28.6.2024 | Svátek má Lubomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tx 6.2.2008 11:12

Milý pane "politologu",

pokud tedy není celá doba 48-89 totalita, tak opravdu nevím, to snad i Fidel je demokrat. Nebyla ovšem pořád tak tvrdá, posléze už se nevěšelo, jen zavíralo a vyhazovalo z práce, nepouštěly děti na studium (nebo až po 2 letech manuální práe) atd. Pokud tedy konec věšení považujete za konec totality, tak se dejte do KSČM (pokud tam nejste). Fakt je, že na jaře 68 hodně povolila (i když kupodivu ne zcela), ale oni to souzí 21.8. tvrdě utnuli.  Že s. Jičínský tu socialistickou "ústavu" považuje za demokratickou, jak by ne, když ji sám psal...

jirka.s. 6.2.2008 10:04

"Časem ubylo právních teoretiků i praktiků, zato přibylo soudících expolitiků. "

Soudci Ústavního soudu od 15. července 1993 byli Iva Brožová, Vojtěch Cepl, Vladimír Čermák, Pavel Holländer, Vojen Güttler, Vladimír Jurka, Vladimír Klokočka, Vladimír Paul, Antonín Procházka a Vlastimil Ševčík. V listopadu 1993 byl soudcovský sbor doplněn o Ivanu Janů , která se stala místopředsedkyní soudu, a Evu Zarembovou. V závěru března 1994 pak prezident republiky jmenoval posledního, patnáctého soudce, Pavla Varvařovského. V tomto složení zasedal Ústavní soud až do prosince 1999, kdy na svou funkci rezignovala Iva Brožová. Tu od 4. dubna 2000 nahradil Jiří Malenovský (první soudce schvalovaný již Senátem). V souvislosti se jmenováním k mezinárodnímu soudu rezignovala v únoru 2002 místopředsedkyně Ivana Janů, na jejíž místo byla 20. března téhož roku jmenována Eliška Wagnerová. Vladimíra Paula, který zemřel 3. dubna 2002, nahradil František Duchoň (jmenován byl 6. července 2002) a místo Vlastimila Ševčíka, zemřelého 15. prosince 2002, zaujal Jiří Mucha (jmenován byl 28. ledna 2003). Dne 3. března 2003 byl soudcovský sbor doplněn na plný počet patnácti soudců Miloslavem Výborným.

V roce 2003 skončilo funkční období soudcům Vojtěchu Ceplovi, Vladimíru Čermákovi, Vladimíru Jurkovi, Vladimíru Klokočkovi, Antonínu Procházkovi, Miloši Holečkovi a soudkyni Evě Zarembové. Vojen Güttler a Pavel Hollander byli v témže roce jmenováni na další funkční období.

Kdepak máš, prolhaný sudokopytníku, ty expolitiky ? Tebe naopak  maximálně se/re, že tam nesedí například právnická superhvězda staník koloťuk, viď?

Džejpí 6.2.2008 9:26

Ještě větší blbec než jsme doufali.

Jestliže někdo napíše: "Stejně tak se vědomostem politologa vzpírá paušální popis období 1948-1989 coby totality.", pak předně naprosto selhává jako politolog a navíc se kvalifikuje jako opravdu velký hlupák. Jestliže běžný člověk neví co to znamená slovo totalita, budiž, ale pak by o tom ani neměl psát. Jestliže to ale neví někdo, kdo se chce označovat za politologa, pak je to prostě blbec. Nic víc, nic míň.

vládík 6.2.2008 9:21

Na blbosti třeba reagovat

Zařek jsem se, že na vaše nesmysly už nebudu reagovat. Je to však nutné.

1.  Byl přijat zákon, který se jmenuje "O stabilizaci vřejných rozpočtů".  Jeho jednotlivé statě se týkají výhradně veřejných rozpočtů (snad s výjimkou ekologických daní - i když i ty vylepšují veřejné rozpočty), případně zákonů, které s měněnými zákony úzce souvisí. Jednotlivé statě jsou tedy provázaným komplexem opatření, jak omezit eskalaci schodků rozpočtu. Je třeba si ujasnit, co je přílepek a co související ustanovení. Teprve pak (možná) začít psát blog.

2.  Senát svojí většinou (tedy evidentně demokraticky) rozhodl, že zákon propustí dál, neboť se jím nebude zajímat. Co vám na tom vadí? Že se někteří senátoři nemohli předvádět? K čemu by byla diskuze, když ta většina senátorů byla stejně rozhodnuta?

3. Jsem velmi rád, že do daňových zákonů nestihli zasahovat poslanci a odmítli zasahovat senátoři. Ten správný "mišmaš" v zákonech vznikne teprve jejich pozměňovacími (zpravidla zcela pitomými) návrhy.

chytrý horák 6.2.2008 8:36

Re: :o)

Vidím to podobně. Slušný článek, s drobnou výhradou, že v něm chybí smysluplná věta.

Malý Aston 6.2.2008 8:34

Jsem pro čtvrý parlament podle Ústavy první.

Soudruh Jelínek má pravdu.Každý zákon napřed musí schválit on,potom Paroubek,potom Rath,potom poslanecká sněmovna,potom senát a potom prezident.Když se to nebude hodit panu Paroubkovi,například nějaká poslanecká změna,platí pravidlo číslo 1,rozhoduje Paroubek,žádný Üstavní soud odložených politiků není třeba.Když rozhodnou pro pravici jsou napadáni že jsou levičáci a v jiném případě zase naopak. Pravdu má jen Paroubek,prosím Vás ještě to nechápete?:-D

Lagron 6.2.2008 7:56

Jelene

zbytečné bláboly! Jirka je ukřivděný už od prohraných voleb a stále to nemůže vydýchat. ještě štěstí, že má tebe, kdo mu pofouká bolístku.:-D

Tomas Pansky 6.2.2008 5:28

Pane Jelinku, celkem dobry clanek, ale uz mnohokrat popsane tema ...

... na techto a dalsich strankach. Ale pokud mate chut, mohl byste nam tak zevrubne rici, co presne ma za ukol ustavni soud: co musi, co muze, a co nesmi. Zda se mi, ze ustavni soud (a jeho soudci) maji radi, kdyz se jich nekdo porad na neco chodi ptat. V mnoha denicich (jako napr. Lidovky) se pise, co opet pan P hodla donest k ustavnimu soudu. Ale nikdo se uz neodhodla k tomu, aby nam, citatelum, rekl, ze je to od pana P hovadina, ze na to nema pravo, a ustavni soud nema pravo se s tim takto zabyvat, protoze de facto supluje roli parlamentu. Budu se tesit ...

Stachanov 6.2.2008 0:40

tak tohle už Jyrka se svou buldozérovitostí přehání

útočit prostřednictvím svého honicího psa na vážené ústavní soudce v téhle víceméně předem prohrané záležitosti...Míla Zeman po podobném neomaleném útoku za sebou třískl dveřmi, páni soudci Jyrkovi zase nakašlou do prosebné ruky...až Jyrka Paroubek odejde z politiky, nebude nikdo, kdo by po něm plakal, všechny stejně jen n*sr*l

Vasekpasek 6.2.2008 0:33

:o)

Dnes se dá celkem souhlasit, s jednou výraznou výhradou. Rozumím sice tomu, že si socdem neustále snaží naklonit komunisty, ale vzpírá se zdravému rozumu běžného člověka nenazývat dobu mezi léty 48 - 89 paušálně totalitou. Možná je to jen slovíčkaření a tahání se o definici slova, ale proboha, co jiného už totalitou chcete nazvat?