29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

SLOVO OMBUDSMANA: Migrační invaze a právo pro všechny

Izraelsko – palestinské střetnutí je konflikt, který přeměňuje nejen Orient, ale zdá se i Evropu. Reakce na něj v několika významných evropských státech však ukázaly to, co se zdá být nějakou dobu již zřejmé, ale před čím politici jakoby zavírali oči.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 7.12.2023 22:46

Všichni ti vítači Musulmanů v Evropě ,zasadně neodpoví podrobněji na Otázku kdo koho pohltí , protože je nad slunce jasné že oni se vým naboženstvím a klanovým spůsobem života se nepodřídí ! A na to vám takoví piráti nedají odpověd!?

P. Brecík 25.11.2023 22:01

Pokud tu cosi vznikne - když se domorodci nechopí zbraní a nevyženou všechny imigranty = vznikne: Jedno velké Mogadišo !! 8-o

J. Karza 25.11.2023 14:43

Progresivní levice není jedinou politickou třídou, která podporuje multikulturalismus. Z odlišných důvodů si ho přeje i část pravice a řada vlivných mezinárodních organizací.

Každá z těch tříd do migrace vkládá vlastní ambice a sleduje odlišné cíle. Společným jmenovatelem je ale rozklad občanské společnosti jako společnosti na státu nezávislých politických suverénů, které se obtížně vládne.

Špinavou práci vykonávají většinou média prostřednictvím informační manipulace.

V. Pavelka 7.12.2023 22:51

Po Brexitu předvedla spojená média , co dokážou udělat s politikou Británie ! Za trest !Kdyby chtěli tak Královskou rodinu a politiku rozdrtí !!! Podobně se pustili do Ruska !

V. Povolný 25.11.2023 14:00

Jsem toho názoru, že celá věc zašla příliš daleko na to, aby se současný stav dal zásadně změnit. Změny jsou nevratné. Nemluvě o tom, že ke změně současného stavu by byla potřeba vůle a vytrvalost a taky politická odvaha. Zatím tady ale stále máme systém politických šmejdů, kteří dlouhodobě a cílevědomě pracují na vytvoření současného stavu a to ještě nejsme na konci. Prvním předpokladem změny tedy musí být konec současné politické elity. A to nebude jednoduché ani sametové, budou se bránit zuby nehty. Ale takhle daleko ani zdaleka nejsme, zatím všechno jede ve starých kolejích. Bude muset dojít k opravdu velkému průšvihu, aby se to začlo hýbat.

V. Pavelka 7.12.2023 22:57

Naštěstí Brusel a spol . mají ve svém systému vlastní nášlapné bomby hlavně ekonomického charakteru ? Brčálový úděl a snahu řídit ekonomiku netržními příkazy !To jak my víme, nejde dělat dlouho !!EU[UA]Rv

M. Kocián 25.11.2023 13:34

Klíčová otázka nejen v tomto případě je, jak svázat právo s odpovědností.

D. Polanský 25.11.2023 8:37

Kdysi dávno mi řekl jeden dost bohatý chlápek. Víte mě osobně by více vyhovoval islám, mohl bych mít oficiálně více žen, uživil bych je; křesťanství je pro nás bohaté v tomto neperspektivní.

L. Král 25.11.2023 9:07

Tak sociopat a nacistický egoista se najde v každé společenské vrstvě.

Je otázka, zda by měl takové zisky v muslimské společnosti.

M. Kocián 25.11.2023 10:07

Ať si založí vlastní sektu, nebude se muset s nikým dělit.

L. Král 25.11.2023 6:44

S fanatiky nelze polemizovat, jak kdysi prohlásil klasický liberál Karl Popper: „Ve jménu tolerance máme právo omezovat netoleranci“ (Svobodná společnost a její nepřátelé).

D. Polanský 25.11.2023 8:34

Víme, to A už víme dávno, a co to B?

L. Král 25.11.2023 9:17

Je potřeba se zbavit progresivní levice.

Oni chtějí rozlišení Západní společnosti, protože podle jejich ideologie platí, že západní společnost + kapitalismus = fašismus. Fašismum mysli nacismus, protože Stalin vymyslel, že Rudá armáda porazila německý fašismus, který v Německu nikdy nebyl. Protože. NSDAP byla socialistická strana a oni nechtěli, aby na socialismus padl stín masového vraždění. Bolševické vraždění nevyvolalo žádnou reakci.

