, že to, v čem byly ženy dobré, už není pravda. A ve snaze žen převzít roli muže také nic moc. A to, že muži měknou a ženy tvrdnou, je pravda a všem se to vymstí.

P. Han 17.2.2020 8:43

Máte to těžké. Takových žen je spousta a vám vadí to, že Alcottová zrovna o žádné z nich nenapsala. Paní Kovářová tento román (resp. film, vzniklý podle něj) použila jako příměr. Jako příklad toho, že "lidé jsou různé" a každý z nich se nevejde do právě módní škatulky. A vy hledáte furt jen nějakej foršrift.

Š. Hašek 17.2.2020 8:34

Pokud žena má moderno komplex/depku z toho, že by "v životě vytvořila jen dítě" ............ potom od ní dál. A honem, a nechat ji na pospas životu.

Muži si most postaví a v hospodě pokecají sami!!!

Modernismus ovšem platí i pro muže .... tedy ehm, jestli to jsou muži, že?

Zkráceno.

Š. Hašek 17.2.2020 8:30

Snem modernoženy je nebýt ženou.

"Snem" ženy je, hýbat krkem/hlavou muže.

I za našich babiček byly "ječivky" i "baby", které i dost hýbaly těmi krky ........ a přitom zůstaly babami.

Vono se to šetřese! Jen těm osamělkám potom přidělit ubytovny a pokud budou mít depku, tak je vyvézt do parku. Do parku, kde si babičky a dědečkové hrají s vnoučaty.

Dítě přestalo být (díky modernistkám) darem a odměnou, je to nákladová položka. Nikoliv vždy a všude!

J. Pokoutný 17.2.2020 8:29

Doporučuji autorce, ale i každému dalšímu, koho její článek zaujal, mrknout na tyto dva filmečky, nahlížející na tuto problematiku zpoza hranice, kde řádí "woke" hnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=ZwT-zYo4-OM

a ještě https://www.youtube.com/watch?v=rBa9ZKLw-qw

D. Polanský 17.2.2020 6:39

Škoda, že neměly ještě jednu sestru, která by řekla: Podívejte se kolem,co vidíte, mosty, silnice, budovy, přehrady, automobily, letadla, farmy, elektrárny. elektroniku atd. a za tím vším jsou většinou jenom muži, ne ne já chci také něco také vytvořit!