17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

PRÁVO: Vláda zakáže žraločí kostýmy, děkujeme

Podle reportáže iDnes.cz s názvem Zákaz zahalování tváře na veřejnosti navrhnou lidovci i SPD. Babiš je pro se sešla mesaliance KDU-SPD-ANO-STAN, která se rozhodla zakázat v ČR zahalování tváře na veřejnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Harabaska 16.8.2018 15:24

Re: Komplexní řešení

Ono je to s tou podřízeností arabských žen různé. Pobýval jsem delší dobu tam na Jihu a viděl jsem dost často, jak ta zotročená žena štěkala na svého pána otrokáře jako fena bez ohledu na jeho roli podle koránu.

J. Vintr 16.8.2018 15:43

Re: Komplexní řešení

Ale kdyby se tomu pánu otrokáři zachtělo, tak může zcela legálně a podle islámského práva takovou ženu ztřískat až do bezvědomí. Nebo se s ní snadno "rozvede" tím, že ji třikrát řekne, že ji zapuzuje. A takto rozvedená žena nemá právo na děti ani na majetek.

M. Malovec 16.8.2018 13:00

Pane, vy jste

nepředstavitelně hloupý. Běžte, trdlo, budovat tolerantní společnost s lidmi v burkách a nikábech, kteří tady ještě nejsou, le zítra mohou být. Budete, vy makovče, jednat s babou nebo chlapem s kalašnikovem pod hadrama? Jděte už s vašimi kecy do háje.

J. Prikner 16.8.2018 12:55

Zatrhněte dotace pro Pánkovy neziskovky

a problém s hidžábem/nikábem a pod ustanou samy.

V. Novák 16.8.2018 12:31

Je to především zástupné "řešení" zástupného "problému".

Stejně jako zákaz burkin.

L. Popovský 16.8.2018 13:26

Máte pravdu, ale je to lepší než nic.

V. Student 16.8.2018 11:10

Doufám, že se svou "antiliberální snahou" uspějí.

Protože když budou ty zákazy jinde, a u nás ne, zvýší se tím důvody, proč by měli jít tihle lidé k nám. Vám by tady zjevně nevadili, liberále jeden. Mně ano. Protože budou většinou doprovázeny muži, kteří takové oblečení na ženě vyžadují. A ženy oblečené po evropsku považují za prostitutky a existují videa, z Francie například, že je i bijí. Pardon, vychovávají.

Tak se moc nepozastavujte nad snahou tyhle úbory zakázat, a radši vysvětlete, jakým hnutím mysli se stalo, že vy liberálové tady - myslím v Evropě - prosazujete pobyt lidí, kteří jsou všechno jiné jen ne liberální.

M. Prokop 16.8.2018 12:16

Re: Doufám, že se svou "antiliberální snahou" uspějí.

Neliberální opatření se stejně vždy obrátí proti vlastním občanům, úředníci je zneužijí. Takže, ne.

I. Širůček 16.8.2018 10:43

Čiň čertu dobře

peklem se ti odmění. Autor zřejmě ví prd o historii...

J. Chaloupka 16.8.2018 9:57

Povinný ročník do školky také nařídil zákon všem a přitom

cílem bylo naučit cikány našim zejména hygienickým zvyklostem.

P. Harabaska 16.8.2018 15:28

A je to

stejně houno platné, jak ukazuje vývoj v šíření žloutenky v svč. kraji. A ten bordel okolo jejich vybydlených domovů, které jsme MY zaplatili, také říká něco o úspěšnosti integrace a pozvedání kulturní úrovně primitivních etnik. Dříve se říkalo malý dvůr a dlouhý bič.

T. Hraj 16.8.2018 9:52

k problému čelem a mluvit jasně!

volání meluzína 5x denně, hromadné modlitby na veřejnosti, zákazy/příkazy oblečení, halal/nehalal jídlo, volno ve svátky jiných kultur, atd., atd.

Nebudeme-li řešit podstatu (islám), tak se akorát utopíme v nekonečnu nesmyslných detailů.

Š. Hašek 16.8.2018 9:31

To se nedá číst.

Páté přes deváté. A o podstatě problému nic.

Dále viz i další příspěvky o "vztahu policie v arabských zemích k lidským právům a symbolům turistů odjinud".

A předpokládám, že Šabatová konečně navrhne zákon o vepřovém a parlament bude mít 28 mimořádných schůzí a udělá se delegace k sekačům hlav. Vedoucí Hamáček/Halík.

M. Mikulec 16.8.2018 9:13

Jeďte si na dovolenou

do Emirátů, v džínách a tričku si lehněte na pláž a dejte si whisky ze svých zásob. Uvidíte tu toleranci na vlastní kůži.