A tak kapitánka lodi, odvážející lidi od hranice Libye do Evropy, si v The Guardian klidně řekne, že dovozem imigrantů chtějí rozlišení evropské fašistické společnosti.

J. Cervenka 24.11.2023 21:30

hodne filozofie, politických úvah atd atd. Ale to nejdůležitější ac znejci primitivne - "ani jeden muslim do Cech, žádný asil od dneska - - to nečtu.

P. Skřivan 24.11.2023 19:07

Autor dělá tu chybu, že ignoruje vliv tajných služeb, jak ignoruje většina historiků a zaměňuje přirozené chování národa nebo etnika se situací, kdy nějaká tajná služba zneužije hlouposti a manipulovatelnosti té či oné skupiny obyvatel k tomu, aby mohla téměř zdarma destabilizovat situaci v zájmové zemi.

Dokonce ani NATO se netají tím, že Izrael a Ukrajina jsou spojené nádoby s Vrběticemi. Prostě jde o vázání sil a prostředků a ve Vrběticích šlo o likvidaci prostředků pro Ukrajinu, Nic nepochopitelného stejně, jako Rus chtěl po Zemanovi, aby prohlásil do TV, že se tu syntetizoval Novičok. No jistě, sice jiný typ, než byl použit v Anglii a stopové množství, ale syntetizoval, takže jedinec s nízkým vzděláním si řekne, že to stejně nejde určit, kde se to v té Anglii vzalo. Prostě manipulace, kdy bylo cílem, aby mocnějším Rusům bylo jasné, jak dopadne zrádce, ale současně, aby se z Putina nestal pro většinu lidí na světě vraždící maniak.

Takže multi-kulti to možná jednou bude. Ale víc, než na migračních tlacích tu záleží na tom, jak si to nastavíme. Legální "nelegální" migrace je jen ta před válkou. Ne ekonomická, takže k té není důvod. A lepší, než ji řešit tady, je pomoci tam, odkud vychází. To se snaží EU dělat. Samozřejmě s tou válečnou, jde něco udělat těžko a je vrchol, když proti migraci horují ti, co sami z ČSSR utekli na západ.

J. Minarčík 24.11.2023 20:24

Děláte jinou chybu,kterou Křeček popisuje,my se nedokážeme sžít s cigány,kteří tu žijí 100vky let,a vy najednou chcete přitáhnout lidi kteří mají uplně jiné náboženství,řeč,kulturu a pracovní schopnost a chtít po nich stejné chování,nebo naopak ,aby je majoritní/zatím/společnost živila?Člověče vy jste šílenec,tohle vede jenom k válkám ve státě,k nim zákonitě dojde-nebo tyto vlády skončí v krvi!:-/

P. Skřivan 24.11.2023 20:36

Šílenec jste akorát tak vy. Nebo kde jsem tam psal, že chci někoho přitahovat. Přitahovat chtěli Němci, a to proto, aby se ti Syřani seznámili s Německem a poté, až se to tam otočí, se mohli vrátit dom a tam si vzpomněli na Neměcko a jak se k nim hezky chovalo. Nebo jste to nepochopil, že jde o taktiku ?

Mimochodem víte, že vakcínu Pfizer na covid vyvinul Turek v Německu ?

J. Majzlík 24.11.2023 22:00

Není možné, abyste to jen předstíral. Proč by se měli (např.) ti Vaši poevropštění Syřané vracet do rozložené domoviny, když jim v SRN kyne doživotní pohoda a veget? Nepochybuji o tom, že si tam všichni naleznou svoji existenci. Někteří jako kazatelé, tatéři, výrobci koberců či nejrozličnějších suvenýrů, šperků i bižuterie, pouliční tanečníci/tanečnice, prodavači kebabu,a mátroše, oblečení všeho druhu a pod.. Většinová společnost s nimi splyne, ani se nenadějete.

P. Skřivan 25.11.2023 19:32

Iráčani, co byli tu a dostali tu azyl, měli náhle příbuzné ve vládě a jak se to hodilo. Před tím, jim hrozila smrt od Saddáma.

V. Pavelka 7.12.2023 23:05

Vám Skřivan stačí málo , aby jste si vyrobil iluzi , tak mizerně nedoloženou!A věřil jí.

