8.5.2021 | Den vítězství


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Trest za pravdu v ČR

Politici a právníci, kteří si cení svobodné diskuse a bezpečnosti občanů, dosud zde znatelně na vyšší úrovni než v západních zemích, by měli zbystřit pozornost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Chodovsky 28.2.2021 19:21

Údernost Vám nechybí. Pouze argumenty.

Nevadí? Vážně si myslíte, že výkřiky někoho přesvědčí?

Koho doporučujete přečíst?

P. Moravčík 28.2.2021 20:17

Dôležité je, že to prečítal/a;-).

J. Jurax 28.2.2021 20:57

Celkem pochybuju, že by Vám madam Černá něco doporučila, ona umí jenom štěkat ... :-)

J. Kanioková 1.3.2021 11:24

Naprostý souhlas !

J. Jurax 28.2.2021 20:58

A proč?

J. Kanioková 1.3.2021 11:11

Díky moc R^ Vondrušku čtu ráda..

D. Černá 28.2.2021 8:40

A jak se nám to krásně spojilo. Komunista Foldyna a polonácek Okamura. Jak se tahle ultrašpína přitahuje(bacha, říkají si vlastenci). Kraft může být rád, že za navádějí k masovým vraždám nešel sedět a tenhle zvrácený pisálek by to zasloužil také.

R. Chodovsky 28.2.2021 9:48

Dobrý den, Černá paní.

Další z vašich úžasných úvah. Jste skutečně plodná.

D. Černá 28.2.2021 11:11

Já myslela, že i lidé nepříliš chytří zaregistrují, že komunista Foldyna(byl v KSČ) přestoupil k náckovi Okamurovi. A prdlajs, vy to nevíte. Tak vám to píšu.

A to víte, jak Okamura chválí komunismus?

www.idnes.cz/zpravy/domaci/okamura-haji-komunismus.A121120_212117_domaci_jj

R. Chodovsky 28.2.2021 11:15

Idnes. Zajímavé. Skutečně zajímavý pohled.

Děkuji.

J. Jurax 28.2.2021 15:15

Plodná?

Zvolil bych spíš jiné adjektivum ... ;-D

D. Černá 28.2.2021 18:05

Tak jo. Miluji Babiše, kolaboranty, Zemana, Trumpa, VKml, Pitomia a flaztence.

Už jsem váš člověk?

R. Chodovsky 28.2.2021 19:23

Trošku binární vnímání světa, že.

Všichni lidé to nemusí mít stejně. Je to pro Vás překvapující?

J. Jurax 28.2.2021 21:00

Nejste.

Ten seznam jste dost netrefila.

R. Chodovsky 28.2.2021 10:51

Čím se projevuje to "údajné" navádění?

Škoda, že toto nevysvětlil ani soud.

H. Rybnická 27.2.2021 23:13

Tak jsem se přece jen trochu seznámila s causou Michal Walter Kraft. V zásadě je to jednoduché: Pokud člověk přímo a veřejně nabádá k vraždě jiných, je to zločin, pokud se jedná o převážně ženské a děcka, jako v těch přeplněných člunech, ještě horší. A pokud se ještě cynicky zamýšlí nad tím, jak „racionálně“ by se to mohlo provést, není to nic jiného než to co už tady bylo kolem 40tých let minulého století i když s jinou cílovou skupinou, jiným technických provedením a jiným výsledkem až k dopadení a trestu smrti pro takové „plánovače“.

(Originál z textu pana Krafta: l.....lokalizovat lodě s migranty a poslat je ke dnu je z vojenského hlediska triviální záležitostí, která by se dala pojmout jako cvičení kadetů prvního ročníku vojenských škol. S několika helikoptérami a rychlými čluny vyzbrojenými kulomety a kamerami jde o misi, která by trvala řádově týdny, maximálně měsíce,“ navrhuje Kraft. Svůj text zveřejnil na webu České společnosti pro civilizační studia.) Čtete správně "civilizační"

Takový člověk samozřejmě patří nejen před soud, spíše ovšem do uzavřeného oddělení nejbližší psychiatrické kliniky - na doživotí. Ovšem: S lidmi, kteří takové zhovadilosti stejně veřejně podporují, dokonce pod nadpisem „Pravda v CR“ by se mělo zacházet stejně.

