21.8.2019 | Svátek má JohanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Čechy Čechům?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 18.4.2014 5:29, přehled diskusí

Stačil by právní stát:
Autor: K. Jež Datum: 17.4.2014 22:30

kde by si občané byli ve svých právech rovni. Dokud toto nebude, klid nebude.

mohamedani:
Autor: J. Cervenka Datum: 17.4.2014 16:59

kdo byl po svete vi, ze lid je ruzny, a taky vi ze imigrace je a bude a mozna bude vic. Vse je slozity ale jedna vec je zcela jista a srozumitelna: naprosto zamezit pristehovani muslimu, jejich vira dela z zen 50% cloveka a je i jinak zcela neprizpusobitelna s ceskou kulturou. Zatim se zda, ze ceske urady nepripousti moc techto od[ornych nestastniku. Nejhorsi a potencionalne nejnebezpecnejsi jsou t.zv. "dobry muslim" ne jasnej arabskej terorista.

Maturitu z matematiky a logiky na Jelínka:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 17.4.2014 16:59

V ČR údajně žije cca 4 % cizinců, ovšem Ukrajinců je prý 430 tisíc, tedy cca ona 4 %. Cizinci s českým občanstvím v tom nejsou započítáni. Lidé ovšem jako cizince vnímají ty, kdo se chovají jinak a jsou tedy pro ně cizí. Pro spoustu lidí jsou více cizinci Romové s českým občanstvím, než Ukrajinci, nebo dokonce Vietnamci.

Tato mezera v logice uvažování vynikne právě ve srovnání s Lucemburskem, které bylo součástí Beneluxu ještě před vznikem EU, tak jak ho známe dnes. Proto v maličkém Lucembursku (cca půl milionu obyvatel), žije a pracuje spousta občanů Belgie, Nizozemí a Německa, kteří nemají potřebu si zařizovat změnu občanství.

A že máte hodně času pane Jelínku.:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.4.2014 15:33

Jestli mě chcete poučovat, že si mám připravit více peněz na "rozvojové migrační programy", které již smolí Rouček - škoda papíru.

Starejte se o to, aby každý, kdo usiluje být mým sousedem, tak aby krom večerní besedy a vyprávění o zvláštnostech jeho domoviny (svět jest zajímavý a zkušenosti hledám) - byl občansky neviditelný (jste schopen pochopit zkratku občanská neviditelnost ve smyslu soužití občanů v tomto státě?). Já se také snažím, abych sousedy neprudil a neobírám je o peníze.

A bude neviditelný i ve smyslu, že nebudou žádné papíry stran požadavku na daňové peníze. Je to snad těžké k pochopení? Vy si plaťte třeba celé okresní město z Maroka.

Ten Jelínek:
Autor: P. Papež Datum: 17.4.2014 13:43

Ten Jelínek je vůl. Před pár roky psal, že jít k volbám a volit ČSSD je občanská povinnost, teď podle něj jdou volit jen, cituji "Odpor k imigrantům může být vítaná záminka přijít k volbám a volit demagogy".   Měl by si Jelínek udělat pořádek v hlavě. Hlavně jsou pro něj demagogy ti, co mají jiný názor. Takže se zase náš " špičkový politolog" vrací k osvědčenému heslu KDO NEJDE S NÁMI, JDE PROTI NÁM.  A to ještě navíc sedí v Radě ÚSTR. Chce se mně blejt.

Re: Pane Papeži...............:
Autor: Z. Bureš Datum: 17.4.2014 14:32

......nic si z toho nedělejte - já z Jelena bleju už od chvíle, kdy jsem viděl, jak vylézá z řiti soudruha náměstka z RAJ - Paroubka !!!

Re: Ten Jelínek:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.4.2014 15:38

Přiznejme si.

Vyhrávají (levicoví fšechnobudovatelé). 

Pýcha předchází pád. Stejně se za chvilku sežerou vzájemně, protože dojde na hádky a komu zbyla i jen špetka rozumu půjde z kola ven. V sektách to bylo vždy tak.

