2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ps 24.5.2007 18:16

Re: HM

Určitě napadla, jenže rusové, po zralé úvaze, museli dojít k názoru, že na něco takové technicky ani finančně nemají.

Polsko požaduje antirakety krátkého dosahu Patriot ale nikde nepadla zmínka, že by je požadovalo proti RUsku.

PRoti raketový systém je otevřený, může být doplňován o další prvky, které budou chránit i východní a střední Evropu.  Prozatím veškeré finance jdou z USA, takže nevím proč by nás mělo zajímat jestli bude systém o pár centů dražší, když ho budou obsluhovat američané. A taky nevím proč by američané měli prostřednictvím radaru řešit nezaměstnanost v ČR.

Poslední odstavec je dost zmatený. Co jím autor mínil?

darny 24.5.2007 14:55

Vyjmuto z diskuze...

Novotny 08 May 2007fromPraha

Přátelé mají mít stejná práva /víza/jinak nejsou přátelé

U.S. Embassy Prague

V současné době probíhají jednání o možném zařazení dalších zemí, včetně ČR, do programu bezvízového turistického styku. Tato iniciativa má plnou podporu současné americké administrativy.  To je otázka a odpověď na stránkách US zastupitelství. Otázkou je, jestli ta víza, resp. bezvízový styk není platbou za umístění radaru.

Také jsem se tam dozvěděl, že vlastně je to stejná technologie, kterou používá letiště Ruzyně. V tu chvíli mne napadá, proč vyhazovat peníze za výstavbu základny a její přestěhování z Marshallových ostrovů, když vlastně ten radar máme tady. K české obsluze můžeme přidat 5-6 amerických vojáků a je to vyřešené. Ušetříme tím americe dost velké finanční prostředky, které určitě investují třeba do programu zůrodnění Sahary, nebo jiné pouště.

komantsch 24.5.2007 15:24

Re: Vyjmuto z diskuze...

Vetsina Cechu USA nenavidi, ne?

komantsch 24.5.2007 15:25

Re: Re: Vyjmuto z diskuze...

Myslim kdyz je tam zlocinec Bush atd. proc se tam vsichni tak cpou?;-D

mel 25.5.2007 8:18

Re: Re: Re: Vyjmuto z diskuze...

Opět prokazuješ, že jsi prostého ducha. Je rozdíl mezi amerikou jako takovou a současnou militantní vládou. Nikdo netvrdí že jejich systém je horší než  ruský.  Ale  že se tam lidi cpou tak hlavně pro peníze i když teď, když jde dolar dolů tak zájem trochu opadá. Ale stejně tak se cpou do Německa nebo Anglie a knám zase chudí Ukrajinci. Ale tohle ty nepochopíš. Ty ve svém svatém přesvědčení mícháš jablka s hruškama.

John 24.5.2007 14:36

Aktualita - Co na to místní antiami boys?

Ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii varoval, že pokud

bude Teherán pokračovat ve stejném tempu obohacování uranu a rozvoji

jaderných technologií, mohl by nejpozději v polovině příštího

desetiletí vlastnit atomovou zbraň.

darny 24.5.2007 15:00

Re: Aktualita - Co na to místní antiami boys?

Jde o to, kterým směrem kráčí ten rozvoj jaderných technologií. Je naprosto přirozené, že vedlejším produktem by mohla být zbraň. A je taky naprosto přirozené, že země, kde jsou nerostná bohatství se při dnešní světové politice, kdy pod smyšlenkou zničení ZHN je země bombardována, zahyne 20 000 civilistů a žádné ZHN se nenajdou, cítí být ohroženy

John 24.5.2007 15:42

Re: Re: Aktualita - Co na to místní antiami boys?

Ano blb bude trpělivě jako ovce čekat až mu grázl dá po papule.

Blabol 24.5.2007 14:13

Za výstavbu radaru bychom měli děkovat

Chybí nám tu vlatenecké cítění. Samé farizejtsví. DĚLÁTE HANBU SVÉ ZEMI, jak se na nás budou v USA dívat? To vás ta alibistická nemravnost netrápí? Co víc můžeme udělat pro USA, než je mít rády? Víte kolik rodin je v USA závislých na výstavbě radaru u nás? Vždyť chrabří vojáci USA k vůli i naší svobodě postupně přešli celou zeměkouli.!

darny 24.5.2007 14:35

Re: Za výstavbu radaru bychom měli děkovat

Váš nick odpovídá Vašemu příspěvku.

darny 24.5.2007 14:03

Radar

Já bych byl pro, aby když u nás chtějí Amíci stavět základnu, tu možnost dali i Rusům. Bylo by to spravedlivé a tyto velmoci by nemohli nic vyčítat nám ani sobě.

Tady se stále ozývají hlasy o muslimském nebezpečí, komunistickém nebezpečí, proamerikanismech a antiamerikanismech a td. Dejme jim tedy možnost, ať si tedy u nás postaví své základny (i muslimové), pronajměme jim za tučný peníz pozemky a uvidíme.

Mard 24.5.2007 14:07

Re: Radar

Rusáci u nás už své radary měli postavené. V rámci spravedlnosti by to mělo být nyní umožněno i druhé straně.

darny 24.5.2007 14:36

Re: Re: Radar

Jo, já jsem pro, ale nabídněme to i muslimům, aby to tedy bylo spravedlivé

Sarka 24.5.2007 16:13

Nejak Vam uniklo, milanku,

ze davani moznosti Rusum neni na Americanech ale na Cesich. A ti jim tu moznost dali, dokonce nekolikrat. A radi. S serikem a dvojitymi Breznevy.

vostep 24.5.2007 13:42

koho brání?

