1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Homosexuálové jsou lidi

Lidi jsou především lidi. Teprve potom jsou sexuální bytosti, už si to jednou uvědomte, poslancové, kteří schvalujete zákon o registrovaném partnerství*. V běžném životě se chovají běžně, už to tak jednou vemte. Všechen ten řev o možném osvojování dětí a z toho plynoucí nebezpečí mi připadá, jako když v dřívější době nechtěli v dopravních podnicích za řidiče tramvaje gaye. No představte si to, homosexuál - a byl by ve styku s cestující veřejností.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 12.6.2022 21:33

Samozřejmě že nejde o manželství, ale o to, co nastane nutně jako další krok. Tlak na stát aby umožnil těmto bezdětným párům zakoupit si nedostatkový sortiment, dítě, a když už to oba zaplatí, tak aby na něm měli stejný podíl, pardon, právo.

P. Dostál 12.6.2022 23:34

Děti si nemohou koupit ani heterosexuální páry, takže stejné argumenty, které nyní slouží pro podporu stejnopohlavních manželství, budou sloužit proti právu si děti kupovat. Takže prosím zatím nestrašte s něčím, co v reálu nehrozí.

Pokud ovšem myslíte, že by mohli usilovat o adopci dětí, to je něco jiného, to se stát může. To totiž mohou již teď, jen to musí dělat každý zvlášt. A vůbec nic se nestane, když to právo získají i jako páry. Ovšem opět to nemá žádnou souvislost s tím, jak budeme říkat svazku osob stejného pohlaví.

D. Laurencikova 13.6.2022 8:50

Ale jisteze si muzou homosexualni pary koupit dite. Nebo si myslite, ze dvema muzum nekdo vynosi jaksi vznikle dite ve zkumavce zadarmo?

V. Kučer 13.6.2022 9:27

U adopcí převyšuje poptávka nabídku, volné jsou pouze děti tělesně postižené a romské. Pokud homosexuální pár adoptuje postižené dítě a stará se o ně zasloužil by metál.

A. Poláková 12.6.2022 15:39

Pokud budou mít regitrovaní stejná práva jako manželé (k majetku, v případě nemoci a pod.) tak mi prosím vysvětlete ,co jim vlastně chybí? To slůvko manželé, které se ze západu už pomalu zakazuje? Rodina? která je dovozena od slůvka rodit? Proč ne regostrovaný svazek? A takovéhle pitomosti řešíme v dnešní pohnuté době....

K. Křivan 12.6.2022 16:53

R^ Lépe bych to nenapsal. Dík !

P. Dostál 12.6.2022 23:41

Tak je neřešme, prostě nahraďme dvě slova v jednom zákoně a pár vyhlášek. Nic se nestane, jen se pár desítek tisíc lidí bude cítit víc jako ostatní. To je všechno. To je totiž ten důvod - oni nechtějí být jiní, oni se cítí naprosto normálně. Jen shodou okolností milují někoho stejného pohlaví. Ti "normální" z nich dělají úchyly a použití stejného slova pro všechny svazky je určitý symbol, že snad časem přestanou být úchylkou a budou normálními lidmi.

A. Poláková 13.6.2022 9:03

O úchylce ovšem píšete vy, já tvrdím, že jsou normální, ale prostě jen jiní. Nechápu, proč by se to nemělo jemně odlišit i v názvu svazku. Je to ostatně to jediné, co ještě rodinám s vlastními dětmi zbylo.Já vážně nikde na náměstích nevykřikuji, že jsem hrdá na to, že jsem heterosexuál.

P. Hák 13.6.2022 22:50

Jasně, nechtějí být jiní, proto na svoji "jinakost" neustále upozorňují.

Mimochodem vámi moderními vzývaná "diverzita" (=různost) je právě v tom, že jiní jsou.

D. Laurencikova 13.6.2022 10:43

Ta dnesni doba je prave "pohnuta" uz tim, ze se tyto "pitomosti" povysily na statni nabozenstvi.

P. Hák 12.6.2022 11:32

"Kdyby byli v parlamentu jenom homosexuálové, pracoval by jistě mnohem líp!"

Jasně, je to provokace.

Nicméně kdyby ten výrok byl obráceně, už by byl autor popotahován. Tedy pokud by článek vyšel, jenže on by nevyšel. Prostě by ho cenzura nepustila.

