5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Pan Hřib účelově přepisuje historii

Především se obávám, že v lidech bude setrvávat strach, a ten strach v sobě nese všechny tyto negativní konotace. To může například znamenat, že podnikatelé nebudou ochotni investovat do rozjezdu nového byznysu nebo že spotřebitelé budou mít obavy vzít si hypotéku, nakupovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Burda 1.6.2020 18:44

Rozhovor, není napsáno s kým, zcela dole je kdo vedl - asi se bojí, že kdyby byly tyto náležitosti v hlavičce, přišli by o klik a peníze z reklamy. Takhle je to horší, než rozhovor s úchylem v Šípových satirických Pras.rnách.

A. Sekanina 1.6.2020 18:17

Komunisté vždy účelově přepisovali dějiny a strašně lhali a jak je vidno, pokračují v tom stále. Dobře nám tak, nebyli jsme jako oni.

M. Valenta 1.6.2020 11:29

Jaké přepisování historie. Koněv v Dejvicích nikdy neměl stát a je dobře, že se ho Praha zbavila a také je dobře, že alespoň hlavní město vytváří protiváhu zemanovsko-babišovsko-komunistické pro-východní politice.

Š. Hašek 1.6.2020 12:03

A proč by tam Koněv neměl stát?

A proč, když napráskal Němcům?

A proč by neměla být obrovská socha rudoarmějce ve Vídni?

A proč by prapor se srpem a kladivem neměl vlát (minimálně)v červnu v Normandii?

A proč .......

V. Petr 1.6.2020 12:52

S jediným nesouhlasím, socha Rudoarmějce nemá v Německu ani Rakousku co dělat. Oslavují tak vlastní porážku a hrají si na oběť.

Š. Hašek 1.6.2020 13:50

Beru. To mi nějak uteklo.

Nakonec - pokud se nemýlím, tak vlajka Rakouska nebývá na oslavách vítězů války. dost mě štve, že je tam vlajka Slovenska ...

Oslavy místních (Rakousko, Německo)ponechám stranou. Horší podle mě je, že (tihle místní)vydávají "evropské", štrasbruselské výnosy, kterak se to bude slavit všude. I v Lidicích.

Š. Hašek 1.6.2020 11:21

Pan Nacher je jedním (z mnoha) politiků, které je možno číst, poslouchat. Není nutno pitvat slovíčka a souhlasit na 97.85%.

Jsem nevolič ANO. Pana Nachera bych volil.

P. Staronový 1.6.2020 9:02

"Věřím a doufám, že půjde zejména o digitalizaci státní správy a omezení státní byrokracie."

Digitalizace možná.

Omezení byrokracie ani náhodou. Neustále přibývá, z Prahy i z Brusele. A je zájem úředníků i značné části politiků, aby přibývala.

Hřib, Kolář, dějiny .... Pravda je, že to pánové trochu přehánějí, ale nejsou sami. Přehánějí, zřejmě z vnitropolitických důvodů i Rusové, tlak budí protitlak. Každý si vykládá ten kousek dějin, který považuje pro sebe za výhodný. Ne zcela lživě, obvykle přehnaně.

D. Zítko 1.6.2020 8:36

Vážená paní Heidlerová, mluvíte mi z duše. Škoda, že si Vaše úvahy už nemůže přečíst moje maminka, moc byste si rozuměly .

V. Heidlerová 1.6.2020 8:45

Lidé, kteří prožili skoro celou epochu, byli vnímaví a měli zdravý úsudek, jsou solí této země. Je mi líto, že maminka už není mezi námi, mně je 83 let, a bohužel se už také chystám "na druhý břeh", ale ještě chci něco ze svých poznatků sdělit lidem, kteří si pravdou hlavu nelámou. Jenže lidé nejdou po obsahu příspěvku, máte-li odlišný názor, byť ověřený doklady, už jste "plný nenávisti". Ale argumenty vám vyvrátit nedokáží. Zdravím a děkuju za milý příspěvek. A vážím si toho, že jste mne i na dálku s Vaší vzácnou maminkou seznámil.

