26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

ŠLENDRIÁN: Nefunkční kolík primátora Svobody

Ta kauza je směšná skoro až k breku. Ve Vlašské ulici pod pražským Petřínem sídlí velvyslanectví Spojených států amerických a Spolkové republiky Německo. Tedy ideální cíle pro teroristy. Kdybych nebyl sekulární neznaboh, ale radikální muslim, napěchoval bych auto třaskavinou, zaparkoval před ambasádami a buuum!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 30.3.2013 21:08

Re: Už jsem se bál,

:-))

Š. Šafránek 28.3.2013 21:55

Už jsem se bál,

že primátor Svoboda trpí erektilní dysfunkcí.

J. Kadeřábek 28.3.2013 15:51

Re: Oč vlastně jde ...

Ano a za vše může Svoboda. Ještě jste tam měl napsat Klaus. To je u nás obvyklejší.

I. Brezina 28.3.2013 14:10

Re: Oč vlastně jde ...

Prinejmensim jde o dve veci:

1). neuveritelne plytvani verejnymi penezi,

2). porusovani dopravnich predpisu Policii CR

Nestaci Vam to?

P. Adámek 28.3.2013 13:13

Oč vlastně jde ...

Souhlasím s J. Aspirinem. Oč vlastně v článku jde? Nechme stranou balast o porušování dopravních předpisů. Podstata je v tom, že u horního vjezdu do ulice je nefunkční kolík, kde parkuje vytápěné policejní vozidlo, což je vysoce nehospodárné. Kdyby u kolíku stála vytápěná vrátnice s vrátným, nikoho by to nezaráželo. Vůbec totiž nevíme, jestli není u kolíku zapotřebí dohled pro případ, že by potřebovalo oprávněně projet vozidlo, které kartu nemá.

Autor článku se spojil s mluvčí magistrátu paní Královou, která mu sdělila, že sloupek bude opraven do konce března. Autor by tedy měl sledovat, jestli tomu tak bude, a když ne, adresovat magistrátu stížnost, případně záležitost předat kontrolnímu oddělení magistrátu. Také je možné nehospodárné jednání nahlásit na policii, místo srandovního požadavku, aby v rámci "kauzy sloupek" jedni policisté napařili druhým policistům pokutu.

A jestli celá tahle záležitost stála za zveřejnění v Neviditelném psu, nebo jestli "jeho starosti na moji hlavu", to nechávám otevřené.

J. Aspirin 28.3.2013 11:17

Několik ukázek...

Svobodův kolík je další skvělou ukázkou jak stát (státní úředník) zvládá své povinnosti... (pokud se netýkají buze....race občanů - to umí také skvěle).

Článek je ale také ukázkou jak novinář oslňuje svojí press legitimací policajty (kteří, jak sám píše, asi za nic nemohou) a p. Svobodu, který starost o svůj kolík nemá velmi pravděpodobně v popisu práce a asi ani neví, že nějaký nefunkční kolík (podle mě nefunkčních kolíků ale i direk je v Praze podstatně víc) je jeho ... a ten úředník co má kolíky v popisu práce si čte v NP a říká si jaký je ten Svoboda lempl, že ani svůj kolík neumí ošéfovat.

Jinak práce na kolíku neskončí jeho namontováním, takový kolík potřebuje pravidelnou údržbu a ta určitě nebyla určitě nasmlouvána - možná proto, že stejný novinář, který nyní pláče nad trvale zasunutým kolíkem by pak plakal nad smlovou o pravidelné údržbě s argumentací - sto tisíc za to, že technik každé pondělí přijde, zkontroluje, promaže? Co je prosím vás nutno na takovém kolíku udržovat? Vždyť moje babička měla doma televizi 20 let a ta fungovala bez jakékoliv údržby.

Ž. Halabudová 28.3.2013 7:09

Re: Fnitil.

Nějak špatně vidím. Taky roky.

Ž. Halabudová 28.3.2013 7:08

Fnitil.

...koukněte,na toho fintila, pod krkem rudého motýla.... No, myslím, tudíž jsem, že primátorský kolík je už dávno nefunkční. Nejde vysunou, ani omylem.