Tolik k diskriminaci.

T. Hraj 12.6.2022 12:24

R^

D. Laurencikova 13.6.2022 10:43

Presne!R^

I. Patta 11.6.2022 23:42

Stačí dát do pořádku účetnictví ve státním důchodovém systému (o tom je správně provedená důchodová reforma), a budou zde najednou zcela jiné společenské mantinely a tím i zcela jiné problémy. Více v auditu státního důchodového systému na adrese: //slideplayer.cz/slide/13563954/

P. Diviš 12.6.2022 0:22

"O tom" je otoman. :-P

Mimo to, problém je v demografii, ne v účetnictví.

I. Patta 12.6.2022 13:28

Správně, problém je v demografii. Jedná se o klíčový problém, který nám vyrobila první Klausova vláda tím, že SEBRALA PRACUJÍCÍM RODIČŮM v nadměrných daních PENÍZE NA VÝCHOVU DĚTÍ! PENÍZE, KTERÉ SI RODIČE SAMI VYDĚLALI. Je to o stejném tématu demografie, tj. dostatku dětí v pracující populaci, jako důchodová reforma. Důchodová reforma, protože zohlednění dětí v důchodových systémech v sociálně vyspělých zemích ovlivňuje z 80 % rozhodování mladých lidí, zda si pořídit děti, nebo zůstat bezdětným a dopřát si jako bezdětný celoživotní mejdan (protože v účetně špatně nastaveném důchodovém systému dostanou bezdětní peníze na důchod z odvodů SP cizích dětí, které nevychovali).

R. Toman 12.6.2022 15:43

Děti máme dvě, dnes už dospelé a i vnoučata. To na úvod. Lidé kteří nemají děti ovšem celý život přispívají placením daní i na děti, těch co děti mají. Tedy i na ty cizí děti, které později přispívají na jejich důchod.

I. Patta 12.6.2022 16:06

Tak to jsem rád, že jste se ženou vychovali dvě děti a tím dostatečně investovali na svůj starobní důchod do I. důchodového pilíře. Aktuálně dělá investice do výchovy dvou dětí 2 x 1 800 000 Kč (u středoškoláků), až 2 x 2 800 000 Kč u vysokoškoláků. To, o čem se zmiňujete, příspěvek bezdětných na výchovu dětí těch druhých, je do 20 % (prof. M. Potůček). To znamená při průměrném čerpání 2,5 milionu korun na důchod je u bezdětných oprávněné čerpání 0,5 milionu Kč a tunelování odvodů SP cizích dětí 2 miliony Kč.

R. Toman 12.6.2022 16:31

No, nemám pocit že ti lidé někoho tunelují, to jak jsou nastaveny zákony je věcí politiků. Musíte se tedy obrátit na současnou vládu. Tady na NP to nevyřešíte.

I. Patta 13.6.2022 0:21

To jsem rád, že mi říkáte co mám dělat. Obrátil jsem se na Fialu, Stanjuru a Jurečku ... a ani jeden z nich nereaguje. Zapomněl jste na Pekarovou a na její výrok, který přesně charakterizuje vládu PF? Cituji: „Vlády se nemají starat o lidi“!!

V. Kučer 13.6.2022 9:33

Platit důchodkyním za to že měly děti je sociální dávka ale tu by měli dostávat mladé matky a ne staré báby.

I. Patta 13.6.2022 19:13

Není tomu tak. Precizní definice důchodu: Starobní důchod jsou dividendy z investic do výchovy dětí; nebo česky: Výnosy z vkladů do výchovy dětí. Přečtěte si prosím pozorně můj příspěvek z

12.6.2022 16:06, a budete znát pravdu.

V. Kučer 13.6.2022 21:44

Důchod vám spočítají přibližně podle toho jak jste si ho celý život platil. Pokud jste platil hodně dotujete ty co platili málo a obráceně, nesmí se to ale přehnat jinak zasáhne Nejvyšší soud. To co uvádíte o dětech má být důchodová reforma jak ji vytvořila „Komise pro spravedlivé důchody“.

