21.10.2020 | Svátek má Brigita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jezevec 4.1.2006 1:33

řekl bych že US má daleko větší minu

a totiž bývalé komunisty.
členství v organizaci, která se vždy vyznačovala naprostou neúctou k právu a právům, by mělo každého takového doživotně diskvalifikovat pro funkci v demokratickém světě.
Jan 3.1.2006 17:42

CYKLICKY VLÁDNOUCÍ KRIMINÁLNÍ ELITY, VŽDY POD SPOLEHLIVOU OCHRANOU SVÉHO CENTRALIZOVANÉHO KRIMINÁLNÍHO STÁTU A SVÝCH CENTRALIZOVANÝCH KRIMINÁLNÍCH MASMÉDIÍ

CYKLICKY VLÁDNOUCÍ KRIMINÁLNÍ ELITY, VŽDY POD SPOLEHLIVOU OCHRANOU SVÉHO CENTRALIZOVANÉHO KRIMINÁLNÍHO STÁTU A SVÝCH CENTRALIZOVANÝCH KRIMINÁLNÍCH MASMÉDIÍ:
AceBaran 3.1.2006 9:14

bacha na miny, pane Hamerský

nášlapné bývají na cestách, v budovách (jak jste to asi myslel, i když těžko soudit, že ÚS je "stavba") nikoliv. Ale jinak blahopřeji, že se Vám Vaše četné funkce a hodnosti opět rozhojnily o tu právničinu, to jste nemíval... Ale co už nevidím  je titul politologa a hodnost osobního asistenta senátora Zlatušky - nsad jste o obé nepřišel...
Argonantus 3.1.2006 8:57

hodně nekompetntní a zmatené pojednání

no, čekal jsem po přečtení nadpisu nějakou senzaci, ale kde nic není, ani čert nebere.
"Mina" spočívající v tom, že tři soudci jsou zvoleni znovu, mi jednak nepřipadá moc hrůzostrašná
 - jednak leckde mají soudce oficiálně na doživotí, jak přiznává autor, 
 jednak se člověk soudcem ústavního soudu stane obvykle na konci kariéry, takže je to takříkajíc fakticky stejně na doživotí... 
 a potřetí, shoda tří soudců možná pomůže udržet kontinuitu mezi "Havlovým" a Klausovým" soudem, což zřejmě autora jinde leká.
 
další mina, "neodbornost", je trošku obtížná věc k hodnocení; ježto jsou to v zásadě nejkvalifikovanější právníci v ČR vůbec, je třeba brát s rezervou názory právníků okoljdoucích, kteří mohou být přinejlepším stejně dobří... rozhodně není pravda, že by  bylo soudců nějak výrazně méně. 
 
Nejdůležitější otázka je, zda se nový soud politicky a názorově nějak výrazně odlišuje... a to by chtělo číst hodně nálezů a porovnávat... tvrdit, že první soud byl Havlův a druhý Klausův je drsná vulgarizace; například předseda toho předchozího soudu Kessler byl jasný příznivec ODS, kdežto předseda nového soudu je Dr. Rychetský...
 
Na českém ústavním soudu je zejména zajímavé, jak této otázce málokterý novinář rozumí a málokdo se tomu věnuje.
Mejla 3.1.2006 8:47

Čeští soudci jsou, až na výjimky, rakovinou naší země.

Arogantní, hloupí, líní a zamindrákování, dávající na odiv svoji "nezávislost" a nedotknutelnost.
Argonantus 3.1.2006 9:00

Re: Čeští soudci jsou, až na výjimky, rakovinou naší země.

Obdivuji vás. Jste vstřícný, chytrý, pilný, sebevědomý a dáváte svoje schopnosti ku prospěchu veškerenstva.
 
Řekl bych, že jste jakýmsi Tamiflu naší země.
Jepice 3.1.2006 13:14

Argpnante,

 a takových tu jsou celé šiky. Co do léčiva to ale spíš bude onen slavný Univerzální bolehoj, se kterým Tom Sawyer léčil škvíru v podlaze.
Jirina Fuchsova 3.1.2006 5:25

Cesky US neni strazcem ustavnosti!

Kdyby byl cesky US "strazcem ustavnosti," jak pise autor v tomto clanku,
nebylo by mozne, ze nektere obeti krivd minulych dodnes nemohly individulne dovyresit sve eventualni resttuce/min-restituce/odksodneni/repraci etc
zpusobene v obdovbi dvou totlit a nalsedne v obdoboi 1993-dodnes.
 
 Vsechny Vsechna podani k US od roku 1994 na tato temta byla US zamitnuta. Jednalo se o individualni, tke skupinove, stiznosti.
  V roce 1998 bylo k US podana stiznost na to, ze CR neumoznuje, po prikladu
demokrtickych zemi Evropy a sveta, vykon volebniho prava asvemu pul milionu
spoluobcanu v zahrnici.
 Stiznost podna v zakonne lthhute.
US zamitl, vlstne odmitl! se stiznosti zabyvat,
nebot udajne "nebyla fdodna "postou, ale jen FXem."  Ne, US v CR, pod taktovkou zastance tak zvane "kontinuity naseho prava (???) s nasi EROU SOCILISMU"" JUDra, Rychetskeho, ktery je nejen hlacvnim ceskym legislativcem, ale nyni i ustavnim rozhodcim, nikdy nebyl  a ani dnes neni! "strazcenm ustavnosti." 3. ledna 2005
raptor 3.1.2006 5:53

Česílko!! Furt u Vás mám ňákou tu flanděru, co? :o))

L 3.1.2006 7:44

Cesky US neni strazcem ustavnosti!

Tek je mozne zamitnout stiznost jen proto, ze nebyla napsana na spravnem formatu papiru. Napisete-li stiznost na americkem formatu, reknou, ze mela byt napsana na A4.
 
Dalsi vec je, ze ti obcane zijici v kapitalistickem zahranici tomu kapitalizmu a te demogracii vubec nerozumeji, protoze nejlepe tomu rozumi Profesor.
Marat 3.1.2006 10:45

Re: Cesky US neni strazcem ustavnosti!

Zase tá Cesílka. Jiřinko,vraťe se do ČR,budete moci volit v každých volbách. Jenže vy v ČR nežijete ani žít nechcete.Daně tam neplatíte a platit nechcete. Tudíž zcela správně když v ČR žít nechcete,nemáte ani  právo volit. Ti občané ČR,kteří jsou v zahraničí služebně,tak ti asi právo volit mají.A ti kdo mají dvě i více občanství a trvale žijí mimo ČR,ať se zůčastňují voleb jen v těch zemích,kde žijí a platí daně! Cesílka,Jiřinka není pět milionu čechu v zahraničí.Kde jste ráčila přijít k tomu půlmilionu?To počitáte i ty mrtvé na hřbitovech i tu druhou,třetí a další generaci,které tady ti mrtví zanechali?
Mluvte za sebe Jiřinko,alías Cesílko a nekvákejte za ty mrtvé ani za jejích potomky a i třebas posrpnové emigranty,kteří vás nepověřili aby ste mluvila za ně.Ti vůbec nestojí o to,aby ste si je brala do úst.Těch kteří tak kvíli,že nemůžou v ČR volit,těch kromě vás může být necelá stovka.
L 3.1.2006 13:40

Cesky US neni strazcem ustavnosti!

Dalsi duvod k odmitnuti stiznosti je tady. Stiznost se zamita proto, ze je to same kvakani. A je to. Tak to chodi u ceskych soudu, protoze takove je ceske pravni vedomi. Americky se tomu rika jurisprudence a je v cesku proste jina.