1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Kde není vůle, nerozhodne ani síla

Česká společnost potřebuje pozitivní obrazy a vzory, nikoliv prohlubování příkopů a zastrašování. Žijeme v krásné zemi a v nejlepší, nejdemokratičtější a nejbezpečnější době. To bychom si měli každé ráno opakovat jako modlitbu a nevěřit věrozvěstům všech možných katastrof.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Pawlica 6.3.2020 11:51

Kdy je naopak politická korektnost namístě? Nikdy a nikde! Na místě je slušnost a asertivita, nikoliv submisivní jednání a strach", tvrdí paní Kovářová.

Fajn - o tom jste měla vyprávět ve Strakovce, v kancelářích předsedů obou komor Parlamentu ČR, na pražském Hradě potažmo v Lánech. Možná by se raději chytili za nos a nepodepsali potupný dopis čtyř Číně, nelhali by o svěřenských fondech, neuráželi mrtvé a nedoporučovali kalašnikovy jako lék na novináře.

Mezi které se chtějí počítat i ti z PL ...

P. Flener 6.3.2020 11:07

Cokoliv udělá Milión chvilek co přispěje k pádu estébáků a komunistů v čele státu (Babiš, Zeman, Filip atd...) je dobré. Ostatní jsou jen kydy. Na estébáky, komunisty a jim podobný lidský odpad žádná humanita neplatí, základní omyl je myslet si opak. V r.48 demokratičtí politici postupovali také demokraticky a slušně a nakonec se dostala k moci komunistická sebranka, která porušila veškeré svoje sliby. A tak by to vypadalo i dnes. Čili základní úkol dne zní - jakkoliv je třeba likvidovat komunisty!!! i extrémisty !!!!

P. Lenc 6.3.2020 10:43

Dobrý článek, i když pro jednoho jedince vcelku nepochopitelný.Dík za něj.

P. Lenc 6.3.2020 10:41

Dovolím si souhlast i já.

V. Braun 6.3.2020 10:38

Zapátral jsem a následně se omlouvám, takto označen byl pan Chodovský a ne vy.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/glosa-pirati-ve-stopach-nacistu-a-komunistu.A200304_215910_p_politika_wag/diskuse/4

V. Braun 6.3.2020 10:31

Mělo by se mluvit rovně a slušně, dodávám.

P. Grigar 6.3.2020 10:27

..no nepovídejte, můžete mi dát link? Rád si to přečtu, dokonce i od p.Macha.

R. Langer 6.3.2020 10:24

No, ještě by potom bylo dobré zjistit, kdo konkrétně vlastně do té Cambridge dictionary ten termín doplnil, jinak mám o té reprezentativnosti stále určité pochyby. ;-)

R. Langer 6.3.2020 10:23

Ano, normálně se tomu potom říká, že LŽE! Už jste to někdy zkusil? Já to třeba zkouším pořád. ;-)

J. Fridrich 6.3.2020 10:18

Děkuji.. Je znepokojivé, že je u nás i ve Světě příliš mnoho lidí, kteří mají problém s pochopením i zcela jednoznačných pravd typu sdělení, že " tráva je zelená "...

V. Braun 6.3.2020 10:09

Je pro vás Cambridge dictionary dostatečně representativní? Jinak musím souhlasit s příspěvky diskutující v jiné diskusi, tuším včera, který vás, volně parafrázuji, označil za mistra v odklánění diskuse.

https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/politically-correct

M. Krátký 6.3.2020 10:01

máte můj naprostý souhlas - hezký den

P. Grigar 6.3.2020 9:37

..pane Braune, zkuste pohledat definice politické korektnosti také jinde, než pouze na Wikipedii. Jinak to totiž vypadá, jako dříve jedině správné moudro od ÚV KSČ nebo sovětských akademiků.

P.S. musím uznat, že ve skupině netzerovských pohrobků patříte k lepšímu průměru. Hájková na vás nemá. ;-)

V. Braun 6.3.2020 9:34

Pokud někdo používá jazyk, který neodpovídá dané definici, tak se zákonitě nejedná o politickou korektnost.

J. Schwarz 6.3.2020 9:22

A vy se, pane Braune, domníváte že SKUTEČNÉ používání "politické korektnosti" snad té definici z Wikipedie odpovídá?

P. Staronový 6.3.2020 9:20

Rozdíl je spíš v tom, že vy píšete o teoretické fikci, ostatní o praxi.

P. Staronový 6.3.2020 9:19

Bohužel se nehanlivé vyjadřování zvrhlo v cenzuru. O některých věcech se prostě mluvit nesmí, pokud ano, tak takovým způsobem, že realita zmizí.

V. Braun 6.3.2020 8:55

"(použití jazyka, jehož cílem je neutrální (citově nezabarvené) a nehanlivé vyjadřování ve veřejném prostoru)" je definice politické korektnosti dle Wikipedie. Takže tak je politická korektnost definovaná a na tom je postaven můj příspěvek. Pokud někdo zaměňuje politickou korektnost s překrucováním faktů tak je poněkud vedle.

O. M. 6.3.2020 8:52

"Takže dle autorky by se nemělo mluvit nehanlivě, tedy asi prosazuje hanlivou mluvu." Pane Braune, to "mluvit slušně a asertivně" jste jakoby přehlédl, nebo jenom nepochopil? Nebo jste nepochopil rozdíl mezi korektností (použití jazyka, jehož cílem je neutrální (citově nezabarvené) a nehanlivé vyjadřování ve veřejném prostoru) a politickou korektností (překrucování faktů, posouvání významu slov)?

V. Šedivý 6.3.2020 8:08

Mělo by se mluvit ... rovně.

A jestli někoho rovná a pravdivá řeč uráží a připadá mu hanlivá, je to jeho problém, ne řečníkův.

V. Braun 6.3.2020 8:02

"Kdy je naopak politická korektnost namístě? Nikdy a nikde! Na místě je slušnost a asertivita, nikoliv submisivní jednání a strach." Definice politické korektnosti: též překládáno jako společensky nezávadná mluva, označuje způsob použití jazyka, jehož cílem je neutrální (citově nezabarvené) a nehanlivé vyjadřování ve veřejném prostoru.

Takže dle autorky by se nemělo mluvit nehanlivě, tedy asi prosazuje hanlivou mluvu. Jak to jde dohromady s autorkou deklarovanou slušností?

J. Fridrich 6.3.2020 7:39

Opět skvěle - souhlas s Vašim hodnocením dnešní situace v naší zemi, ale i ve Světě. Velmi správná je věta - " Politická korektnost není nikdy a nikde na místě!" - To je přesné.. Oni totiž ti dnešní levicoví experimentátoři s naší křest'anskou Euro-Atlantickou civilizací zcela převrátili význam termínu KOREKTNOST.. Korektní chování a jednání přece není ZAMLČOVÁNÍ PRAVDY-SKUTEČNOSTI a její PŘEKRUCOVÁNÍ, jak to nyní činí ONI - a ty, kdo napíší reálnou pravdu o tom neblahém vývoji, hlavně v naší Evropě, jsou prý NEKOREKTNÍ, extrémě pravicoví a podobně je dehonestují..

Nyní je velký trend ZBOŽŠTĚNÍ MENŠIN všeho druhu - od homosexuálních přes Mee Too, LGBT, gender - ale - a to je velmi znepokojivé, že nyní i zločinci mají čím dál více práv oproti jimi napadeným, přepadeným i policii, která jejich zločiny vyšetřuje.. To se musí změnit a vrátit k normálu..