1.8.2021 | Svátek má Oskar


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pumpescu 5.9.2006 16:02

mě se líbí tohle

"Informace an sich neexistují. Každou „informaci“ – chtě nechtě – nějak

čteme. A to, jak ji čteme, z informace samotné vůbec neplyne."

Že von si présor čte na hajzlu Kanta nebo kdo to přišel s tou neexistencí ansichu?

Ivan 5.9.2006 12:30

Ignorance

Klaus se opět projevil jako nedostatečně vzdělaný ambiciozní extremní individualista. Protože existuje, navzdory Klausovi, něco jako "prospěch společnosti", je vhodné, aby i parametry školství byly nastaveny tak, aby výchova dětí a mládeže probíhala "ve prospěch společnosti". Prospěch individua může být zcela protichůdný než je prospěch společnosti a prospěch společnosti není dán nějakým souhrnem "individuálních prospěchů".  Tyto elementární pravdy zná lidstvo už od nepaměti.

I.M. 5.9.2006 12:46

Re: Ignorance

Oldthinkers unbellyfeel Angsoc.

MK 5.9.2006 13:59

Ivánku kamaráde

můžeš mi vysvětlit co to je "prospěch společnosti". Kdo je definuje? Kde je ta moudrá hlava? Mám si pod prospěchem společnosti představit masu nezaměstnaných vysokoškolsky vzdělaných nefachčenků (např. enviromentální bioložka se specializací na ohrožené druhy kardašořečicka, která na místním úřadě nesežene místo odpovídající její kvalifikaci a o jiné nemá zájem), nebo to jsou třebas vyučenci (bohuže dnes už nemohou být vyučeni v otcově dílně), kteří mají zájem o rozvoj rodinného podniku (když bude potřeba a příležitost, tak si i vzdělání doplní), se zájmem o dění v obci, etc.

Tak prosím nezaměňuj společnost s úřady.

I.M. 5.9.2006 14:42

Teď jste na to kápl.

Prospěch společnosti definují (dostatečně) vzdělaní kolektivisté typu Ivana. Z nich se rekrutují moudré hlavy předurčené vést masy. Když navíc povraždí dostatečné množství mas, postaví se jim mauzoleum.

Stredocech 5.9.2006 14:45

Re: Ignorance

Snad stejně dlouho zná společnost lidi, kteří si osobují právo tento imaginární "prospěch společnosti" zastupovat a jejichž původním cílem je klasikovo "vyhnout se nějak práci na mraze."

jerry 5.9.2006 12:10

Vzdělání a politika

Pan profesora/ na rozdíl od Stáníčka Grosse nikdo určitě nepochybujeme, že svůj vysokoškolský titul získal právem/ si jako vzdělance velice vážím, i když s jeho politikou velice nesouhlasím. O to víc mě šokovala loňská zpráva, že se setkal s nějakými individui s VyVolených. ,,Sodoma, Gomora", zabědoval jsem jako farář Otík ve Slunci,senu... Jak mohl tak hluboko klesnout? Vždyť i v politice dokázal lidi vytočit, ale nikdy se nestal šaškem jako se jimi bohužel stali jiní vzdělaní lidé, třeba vážený a oblíbený primář radiologie Přemysl Sobotka, nebo vynikající publicista Petr Pithart. Nebo těmto ,,vzdělancům" z vily snad také přednášel.?

Josef 5.9.2006 11:23

Klausovy omyly

by snad nemusely zaplavovat Psa - užívá termínů, které nbic neznamenají, o reálném životě ví houby (zůstal trčet u okresů,

neviditelné ruky trhu atd.), vždycky mu šlo jen o prosazení vlastní moci - ne o lidi - jenomže nyní už zcela ztratil soudnost.

miki 5.9.2006 11:52

Re: Klausovy omyly

Josefe, ty trdlo, znovu opakuji, stačí napsat : nemám rád Klause. Ušetříš se pracného přemýšlení(které ti očividně nesvědčí), jak naplivat a nakydat. 

gerontusinza 5.9.2006 13:12

Ano nemám rád Klause, protože mě zklamal jako člověk i jako president.Re: Re: Klausovy omyly

Stačí?

