Čtvrtek 18. června 2026, svátek má Milan

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ŠKOLSTVÍ: Absence úcty k historii a tradicím

Pojmy jako tradice, odbornost a uplatnění odborníků v praxi v současné době skloňují úředníci na všech stupních státní správy jako klíčové podmínky pro žádoucí zlepšení stavu naší ekonomiky a stavu společnosti vůbec. Ne všichni ale zřejmě vědí, o čem mluví.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PM

17. 12. 2013 5:44
Jakápak absence úcty, zlodějna je to

Nutno doplnit, že účelem slučování škol není "zefektivnění" či "zkvalitnění" školství, ale jeho politické a finanční ovládnutí. Kdekoliv se pod praporem těch uvozovek sloučily jinak fungující školy došlo k třem jevům.

Z jednoho ředitele se sice stal zástupce ředitele s nižším platem, ale dojde k nárůstu administrativních nákladů spojených s řízením vzniklého molochu, v českých podmínkách nezbytně zamořeným kvanty zbytečných směrnic. Čímž se náklády oproti dvěma samostatně fungujícím školám dál působícím ve stejných budovách zvýší.

Za druhé - mnohem významnější funkce ředitele spravující zdvojenou školu se okamžitě stane terčem zájmu druhořadých politiků spravujících kraje - dnes převážně z komunisticko-socanské líhně, kterou tak skvěle reprezentoval zavražděný chomutovský socan Houska. A ti si do čela zdvojené školy dosadí svého člověka. Nejen z důvodů politických (myšleno poslušnost ke krajským politikům), ale finančně zlodějských spojených s finančními objemy tekoucími do provozu i stavební údržby školy. Že se většinou nejedná o člověka s vysokou odbornou i lidskou úrovní netřeba zdůrazňovat.

No a tím třetím z předchozího vyplývajícím jevem je zhoršení kvality výuky. Protože pedagogové zákonitě ztratí zájem zlepšovat prestiž té své školy a víc než učením odborných znalostí se začnou zabývat plněním povětšinou nesmyslných pedagogických nařízení valících se na ně z nového centra.

No a pak se divte, že střední školství, ovládané druhořadými partajními šíbry z čela krajů vypadá jak vypadá.

0 0
možnosti
JS

17. 12. 2013 8:55
Re: Jakápak absence úcty, zlodějna je to

Podepisuji!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz