21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Čím víc opilců, tím víc bitek

Omezení prodeje alkoholu snížilo na různých místech světa počet násilných trestných činů. V zemi posedlé bezpečím slušných lidí se k takovým opatřením nikdo nemá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hudzieczek 11.6.2018 22:30

Regulace prodeje alkoholu

je ve společnosti posedlé jeho konzumací, asi jedinou možností, jak omezit společensky škodlivé následky jeho konzumace.

Moje paní pracovala asi patnáct let na chirurgické ambulanci a s naprostou pravidelností očekávala na víkendových službách (ale nejen těch) mezi třetí a pátou hodinou ranní nával pacientů pobitých nebo jinak zraněných; všichni samozřejmě pod vlivem alkoholu. Zrušení nonstop-restaurací s možností konzumace alkoholu 24 hod. denně, by drtivá populace vůbec nepocítila jako újmu na svých právech.

Z. Frys 11.6.2018 20:37

To je tak blbé

že se na to ani nedá nic napsat. Panu Kašpárkovi se zřejmě stýská po Al Kapounovi.

M. Prokop 11.6.2018 14:58

Zase jeden dobroser

prostřednictvím zákazů ...

... které obvykle nadělají víc škody, než užitku.

M. Pesat 11.6.2018 12:50

kdyz jsem se pristehoval do Londyna, tak zrovna rusili

k dyz jsem se pristehoval do Londyna, tak zrovna rusili tzv. policejni hodinu/zaviraci hodinu v hospodach. Tedy, probihala kolem toho docela vzrusena spolecenska debata a nakonec navrh prosel. Faktem je, ze zrusenim "zaviracky" raketove nastaly problemy s opilci a nasilim/trestnou cinnosti, zejmena weekends docela hruza. Soudruha Kasparka/autora a jeho obvykle blaboly nemusim, dnes vsak souhlas. Zkusenost z USA, samozrejmne povinne zaviraci hodiny a dusledne hlidane/pokutovane policii, mimo vino/pivo, zbytek alkoholu pouze v samostatnych/licencovanych prodejnach. Pokud vzpomeneme nedavnou tragedii s tzv. lihovou aferou, tak ta byla primarne zpusobena prave faktem ze v CR lze chlast/alkohol koupit v kdejakem stanku a tzv. chlastaci turistika do CR uz je "vyhlasena".

Cest :-)

B. Rameš 11.6.2018 11:53

Nezbývá, než opětovně použít již použité:

nejrozumnější bude zakázat souložení. Jako takové může vést ke vzniku života, který je prokazatelně a stoprocentně letální.

Z. Frys 11.6.2018 20:42

Re: Nezbývá, než opětovně použít již použité:

Život je ve skutečnosti smrtelná nemoc, ktará se šíří pohlavním stykem.

J. Milota 11.6.2018 11:18

Prodej alkoholu

Dobrý den, nedávno v jakési TV máchali jakousi pokladní v marktu, že prodala lihovinu zákazníkovi mladšímu 18 let. Myslíte si někdo, že taková uštvaná pokladní má šanci něco takového uhlídat? Domnívám se, že je třeba systémového řešení spočívajícího v tom, že alkoholické nápoje bude povoleno (na základě zákona) jen ve vyhrazených obchodech a nikoliv v obchodech (marketech) kde se prodávají současně s potravinami. Totéž platí o prodeji cigaret. Kdybych si dal práci,jistě bych našel země, kde to takto funguje. Děkuji autoru za článek a diskutujícím děkuji za pochopení.

J. Milota 11.6.2018 11:21

Re: Prodej alkoholu

dodatek: povoleno prodávat...

J. Ptáček 11.6.2018 10:59

Opilství z jiného úhlu pohledu

Nic se nevyrovná přítomnému opilství, v němž dobro i zlo, smutek i radost jsou stejně zapomenuty.

Jen víno je záslužné. Vždyť ve vesmíru zlo i dobro, žal i radost jsou ve skutečnosti nicotou.

Zpěvy staré Číny, překlad čínské poezie od Vladimíra Holana (pod názvem Melancholie, 1947).

P. Bárta 11.6.2018 10:35

Jak psal pan Zdeněk pod originálem na finmag.cz:

Čím víc koulí, tím víc znásilnění. Nebojme se slova na K.

