1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
František 15.11.2008 11:50

Re: Pane Drápale,

Neudělal jste všechno správně. To modlení je správné, k tomu patří ještě rozumné činy. Na těch papírcích si nezakládejte, i když je máte pod matrací, pořád to jsou jen papírky.

Honza42 15.11.2008 16:34

Re: Pane Drápale,

Když se zmuchlají do kuličky (jako se mačkají noviny), je na nich pohodlnější spaní.

I-Worm 15.11.2008 20:49

Re: Pane Drápale,

to záleží na tom, zda se modlíte správným způsobem. V minulosti nezřídka pozbyl nejen majetku, ale i života ten, kdo se modlil nesprávným způsobem. Ba dokonce, o svátku sv. Bartoloměje kdysi  leckterý klenotník přišel o obojí, i když se modlil správným způsobem...prostě proto, že byl lukrativnějším cílem útoku, nežli chudý hugenot.

V 15.11.2008 4:21

demokracie neni nic spasneho

a vubec nic nezarucuje, lidi muzou uplne ciste demokraticky odvolit sami sebe otroky statu, ci zavest komunismus, fasismus... jsou jiste mezi nami i taci, kteri by radi trebas stat sebemrskacstvi, ale je jich malo, zato pro komunismus jich tu mame pomerne dost.

No a co s lidmi, kteri si nechali uplne zestatnit neco tak zakladniho a stezejniho pro svobodu a kapitalismus jako je krev ekonomiky, tedy menu. Ale mena je pro dnesni primitivy neco tak abstraktniho, ze vubec nikdy nepochopili o co zde jde a naopak si hrdelka vykrici na obranu statniho menoveho monopolu, ktery brani sec jim ta primitivni inteligence staci.

Pritom prave tohle je u korene nynejsich financnich problemu, ovsem primitiv to nedohledne a tak bude spilat bankerum a komukoliv jinemu, ale pravi vinici a pricina zustanou nepovsimnuti

komunisti jsou prece takovi omezenci, to na zapade byli jini machri a uz davno si uvedomili, jaka je to pitomost zestatnit vyrobni sferu a zabit si tak husu co snasi zlata vejce, ze mnohem lepsi je zestatnit menu, ktera je krvi veskere ekonomiky a vysavat hospodarstvi touto pro primitivy skrytou formou

Trvalou inflaci sat bohatstvi z hospodarstvi a kapes nas kazdeho nase vydelky a uspory zatimco si tu jako blbeckove hrajeme na 'kapitalismus' a skutecne te hre verime...

Napsal jste sice pravdu o tom hrozbe postupujiciho znarodneni, ovsem to prave a nejdulezitejsi znarodneni uz probehlo pred drahnou dobou - pred nejakymi sty lety a bylo dokonceno verim zacatkem sedmdesatych let.

Kodl 15.11.2008 12:26

Re: demokracie neni nic spasneho

C to čmáráte za blbosti?Finanční krize se přivalila z USA a v nich je měna pouze a jen pouze v soukromých rukou.;-P

Kon 15.11.2008 12:58

Re: demokracie neni nic spasneho

Krize se převalila z USA? Kdyby byl finanční systém v Evropě zdravý, nic by se přes něj nepřevalilo. Evropa byla stejně předlužená jako USA. A předlužení hypoték v USA nastalo na státní nátlak (aby měl každý občan svůj domeček - i když na to nemá).

Kodl 15.11.2008 19:01

Re: demokracie neni nic spasneho

Takže když zkrachuje v USA za poslední roky znenadání téměř dvacítka bank a George Veliký do nich naleje osmset gigadolarů, tak se krize sama od sebe zahojí, že ano?Celý ten svinčík přeletěl přes oceán, ale nebojte, Evropa žije na dluh stejně jako USA, takže v závěrečném účtu to bude fifty fifty.

V 15.11.2008 23:53

Re: demokracie neni nic spasneho

o tom prave pisu, lide jako vy vubec nechapou co je FED a co znamena 'legal tender', vy jste presne ten pripad chudaka co si jen hraje na nejaky kapitalismus a vubec nevi, ze je to jen hra a ze skutecnost je uplne jina

Tomas Pansky 15.11.2008 4:00

... snad par slov ... pricina a reseni ...