Slušný člověk by se pozvracel nad takovými příspěvky.

D. Černá 28.2.2021 9:06

Teď si užijete;-D Vy budete nejspíš sluníčkářka z nějaké neziskovky, vlastizrádkyně a vítačka;-D

Vy nevíte, že máte po vzoru Miloše zalehnout s kvérem na čáru a střílet a střílet?

R. Chodovsky 28.2.2021 9:49

Odkud čerpáte tyto informace?

D. Černá 28.2.2021 11:12

hledej šmudlo:

www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Milos-Zeman-pro-PL-Pokud-islamiste-vstoupi-do-CR-vezmu-do-ruky-pusku-At-nase-hranice-znovu-strezi-armada-od-toho-ji-mame-385345

R. Chodovsky 28.2.2021 11:17

Hm.

Děkuji šmudlinko Černá.

Opět bychom se měli začít bavit o vyhodnocování textu. Co je hlavní myšlenkou článku?

P. Nešvara 28.2.2021 9:37

Je to o prioritách.

Jednou věcí je morálka. Něčím úplně jiným je fakt, že funkční varianta záchrany naší civilizace pravděpodobně neexistuje. Sluníčkářská řešení prostě nefungují a situaci jenom zhoršují.

Pokud si mám vybrat mezi dvěma špatnými řešeními, kdy první obnáší fyzickou likvidaci člunů s migranty na moři vojenskými prostředky a druhou islámský stát v Evropě, kdy mým dětem bude za pár let hrozit postavení bezprávného kafíra v islámském státu, kde se budou lidé za rouhání Mohamedovi podřezávat na ulici, tak volím variantu první ať tomu morálka říká co chce.

Rád od toho ustoupím, pokud někdo najde funkční jinou variantu jak naši civilizaci zachránit. Zatím ji nikdo nenabídl. Všechna sluníčkářská řešení zatím situaci pouze zhoršila.

Variantu vojenského zhubení imigrantů na moři můžeme z morálních nebo jakýchkoli jiných důvodů zamítnout pouze tehdy, pokud budeme mít variantu lepší. Říci, že něco je nepřijatelné a nemít náhradu je špatně.

P. Nešvara 28.2.2021 9:48

Ještě jedna poznámka. Pokud na moři zahynou třeba 3% imigrantů, tak jim to stojí za riziko a plní gumové čluny směr Evropa. Takže z milionu lidí jich zahyne třeba 30.000 (třeba výměra za rok). Pokud by Středozemní moře hlídaly ozbrojené čluny, které by střílely po těch člunech, tak jich potopí několik, zahyne několik stovek migrantů a tím to skončí, protože další čluny nevyplují. To by totiž už nebylo kalkulované riziko, ale jasná sebevražda. Takže toto řešení by v konečném důsledku vedlo k ukončení této cesty a ukončení veškerého umírání na moři. Těch mrtvých by v konečném důsledku bylo mnohonásobně méně, než v současné době.

Já vím, že "řešením" prosazovaným sluníčkáři je volná a bezpečná migrace, kdy by do Evropy z Afriky a Asie zdarma a bezpečně letecky přepravili všechny, kdo o to stojí. Jenomže těch Afričanů a Asiatů, kteří by se s radostí nechali přepravit do Evropy a pověsit do sociálního systému jsou odhadem tak dvě miliardy a více (dle průzkumů cca třetina lidí v subsaharské Africe a podobné počty v Pakistánu, Afghánistánu, Indii).

Já vím, že v matematice nejsou sluníčkáři moc silní, ale jak si představují, že by v takovém případě těch pár předdůchodových Evropanů ufinancovalo? A představa, že by ty dvě miliardy Afričanů a Paksitánců začalo pracovat na důchody seniorních Evropanů - tomu snad už nevěří ani němečtí Zelení.