Faust 5.9.2006 10:32

Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

Jako už tolikrát v minulosti i v tomto rozhovotu Klaus především předvedl svou vlastní nezvdělanost a z ní vyplývající bezradnost, z níž se snaží utéci rádoby liberálními floskulemi. Jeho myšlenový svět se uzavřel někdy tak na počátku sedmdesátých let a on vůbec nezaregistroval, kam se od těch časo vyvinulo přemýšelní o společnosti (o informačních technologiících už ani nemluvě, internet je prostě ďábelský vynález). Vždyť ten člověk ani nevzal na vědomí, že v téhle zemi byly zrušeny okresy, protože jinak by stěží mohl prohlásit: "Snaha každého okresního města mít svou univerzitu je podle mého názoru strašlivě hloupá a nerozumná.“  Se svými senilními perlami, jakože levičáka poznáš podle baťůžku, plastikové láhve v ruce a že jezdí na snowbordu, plní Klaus už vcelku spolehlivě pro dnešní náctileté stejnou funkci, jakou pro generaci před nimi zastával Milouš Jakeš se svým projevem na Červeném Hrádku.

Dále viz zde: http://blog.lide.cz/johanesdoktorfaust/2006/09/05/149

miki 5.9.2006 10:46

Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

Fauste, stačí napsat "nemám rád Klause" a těch zbylých 10 řádků je zbytečných. To platí i pro ty ostatní "klausobijce". Jinak jsi docela milý oslík. 

MF 5.9.2006 11:00

Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

No to je tedy síla. Měl byste znát rozdíl mezi "okresem" a "Okresním úřadem". Jinak , říkat o Klausovi že je nevzdělanec může jenom opravdový vzdělanec, nebo blb.

kocour 5.9.2006 15:56

Fauste, prosím, buď konkrétní

a osvětli mně, blbému kocourovi, kam se od sedmdesátých let vyvinulo přemýšlení o společnosti. Thanks.

portwyn 5.9.2006 16:05

Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

Fauste, při vší úctě, k čemu je "univerzita", na které se učí to, co se dá naučit na gymnáziu? K tomu, aby měli lidi "přístup ke vzdělání", tj. k titulu zadarmo? Na SKUTEČNÉ univerzitní vzdělání má jen menšina populace. Bude-li v národě 50% vysokoškoláků, bude mít VŠ stejný význam, jako měla před deseti lety maturita.

Jediné, co mne napadá jako pozitivní dopad masového studia VŠ je to, že odlehčí trhu práce, protože kdo studuje (nebo "studuje"), nesedí na pracáku.

kocour 5.9.2006 16:12

Přesně.

Tady jako všude jinde platí, že čím je něco dostupnější, tím menší to má hodnotu.

Pumpescu 5.9.2006 16:37

Re: Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

No ono to funguje i obráceně. Víc vysokých škol rovná se větší výběr, větší specializace, víc konkurence. Nikdo nikde netvrdí že nejsou školy špatné a dobré. Co kdybyste nechal na studentech na kterou se přihlásej. No a eště něco. To že dáte dalším x procentům lidí šanci chodit do školy o kterou maj zájem a věnovat se rozvoji sebe sama, to je snad slušná investice, nemyslíte. Proč by měla všem stačit střední škola, t.j. zvládnout diktát, popis, základy vyprávění a rovnice o dvou neznámejch? Proč by si každej nemoh střihnout třeba kurz v psychologii, statistice, politologii a něčem důkladnějším dle vlastního výběru? Přinejmenším se zdokonalí ve formulování vlastních myšlének, protože bude muset napsat něco složitějšího než je sloh k maturitě. Zemím který to tak dělaj se to sakra vyplácí. Zkuste se začíst do nějakýho podobnýho fora jako je tohle v angličtině. Uvídíte to na vlastní oči.

portwyn 5.9.2006 16:49

Re: Re: Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

No já nevím. Jen je mi podezřelý, že v těch vyspělejch zemích, kde má VŠ pomalu každej kdo dejchá, se skoro všichni špičkoví odborníci v high-tech jmenujou "Wang" nebo "Singh" nebo podobně - takže úplně jinak, než většina místních. Místní totiž nemají čas, musí studovat politologii...

