17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Svobody zase začalo nesnesitelně ubývat

Vlastně mě to nepřekvapilo. Po vyhrocených momentech z minulých let jsem čekal, že kulaté výročí se stane karnevalem pravdy a lásky s vyceněnými zuby a s pěnou kolem huby. Musel jsem se trpce usmát, když jsem pak o kus dál viděl tramvaj, kde kouzlem nechtěného na jednom voze byla nalepena reklama na událost zvanou Listopad v ulicích a na druhém voze reklama na představení s názvem Pražské orgie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kolomaznik 12.12.2019 15:06

Zatvrdlej

Matuško napiste sem lepsi for toto uz je omlety chudaku staresino

J. Jurax 12.12.2019 19:19

Jakže?

Voni, Kolomazníku, opravdu nemajív lásce IVK?

No, je to jejich názor, ale jsou aspoň silnej, když už chytrosti nepobrali?

J. Kolomaznik 13.12.2019 2:46

Bohuzel moudry muzi ja ho nemiluju nejsem totiz teplej jako vy mudrci sveta;-D;-D

J. Jurax 13.12.2019 10:58

IVK je instituce. Tu můžete mít rád i jako heterosexuál.

J. Kolomaznik 12.12.2019 15:13

Zeprej CILE??;-D;-D ONI MAJI NEJAKE CILE TROUBO mATUSKO?

J. Kanioková 12.12.2019 17:03

Cvoku

Š. Hašek 12.12.2019 18:50

Huš!!! Už! Boha Jeho!!!!

Jób tvoju ..... Donner Wetter! Isten .....

Hoďte na něj /ní síť!

Zkouším vopatrně i bdělost úřadu pro slušnou komunikaci Romancov.

M. Šejna 12.12.2019 13:34

Dnes výjimečně s článkem pana Jakla souhlasím. Stává se mi to málokdy, ale dnes se mi ten jeho článek opravdu líbí. R^

J. Matuška 12.12.2019 13:20

V první řadě "svobody zase začalo nesnesitelně ubývat" díky Lisabonské smlouvě /bruselské ústavě/. Situace v EU díky řádění komisařů EK došla tak daleko, že většina Britů se rozhodla v referendu z toho spolku odejít. Pokud dojde nakonec k BREXITU, svítá nadějě i pro ČIR /Česká implementační republika/, že jednou se občané dožijí skutečné suverenity... EURv

J. Kanioková 12.12.2019 17:05

R^R^R^

Š. Hašek 12.12.2019 18:44

R^

A. Sedláčková 12.12.2019 12:43

Pane Jakle, skvělý článek - ostatně jako vždy. Máte pravdu - 17. listopad byl ukraden pravdoláskaři a přesto, že bylo dopředu jasné, že tomu tak bude, míra jejich nenávisti a zloby proti vlastně každému, kdo nesdílí jejich hodnoty, mne smutně překvapila. Včera se mne ptal můj vnuk na to, jaké byly nálady a pocity ve společnosti dnes a jak jsem to vnímala před rokem 1989. Má odpověď: v osmdesátkách se nedalo dýchat, začátek devadesátek byl úžasný, pak to šlo dost překotně do kopru. Kdybych to měla vyjádřit grafem, kde vrcholem je nedýchatelno před pádem komunismu, v dnešní době jsme tohoto vrcholu už téměř dosáhli. Překvapilo mne, že vnuk to vidí podobně, samozřejmě s ohledem na současnost. V r. 89 měl před sebou ještě 7 let chození po houbách.

V. Petr 12.12.2019 13:01

No, já bych to viděl poněkud jinak. Vzpomínám si, jak mi cestou do práce v polovině 80 let jeden kolega z ničeho nic řekl "Nepřipomíná ti to poslední léta Novotného vlády..." Člověk to tak cítil, ale je těžké to popsat. A r. 1988 už bylo možné i vyjet na západ.

Nejhorší byla 70 léta, alespoň pro mě, neboť léta 50 jsem ještě moc nevnímal, kromě "měnové reformy" r. 1953, tu vnímal každý, komu bylo alespoň 7 let! Už tehdy jsem věděl o demonstracích v Ostravě.

