26.9.2022 | Svátek má Andrea


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sura 8.8.2022 13:34

" .... V době covidu nás dovoz zboží držel při životě, ale opravdu, opravdu se na tom nedalo zbohatnout. ..." Proboha, proč by se na servisní práci téměř bezinvenční mělo "zbohatnout" ?? A pokud je uvedeno "Doprava zdarma", je započítána v ceně jako snížení marže režijními náklady na dopravu. Kdyby to tak nebylo, mohl by tak podnikat jen státní podnikatel, nebo ekodopravce, který si zajistil dotace na "udržitelnou ekodopravu" nebo jiné podobně pitomé heslo.

V. Braun 8.8.2022 13:03

Tak nevím, cen 59 Kč za dopravu je většinou na pobočku nebo do boxu, to znamená sdílení doprav. Do domu je to nejméně za 120, opět balikovou sdílenou dopravou. Kurýrní dopravu si osobně neobjednavam právě kvůli ceně.

P. Pospisil 8.8.2022 12:30

Upřímně řečeno, absolutně nechápu tenhle brekot. Probůh, dyť je to prosté: jestliže autor nabízí službu, kterou za dané ohodnocení není schopen provozovat legálně (neoprávněné parkování), tak ať ji

- nenabízí

- nabízí, ale pak ať se smíří s následky a nevyplakává se na netu

- nabízí v jiné formě (bude jezdit na kole, chodit pěšky, jezdit ve dvou, možností je hafo). Služba bude možná dražší, možná horší, ale legální. Zákazník se sám rozhodne, jestli ji akceptuje, nebo se zařídí jinak.

J. Vorlický 8.8.2022 9:30

Je zajímavé, že debaty na témata o kterých většina skoro nic neví, válka na Ukrajině, islám v Evropě, stav demokracie v USA, rozpad ,západního ́ svět, atd. se zde rozvíjejí nekonečné debaty. A na to, co se nás přímo týká, minimálně denního života obyvatelů Prahy, jako zde, ani ťuk.

Potom ochrana přírody, jako kdyby se příroda o sebe nedokázala postarat sama - připouštím, že ne vždy jak bychom si to přáli (pak asi ji přetvořit k obrazu svému, znásilnit ji, aspoň na chvíli). Ochrana stromů - jak zde dnes jinde. Mám rád stromy. Mám rád nejen i historické stavby, které potěší pohledem na ně. Proto nechápu, proč se aspoň nevede debata na odstranění těch stromů a křoví, které pohledu na ně brání a někdy je úplně skrývají a někdy dokonce velmi škodí?

L. Žaloudek 8.8.2022 19:01

Pane Vorlický, napište článek, nabídněte ho Astonovi k otištění a můžeme pod ním diskutovat...

J. Vorlický 8.8.2022 21:48

Děkuji za nápad. Já tu věc ale chápu tak, že si Aston autory vybírá. A potom, problém nevidím ani tak v článcích. Ty nezajímavé mohu přeskočit. A konečně, jak myslím vyplývá i z mého zde předchozího příspěvku, mám především zájem o z domácího prostředí rázu veřejného problémy, které se mne ale přímo týkají. srdečně