Nadržení muži loni znásilnili minimálně dvě ženy denně.

Jedno aspoň částečné (znásilňují občas i ženy) řešení zoufalý stav má: kastraci. Namítnete, že nelze preventivně trestat někoho, kdo zatím nic neudělal. Jenomže bez ohledu na liberální mantry kastrace funguje. Znásilnění prostě razantně ubyde...

P. Eugel 11.6.2018 10:03

Autore. Koupím pět gramů. Chlast je svinstvo. A to v čem jedete Vy je podstatně vyzivnejsi.

P. Eugel 11.6.2018 10:03

Autore. Koupím pět gramů. Chlast je svinstvo. A to v čem jedete Vy je podstatně vyzivnejsi.

P. Lenc 11.6.2018 9:52

A co tak

kašpare prohibice?Ono je málo případů zabitých naprosto střízlivým pachatelem?A co tak zavřít doktory, kteří pouští na svobodu blázny, kteří vraždí lidi včetně rodinných příslušníků?Vy jste opravdu to, co říká vaše jméno.Nomen omen....

J. Lepka 11.6.2018 9:50

Milý pane Kašpárku,

koncem 19. století sloužil v Košířích u policie jistý Václav Mařík, zvaný Zelená noha. To proto, že nachomýtl-li se k hospodské rvačce, chytil oba aktéry za kotníky, zvedl (hlavou dolů) a oklepával jim hlavičky o sebe tak dlouho, dokud se jim dotyčný kotník neodkrvil a nezezelenal - ostatně proto ta přezdívka. Vysloužil si za to od nadřízených jedno privilegium, sloužil vždy o sobotní noci v těch nejriskantnějších oblastech. A od pamětníka mám potvrzené, že když Zelená noha vstoupil do lokálu, rozhostilo se uctivé ticho a protože se rád vracel, i ty nejprudší povahy se dávaly na pokání.

Kdy jste viděl naposledy v ulicích pěší hlídku ???

K. Janyška 11.6.2018 9:27

To je mi

novina... Dzp.

J. Hanzal 11.6.2018 9:25

Pane autore

máte opravdu příhodné jméno. Mimochodem můžete nám zdělit co vy fetujete? Poněvadž to musí být fakt matroš.

R. Tesařík 11.6.2018 9:10

Vy jste

takový malý agitátor.

P. Krešňák 11.6.2018 7:35

Myslel jsem, ...

... že již nebudu na pana Kašpárka reagovat. Dnes je to ale zase síla. Pane Kašpárku běžte již s těmi regulacemi ffffšeho do pr..le. Krešňák

R. Langer 11.6.2018 6:30

Á, už je to tady!

Napřed kouření, a potom chlast. Místo potrestání konkrétních viníků raději zavedeme pro všechny prohibici, co? To je mnohem jednodušší, a ještě je to pro ty hospodské notoriky v zájmu jejich zdraví. Vsadím se, že se najde dost tupců, co tomu ještě zatleská. :-P

Z. Frys 11.6.2018 20:42

Re: Á, už je to tady!

Kouření, chlast, bůček, cukr atd atd. Ta řada může být téměř nekonečná. Takže budem tipovat, co to bude příště?

J. Malá 11.6.2018 0:50

.

Nejhorší je, že proti tlupě agresivních ožralů se nepostaví ani policie. Osobní zkušenost. A další: Před týdnem požádali dva Slováci slušně Německé spratky kouřící před bordelem o oheň. Místo toho dostali od pořádné přesily ožralých puberťáků v černých tričkách, černých kraťasech a kanadách pořádnou nakládačku. V Plzni si tuhle turistiku pěstujeme. Chodí si sem dovolovat, co doma nesmí a nemohou. Za podpory města. A podle těžkého kroku, jakým přichází ke svým autům nebo autobusu jim nalévají už ožralým pod obraz boží. Dokud platí, nalívá se. A nemyslím, že jen v Plzni...

T. Závodský 11.6.2018 22:10

Re: .No co k tomu říct...

Ehm, bratia Slováci zřejmě budou poněkud jednodušší a postrádají pud

sebezáchovy. Já vidět před bordelem kouřit tlupu ožralých spratků v černých hadrech a kanadách, nejspíš bych je místo žádosti o oheň obešel kilometrovým obloukem.