23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: 99 pragováků, 300 intelektuálů

Nutkavá touha něco vyslovit je kouzelně ztvárněna ve filmu Anton Špecel, ostrostřelec v podání Vlasty Buriána. Ono "Mně s chce něco říct! A mně se chce něco říct! A já to řeknu! pronesené s neodolatelnou intonací ostrostřelcem Špelcem, co nedostal metál, a mručivé uklidňování kolegy (v podání Jaroslava Marvana) "Toniku, nepi tu kořalku! Bude ti špatně!" a Špelcovo "Ligueeere, ligueeere" znal a zná kdekdo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 15.2.2012 5:59

No... a to jsme ještě zapomněli na Učenou společnost..

http://www.learned.cz/cz/co-je-noveho/aktuality/otevreny-dopis-predsedovi-vlady.html

Obojí je to stejná krevní skupina - pátá kolona

J. Boleslav 15.2.2012 10:02

Re: Už dlouho si o P&L myslím, že ztratili naprosto kontakt s realitou,

Ve vztahu k EU vede u nás dělicí čára v politice bohužel jinak, než mezi pravicí a levicí. Tím se vnáší do celé věci docela zmatek. Proč je TOP09 převážně proevropská, tomu po pravdě řečeno  moc nerozumím. Proč jsou naši bolševici protievropští, tomu naopak lze rozumět docela dobře. Jejich ideálem není Brusel, ale Moskva. Ale tipuju, že brzo problém správně pochopí a otočí, na rozdíl od TOP09, kteří ve svém bludu spíše vytrvají.

J. Kanioková 15.2.2012 16:59

Proč je TOP proevropská?

Protože za tím účelem vznikla. Z které líhně? Myslím, že nad tím není třeba dlouho přemýšlet, jen si stačí seřadit - OH, ODA, SD, DU, US, Zelení, TOP..

Jako sociálně "pravicové"a proevropské strany s úlohou "porazit" ODS. Prakticky pořád stejný ideový duch, znovu a znovu vstávající v "novém" kostýmu z popela..

J. Boleslav 15.2.2012 17:06

Re: Proč je TOP proevropská?

Já jsem je vždy chápal spíš jako odpadlíky od lidovců. Ale asi jsem se mýlil.

V. Kremlik 15.2.2012 0:36

Netrhej partu, dej si Spartu

Intelient je podle mne clovek, ktery mysli vlastni hlavou, ma vlastni rozum. Treba i na truc autoritam se bouri proti panstvu a dobove ideologii. Ovce, ktera rika, ze musi jit se stadem, tuto definici nesplnuje. Argumentace "abychom nezustali na okraji" to je uvazovani teenagera, ktery zacne fetovat, protoze to delaji vsichni v parte.

B. Volarik 15.2.2012 1:17

Re: Netrhej partu, dej si Spartu

Intelektual nemusi byt nezbytne take inteligentni......mnoho takovych zname.

J. Schwarz 15.2.2012 0:33

Jako obvykle

perfektní charakteristika! Ovšem  oni hrdinové se sami spíš než jako oněch neslavných 99 pragováků cítí jako Sparťané z filmu 300,  když se byli postavili vojskům perského krále Xerxa I. Jen mi Halík jako vtělení Leonidase nějak nesedí. Role Efialta by mu pasovala líp.

V. Němec 14.2.2012 23:26

Kývalové

Strach z toho co si o nás ti kteří rozhodují pomyslí když budeme mít vlastní názor nebo alespoň než budeme jejich přáním souhlasit si to nejprve promyslíme je projevem malosti a z kývala se opravdu může snadno stát kolaborant

J. Vích 15.2.2012 2:44

Re: Kývalové

Některé z těch 300 bych zase tak moc nepodceňoval, že by byli tak naivní, hloupí a nedovtipní, sledujíce přinejmenším svůj vlastní prospěch a prebendy a osud ostaních lidí je nezajímá. Stačí se podívat na systematičnost jejich snah. Rozhodně vrchní jezuita je tím kolaborantem programově.