16.8.2022 | Svátek má Jáchym


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Umělci Milionu chvilek jsou nuly

Sledovali jsme to v Austrálii všechno velice pozorně, ale zůstávali jsme při tom trochu skeptičtí, protože jsme poměry v domovině až příliš dobře znali. Z českých a slovenských imigrantů měl většinou každý svůj pádný politický důvod, proč zvolil radikální odchod z vlasti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Hájek 18.11.2019 8:04

Umělecké nuly, třetiřadé, ale loajální umělce vídám spíš při předávání státních vyznamenání od prezidenta Zemana. Letos poprvé tam díkybohu nikdo takový nebyl. Je vidět, že pan Chrastina je mimo obraz.

D. Mach 14.11.2019 20:36

Když dojdou argumenty, tak se použijí Sorosovy peníze. Sice nic takového neexistuje, ale někomu stále chrastí.

P. Han 14.11.2019 20:41

Soros je na mizině?

L. Zach 15.11.2019 0:07

Argumenty "Soros" a "Kalousek" se mi zdají být tak "provařené" že mne vždycky zaujme, když to někdo, kdo se snaží vypadat příčetně, použije.

A ještě zajímavější (a smutné ovšem) je, že se stále najdou tací, kteří na ně slyší.

A nesmíme také zapomenout na "Benešovy dekrety". Ty jsou také stále "populární"...

P. Grigar 15.11.2019 10:35

.. no pane Machu, co odstavec, to diskusní faul, já žasnu! Kde se to ve vás vzalo?

F. Švec 14.11.2019 20:09

Miliony chlívků jsou nepodstatná, vlastní velmi a velmi chtěnou důležitostí, opojená záležitost. Na volbami projeveném mínění velké části národa jim vůbec nezáleží, demokracie je pro ně asi nadávka a odpovědnost vůči komukoli jinému než své svobodě, jim neříká vůbec nic.

Š. Hašek 14.11.2019 20:12

R^

D. Mach 14.11.2019 20:39

Z čeho soudíte, že se jde jednou za čtyři roky k volbám, a pak se čtyři roky musí držet huba?

P. Han 14.11.2019 20:43

Z čeho soudíte, že pan Švec tak soudí?

L. Zach 15.11.2019 0:22

@Švec

Zřejmě hovoříte o Milionu chvilek (a asi by to mělo být podle Vás či pánů Holáska či Ovčáčka vtipné, no dobrá, jak myslíte - mně se to tedy jeví spíše jako značně infantilní) - zajímalo by mne odkud máte všechna ta vaše moudra? Vlastníte křišťálovou kouli nebo jste se prostě podíval do stropu a sepsal to?

A mimochodem, pokud tou "velkou částí národa" snad myslíte ANO a Parlamentní volby 2017, tak ta Vaše "velká část" dělá 15%. ### Parlamentní volby 2017: 8,374 mil voličů v seznamu ### 10,000 mil obyvatel ČR (pro jednoduchost) // 1,500 mil hlasů - ANO 2011 // 17,9% registrovaných voličů // 15,0% obyvatel země ### podklady: https://volby.cz/pls/ps2017nss/ps2?xjazyk=CZ

P. Grigar 15.11.2019 10:50

..pane Zachu, pokuste se analyzovat významový obsah této věty " Na volbami projeveném mínění velké části národa".

Týká se výhradně těch, kteří se voleb zúčastnili a velká část z nich dala své hlasy ANO. Nezaznamenal jsem jedinou zemi či volební systém, ve kterém by se kalkulovalo s hlasy těch, kteří se dobrovolně vzdali svého občanského práva volit. Pokud někdo s něčím takovým přece jen argumentuje, zakrývá tím jen vlastní neschopnost a neochotu respektovat odlišný postoj, vyjádřený volbami. Na tomto hrobě můžete plakat..

L. Kubeš 14.11.2019 14:29

Příznivci Milionu chvilek chtějí v podstatě zrušit zastupitelskou demokracii, kdy o vládě rozhodují volby, a chtějí, aby společnost řídily skupinky ukřičených aktivistů, tvořící menšinu společnosti. To je podstata těch demonstrací a mám obavy, že řada demonstrujících si to neuvědomuje a sloužá jako "užiteční idioti".

P. Grigar 14.11.2019 14:36

... i když systém zastupitelské demokracie není nic moc, jejich představa řízení společnosti skupinkami vytvořenými "ad hoc" je násobně horší. Potom by nám už jen z dáli chodily befely, na čem se ta která skupinka usnesla.

