23.9.2020 | Svátek má BertaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Centrální plánování v 21. stoletíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 8.5.2006 10:40, přehled diskusí

PRO SROVNÁNÍ: 2006.05.07. - 13:05: Vystoupení předsedy a volebního lídra politické strany Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET Petra C:
Autor: Jan Datum: 8.5.2006 10:40

PRO SROVNÁNÍ: 2006.05.07. - 13:05: Vystoupení předsedy a volebního lídra politické strany Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET  Petra Cibulky v televizním předvolebním diskusním poředu "Otázky Václava Moravce 2.část" při obhajobě volebního programu švýcarské a americké PŘÍMÉ demokracie "NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!!" je k disposici na Internetu na:

http://www.ct24.cz/vysilani/?id=106458&datum=2006-05-07&porad=

Poněkud povrchní článek:
Autor: Rolen Datum: 7.5.2006 16:56

Autor využil problém neziskových nemocnic, aby nám sdělil starou obecnou "pravdu": trh to zařídí, zisk je nezastupitelnou ekonomickou kategoriií, stát je vždy neschopný atd. Problém je však konkrétní: Co je to nezisková nemocnice? To je ta, která zisk nerozděluje vlastníkům. Nezisková nemocnice celý zisk reinvestuje (např. do nového zařízení), má-li peníze, mít zisk totiž neznamená mít peníze. Co s neziskovou nemocnicí, která nemá peníze a nemůže dostát svým závazkům? Poslat do konkursu, a to je i dnes možné. Nemocnice, které by mohly rozdělovat zisk, by měli jedinou výhodu před neziskovkami - mohli by získávat kapitál od akcionářů (emisí akcií), proto nemají smysl "ziskové" nemocnice, bez jejich privatizace. A to je to, oč tu běží. Výhoda získávat peníze na investice od akcionářů není ale příliš velká, většina obchodních společností v ČR ale i EU si zajišťuje tyto peníze bankovními půjčkami.

Problém je jinde. Je v tom, že neziskovým nemocnicím není dovoleno zbankrotovat (stát to zatáhne), dále pak že zdravotní pojištění není skutečným pojištěním (tj. jako např. pojištění automobilu). Možná by bylo vhodné uvolnit (tržně) ceny některých lékařských úkonů, pak by ale bylo nutné zrušit některé lékařské a lékarnické cechovní (a kartelové!!!) organizace, které diktují monopolistické ceny na trhu atd.  

vážený pane petrůj- lepšího poradce si pan president nemohl vybrat-nás jen pán bůh snad ochrání před neviditelnou rukou trhu,která nás odnaučí i marodit - už jednou to u nás fungovalo-až do atentátu-to jste nám ukázali co dovedete:
Autor: bedřich Datum: 6.5.2006 19:48

ve kterém zákoně je napsáno, :
Autor: janoryna Datum: 6.5.2006 18:20

že pojišťovna nemůže se soukromou nemocnicí uzavřít příslušnou smlouvu. a jak známo, na zakázky placené z veřejných peněz (a to povinně vybrané pojistné jsou) se musí uskutečnit výběrové řízení. co na nich stoupencům pravice tak vadí ? že by konkurence ?

Re: ve kterém zákoně je napsáno, :
Autor: VL Datum: 7.5.2006 13:12

A kde je řečeno, že takovou smlouvu může nemocenská pojišťovna řízená ČSSD, jako je Všeobecná uzavřít?

Záměrná veřejná blamáž Klause?:
Autor: Vilém Datum: 6.5.2006 0:45

Již třetí poradce zde dnes filosofuje o zákonech, o kterých zřejmě vůbec netuší, co znamenají: neziskovost pouze znamená, že případný vygenerovaný zisk nemůže být rozdělen a musí být znovu vložen do rozvoje zdravotnického zařízení. Jestli organizace financované povinnými odvody mají sloužit k rozdělování zisku pro všechny možné i nemožné účely, nechám stranou.;-)

Re: Záměrná veřejná blamáž Klause?:
Autor: honzak Datum: 6.5.2006 5:26

A co případní ztráta? Kdo ji zaplatí?

Ekonomické zákony platí :
Autor: Malý Aston Datum: 6.5.2006 11:03

U neziskových organizacích,které nemusí vytvářet zisk,tento zisk nikdy vytvořen nebude.Penězovod,ze státního rozpočtu vždy ztrátu uhradí.Sociální demokracie a komunisté předpokládají a mají to v genech,s tím nic nenaděláme,že nejlepší vlastnictví je vlastnictví státní.Nejlepší ředitel,je úředník,jmenovaný ministerstvem. Druhá část občanů je přesvědčena o opaku,že nejhorší vlastník je stát,o čemž jsme plně informováni z korupčních skandálů státních úředníků. V systému,který je zaveden zákony, že stát rozhoduje,kolik zaplatí občan na zdravotní pojištění,stát rozhoduje,kolik se zaplatí za jakýkoliv úkon v nemocnicích,stát rozhoduje o výši platu nemocničního personálu,stát rozhoduje o výši úhrad zdravotním pojišťovnám,je to systém,který není nikdo schopen nasytit žádnými finančními zdroji.V tomto systému neplatí žádné ekonomické zákony. Zde platí jen zákony kriminální a zákony korupční.

Aby tento stávající systém fungoval,jsou občané současným ministrem zdravotnictví strašeni,že soukromá nemocnice může jít do bankrotu,a všichni vlastníci,v této době Krajské úřady jsou zloději. Já bych se nehádal,vrátit vše zpět ať se s toho Rath posere. Ale co když,tam již Rath a Buldozer nebudou a to je jisté,co pak?

Slovenské zdravotnictví už nefunguje:
Autor: Vilém Datum: 6.5.2006 15:32

zcela evindentě v důsledku tržních mechanismů.

Ostatně si nesmírně protiřečíte. Pokud stát je inherentně kriminální, pak bude nutně takový i za ODS (a v tom bych souhlasil).:-D:-D

Re: Slovenské zdravotnictví už nefunguje:
Autor: Zuzana Datum: 7.5.2006 10:49

Stát samozřejmě "inherentně kriminální" je, celé jeho fungování je založeno na daních - útoku na soukromé vlastnictví. Je to smutné, ale volit budu raději toho, kdo nás okrádá méně.

Re: Záměrná veřejná blamáž Klause?:
Autor: papouch Datum: 6.5.2006 16:17

vy jste asi nikdy nebyl v normalne financne rizene firme :)

pry "vygenerovaný zisk nemůže být rozdělen"

najmu konzultacni firmu (vhodne obory - IT, marketing, managenment...) a penize jsou doma - pri trose dobre vule i nezdanene, protoze projdou retezem dalsich firem az do vhodne off-shore lokace (ostrov Man je dobry priklad)

jako konzultantovi mi muzete verit, ze to funguje prekvapive dobre ;)

akorat to presahuje schopnosti bezneho marxisty, s jeho legracni teorii nadhodnoty

Pak je neziskovost lživý termín,:
Autor: Pete Datum: 7.5.2006 9:45

pane, popíráte sami sebe a zákonům přírody se nevyhnete, to už zkoušeli komunisti všech možný zemí světa. Skončilo to ubohým zaostáváním za světem ve všem, nejen zdravotnictví, často byly konce tragické. To chystají opět levičáci pro tuto zem, jsou to nepoučitelní hlupáci a darebáci.