K. Zelený 12.12.2019 11:14

Jaklovina a jaklisti. Shrnutím mého dotazu po konkretizování svobod, kterých nesnesitelně ubývá, je v lepším případě dvořákovské „žrádlo, chlast a hulení“, v horším nadávky a insinuace. Nj. kde nic není ...

M. Moravcová 12.12.2019 13:03

od zelené biomasy ostatně nečekáme nic jiného

K. Zelený 12.12.2019 13:07

Prokop, Dvořák, Zinga jsou zelená biomasa? Překvapujete mě, Moravcová!

M. Moravcová 12.12.2019 13:14

Ne, vy máte v palici zelenou biomasu a tak jsem to i napsala. A všiml jste si té lži a pomluvy, kterou tady šíříte? Dokonce pomlouváte diskutující? Který bolševik vás řídí?

K. Zelený 12.12.2019 13:20

No vidíte, i ta biomasa mi postačuje na to, abych reagoval správně, na rozdíl od vás.

Nevšiml jsem si tak abych si to uvědomil a polepšil se tak mi psm napište v čem jsem lhal a koho, čím a kdy jsem pomluvil. Pak vám třeba prozradím, kdo mě řídí a jaký je jeho světonázor.

M. Moravcová 12.12.2019 13:31

Tak hlavně že jste přesvědčený sám o sobě. To už tak nějak samo o sobě dost o vás říká.

K. Zelený 12.12.2019 13:34

A vy o sobě přesvědčená nejste? Tak se někdy podívejte do zrcadla nebo se kousněte do palce.

Tak co bude s těmi mými pomluvami a lhaním

M. Moravcová 12.12.2019 14:59

Ne. Já o sobě pochybuju. Dost často. Věřte tomu, že se sebou v tom zrcadle mluvím. Lžete a pomlouváte vy. Stačí si pročíst dnešní diskusi. I ostatní píší to co já. Jen vy pořád IÁ,IÁ.

J. Kanioková 12.12.2019 17:09

Správně ??? uff

J. Kolomaznik 12.12.2019 15:04

Nech toho napadani rozumnych lidi proprdenej dedku co si dal nick Moravcocva ;-D;-D;-Da

J. Kanioková 12.12.2019 17:10

Ubožáku !

J. Kolomaznik 13.12.2019 9:06

Kanioka take proprdenej dedek _ Urcite jsou to stary nad hrobem komousi co si davaji zenske nicky fuj tajfl "0";-D;-D

R. Woloszczuk 12.12.2019 13:49

50% zákonů, které musím dodržovat nemohou ovlivnit mnou zvolení zákonodárci. O použití 50% mého výdělku rozhoduje někdo jiný. Smím si postavit jen takový dům, který technicky vyhovuje ekoteroristům. Dětem je ve školách opět vnucována ideologie. Zákony, podle kterých obviněný musí prokazovat svou nevinu. Daň ze slunce a větru. To opravdu nevypadá na Zemi krále Miroslava, ale spíše na Půlnoční království...

Ś. Svobodová 12.12.2019 10:47

Když profesor učí, že pluralita názorů je jako skládka odpadků, ze které nic pozitivního nemůže vzejít, těžko pak jeho student Minář bude zastávat jiný postoj.

M. Moravcová 12.12.2019 10:21

Co jsme chtěli? Demokracii, pluralitu názorů, svobodné volby, méně státu. A kde to dneska všechno je? Neustále nám někdo práská bičem nad hlavou, za opačný názor je vyhrožováno a umlčováno - s falešnou "pravdou a láskou" na čele.

P. Smetana 12.12.2019 11:29

Můžete být konkrétní? Kdo vám práská bičem nad hlavou za opačný názor?

M. Moravcová 12.12.2019 13:08

Můžu se vás zeptat, kde žijete? Vy nevidíte to enormní množství zákonů, které nás omezuje na každém kroku? To nesmíte, to se musí omezit, zregulovat, vytyčit hranice, ten je xenofob, ten je rasista, ten je extrémní, ten je extrémista, zaplať daně včas a vyplň kolonky naprosto přesně občane, jinak dostaneš milionovou pokutu., opovaž se splést velké a malé písmeno či podat DP v papírové formě, atd. atd. Běda když se ti nebude líbit, jen to co ti nedovolíme, k soudu tě poženeme. Ještě?