27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Trest za pravdu v ČR

Politici a právníci, kteří si cení svobodné diskuse a bezpečnosti občanů, dosud zde znatelně na vyšší úrovni než v západních zemích, by měli zbystřit pozornost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Nešvara 27.2.2021 0:49

V žalujících spisech se tvrdí, že Kraft „označuje negroidní rasu za méněcennou“,

Položím několik dotazů: Kde v Africe se vyvinula civilizace? Pozor, Egypťané dob faraonů byli původem z blízkého východu, (to bylo původně hlasitě popíráno, nedávno ale tento fakt potichu potvrdily analýzy DNA).

Takže: Který z velkých vynálezů lidstva vynalezl černoch? Nevím o žádném, (i když Biden nedávno mluvil něco o žárovce :-). Na světě existují desítky různých abeced od Čínských a Mayských hieroglyfů přes latinku, arabskou, řeckou abecedu a azbuku až po Arménskou abecedu. Dokonce i v Mezopotámii, kde neměli žádný papír ani papyrus, dokázali psát klínové písmo na hliněné tabulky. Dokonce i na prťavém Velikonočním ostrově se nalezly dřevěné destičky s dosud nerozluštěným písmem. Celá obrovská subsaharská Afrika nevynalezla žádné písmo a byla až do příchodu kolonistů negramotná. Jediné kamenné stavby v subsaharské Africe bylo Velké Zimbabwe poskládané z kamenů na sucho. Místo velkolepých chrámů chatrče šamanů a místo domů, jaké byly téměř všude jinde na světě Afričané bydleli v pastouškách z proutí a listí. Kolik má Afrika nositelů Nobelových cen za fyziku, chemii nebo medicínu? Nevím o žádném.

I v té Indii nebo Kambodži jsou neuvěřitelně krásné a rozsáhlé chrámové komplexy. Amerika měla Maye, Inky a Aztéky. V Africe nic.

Ta slavná věta v americké deklaraci nezávislosti "All men are created equal" nemá nic společného s rasovou rovností, jakkoli se moderní společnost snaží tvrdit něco jiného. V té době se emancipují prostí lidé proti šlechtě a tato věta popírá privilegia šlechty. Kdyby jste koncem 18tého století řekl jednomu z otců zakladatelů (vlastnícím otroky), že černoši jsou "equal" tak by si myslel, že žertujete nebo jste se zbláznil.

Nechápu, jak může být rovnost ras zákonem dána jako jediná zjevená a nepopiratelná pravda a za kacířství jejího popírání se ženou lidi k soudu? Nepochopím.

Jestli někdo umí popřít něco z toho, co jsem napsal nahoře, ať to sem napíše. Rád se poučím.

J. Jirát 27.2.2021 6:31

V Etiopii přijali křesťanství dřív než v Čechách. Třeba by se našly i další výjimky z černé zaostalosti, kdyby se jeden snažil...

P. Dvořák 27.2.2021 7:29

Můžete mi říct, co je pokrokového na "přijmutí křesťanství dřív než v Čechách" ?8-o

Co to přineslo kromě toho, že místo šamanů lidi oblbovali kněží?

J. Pokoutný 27.2.2021 9:02

Bydlel jsem na kolejích s Etiopem. Nazvat ho černochem znamenalo riskovat inzultaci, bral si to velmi osobně.

D. Krajíček 27.2.2021 10:21

V černé Etiopii převzali původem bělošské náboženství.

To se mi nejeví, jako relevantní argument k Vaší myšlence černošského pokroku

J. Lukavsky 27.2.2021 8:32

"Který z velkých vynálezů lidstva vynalezl černoch?" 1) správně Černoch. 2) siestu po obědě. Rasy existují a existují i rozdíly tělesné ale i mentální. Chybou je ale srovnávat odlišné rasy z odlišného prostředí podle jednoho kriteria. Každá rasa je optimalizována na svoje podmínky a prostředí. Eskymák má malý nos a uši a je obalen tukem (neumrzne mu čenich a přežije snadněji když dlouho nic neuloví), Afričan umí běhat jako antilopa, původní Australan vyčenichá vodu, Evropan přes léto umí nasyslit zásoby na celou zimu..... V Africe se říká "jen bílý muž a vzteklý pes vycházejí ven za poledního slunce". Takže ti Černoši umí perfektně přežívat v prostředí kde hrozí sluneční úpal, ale zase tam nemůžete umřít hlady neb všude něco roste celý rok. Techniku museli vynalézt Evropané neb jim pomáhala přežít v prostředí nepříliš přívětivém. Ale už Jihoevropan se mentalitou hodně liší od Němce. Probatum est. J.L. end

D. Krajíček 27.2.2021 10:25

A teď ještě v rámci Vašeho důkazu porovnejte, která civilizace je úspěšnější a kam vedou migrační toky. Dokonce i bělošský kalašnikov má svůj ekvivalent jen v černošských mačetách.