J. Jurax 28.2.2021 14:23

Ano.

Slušný člověk přece nebrání hranice své země před invazory. Porušoval by tím jejich lidská práva - tedy těch invazorů.

Na lidská práva toho slušného člověka séře pes.

Jak navrhujete situaci a taky její dopady řešit Vy? Nebo máte za to, že není třeba nic řešit? Opravdu rád bych si přečetl Váš názor.

A ještě - to, co citujete z pana Krafta, je z vojenského hlediska zcela pravdivé. Ovšem ono je tam toho víc, že, tohle je vytrženo z kontextu.

A když by záběry z akce byly zveřejněny na sociálních sítích, pašeráci lidí by ostrouhali nemajíce zákazníky a kšeft a migranti by se už netopili i se svými kocábkami, protože by jim došlo, že tudy cesta není. Paradoxně by se zachránilo mnoho životů. Ostrouhaly by ovšem i "neziskové" organizace na ty pašeráky napojené.

A ještě - "pokud se jedná o převážně ženské a děcka, jako v těch přeplněných člunech, ještě horší." Nuže, statistiky praví, že se jedná převážně o mladé muže. Akorát v médiích a na sociálních sítích se ukazují ty "ženské a děcka", neboť to vzbudí emocionální reakce žádoucího typu; Vy sama jste toho důkazem. Tak se dělá propaganda ovlivňující veřejné mínění.

J. Václavíková 28.2.2021 23:48

Odporné! A ještě odpornější je to, že to někteří začínají brát jako normální.

K. Zelený 27.2.2021 15:52

Lhář Kuraš se zase kroutí, překrucuje a lže. Kroutí se, když by měl napsat či odkázat na text, za který byl Kraft, takto asistent olizovače velkruských bot Foldyny odsouzen, a místo toho zdejším omezencům servíruje vlastní přežvýkánky. Napravuji tuto zbabělou kličku, tady si to můžete přečíst: http://www.stret-civilizaci.cz/walter-kraft-je-budoucnost-evropy-islamska. Mě v té směsce iracionální zášti, nabubřelé militantnosti a pomatených konspirací zaujalo autorovo veleskromné sebehodnocen, že je autorem „..slavné série článků o neomarxismu.“

Překrucuje a lže když tvrdí, že Navalnyj „... přestal být pronásledovaným disidentem a politickým hrdinou a z vězně svědomí, hájeného mezinárodní institucí, se proměnil ve vězněného zločince...“ Jediné, co je pravdivé je, že jej Amnesty International ve svých materiálech přestala nazývat vězněm svědomí, proč, to byste se mohli dočíst zde: https://www.amnesty.cz/zprava/5033/amnesty-nadale-bojuje-za-propusteni-alexeje-navalneho. Tamtéž se dozvíte, že dle AI je nadále pronásledovaným disidentem a politickým vězněm, vězněným zločincem tak leda v očích a myslích rusomilných švábů, starokomunistických soudruhů a lháře Kuraše.

D. Černá 27.2.2021 20:42

Kuras je proruské koště. Když zakládal s pologramotem Štěpánkem a retardovaným psychopatem Petrem Hamplem obskurní stranu Apači- Alternativa pro Česko, jako šéfku pro severočeský kraj určili nejhorší kolaborantskou špínu Jelenu Vičanovou. To je koště na morální úrovni Vasila Biľaka.

R. Chodovsky 27.2.2021 20:54

A čí košťata jste vy celogramoti?

J. Urban 27.2.2021 22:06

Co se staras?

R. Chodovsky 27.2.2021 22:23

Mám zájem. Vy se nestaráte, Urban? Pak se nedivte, Urban!

J. Jurax 28.2.2021 14:26

Taky jsem docela zvědav, čí jste košťata, použíju-li Vaší rétoriky ... ;-D