Maul halten und weiter dienen!

Š. Hašek 14.11.2019 20:13

R^

V. Heidlerová 14.11.2019 14:41

Dovolím si trošku oponovat: volič použije svého práva k volbě jednou za 4 nebo 5 let. Období mezi volbami by měl spát? Nesledovat veřejné dění? Co když se volební sliby nenaplnily, zvolené osoby se ukázaly jako nehodné volby, neschopné a pod. Tomu má volič mlčky přihlížet celou dlouhou dobu mezi volbami?? Demokratický systém umožňuje, aby občanská společnost využila svých dalších práv, např. právo shromažďovací, právo svobodného názoru, a tím dala najevo, jak je spokojena s výkonem služby lidu vysokých zvolených činitelů. Váš názor na MILION je zcela scestný, upírající lidem jiného názoru právo na kritiku a projevení svého postoje. To by pak nebyla demokracie. Nejde o zrušení zastupitelské demokracie, ale o její naplnění - zvolení papaláši by se měli nad sebou zamyslet a naslouchat hlasu lidu. To je moudré. Opak svědčí o nabubřelosti a naprosté ignoraci a aroganci moci. !!!!!!

P. Grigar 14.11.2019 14:54

..ano, i milion nespokojených voličů různých stran má právo vyjádřit svůj názor i v období mezi volbami. V takovém případě by se ale měli zdržet ultimativních požadavků, které by negovaly výsledek volby jedné skupiny o počtu cca.1,5 milionu voličů. Zkuste přebít eso klukem...

V. Heidlerová 14.11.2019 17:03

Tím, že vznášíme určité požadavky, přece vyjadřujeme názor na to, co se nám na jednání politiků a v politice vůbec přestalo líbit nebo nelíbí. Mimo to, do politiky vstoupili lidé nevolení (např. Benešová), a ti nemusejí být přijatelní pro lidi přes celé spektrum. President nedrží slovo a lže, ve funkcích má lidi obskurních figur, např. neprověřený Mynář, Ovčáček aj. Sám očividně chátrá, chřadne, ale moci se drží vší silou, hodně lidí ho přestalo mít v úctě, protože je v porovnání se světem víc než trapný a směšný/pálení trenýrek aj./ Babiš byl uznán za agenta STB, zůstal v evidenci, výsledek žádný, stejně tak jakože je ve střetu zájmů. To se přece před volbami nevědělo - různé kausy vycházejí navenek - tak co potom má dělat občanská společnost, která nechce být lhostejná a manipulovaná nehodnými politiky?????? Samozřejmě, že politikům vyhovuje stádo ovcí, které moc nepřemýšlí.

P. Grigar 14.11.2019 17:49

..nespokojení voliči mají legální možnost změny - zúčastnit se příštích voleb a do té doby se shodnout na takových volebních preferencích, které umožní jejich kandidátům vstup do sněmovny. Namísto toho se jejich představitelé dnes ztrapnili v kuloárech a v sobotu se opět ztrapní dokonce veřejně, se svými požadavky na změny volebního systému, které by umožnily parlamentní účast straniček a pidistraniček, dosud neschopných překročit zákonem stanovené kvorum. Něco jako fotbalisté, kteří po sérii zápasů prohraných vlastním neumětelstvím, halasně žádají změnu pravidel hry ve svůj prospěch. Už ne jedenáct proti jedenácti, ale proti výkonnějšímu týmu postavit na hřiště hned tři špatné.. "a to by v tom byl čert, abychom je neušlapali!"

V. Heidlerová 14.11.2019 17:55

Podle slov páně presidentových (MZ), je 80 procent Čechů debilů. Jak má potom taková volba vypadat? Tak se nedivte a neplýtvejte svým mozkovým potenciálem nad kavárnou, blbkami, trapnými opozičníky, pidistraničkami atd., patříte přece mezi těch 20 procent vyvolených, kteří vše vědí nejlépe. Mohl byste být hnedle poradcem našeho Nejvyššího.

Š. Hašek 14.11.2019 18:03

Mám reagovat ironicky a nemístně??? Mám vypustit páru?

Diskuse je psychoterapie, snad Vám to posloužilo ke zdraví.

Použito, s dovolením, Vašich formulací.