P. Victorin 1.6.2020 8:36

Pan Nacher, až na drobné výhrady, vyjadřuje rozumné názory, zejména na slabomyslné počínání primátora Hřiba v předmětné funkci, do které zřejmě osobnostně nedorostl...

I. Mertl 1.6.2020 8:27

Pan Nacher jen nepřekousl historii, která mu nepřinesla kýžené vedení Prahy. ANO, stálo to tolik peněz! Nebýt té smůly a menší přízně voličů, mohl dělat vlastní chyby a také nějak přepisovat historii. Pražské primátorství je prostě náročná funkce s mnoha nároky a úskalími. Vzpomeňme nezapominutelné Krnáčové!

D. Stirsky 1.6.2020 7:56

Slyším-li o "přepisování historie", dostávám kopřivku. Módní floskule, nic víc. Na Vyšehradě archeologové objeví základy další svatyně a novináři hned rozdychtěně mluví o tom, že se bude přepisovat historie. "Overwrite, rewrite histotry", tam cítím zdroj. Ve skutečnosti jde v 99 % pouze o upřesnění, doplnění toho, co již známe. Autorovi uniklo, že socha Koněva není z r. 1945 či 1946, ale z dob tuhé normalizace. Odhalení bylo stranickou akcí. A pak: Já, být starosta, po x-tém "odsprejování" řeknu, že další fakturu už parafovat nebudu.

V. Heidlerová 1.6.2020 8:13

Ano, máte pravdu. Jen bych přidala, že se objevují nové (zatajované) materiály z archivů, které přece jen do jisté míry historii "přepisují." Hlavně se zaplňují černé díry historie, které měly být utajeny. Na přepisování historie je mistr SSSR a Rusko, na západě se lži dřív nebo později provalí.

J. Lukavsky 1.6.2020 7:28

"Němci vedli dobyvačnou válku "o životní prostor", což činí u nás od dob Sámových, vůči SSSR" Zatímco Rusko, později SSSR se rozpínal a zabíral území Sibiře, Kavkazu, Polska, Východní Evropy, Zakarpatské ukrajiny... teď Krymu.... čistě omylem a vlastně do toho byl a je vždy tak nějak donucen a to přes svůj odpor a protesty. Je to prostě národ Mirků Dušínů. J.L. end

V. Heidlerová 1.6.2020 8:09

Hááááááááááááááááááááááááá. Němci už 75 let nevyvolali válečný konflikt, zatímco Rus dusil a okupoval za pomoci zbraní NDR, Maďarsko, 1968 Československo, Afganistán, Čečnu, Osetii, Abcházii, nyní Krym a Donbas, totální zničení slovanské vzájemnosti bratrskou válkou s Ukrajinou atd.atd. Zapomíná se, že dávno před vpádem Němců do SSSR, už tato země válčila s Finskem, zabrala celé Pobaltí a vedla permanentní válku proti vlastnímu lidu. A vede ji dodnes. Rusům je prostor k ničemu, protože jej neumí pracovně ani pomocí racionální správy ovládnout. No, po čase jim toho prostoru ukousnou Číňani.

Š. Hašek 1.6.2020 11:29

Jste ideologicky zapálená.

1. Německo nikdy nevkročilo do Francie (1914) a nevyvolalo (nikoliv samo) první válku. 2. Německo nikdy nefinancovalo marxistické rozvračeče Ruska. 3. Německo nikdy ani slovíčkem nenaznačilo vůli vraždit Slovany. 4. Německo nezavraždilo ani jediného obyvatele mimo svoje hranice. A Židy až v Řecku vůbec. 5. Veškerá činnost velmocí ve dvacátém, století se "netýkala německých plynových komor a Lidic".