P. Nešvara 27.2.2021 23:02

Černoši si mačety sami vyrobit neumí. Mačety pro ten šílený masakr ve Rwandě jim dodali z Anglie. Pak z toho byli celí špatní.

F. Svoboda 27.2.2021 8:38

R^R^R^!!!!!!

P. Moravčík 27.2.2021 12:02

Núbia, Aksum, Ghanská ríša, Veľké Zimbabwe, ríša Mali, Songhajská ríša... Tých civilizačných momentov v Afrike bolo viac, ale veľmi sme sa o nich neučili. Našťastie po nich dosť ostalo, odporúčam Vám navštíviť napríklad monumentálnu Veľkú Ohradu v Zimbabwe. Bolo tam 40+ v tieni, ale pri pohľade na tie ruiny mi chodil po chrbte mráz. Problém s ich prežitím bol v nedostatočnom a príliš pomalom technologickom pokroku vzhľadom na príjemné životné podmienky. Dnešní Afričania sú postihnutí vykorenením z tradícií a prílišnou podporou Európy, čo vedie k spohodlneniu a nezáujmu oprieť sa o vlastné sily.

P. Nešvara 27.2.2021 23:07

Teda "příjemné životní podmínky" v Africe asi nebyli nikdy. Obdobné klima jako v Africe mají i v Indii (teda na jih od Himalájí) a Indům (jakkoli je nemám rád) civilizační historii nelze upřít. Třeba Hampi je naprosto fascinující. Jestliže Indové dovedli vybudovat kvetoucí civilizaci, proč ne žádný z Afrických černých národů?

P. Moravčík 28.2.2021 12:17

To ma tak napadlo na základe dávnejšieho rozhovoru s miestnym kenským lekárom, ktorý mi vysvetľoval pokojný a nevzrušivý život svojich spoluobčanov tým, že nepovažujú potrebu moc sa starať o vzdialenejšiu budúcnosť, pretože hladní nikdy nie sú, levom a slonom sa dá vyhnúť, s tým čo na seba sa tiež netrápia. :-)Jediné čo je nepríjemné, sú susedné kmene, ktoré si rady prilepšia na úkor iných. Ale kvitnúce civilizácie Afrika vytvorila, pozostatky ešte nájdete aj dnes - Timbuktu, napríklad. Neboli však schopné odolať agresívnym a lepšie vyzbrojeným arabským nájazdníkom, ktorých vplyv zasiahol väčšinu Afriky - stačí sa podívať, kam až zavliekli islam. Vyhrala lepšia znalosť technológie a ideologicky primárne nepriateľská civilizácia, ale keby mali príležitosť, možno by sa tiež dostali ďalej. Na indickom subkontinente bolo tiež viac civilizačných okruhov a ríš, ktoré zanikli, napr. Mohendžodaro, harrapská kultúra. Nezabúdajte, že mughalská indická ríša vznikla tiež po podrobení sa arabskému islamu, ktorý však prevzali miestni vládcovia tak, že kontinuita pretrvala. Všade okolo boli nábožensky a civilizačne kompatibilné štátne útvary. Ani po podrobení susedom sa spôsob života nezmenil a kultúra pokračovala ďalej.

P. Nešvara 28.2.2021 22:43

Mám pocit, že Timbuktu byli Berbeři a ne černoši. Pak tam byl a je islám, dokonce centrum islámského učení, obrovské množství písemných záznamů. Myslím, že se tam zrodil ibn Battúta - jeden z největších středověkých cestovatelů, proti tomu byl jeho současník Marco Polo domácí povaleč. Několikrát navštívil Cejlon, Indii i Čínu. Takže ne, s Timbuktu jako černošskou civilizací u mne neuspějete. Do subsaharské Afriky se jezdí za zvířaty na safari a ne za památkami.

J. Kanioková 1.3.2021 11:29

R^R^R^