P. Grigar 14.11.2019 18:27

.paní Heidlerová, z vámi uvedených termínů jsem použil výhradně pidistraničky a vyprošuji si přisuzování těch zbývajících. Takové diskusní fauly jsou nedůstojné vašeho věku

Když je 80 % Čechů debilních, jak by potom mohl dopadnout váš oblíbený systém občanského využití dalších práv? Jak chcete ovlivnit, aby se toho účastnilo výhradně 20 % inteligentních? Z čeho odvozujete, že by všichni sdíleli podobné postoje?

Vezměte laskavě na vědomí, že sám sebe považuji za marginála volbou, individualistu stojícího mimo jakýkoliv dav. Natož někomu radit.

Šetři radami, moudrý si poradí sám a blbec je nepřijme. © naše babi

L. Zach 15.11.2019 0:32

@Grigar ### Stojí za připomenutí, co bylo napsáno na volebním lístku, který těch Vašich zmíněných 1,5 mil voličů hodilo v Parlamentních volbách 2017 do urny.

Ne "Andrej Babiš" tam opravdu nestálo. Nikdo nechce negovat volby. Že ANO není normální politická strana (nebo hnutí) ale sekta jednoho Guru (anebo politický projekt k prosazení obchodních zájmů jednoho miliardáře - jak chcete), ta to my "Chvilkaři" opravdu nemůžeme.

Podklady: https://volby.cz/pls/ps2017nss/ps2?xjazyk=CZ ### https://www.forum24.cz/wp-content/uploads/2017/03/AGF-FINAL.png

P. Grigar 15.11.2019 10:28

..pane Zachu, vy i ostatní "Chvilkaři" máte právo projevit svůj názor kdykoli a kdekoli v souladu s platnými zákony této země. Nikdo vám v tomnebránil, nebrání a bránit nebude. Nic víc, nic míň. Máte také právo prosadit svoje představy o správě věcí veřejných v této zemi a to opět v souladu s platnými zákony. Nejbližší možnou legální příležitostí k něčemu takovému jsou nejbližší parlamentní volby. Až do té doby si kvůli vašim kraválům nikdo nemusí "dávat nohu za krk". Pokud se snad v něčem mýlím, opravte mě.

Š. Hašek 14.11.2019 17:31

Já si fakt myslím, paní Heidlerová, že by volby měly být každý měsíc ....... a operativně nespat, že???

Přijďte na schůzi našeho Společenství vlastníků .... možná z Vás sousedi udělají blbku.

My tady volíme jednou za čas, podle stanov. A potom makáme, na srocení před domem nemáme čas. Vono to totiž běží!!!

Jo, máme čas! To když vařím guláš. Nebo na Silvestra jíme ruský kaviár a pijeme mělnické víno.

Tak zdar všem, co nespí mezi volbami a pod vedením paní Heidlerové "jsou slyšet"!!!

V. Heidlerová 14.11.2019 17:37

Ironie je zbytečná a nemístná, snažila jsem se vysvětlit Vám svůj názor. Snad jste aspoň vypustil trochu nelibostní páry nad konáním oponentů vrchem či spodem, a ulevilo se Vám. Diskuse je součást psychoterapie, tak snad Vám to posloužilo ke zdraví.

Š. Hašek 14.11.2019 18:00

Pouze si přečtěte, co jste napsala. Pozorně.

Potom už "zbývá jen ta ironie". Zkráceno.

P. Grigar 14.11.2019 18:31

..docházejí argumenty, teď už se vše bude odehrávat výhradně na půdě spekulací o tom, co si dle pí.Heidlerové myslíte. Tož přeju pevné nervy. ;-)

Š. Hašek 14.11.2019 20:17

Já to vydr! Nervy jsou "vůle mozková".

Já byl pod celtou tejden v Karpatech za deště! Paní Heidlerová nevydrží ani "odlišné míněníčko". Možná se teď dívá na recepty/vaření v televizi.

Zkráceno.

P. Grigar 15.11.2019 10:40

.. já kdysi strávil týden letních lijáků v oblasti Muránské planiny, ale díky velmi půvabné společnosti to byl týden vskutku skvostný. Další týden jsem to dospával.

J. Jurax 15.11.2019 0:09

"zvolení papaláši by se měli nad sebou zamyslet a naslouchat hlasu lidu."

To jo. Jenom je vždy trochu sporné, co je to vlastně ten hlas lidu. A kdo to tím hlasem vlastně mluví.

Jelikož jsem ročník 49, zaznamenal jsem již hodně hlasů i "hlasů" lidu. Dost, ba hodně různých. Což ve mně začasté budí k takovým hlasům skepsi.