Jeden argument byl otočen a vynechán. Základna nebude chránit ani nás ani Evropu, ale jen pomůže k obraně území Severní Ameriky...

komantsch 24.5.2007 13:50

Re: koho brání?

Zbabely Cechacku! Nechces ochranu USA? Chces ale zadarmo a bez rizika, ze? 1968 cesi brecely jako stare prodejne zeny ze se na ne zapad (hlavne USA).(Y)Rv

Mard 24.5.2007 13:58

Re: koho brání?

Než neco napíšu, tak si to ověřím. Po zkrácení reakčních dob systému je navržené řešení schopno chránit střední a severní Evropu rovněž. Tedy území ČR by bylo zcela pokryto tímto systémem (proti raketám z oblasti sřední Ásie a severní Afriky, nikoliv proti midle range raketám z Ruska).

mel 24.5.2007 13:13

agitka

Docela slušná agitka jak si najít nepřítele. Jak za starých dobrých časů.  Irán bez raket a jaderné technologie nás již ohrožuje a touží po svém zničení.  Jeho vojska jsou na našich hranicích a dokonce hrozí, že se vylodí na americkém pobřeží.  Jenže opak je  pravdou a pravděpodobně se  chystá další akce strýčka Sama. 

Ještě  bych doplnil, že radar na obranu USA by byl lepší na jejich východním pobřeží protože by získaly více času na zaměření a odpálení antiraket ale hlavně by případné sestřelené rakety nedopadly na Evropu ale do Atlantiku. Ale trocha spadu nám asi neuškodí, prý je to zdravé.

komantsch 24.5.2007 13:28

Re: agitka

Nemel!

Hrouda 24.5.2007 13:35

Re: Re: agitka

Jsem úplně vyčerpán z Vaší argumentace. Ano. Apatsch mě přesvědčil. Jsem PRO ;-D

komantsch 24.5.2007 13:39

Re: Re: Re: agitka

Chytry uz davno pochopil, blb a komunista nikdy. Howgh!

www racek 24.5.2007 13:30

Re: agitka

řekl bych, žes to přesně vystihl. je to sprosté vydírání maličkého bezbraného, navíc notně pokakaného a hloupého spojence.

mel 24.5.2007 13:44

Re: Re: agitka

Otázkou je, jestli jsme opravdoví spojenci. Víza tomu moc nenasvědčují. Jenže to si tupci jako komansch apod. neuvědomují.

komantsch 24.5.2007 13:54

Re: Re: Re: agitka

Tupec komantsch se pta jestli se C(SS)R chova jako skutecny spojenec. Spojenci USA VB, SRN, Holandsko, Francie, Belgie atd. jeste nedavno potrebovali do USA vizum. Verim ze amerika vizovou povinost zrusi az cesi prestanout v USA pracovat nacerno.

mel 24.5.2007 14:09

Re: Re: Re: Re: agitka

Češi kdysi pracovali načerno jak v Německu nebo Rakousku v daleko větších počtech a žádná víza jsme neměli.

Ale já jsem Čech a buď jsem brán jako spojenec a tak žádná víza , nebo jsem obyčejný vazal se kterým si každý může vytřít pr--l. Trocha hrdosti by ti neškodilo. Opravdoví komantschové ji měli, je fakt že byli vyhubeni.

 Jinak my jsme členy EU a NATO a opravdu se nemusíme podílet na agresivní americké politice která sleduje hlavně jejich zájem. 

 

komantsch 24.5.2007 14:33

Re: Re: Re: Re: Re: agitka

Vizova povinnost pro Nemce a jine zapadoevropany byla zrusena koncem 80. let. Vam to slouzi jen pro vasi bolsevickou demagogii. Proc nepisete neco o agresivni politice Ruska, nebo o diktatorskych tendencich plukovnika KGB Putina. Proc?

komantsch 24.5.2007 15:20

Re: Re: Re: Re: Re: agitka

Na to nemas od KSCM zadne instrukce, tudiz mlceni!;-D

Mard 24.5.2007 14:00

Re: Re: agitka

Milý racku, nevím zda jsi pokakaný a hloupý, možná jen všechny soudíš podle sebe. Já takový nejsem a snažím se proti šmejdům vystupovat.

www racek 24.5.2007 16:29

Re: Re: Re: agitka

milý marde, já pokakaný nejsem. snažím se proti šmejdům, co zneužívají naši malou zem, vystupovat.

Jéňa 24.5.2007 12:51

Jak jsem prohlédl

Vážený pane Jochu, dlohou dobu jsem zastával stjné názory na výstavbu amerického radaru jako vy, ale fundované příspěvky odpůrců radaru mě převěčily, že se musím přiklonit na jejich stranu. Rozhodl jsem se, že jejich metodu nedráždit hada holou rukou budu uplatňovat i v rodině.

Abych nedráždil místní galérku, začal jsem likvidovat bezpečnostní opatření v našem domě. Odstranil jsem bezpečnostní zámky, ochranné folie na oknech a odvolal instalaci alarmu. Moje rodina protestovala, ale já jsem jim to náležitě objasnil a tak i oni na má opatření přistoupili. Začal jsem také přesvědčovat příbuzné a známé, aby se ke mně připojili a udělali stejná opatření jako já, ale se zlou jsem se potázal. Jedni přesvědčovali maželku, že má doma magora, druzí zase vola a ať mě vyhodí rychle z domu, než se stane neštěstí.

Tak teď nevím moji milí spolubojovníci zda se mám považovat za magora, nebo za vola. Poraďte!