Proc tato recese zacala prave v oblasti hypotek?  Patrne proto, za pujcky do oblasti bydleni jsou v USA tak rozsirene; velmi vysoke procento lidi maji v teto oblasti dlouhodobe splatky.  Mel byt tento druh bankovnictvi vice ci mene regulovan?  Pokud by byl vice regulovan, potom by se Amerika blizila k evropskemu socialismu, coz je tezko myslitelne.  Proc tedy nebyl mene regulovan?  Zde je patrne jadro pudla - podle nastinenych pricin, skupina americkych kongresmanu (nebudu tu jmenovat konkretni osoby)  tlacila na bankovni sektor poskytovat pujcky na bydleni i lidem, kteri by na to podle zdraveho rozumu nemeli narok.  Ano, tim se prodlouzila prosperita ve stavebnictvi, ale zaroven se tim zalozila casovana naloz, ktera ted bouchla.  To tedy je ta stredni a naprosto neuspesna cesta.  Ted k reseni:  1) naprosto volna ruka trhu: stat se nijak nebude vkladat do reseni krize.  Vysledky jsou tezko odhadnutelne - patrne by to vedlo k vytvoreni obrovskych majetkovych rozdilu a z toho plynoucich nasledku.  Mohlo by dojit i k rozpadu statu atd atd.  2) stat prevezme kontrolu nad bankovnictvim - de facto je to znarodneni.  Tady se potom vytvori prostredi pro korupci, nefungovani, atd atd jako to uz zname v blede modrem.  3)  ani jedna z variant nejsou prijatelna a tak se hledaji vychodiska.  Jenze na cem stavet?  Je tu tisic reseni, ale ani jedno neni optimalni.  Vzdy tu budou obeti nemajici s puvodem nic spolecneho.  Je tu jedna nadeje (jistota?): staty s vetsi demokracii budou mit tech obeti  nejmene.  top0625top@hotmail.com      

Kolombo 15.11.2008 10:54

Re: ... snad par slov ... pricina a reseni ...

Řešení by bylo ve změně principů, na jakých se lidi sdružujé. Dnes je to princip teritoriální, popřípadě příbuzenský /národní/. Mnohem lepší by bylo sdružovat se na základě přístupu k životu, eventuelně nemít vůbec povinnost  se skýmkoli družit a "solidarizovat", což je mimochodem jen jiný název pro úplacení výpalného lidem kteří nic pozitivního nenabízejí, zato mají značný potenciál otravovat druhým život. Přílišný humanismus, to je náš problém.  Člověk není než druh primáta, nemá větší cenu než jiní tvorové. Proč se nemusím nechat otravovat od komárů nebo krys, ale od ještě mnohem obtížnějšího "bližního" ano?

Kon 15.11.2008 13:00

Re: ... snad par slov ... pricina a reseni ...

To je slovo!!!R^

František 15.11.2008 11:57

Re: ... snad par slov ... pricina a reseni ...

Stačila by opravdu volná ruka trhu, kdyby platila skutečná morálka. Například: kdo má vypůjčené peníze, tak by je vždy vrátil a tak podobně. Ale chytráci vytězí. Místo volné ruky trhu vidíte nataženou ruku. Jen hlupák dokáže dnes poctivě pracovat - v tom je ten kardinální problém.

Pasáček koz ve Vermontu 15.11.2008 1:33

Která strana ???

Pane Drápale, která strana tvrdila, že zdravotnictví je zadarmo ??? Nepopletl jste si to nějak ?

V USA ručí stát za vklady občanů do 100,000 dolarů.

Jiří K. 15.11.2008 2:02

Re: Která strana ???

Pan Drápal to má popletené celé.

Ekonomice evidentně příliš nerozumí a zřejmě se domnívá, že to dožene tím, že mu to "politicky správně myslí".

Navíc velice volně nakládá i se vstupními fakty - viz. to zdravotnictví zadarmo. Podobně je to s onou dojemnou péčí o milionáře. Pokud by se o to pan Drápal zajímal, než něco sepíše (a použije jako laciný argument), mohl by zjistit, že cílem ČSSD nebyla ochrana milionářů, ale zabránění odlivu vkladů těchto střadatelů (kterých je sice malý počet, ovšem objem jejich vkladů už významný je) z českých bank do bank států, které vklady začaly garantovat v míře podstatně vyšší, či dokonce neomezené - např. za humny ležící Německo.

Je to jenom neinformovanost, nebo (jemně řečeno) záměrné zkreslování pravdy?