Prostě jednoho dne se drzý Stalin a ti ostatní terosté z USA/Británie rozhodli, že se jim zachtělo berlínského piva a herinků.

Vy nebudete šiklovská ideoložka, budete hlupačka. Se domnívám.

V. Heidlerová 1.6.2020 12:09

Háááááááááááááááááááááááááááá. Opravdový a čestný muž začíná kritikou u sebe. Vy nejste Hašek, ale Šašek.

V. Petr 1.6.2020 13:01

"Pokud máš sílu něco zabrat, tak to zaber. Pak vždycky najdeš dost právníků, kteří tvůj nárok zdůvodní...."

(c) Friedrich der Grosse, který ukradl Českému království Kladsko a většinu Slezska.

Š. Hašek 1.6.2020 13:57

Vy se nebojíte, že paní Heidlerová Vám bude tvrdit, že Kladsko a část Slezska nám sebralo proradné Rusko?

Jest doloženo, že u té zdi na Bílé Hoře, vídeňským nabíjeli muškety nějací asiatští běsi od Volhy.

A táhne se to, s "tou Volhou" dodnes.

F. Sojka 1.6.2020 19:11

Jak říkal Werich. Starý blpec byl blpcem i v mládí. To samozřejmě platí i v ženském rodě.

V. Petr 1.6.2020 12:55

(nejen) Němci po 75 letech OHROŽUJÍ NAŠI NÁRODNÍ EXISTENCI, dokonce hůře než Hitler. Hitler nás chtěl "jen" poměnčit, ale Brusel nás chce fakticky vyhubit a NAHRADIT migranty!

Š. Hašek 1.6.2020 14:00

Přesné.

Jen to dělají malinko zákeřněji než Adolf. Ten to "uspěchal". Merkel se poučila.

myslím to vážně.

V. Heidlerová 1.6.2020 19:44

Hááááááááááááááááááá

J. Tulejová 1.6.2020 6:32

Madam Heidlerová, je mi líto, že dodnes nikdo nevynalezl prášky proti nenávisti. Vypouštíte jedovaté sliny, vy sama už přetékáte, pozor na to, smrt to musí být hrozná...

V. Heidlerová 1.6.2020 8:20

Starejte se o své zdraví a závěr života, nikdo ho není ušetřen a nikdo neví jaký bude. Možná, že to vyzkoušíte sama na sobě. Hledání pravdy není nenávist, já cítím nenávist jen k těm, kteří nám léta lhali a zatajovali pravdu. To mám být veselá nebo lhostejná, slyším-li termíny Katyň, gulagy, hladomory, NKVD, genocidu národů, jejich vysidlování atd. Neustálé zbrojení, vměšování se do záležitostí třeba naší země? Rozpínavost, imperialistické choutky, pokusy obnovit Říši jako za dob SSSR - to je všechno málo? Jak mohou Češi zapomínat? Asi jsou to komančové a vy jste omezená baba. S pojmem Smrt neoperujte, může sednout na vás dřív, než na mne.

P. Victorin 1.6.2020 8:34

Vážená pí Heidlerová - můžete zde počítat s mou plnou podporou Vašich názorů... Přátelsky zdravím! :-)

V. Heidlerová 1.6.2020 8:39

Já si vážím Vašich názorů a moc Vám děkuju, vždy vyhledávám Vaše příspěvky. Držte se! Zdravím z jižní Moravy! Dojeďte, hodíme řeč ve vinném sklípku!

P. Victorin 1.6.2020 9:41

Vážená pí Heidlerová, díky za pozvání.

Rád přijedu, ale z pochopitelných důvodů zde nelze zveřejňovat naše vzájemné kontakty, potřebné k předmětné domluvě. Takže nevím, jak domluvu o návštěvě Vašeho sklípku uskutečnit...

Ale: "Jakoby se stalo!"

V. Heidlerová 1.6.2020 11:08

Gulag.Magadan@seznam.cz nebo FC