20.6.2021 | Svátek má Květa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
černá můra 11.7.2008 16:30

advokáta

To ne, když bude mít blbýho advokáta, vy jedna mašinerie.  Koukněte taky někdy na tu vaši mašinerii zvanou ČAK s.r.o.. Mluvil jsem s francouzským advokátem, von že  se tu ptal kolegů  Čechů, co jako kdy měli u soudu zajímavýho a oni mu mleli furt vo jen nějakech kšeftech.kolik z vás radši za buřta sedí na valný hromadě než u soudu.

kocour 11.7.2008 16:04

Re: Re: Re: "Odlisni"

Pak je třeba řešit, zda paní nepatří spíš do blázince. A pokud je normální, pak by to zas neměla přepísknout.

Pro mne je podstatné, že policista sám jí to odpustil. Btw, byl vůbec v tu dobu ve službě?

VLK 11.7.2008 16:00

Re: Nějak nechápu ...

No v tomto případě je to pro Klause.

Ta paní byla u Krause a tam do toho bylo vidět trochu víc. I když dost jen z její strany. No, snad si to pamatuju dobře, pokud tu napíšu něco nepřesně, tak mne prosím opravte.

Ona je totiž tak trochu šílená. Dost šílená na to, aby se s ní manžel rozvedl, dost šílená na to, aby jejich dítě přiřkli jemu, dost šílená, aby se soudila a stěžovala si na vše kolem dokola, ale málo šílená na to, aby ji zbavili svéprávnosti či zavřeli do blázince. To je vůbec to nejhorší, co může být.

Karotka 11.7.2008 15:12

pěkný článek

Na jednu stranu "nás" vzrušují příběhy lidí, kteří vybočili ze standardu a píchli si do oficiálního nemilosrdného stroje, a držíme jim palce a toužíme se alespoň občas vzepřít (viz téměř všechny slavné filmové literární postavy, za všechny zmíním postavu Johnyho Deppa v Pirátech z Karibiku ...btw typický asociál), na druhou stranu takového člověka nemilosrdně odsoudíme, jak vidím v těch několika příspěvcích tady.

Nenavrhuju žádné systémové řešení. Neexistuje. Ale ten paradox v našich hlavách mě prostě fascinuje.

Schuspeitel 11.7.2008 14:19

Ono to bylo jinak:

Ta obviněná zřetelně sexuálně harašila. Když nepomohly ani modré tablety a potencální partner po nich usnul, tak jako pomstu zavolala TV. Pravděpodobně za peníze.

Ta se alespoň částečně usokojila.

hanka 11.7.2008 14:08

nebezpečnost

soud neřeší jenom naplnění znaků skutkové podstaty, ale  i tzv. "nebezpečnost činu pro společnost", je-li  nebezpečnost menší než nepatrná, potom to není trestný čin.

I.Nemec 11.7.2008 13:30

Re: Re: "Odlisni"

Priznam se to uspani, jestli ta pani je tak trochu "odlisna", tak pravdepodobnost, ze to trochu prepiskne a pro jistotu da vic (sak je to veliky chlap) je hodne velka. Pak by probihal narek, ja nevedela, ja nechtela, ....

badaxe 11.7.2008 12:10

Re: At zvitezi

Je skandální jak se chováte sexisticky, myslím že by vás měli za to soudit, jak to že rozlišujete způsob jednání podle toho jakého je kdo pohlaví? Vy odporný macho, asi vás budu muset naponzovat nějaké aktivistce

badaxe 11.7.2008 12:08

Re: Re: "Odlisni"

Milá Kláro, ona průměrně inteligentní žena ho pokud vím uspala prášky na spaní, nikoli ukolébavkou. A asi sotva lze tvrdit že podobná věc je vždy neškodná, klidně dané uspávadlo mohlo být v kontraindikaci s něčím co si dotyčný vzal (a co ona netušila), takže k poškození zdraví, případně i smrti mohlo dojít, byť šance byla asi malá, vaše "neměl co nepřežít" je tedy docela mimo. Nehledě k tomu že někoho uspat a pak si z něj udělat pomůcku pro vlastní zviditelnění je poměrně odpornost, pokud vám to tak nepřijde, zkuste se s někým domluvit ať uspí vás a předvede vás v TV )důvod protestu se najde snadno, třeba to že v TV skončil váš oblíbený seriál.

Klára 11.7.2008 11:39

Re: "Odlisni"

Ono v tomto případu neměl policista co nepřežít.:-)

JK 11.7.2008 10:39

Jak byste to vnímal,

kdyby uspala vás? To byste asi žaloval Novu, že vás natáčela bez souhlasu:-/

Bubranik 11.7.2008 10:04

At zvitezi

 Prejeme one dobre zene, aby dosahla prava.  Je skandalni, jak se dnes s zenami jedna!

Saul 11.7.2008 10:03

Nějak nechápu ...

... jaké řešení pan autor vlastně navrhuje jednak v tomto (značně atypickém) případě, jednak v případech jiných, kde jsou lidé poškozeni vážněji než "jenom" uspáním a vystavením kamerám TV. Pokud je to řešení takové, že delikventi nebudou vzhledem ke své jinakosti postihováni, a ti nedelikventi se s tím musí nějak smířit, jsem rozhodně proti, ale mám obavy, že takový přístup je v současnosti hojně a stále šířeji aplikován.

kocour 11.7.2008 9:55

Re: "Odlisni"

Co vám vadí víc: To uspání, nebo ta televize?

kocour 11.7.2008 9:54

To nebude tak žhavé:

Viz § 3 TZ - čin není "společensky nebezpečný", tudíž ani trestný. Popř. upuštění od potrestání.

I.Nemec 11.7.2008 9:52

"Odlisni"

Mam o pripadu informace pouze z tisku, ale zajimalo by me zda by se autor zastaval dotycne stejne, kdyby ten policista tenhle "protest" neprezil :-( Chapu, ze kazdy mame pravo na urcitou odlisnost, ale uspavat policisty a volat k tomu televizi, to neni nic, co by justice mela tolerovat, uz jenom ten pekny priklad pro ostatni neprizpusobive :-( Co bude nasledovat ? Obsazeni materske skoly se zbrani v ruce, aby me ti hlupaci kolem zacali poslouchat a prijali mou odlisnost ?

anti 11.7.2008 8:12

Jste schopen se bez Salichova a Čunka

aspoň v klidu vymočit, vy hysteriku ?

slava 11.7.2008 1:26

Musí to zkusit u Salichova

Nebo se poradit s Čunkem.