Ale když ono se to tak bezvadně hodí jako argument, že?

Pavla B. 15.11.2008 9:44

Re: Která strana ???

To je celkem jedno, co ČSSD zamýšlela. Ne nadarmo se říká, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Faktem totiž je, že neomezená garance vkladů státem znamená, že za vklady ručí vkladatelům i daňoví poplatníci, kteří mají v bance leda kulové (případně dluhy).

Takžse s dojemnou péčí o milionáře má autor článku pravdu. Osobně se za tu dojemnou péči nezlobím;-)

Pasáček koz ve Vermontu 15.11.2008 17:11

Ochrana milionářů ???

Paní Pavlo, zřejmě jste to dobře nepochopila. Jestliže má někdo v Americe v bance jeden milion a banka krachne, tento milionář dostane pouze 100.000 (za tuto částku stát ručí), a přijde o 900.000. Kdo má v bance méně než 100.000, nepříjde o nic. Je to tedy ochrana nemilionářů.

Ovšem v Americe má málokdo v bance 100.000, jsou to obvykle celoživotní úspory na důchod. Kdo má peněz víc, investuje je obvykle do nějakých fondů (akcií), které mají vyšší úroky. Za tyto peníze ale stát neručí.

Máte pravdu, že stát by zachránil úspory nemilionářů z daní. Je to možná správné.

Hadí oči 15.11.2008 0:43

Co se stane, až krachne stát?

Nebylo to tady už jednou? Myslím se to nazývalo "politika NEPu". Na krátkou dobu několika roků stát pustí z rukou všechny otěže a dostaví se bezuzdný kapitalismus. Až bude všechno (téměř všechhno) fungovat, stát to zase znárodní.

Takové lehké krachnutí státu jsme si zažili v 90. letech. Stát na privatizaci téměř nedohlížel, hlavně když běžela. No a dnes je třeba začít pomalu zestátňovat.  

notgreen 15.11.2008 9:34

Re: Co se stane, až krachne stát?

V modernější verzi je pěkný příklad Argentina. Před pár dny vládkyně Argentiny zabavila soukromé penzijní fondy, vyvolalo to světové pozdvižení a je o tom mnoho článků, např.  (http://ipsnews.net/news.asp?idnews=44384). Pro všechny, ne jen pro nás, z toho plyne poučení, že není otázkou jestli, ale kdy eurosocialismus povede k témuž.

Věra 15.11.2008 0:23

Zvolili jsme si to sami

Autor má pravdu, voliči jsou nevyzpytatelní teď, jako kdysi. V šestačtyřicátém získala KSČ v Čechách a na Moravě kolem 43% hlasů (na Slovensku ne, tam měla málo). Teď v krajských volbách sice moc procent neměla, ale svezla se s ČSSD. Jedinou útěchou je pro mě fakt, že jsem v důchodu a chudá jako kostelní myš. To je proti levicovému řádění nejlepší obrana.:-D:-P Ale protože jsme nepoučitelní, budeme odsouzeni prožít svou historii znova a nejsou to příliš pěkné vyhlídky do budoucnosti.(Y) Šanci máme ještě v roce 2010 ve volbách do PSP, lidi ... myslete!

Jiří K. 15.11.2008 1:44

Re: Zvolili jsme si to sami

Právě, že lidé myslet začali - konečně. Přestali konzumovat hesla, slogany a klišé, kterými je roky vydatně krmila propravicová média. Modrý Matrix přestal působit.

Proto jste projeli tyto volby, proto nevyhrajete ty příští.

Gregory 15.11.2008 7:02

Re: Zvolili jsme si to sami

Začali myslet ?  Zatím to vypadá , že myslet přestali a řežou si pod sebou větev .

Kolombo 15.11.2008 11:17

Re: Zvolili jsme si to sami

V modrém matrixu žít nemusíte, nikdo vás do něj necpe a nejspíš ani neexistuje. Zato ten růžový je docela reálný a vyhnout se mu je už teď skoro nemožné. Vy máte i v rámci tržního hospodářství trh odmítnout , založit si komunu a řídit si ji podle vlastních principů - pokud vás bude dost. ve vašem "matrixu" taky existuje možnost z něj vystoupit a s ostatními kooperovat výhradeně tržně, na základě dobrovolnosti, bez socanského násilí a okrádání?