I. Patta 14.6.2022 9:38

Stejné "odborníky" jako jste Vy mají na 7. sekci ministerstva práce. Výsledkem je tunelování státního důchodového systému, konkrétně v roce 2021 ve výši 51,8 miliard korun. Nejvyšší jistě zasáhne, bohužel bude mít šanci až ve chvíli bankrotu státních financí a zhroucení tzv. vyspělého sociálního státu, tj. až poté co se Vám a dalším Vám podobným vykouří z hlav všechny ty nesmysly, počínaje lživým názvem zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém POJIŠTĚNÍ.

V. Kučer 14.6.2022 13:59

Odborník nejsem ale vím že na můj důchod dělají současní pracující tak jako já jsem pracoval na minulé důchodce. Nejvyšší už zasáhl a já jsem na tom prodělal protože jinak bych dělal o více než rok déle na procenta takže bych měl dnes vyšší důchod a podnik by mě propustil s tučným odstupným které vyplácel aby se zbavil přebytečných zaměstnanců.

I. Patta 14.6.2022 15:07

To je mi líto, že Vás vyhodili pod záminkou dovršení doby odchodu do důchodu. Kdyby šlo jen o Vás osobně, nemusel jste požádat o důchod a pracovat klidně dál. Fakt, že víte že na Váš důchod dělají současní pracující tak jako Vy jsem pracoval na minulé důchodce, je jen polovina pravdy. Ve chvíli, kdy na ČSSZ počítají výši důchodu například Vám, tak předstírají že peníze odvedené na SP jsou na Vašem kontě. Ve výsledku to znamená, že Vám důchod počítají nikoliv podle Vašich investic na Váš starobní důchod, což jsou jen a pouze investice do dětí, budoucích plátců SP. Počítají Vám důchod z peněz kdysi dávno zdaněných a utracených na důchody Vašich rodičů. Účetně vzato podle falešné zásluhovosti.

J. Kostelanský 11.6.2022 21:51

Homosexuální orientace a homosexuální chování mohou, ale i nemusí být 2 zcela odlišné věci. Záleží jen od toho, jaké je mravní nastavení společnosti.

Je obecně známo, že homosexuální styky ve věznicích praktikují i vězni, kteří jsou jinak "venku" heterosexuálové. Když není po ruce ženská vagina, tak je dobrá i mužská pdel. :-)

Ve středověké Itálii stejně jako v antickém Římě k společenskému bontonu vyšších vrstev mužů patřilo mít mladičkého milence. Odhady hovoří, že až 30 % mužů mělo i homosexuální styky.

V starověké Spartě, kde se vše točilo kolem zbraní, vojáků a bitev, byla homosexualita dokonce povinná (!). Upevňovala prý soudržnost vojenské jednotky a bojového ducha. Mladí kluci tehdy nastupovali do vojenských škol v mladém věku a sexuálně dospívali až tam. Oženit se směli až ve vyšším věku, když si odkroutili povinné léta ve vojenské službě. Muži proto měli dřív sexuální zkušenosti s muži než se ženami.

Zajímavá je i informace z loňského roka, kdy se Američané stáhli z Afghánistánu. I v našich mediích se psalo o praktikách, které tam - na základě historických tradic - byly za americké okupace, a které pak Tálibán zakázal a tvrdě trestal. Šlo o to, že starší muži na vyšších společenských postech měli své mladé milence, kteří ale tuhle "práci" nedělali dobrovolně. V afghánské vyšší společnosti se mezi muži říká, že ženy jsou na rození dětí, opravdovou rozkoš ale poskytují mladí kluci. 😀

S těmito informacemi se dá naložit tak i tak. Pro někoho to může být potvrzením, že homosexualita je běžnější než si přiznává. Pro mně je to ale důkaz toho, že pokud ve společnosti nejsou nastavena dostatečná mravní pravidla, tak společnost zvlčí, lidé sa začnou chovat jako zvířata. Když pes nemá fenu, bez problémů vyskočí i na jiného psa.

Kardinální otázka: je tohle zvlčení společnosti skutečně to, po čem lidé touží a co je posune někam dál?

P. Dvořák 12.6.2022 0:44

"Když pes nemá fenu, bez problémů vyskočí i na jiného psa."

K tom u jste přišel kde?

R. Langer 12.6.2022 5:17

Hm, to jste nikdy neviděl?

P. Dvořák 12.6.2022 7:13

Ovšem to je jeden ze způsobů komunikace, kdy si vyjasňují dominanci a s pohlavním chováním to nemá nic společného.