Chceme hořící města?:
Autor: J. Kroupa Datum: 17.4.2014 13:36

Srovnávat cizince v Lucembursku s cizinci v jiných zemích je choromyslnost. V titěrné zemičce Lucembursko žije 42 procent cizinců, vesměs bankovních úředníků ze sousedního Německa, Belgie a Francie, případně USA nebo Británie. Není co řešit. V Paříži je cizinců zlomek toho procenta a přesto Paříž čas od času hoří a umírají tam lidé, stejně jako se to děje občas v Londýně. Prý si máme zvykat. Ale proč bychom si měli zvykat třeba na budoucí hořící Prahu? Dějiny všech zemí, všech kontinentů jasně ukazují, že většina válek, povstání, krveprolití, masakrů, krvavých etnických čistek, teroristických útoků a pogromů se odehrává jako následek soužití různých méně nebo více nesourodých národů, ras a kultur. Idealisté a snílkové se snaží tvrdit, že to vše je sice pravda, ale že proti tomu musíme bojovat multikulturalismem, snášenlivostí a zásadou „ty po mě kamenem, já po tobě chlebem“. Realisté všech dob, včetně naší doby vědí, že takhle to nefunguje. Jedinou spolehlivou metodou jak zabránit masakrům je pokud možno etnicky jednolitý státní útvar. Jak takového stavu dosáhnout? Etnickými čistkami jako to dělali v Bosně, v Kosovu, v Osvětimi nebo v USA s Indiány sotva. To už je jenom pozdní, tragické a neúčinné řešení. Řešením je prevence. Na prevenci měli myslet prapradědové dnešních masakrujících se národů v době, kdy naivně připustili míchání kultur

Re: Chceme hořící města?:
Autor: S. Rehulka Datum: 18.4.2014 5:29

Zdravím pane Kroupo ! Naprostý souhlas s Vaším názorem. Žiji 45 roků v Austrálii a vidím, jak díky multikulturalismu a hlavně legálnímu a illegálnímu přílivu muslimů, země upadá a zadlužuje se ! Před a po 2.světové válce sem mimo britských přistěhovalců (Angličanů, Skotů a Irů) začali přijíždět i ostatní Evropané - uprchlíci před nacismem a komunismem a ti z Austrálie vybudovali moderní, úspěšnou zemi. Když ovšem, levicové vlády umožnily příchod neevropských novoAustralanů, přišla s nimi i kriminalita, drogy a ted i agresivní Islam !

Co dělá naše školství?:
Autor: B. Rameš Datum: 17.4.2014 13:12

10 000 000 obyvatel ČR. 4% z toho jest 400 000.

430 000 jen Ukrajinců.

Zajímavé, dnes třetí z matematiky vycházející tvrzení na různých serverech, co jsem si nebyl líný přepočíst (toto tedy nebylo těžké), a každé bylo naprosto špatně.

Re: Co dělá naše školství?:
Autor: R. Langer Datum: 17.4.2014 13:21

Taky mě to hned napadlo...

Autore,:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.4.2014 12:48

nikdo vám nebrání si nasáčkovat jakékoliv cizince domů, jak je libo. Ale živte si je ze svého.

A muslimy tady u nás... s klidem se přiznám, že ani náhodou !

Islám není kompatibilní s naší civilizací !

Jo, a dokonce jsem včera zaslechla z TV,:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.4.2014 12:52

že EU nás důrazně kárá za to, že tu cizinci nemohou volit v našich volbách.

Nevím jak to je, nemám čas hledat, ale jestli jich tu jsou jen 4%, tak to znamená, že naše politiky neznají, nemají až tak ponětí o našich prioritách. Tak proč ? Anebo až po dostatečně dlouhodobém životě u nás.

Předpokládám, Herr jelinek,:
Autor: J. Schwarz Datum: 17.4.2014 10:35

že dokážete rozlišit situace kdy žije v Lucembursku přes 40% "cizinců" - vědců, umělců, slavných sportovců nebo úspěšných podnikatelů nebo jinde "jen" 10% kočovných rómů, negramotných imigrantů ze Somálska nebo Bangladéže.

Re: Předpokládám, Herr jelinek,:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.4.2014 15:46

Pane, Schwarzi, takhle na Jelínka (a jiné právisty a stejnysty) nemůžete.