Bezzubá demokracie se musí nějak bránit, proto zakázat BURKY a NIKÁBY je logické. Nebuzerovat prosím domácí většinu politicky korektním zákonem o zákazu zahalování obličeje: není přece cílem zákona, aby občánek znejistěl a nevěděl, jestli a kdy už proboha neporušuje nějaký zákon! V takové atmosféře se nedá žít.

T. Hraj 16.8.2018 9:40

Re: Jeďte si na dovolenou

To nemá smyls. Obratem vymyslí nějaké kvaziburky a kvazinikáby a právníci se budou handrkovat o slovíčka a o kousky látky.

Problémem je ideologie. Nazvěme ji pravým jménem. Ostatní přijde logicky samo.

J. Chaloupka 16.8.2018 9:59

Re: Jeďte si na dovolenou Stačí, aby jel na dovolenou do

Teplic v Čechách.

Š. Hašek 16.8.2018 9:05

Pokud je společnost "založena",

mimo jiné, samozřejmě, na "identifikaci jednotlivce podle obličeje a vůbec na komunikaci s obličejem" (to zas někteří krasohledi napíší, že jsem fakt jednoduchý xenofob) ...... tak naprosto nechápu, jak toto tema vůbec může být probíráno/otevřeno!!! Mě tady policie vyrazí od okýnka kvůli křivý fotce nebo milimetr vysokému strništi na bradě a nějaký Bublan zavede občanku na škvíru v nějakém pytli!!!

Ostatně by mě vůbec nenapadlo, že já někoho zachráním od smrti a hladu (cha, cha) a on mě tady pak bude komandovat, poučovat. To jako budou opravdu školní jídelny svolávat koncilia kvůli vepřovému a tělocviku pro jednu žákyni. No, snad nejsme tak hloupí jako v té "říši národa německého" za Krušnými horami. Ale to už se opakuji.

No, a náboženské symboly jsou také mimo. Tady občana symbolizuje soužití s ostatními podle zákonů, zvyků, ....... . Alou do Saudské Arábie!!!

M. Prokop 16.8.2018 9:01

Souhlas.

Jediné, co by mi připadalo jakž takž užitečné, by bylo stanovení podmínek, kdy je nutno tvář odhalit. Kontrola dokladů etc.

Š. Hašek 16.8.2018 9:08

Re: Souhlas.

Ani náhodou!!!

Pane Prokope, slyšel jste tu "jen tři sobě prstíčky ohřejeme, a pak zase půjdeme"!?

ONI BUDOU AKCEPTOVAT NÁS, NIKOLIV MY JEJICH EXTRABUŘTY!!!

M. Prokop 16.8.2018 12:18

Re: Souhlas.

To se ovšem nevylučuje. A jedna z místních zvyklostí je, že o oblečení si rozhoduje každý sám.

Jejich extrabuřty prosazujete vy a autoři té hovadiny.

Š. Hašek 16.8.2018 13:08

Re: Souhlas.

No nic.

P. Papež 16.8.2018 13:37

Zajedte si do nejake přísně muslimské země a rozhodujte si sam o oblečení

Pak snad uznáte, co jste napsal za pitomost.

M. Prokop 16.8.2018 21:13

Re:

Necítím potřebu tvořit zákony a zvyklosti muslimské země. Píšu o tom, že NAŠE tradice je jiná a mělo by to tak zůstat.

J. Anděl 16.8.2018 8:54

Souhlas a pochybnost

S autorem v podstatě souhlasím, ale nevidím technický problém v zákoně uvést, že se netýká kostýmů, karnevalů apod.

Jistě by bylo třeba napsat to správně, aby každý demonstrant házející flašky do výloh za záchranu planety s šátkem přes pusu netvrdil, že to je kostým ... :-)

Š. Hašek 16.8.2018 9:19

Re: Souhlas a pochybnost

I turistka, která bude řídit automobil, bude mít obličej!!! A šmytec.

Proč já jen od dětství slyšel něco o extrabuřtech?? Proč!? A táta byl masarykovec, nikoho by netlouk - jen tak nějak ty naše zákony. Já bych taky rád, aby včerejší přivandrovalec neúkoloval Parlament ČR. Ukrajinec úkoluje??? Mám dojem, že nikoliv.

J. Anděl 16.8.2018 10:46

I ten Anonymous demonstrant bude mít obličej?

Já jsem pro.

J. Kombercová 16.8.2018 11:19

Re:

Tohle už je prý v současném zákonu. Jen nevím, zda je vymáháno.

V. Novák 16.8.2018 12:34

Re:

Vymáhán není ani zákaz demonstrací v okolí Sněmovny.

Když jsou to "správné" demonstrace...

J. Anděl 16.8.2018 20:27

Zase jestli už to je, tak k čemu nový zákon, jestli/pokud nevymáháme starý.

K. Janyška 16.8.2018 8:51

Jsem pro zákaz.

A hotovo ! A to považuji tuto vládu za zločincovu, zločinnou a zločineckou... Dzp.