29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákoník práce

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
janoryna 6.1.2007 11:52

Re: za nejbolestivější, na rozdíl od autora je to pravda

zaměstanec by neměl mítžádná práva. Je levičácká drzost chtít po zaměstnavteli, aby výhazov z práce dotyčném uzdůvodňoval. nebo požadavek omezení přesčasů. je známo, že na př. lékaři čast slouží 3 dny nepřetržitě. A teď to levičáci chtějí zatrhnout. Jen levičák nepochopí, že po 72 hodinách nepřetržité služby je kvalita práce  unaveného lékaře vyšší, než když bude pracovat pouhých 8 a půl hodiny denně. A o řidičích kamiónů nemluvě..  

EmilXX 6.1.2007 18:11

Re: Re: za nejbolestivější, na rozdíl od autora je to pravda

Víte, máte a nemáte pravdu. Skoro NIKDO nedokáže pracovat 72 hodin nepřetržitě, to je naprosto spolehlivě prokázáno. JENŽE je složité u těch lékařů odlišit PRÁCI a PŘÍTOMNOST NA PRACOVIŠTI. Většina lékařů služby PROSPÍ ALE ti, kdo se nevyspí jsou paradoxně ti, kteří slouží na nejexponovaněkších pozicích resp. oddělení.

Lékaři podle toho mají a nemají zájem tuto situaci řešit, resp, většině toto zatím vyhovovalo, neboť službami naháněli plat.

elastický křupan 8.1.2007 0:08

Re: Re: Re: za nejbolestivější, na rozdíl od autora je to pravda

Nějak vám uteklo, že "janoryna" píše ironicky. Jinak, moje zkušenost s nepřetržitou prací je 67 hodin bez jediné hodiny spánku (bez fermetrazinu či jiného psychostimulancia) - jen občas jídlo + pití, ale pak jsem celé tři dny prospal, a ještě asi dva týdny jsem cítil spánkový dluh (no, ten vlastně pociťuji permanentně ;-)).

bruno 7.1.2007 9:41

Re: Re: za nejbolestivější, na rozdíl od autora je to pravda

Janoryno,je to přesně takto : zaměstnavatel si na trhu práce najímá ( kupuje ) pracovní sílu, zaměstnanec nabízí svoji pracovní sílu. Je věcí dohody, v čem ta práce spočívá,kdy, kde a jak se bude vykonávat a hlavně za kolik. Je také rozhodnutím zaměstnavatele na jak dlouho tu práci bude potřebovat, jak hodnotí výkon zaměstnance a zda jej chce zaměstnávat dále. pro mě-kdo platí, tak má nárok zaměstnávat třeba jenom modrooké nebo hubené.Jsou to jeho peníze. Pokud to zaměstnanci vadí,pak ať jde jinam.

Jiřik 6.1.2007 13:03

Re: za nejbolestivější, na rozdíl od autora

Ještě horší zločineckou organizací je hospodářská komora. Ta totiž, narozdíl od odborů, kolem sebe může rozhazovat prachy a kupovat si takzvaně pravicové poslance. Nebo snad myslíte, že Nečas, Páralová a spol. z čisté péče o dobro státu a jeho občanů chtějí omezovat práva zaměstnanců a rozšiřovat volnost zaměstnavatelů?