P. Diviš 24.11.2023 20:35

EU dělá hoνno, soudruzi a soudružky v Bruseli jen kecají a brání Frontexu v práci.

P. Skřivan 24.11.2023 20:51

Obávám se, že ta ochrana nespočívá ve Frontexu a nechápu, jak jste na to přišel.

P. Diviš 24.11.2023 22:02

Kdyby jen to ... :-P

L. Král 25.11.2023 6:42

Srovnání imigrace před komunismem na Západ a současný stav je totální nepochopení souvislostí.

Naší imigrantů byli pro západ spojenci proti komunismu, kteří si utekli realizovat svůj sen o svobodném životě.

Kdyby ta situace byla stejná, vypadalo by to následovně.

Naši imigranti by zakládali na Západě stranické buňky KSČ , na ulicích by rozdávali spisy K. Marxe a Lenina. Pořádali by pochody na významné dny spojené s komunismem a všude by vláli komunistické symboly, byla by vidět komunistická hesla a portréty K. Marxe, Lenina a dalších představitelů komunismu. Kdyby někdo v novinách a televizi kritizoval komunismus, pořádali by bouřlivé protesty a žádali tvrdé tresty za urážky komunismu. Kdyby někdo udělal nějakou karikaturu Marxe, Lenina a dalších myslitelů marxistů, takového člověka by klidně zavraždili nebo alespoň na masových protestech požadovali jeho smrt. Zakládali by kulturní centra, kde by propagovali marxismus a světovou revoluci. Všechny jejich aktivity by platila ČSSR, SSSR, KSČ A KSSS. Jejich cílem by bylo vybudovat komunismus na Západě. Zakládali by Strany s komunistickým programem a cílem budovat komunistickou společnost. Politici a politické strany by je v takové činnosti tiše podporovali, mulčovali jejich kritiky, protože jsou to komunistofobové a podporovali by další imigraci z komunistů z východu.

Chápete ten zásadní problém srovnání tehdejší imigrace před komunismem a současnou imigrační?!

P. Brecík 25.11.2023 21:26

Skřivane - půjč si knihu: Historie a války USA od US autorů - samozrejmě. Války a agrese pod vymyšlenými záminkami. Po celou svou cca 250 letou existenci USA neválčili max. 16 let. Zajímavé čtení. Vrbětice = nadstrážmistr Koudelka - nositel metálu CIA, pojmenovaného po tom, co vymyslel a vylhal agresi USA proti Iráku. PS: Irák x Kuvajt. Saddám se oficiálně ptal USA, zda si může s Kuvajtem vybavit "osobní" záležitost. USA odpověď - vaše věc, nebudeme zasahovat. Dtto jako Majdan, že. Poslední: Poznáš termín - Májové šašliky ? Asi ne. co.

O. Buda 24.11.2023 18:51

Řešení v intencích demokratických hodnot není. Imigranti, kteří jsou i v druhé či třetí generaci občany státu, který přijal jejich prarodiče, když byli v nouzi a měli právo na azyl, stále cizinci, cítí se ponižovaní a nenávidí stát, jehož jsou občany... mají občanská práva, volí, mohou být voleni a ústavní cestou převzít moc od "domorodců".

V. Němec 24.11.2023 17:59

Řešení bylo v roce 2015:

První 2, 3 lodě s nelegálními vetřelci (žádní uprchlíci) vyzvat k odplutí, pak provést výstražnou střelbu, nakonec poslat natvrdo ke dnu. Konec invaze by se konal hned na jejím začátku.

A co humanita? Místo několika desítek, možná stovek obětí, se to za těch 8 let počítá na desetitisíce.

J. Hajský 24.11.2023 18:31

!R^

O. Barvíř 24.11.2023 17:01

Tak, tak . . . Bylo by dobré to vysvětlit, či text poslat pánům - JUDr Rychetský, či monsignore Halík .. . . Vzpomínám na jejich veřejné rozhovory a "chápání" problému . . .

A k tomu co se dnes děje raději mlčí... Bystří strejdové . . .

P. Skřivan 24.11.2023 21:34

Obávám se, že u jednoho je to jasné: migrant před válkou má právo na azyl, ekonomický migrant ne: ten může přijít jen legálně. U druhého se asi moc pochopení nenajde, protože muslimy a zejména radikální, tu určitě katolická církev vítat nebude.