Oni zásadně nerozlišují mezi občanem (daně, práce, rodina, netluče souseda) a "objektem péče" (přivandrovalec, který až do smrti smrťoucí nás bude stát 500 Kč denně - odhadem), který je výhodný jen pro to, že za pět let bude mít volební právo a volit Roučka. A posílí zdravé jádro našeho "brusel eu lidu".

Cizince pro Jelínka:
Autor: J. Fleiszner Datum: 17.4.2014 10:34

Podle autora je tady těch cizinců asi málo a bylo by dobré si nějaké dovézt. Pokud je bude mít Jelínek doma, tak OK.

Milý Jelínku, on totiž není cizinec jako cizinec !:
Autor: L. David Datum: 17.4.2014 9:57

Okamura má pravdu ! Ještě bych k tomu přidal, že každý cizinec, který chce získat české občanství, by měl povinně skládat slib věrnosti České republice. Ve kterém by mimo jiné bylo odřeknutí se všeho, co je České republice nepřátelské. Například odřeknutí se islámu, který klade každému muslimovi za doslovnou povinnost rozvíjet terorismus (stačí číst Korán). To jenom pomatení korektníci o tom nic nevědí, či nechtějí vědět, dokud jim mírumilovní muslimové nezačnou podřezávat krky.

Alespoň částečně bychom tak předešli  imigraci kdejaké svoloče do naší krásné země.

A ještě mi zkuste Jelínku vysvětlit ty rozdíly: Jak to, že 430 tisíc cizinců - Ukrainců se u nás (často za nelehkých podmínek) uživí prací a nejméně 100 tisíc cizinců - cikánů, kteří se sem nasáčkovali ze Slovenska, tytéž práce vykonávat nemohou a žijou z našich daní ?

Chcete-li Jelínku prosazovat multi-kulti politiku, vezměte si co nejdřív do své domácnosti alespoň jednoho muslima a k tomu jednoho cikána a za rok nám do NP napište nový článek o svých zkušenostech.

Re: Milý Jelínku, on totiž není cizinec jako cizinec !:
Autor: S. Landa Datum: 17.4.2014 23:54

Vždy se najde alespoň jeden odborník na Islám ...     :-)

V Lucembursku je prý 42 % cizinců. Bezva údaj.:
Autor: P. Dvořák Datum: 17.4.2014 2:09

1. Jsou to také Ukrajinci, Slováci, Vietnamci, Rusové a Poláci, tak jako u nás? 2. Jsou stejného sociálního složení jako u nás?

Jestliže ani na jednu z otázek není odpověď "ano", což je téměř jisté, pak nechápu smysl tohoto přirovnání. Snad jedině nás ohromit. Ale znovu: čím?

Re: V Lucembursku je prý 42 % cizinců. Bezva údaj.:
Autor: P. Schuster Datum: 17.4.2014 7:39

Přesně, je velký rozdíl mezi cizincem v Luxembursku a cizincem u nás, což Lukáš Jelínek nedokáže (nebo opět patolízal Bruselu?)rozeznat.

Re: V Lucembursku je prý 42 % cizinců. Bezva údaj.:
Autor: I. Schlägel Datum: 17.4.2014 8:05

To samé platí o cca 25% cizinců ve Švýcarsku. Pan Jelínek argumentuje poněkud účelově.

Mozna , ze problem je v tom, ze neni cizinec jako cizinec.:
Autor: P. Sulc Datum: 17.4.2014 0:43

Pokud budete potkavat, Svedy, Brity, Nemce, Portugalce, Finy, Nory , Taliany, Reky, asi to vadit nikomu nebude. Na Vietnamce si asi lide uz zvykli, ale pokud jinak potkavaji vetsinou Rusy, tak jim to asi vadi, pripomina jim to kolonialni dobu. Maji predstavu Karlovych Var, ktere jsou dnes neco jako cizi zeme. Ale Cechy tam snad jeste netlucou, i kdyz, kdo vi.