Pumpescu 5.9.2006 17:05

Re: Re: Re: Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

A jak víte že pan Wang a Singh nejsou místní? Singh je úplně stejnej američan nebo kanaďan jako Smith. A Singh si taky střihne politologii, nebo jinou společenskou vědu, protože jinak by ani toho bakaláře nedostal. To ste nevěděl? Fakt si zkuste nějaký to jinojazyčný fórum, tady z toho NP obávám se eště nikdo nezmoudřel.

portwyn 5.9.2006 17:11

Re: Re: Re: Re: Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

No on Wang nebo Singh nějakou tu politologii zvládne, protože umí makat - jen se obávám, že Warden nebo Barnaby nezvládnou tu Singhovu molekulární chemii :o) Jinak by ji totiž dělali...

Na cizojazyčném fóru, dá-li se to tak nazvat, jsem každou chvíli, byť ne po internetu. Konfrontace vzdělání je poměrně zajímavá - už jsem taky vysvětloval jsem univerzitně vzdělané Kanaďance, co jsou to římské číslice. Nikdo je to nikdy neučil, takže jaxi nechápala značení na dveřích tříd. Mimochodem starší Kanaďané je znají, to ještě nebyly tydlencty politickokorektní šance pro každého :o/

kocour 5.9.2006 17:07

Re: Re: Re: Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

No, mrkněte třeba na takového Jelínka či jiné skvělé Mistry, jak jim to bezva jde :-)

kocour 5.9.2006 16:52

Ne.

Neznamená to víc konkurence, znamená to další rovnostářství. To by za chvíli nebyl žádný rozdíl mezi metařem a absolventem VŠ.

portwyn 5.9.2006 16:53

Re: Re: Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

Pardon, dokončení.

Zrovna tak místním ve vyspělých zemích nic jinýho nezbývá, než na řadu profesí najímat gastarbeitery - kteří, speciálně jsou-li z muslimského světa, jsou zdrojem nestability. Mimochodem, sháněl jste poslední dobou řemeslníka?

kocour 5.9.2006 17:05

Re: Re: Re: Re: Klaus hlavně předvádí vlastní nedovzdělanost

:-)

M. Zima 5.9.2006 9:22

Profesore, myslíte to vážně,

"učit, vzdělávat, vychovávat" byste chtěl, to Vám ta privatisace nestačila, že toužíte po další generaci tunelářů a bezohledných zlodějů a podvodníků? Místo vize "celé Česko prognostickým ústavem" byste měl to Vaše "Učit, vzdělávat, vychovávat" nechat aplikovat sám na sebe. 

Je samozřejmé, že takovou myšlenkově prázdnou agitku předloží rád Neff, ale podstrkovat takový hnůj učitelům je česká ubohost.

I.M. 5.9.2006 12:23

Kto smerom hore pľuje, sliny mu na tvár padajú.

Psí vrah Čumil 5.9.2006 9:20

Mno, snad traději ani nekomentovat...

L 5.9.2006 9:18

Vzdelanost

Doslovny citat: "Termíny „vzdělanostní společnost“ a „znalostní ekonomika“ jsou naprosto prázdná slova, která nemají vůbec žádný obsah a která podstatu naší společnosti a ekonomiky karikují. Sám bych je nikdy nepoužil. "

To rekl dalkovy Profesor. Podle nej by meli vsichni studovat dalkove jako on a bylo by po problemech. Finance nikdy nestudoval a delal ministra financi. Takhle nejak si predstavuje to, ze znalosti jsou jen prazdna slova. Hlavni je, ze mluvi o necem, cemu nerozumi.

Poznamka: Finance jsou studijni obor na VSE a studuje se to hezkou radku let. Ministr financi, ktery by rozumel financim byl snad nekdo za prvni republiky po roce 48 to urcite nebyl ani jeden.

Bystander 5.9.2006 13:54

Re: Vzdelanost

LIPO, znáte to pořekadlo: " kdo umí ten dělá, kdo neumí ten učí"?

I.L. 5.9.2006 8:20

Bida komantatoru NP

Dobry clanek! Vsimneme si ale, ze k zajimavym clankum (je jich na NP bohuzel spis jasna mensina) nebyva obvykle temer zadna diskuse