27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

PRÁVO: Zhulená legislativa

Vláda vyhodila v posledních letech obrovské množství peněz za hloupé experimenty se zelenou energií. Pole a louky se proměnily ve skladiště solárních panelů a namísto brambor a ovsa se pěstuje řepka. Takhle vypadá návrat k přírodě v podání státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Harvánek 28.11.2022 9:41

Plně s Vámi souhlasím. Já jsem s kouřením přestal po 17 letech(bylo to přesně 7. dubna 1978), konzumaci alkoholu jsem omezil na minimum po roce 1987 (zánět slinivky) a ještě víc po prodělané borelióze a následné neuropatii. A konopí či jak se říká tvrdé drogy jsem ještě nevyzkoušel a nenacházím žádný důvod, abych s nimi začal experimentovat. A že konopí může pomoci při léčbě některých onemocnění také uznávám. Jenže to bude nejspíš použití jiného způsobu aplikace než kouřením. Ale každoročně si nechám vypálit z méně hodnotného ovoce z vlastní zahrady ročně 10 - 15 litrů pálenky, abych mohl nabídnout co svým hostům, když mě přijdou potěšit svou návštěvou či věnovat jim malý (a podle jejich názoru milý) dárek k Vánocům či narozeninám. A už jim přestalo vadit, že připíjím jen symbolicky (abych věděl, že si náš místostarosta a majitel pálenice dal záležet a svou práci neodflákl).

R. Langer 28.11.2022 12:03

Hm, pokud jste měl problémy s kouřením a alkoholem, tak to neznamená, že stejné problémy mají i všichni ostatní. ;-)

L. Harvánek 28.11.2022 18:46

Já netvrdím, že jsem měl problémy s alkoholem a kouřením. Tak jako 90% normálních konzumentů těchto návykových drog, kteří jejich užívání měli plně pod kontrolou a žádných excesů se nedopouštěli. Což se nedá říct o uživatelích tvrdých drog a pokud někdo z nich měl užívání pod kontrolou, tak je to mnohem méně než 90%. Ale řekl bych, že přesné statistiky neexistují.

J. Fráňa 28.11.2022 6:54

Jestli je u chlapa jogging a pití vody s citroném vzor občanské spořádanosti, tak jsme všichni v pěkné pr.... Záhadou je, kde se vzalo sebevědomí těchto lepšolidí poučovat ostatní.;-D

V. Mokrý 28.11.2022 7:23

To začíná masáží už od školky, bohužel !

K. Novák 28.11.2022 9:00

Mají většinou vyšší IQ!!:-P

R. Langer 28.11.2022 12:05

Ne, oni si myslí, že mají vyšší IQ. Ale nechte je spočítat trojčlenku. ;-)

V. Kuhaj 28.11.2022 10:27

Počkejte, za lepšolidi se tady prohlašovali právě ti apologeti nových pořádků, akcentujících zejména práva na cokoli. Zabrat budovu a vybudovat v ní novou "Kliniku", hulit, píchat si a vtírat. Jo, a taky právo nepracovat a nechat se živit "státem". Zastánci konzervativního přístupu tak nazýváni rozhodně nebyli.

J. Fráňa 28.11.2022 6:34

Poslední odstavec vysvětluje, proč autor napsal to, co napsal.;-D

R. Langer 28.11.2022 5:42

Doping a drogy by se měly jednoznačně legalizovat! ;-D

V. Mokrý 28.11.2022 7:24

Rv;-€

P. Dvořák 28.11.2022 8:10

Já bych sportovce dal do dvou skupin. V jedné ať si dopují, ať jim to rozerve, co se dá. Když chce skočit 15 metrů nebo mít předloktí jako normální člověk stehno, ať ho má.

No a pro tu druhou by dál byly krevní, močové a j. testy.

R. Langer 28.11.2022 8:40

Hm, když dnes může mít žena penis, tak doping je to poslední, co mě zajímá... ;-D

P. Pilík 28.11.2022 2:10

Tedy na alkoholu a cigaretách je spotřební daň, z prodeje drog nemá vůbec nic.

V. Braun 28.11.2022 2:12

To se dá lehce změnit, ostatně i NERV doporučil vládě legalizaci marihuany jako zdroje příjmů do rozpočtu.

J. Lukavsky 28.11.2022 7:18

Jedna věc je: Co chci. Druhá: Co udělám. A Třetí: Co se stane. V USA kdysi v dobré víře zakázali alkohol. Výsledek byl, že začali chlastat i ti co nechlastali, že tajné chlastárny pohádkově zbohatly a že Mafie se stala trvalou součástí společnosti. Takže budeme je následovat? Je ale pravda, že konopí je obvykle prvním krokem k tvrdším drogám. No ale pivo také.... J.L. end

P. Dvořák 28.11.2022 5:40

Popsal jste současný stav a ten si vytvořil tentýž stát, který zakázal (resp. nedovoluje) platit daň z legálního pěstování a prodeje např. marihuany nebo prášku (odvaru) z lysohlávek.

Legálním prodejem pro účely daně nemyslím v lékárně 10 x předraženou krabičku marihuanové mastičky.

Řeknu to jinak. Stát trestně stíhá úniky daní z chlastu a cigaret a současně trestá daňové úniky z marihuany (lysohlávek), když neumožňuje (resp. zakazuje) takovou daň platit.

Přitom všichni, co se drogovou problematikou zabývají, tak ví, že boj proti drogám je marný a de facto zbytečný. Jenže víte, kolik lidí se zbytečně živí tím "bojem"?

Z. Jemelík 28.11.2022 1:03

Jsem pro legalizaci marihuany.

V. Mokrý 28.11.2022 7:25

:-(

P. Sura 28.11.2022 9:25

Jo, ale taky současné přestat "uzivatele" tahat z problémů, které si konzumací zpusobili. Mám za to, že spouštěčem je téměř vzdycky NUDA.

V. Kuhaj 28.11.2022 11:01

Ano, to z těch vašich článků celkem zřetelně vyplývá.

J. Matěna 28.11.2022 0:25

Je to proto, že chlast a kouření vzniklo ještě před vznikem "moudrého státu", takže je tak nějak tolerováno.

Máme štěstí, že stejně tak dávno jsme se naučili pěstovat a konzumovat brambory. Přijít s tím jako s novinkou dnes by znamenalo jejich přísný zákaz. Jsou přece jedovaté.

L. Harvánek 28.11.2022 9:52

A kdopak tu jedovatost brambor objevil? Na venkově ví každé malé dítě, že solanin je jedovatý a že jej obsahují především klíčky. Jinak jsme měli doma ve sklepě brambory až do nových, klíčky se obraly, brambory vypraly a uvařily. Ty lepší se vybraly k jídlu, zbytek šel do krmení prasatům. Většina z těchto prasat ale šla na splnění povinných dodávek, aby obyvatelé měst měli co jíst. A vzhledem k tomu, že jsem přežil do dneška, nebude to s tou jedovatostí brambor tak strašné. Dosud si je na zahradě pro vlastní potřebu pěstuji stále. A doporučil bych vědcům zabývajícími se jedovatostí brambor aby se zamysleli nad tím, že brambory prodávané v supermarketech až do počátku léta jsou bez klíčků a proč tomu tak je.