Re: Mozna , ze problem je v tom, ze neni cizinec jako cizinec.:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 17.4.2014 1:24

Ale houby. Podle toho, jak mluví česky, nerozeznáme Ukrajince, Rusa, či ruskojazyčného Estonce. Mimochodem za let okupace, byli Rusové (Ukrajinci, Estonci) poměrně vzácní. Obyčejní lidé se k nám "na západ" dostali obtížně a vojáci byli, až na prvních pár měsíců, téměř neprodyšně uzavřeni v kasárnách.

Re: Mozna , ze problem je v tom, ze neni cizinec jako cizinec.:
Autor: P. Sulc Datum: 17.4.2014 2:01

Asi vsichni cesky nemluvi, nekteri Rusove dokonce pry mluvi rusky. O Estoncich jsem nic nerikal, spise o Finech, asi jste si to spletl, jsou ty zeme hned u sebe. A co delali sovetsti vojaci, to nevim, proto jsem se radeji o nich nezminoval. Pod nazvem Rus jsem myslel civilistu, zatim jem civilistu, ktery blouma po ceskych krajinach. Az bude bloumat v tanku, bude vse jinak. Urcite vam bude fuk, bude-li to Rus , Ukrajinec ci Estonec.

Re: Mozna , ze problem je v tom, ze neni cizinec jako cizinec.:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 17.4.2014 2:26

Já zmiňoval jenom ty východní národnosti, se kterými jsem se v posledních cca 2 měsících setkal. Ten Estonec mi sám řekl, že je z Estonska, jinak bych ho považoval také za Rusa nebo Ukrajince.

Do počátku 90. let se u nás lidé ze SSSR opravdu moc často neobjevovali a za sebe musím přiznat, že mi dlouho trvalo, než jsem byl schopen je akceptovat. Pokud jsem třeba v metru uslyšel ruštinu, tak jsem si raději přesedl, než abych ji musel poslouchat. Přitom ruština ve filmech, nebo třeba ve Vysockého písních mi nevadila.

Ukrajinců u nás žije poměrně dost a většině lidí nijak nevadí. Osobně si myslím, že rezervované postoje se týkají spíše muslimských imigrantů, kteří zaplavují západní Evropu a lidé mají obavy z toho, že se přesunou i k nám.

Re: Mozna , ze problem je v tom, ze neni cizinec jako cizinec.:
Autor: P. Sulc Datum: 17.4.2014 2:46

Jako neni cizinec jako cizinec, tak asi take neni rustina jako rustina. Jedna rustina je rustina procovskych, zbohatlych, arogantnich snobu a jina je zase rustina Alexandrovcu. Kdyby clovek nemel predsudek, celkem pochopitelny, rekl bych ze zvukomalebne je cestina daleko za polstinou a rustinou., tam alespon nemaji to drncive r, ci alespone ne v "nespolecenskych" slovech, ktera se ovsem nejvice uzivaji.  NATO ted ciha, ceka co bude. S temi par tanky a letadly, sem tam divise obtloustlych vojaku, Putin ma nahnano, jiste take z naseho presidenta, mohl by s nim strasit Putincata, kdyby nechtela jit spat..Ale Putina chvalit nemuzeme, nicmene pro svou zem dela co muze, aby ji dostal nahoru,  za to je placenej. Toho naseho sice chvalit take nemuzeme, i pres tu idiotskou Nobelovku, ale z Ameriky nam udelal potapejici se lod.

Ruština Alexandrovců?:
Autor: P. Dvořák Datum: 17.4.2014 3:33

Vy jste evidentně člověk, který se opravdu hluboce zabývá rusistikou.

No, pane Šulci,:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.4.2014 12:45

už sice čásek cizince nepotkávám, ale byly časy, kdy jsem jich při turistice i horolezectví potkávala hafo. A můžu vám říct, že žádní nebyli tak nesnesitelní a protivní, jako arogantní Němci. To bylo k nevydržení a lidi raději odcházeli.

Re: No, pane Šulci,:
Autor: J. Vyhnalík Datum: 17.4.2014 17:03

A Francouzi. Nejraději jsem byl, když pršelo, nebo sněžilo, to člověk potkával jenom ty, kterým šlo o přírodu a byli ochotni tomu obětovat své pohodlí.