12.4.2021 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Bizarnost najednou ovlivňuje život všech

Je to tak, jak jsem ironicky napsal. Ryzí demokraté u demonstrací, které jsou namířené proti těm takzvaně špatným, neřeší počty účastníků v případě, že nejsou tak vysoké a v momentě, kdy to tak není, tak se v médiích diví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tichý 8.9.2020 16:21

Jen slepej nevidi, ze zapadni civilizace bezi hlavou proti zdi, navic s revolucni pisni na rtech.

Je treba se tomu branit prave zkusenosti z takove zdi. STOP dekadenci a bolsevickym pokusum ;-)

P. Adámek 8.9.2020 16:07

Hra "Deset malých černoušků" má u Brzobohatých alternativní název "Deset malých vojáčků". A cituji z internetu: "Původní verze knihy, podle které byl tento miniseriál natočen, byla vydána v roce 1939 pod názvem „Ten Little Niggers“ (10 malých černoušků). Jenže už tehdy se jim ten název nezdál "politicky korektní" a kniha byla vydána i pod názvem "Ten Little Indians" (10 malých Indiánů). Od roku 1985 sa používá název "And Then There Were None" (A nezůstal ani jeden).

J. Jurax 8.9.2020 14:14

No jo no, celkem dobře psáno, ale:

"Tomuto rozumím a také se snažím lidem kolem sebe říci – tohleto není slepej, ale člověk se zrakovým postižením."

Tak tomu nerozumím zase já, tady autor zřejmě už nevnímá, jak politkorektně blbne. Čeština má jasné výrazy slepý, hluchý etc. a tělesná vada - třeba amputovaná noha - je opravdu vada, jež dotyčnému vadí. A výrazy hluchý, slepý či slepec chápe pejorativně snad jen blbec, pardon, člověk s intelektuální nedostatečností.

Mimoto politkorektní výraz "člověk se zrakovým postižením" označuje množinu postižených, jež jest nadmnožinou slepců, ergo nehodí se k jejich výhradnímu označení. I já, jsa krátkozraký, jsem člověk se zrakovým postižením, ba přímo mám oční nebo chcete-li tělesnou vadu.

V. Klepetko 8.9.2020 13:24

Patriku, díky za výborný článek, až budeš mít cestu kolem, stav se u nás v Ujezdě nad Lesy na kus řeči!

Stala se mi zajímavá věc: Kechlibar, Vávra, Nacher, Aston - to je dobrá společnost a mívají i dobré nápady, takže jsem dnes podepsal tu petici proti cenzuře, jak o ní psal včera Aston v úvodníku:

https://www.petice.com/stop-cenzure

Jenže v žádném z přehledů na https://www.petice.com/ ta petice vůbec není vidět! Jsem jen nepozorný, nebo je to nějaká nová, sofistikovaná cenzura?

J. Hajský 8.9.2020 12:10

Označení rodič 1 a rodič 2 je nonsens. Jeden z těchto rodičů je nekorektně řečeno otec, to jest muž. A viděl už někdy někdo muže rodit?

Biologicky přijatelnější by bylo zploditel 1 a zploditel 2. Ale je tu další veliký problém a to genderová nevyváženost. Nazveme-li oba subjekty podílející se na vzniku dítěte ať už "rodič" nebo "zploditel" je to oboje rodu mužského a tedy nevyhovující a pro ženský element zplození nepřijatelné.

Biologicky, fakticky a genderově správně považuji názvy: OPLODNITEL a RODIČKA.

Doufám, že jsem vás pobavil;-D

L. Harvánek 8.9.2020 12:42

Úžasný nápad. Je ale vidět, že nemáte nic užitečného na práci. Kdyby tyhle nápady byly ignorovány, nebylo by co řešit. Jen se tím přilévá olej do ohně.

J. Hajský 8.9.2020 13:23

Nepochopil jste ironii? I já jsem zásadně pro to, aby zůstal starý, staletími prověřený název otec a matka. Ale bohužel tak zvaný "civilizovaný" západ se žene někam úplně jinam. A to nejen v tomto případě.

P. Brich 8.9.2020 15:17

A což si vzít příklad z rostlin - blizna a pestík. Sladkou odměnu slízne čmelák, který přenese pyl na bliznu.;-)

J. Volavka 8.9.2020 9:32

Označení rodič 1, rodič 2 je diskriminační. Proč má být jeden z rodičů "jednička" a druhý pouhá "dvojka" :-).

V. Petr 8.9.2020 11:31

;-)R^

P. Brich 8.9.2020 15:13

To nejspíš používají ti, mezi nimiž (jedničkou a dvojkou) není viditelný rozdíl, ale chtějí se nazývat rodičem.

J. Plzák 8.9.2020 9:31

....uvedu Francii, ve školství jsou tam formuláře, kde místo otec a matka jsou rodič 1 a rodič 2.

Neměli bychom zavést karanténu proti přijíždějícím z Francie? Co když se tahle blbost rozšíří u nás?

V. Petr 8.9.2020 11:32

R^

P. Zinga 8.9.2020 7:25

Nemůžu si pomoci, ale "člověk zrakově postižený" vůbec nenaznačuje, člověk je slepý ! Čili korektní, tedy správný pojem je u člověka, který nevidí, slepec nebo slepý. Co je na tom hanlivého?

Tuto mluvu prosazují "postižení"...

M. Koutný 8.9.2020 8:20

Neprosazují. Mám kamaráda, který má tzv. "zbytek zraku", fakticky vnímá jen světlejší a tmavší plochy. Člověk nesmírně aktivní, i s tímto postižením provozuje historický šerm! A ten vždycky říká: "Nevím, jak je to možné, ale co mi začali říkat nevidomý místo slepec, nezačal jsem najednou vidět..."

P. Zinga 8.9.2020 11:23

Já myslel ty jinak postižené. Na hlavu, ač se vydávají za zdravé a dokonce za nejlépe myslící. I tu na NP máme pár takových.