14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

PRÁVO: Šmejdi tu jsou stále

Velké předváděcí akce podvodníků jsou minulostí. Takzvaní šmejdi se houfně přesunuli do tištěných médií, do vod internetu nebo své „produkty“ lidem nutí přes telefon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 19.7.2019 7:29

Smejdi vyuzivaji

metod, které používají i jiní smejdi, jako např. farmaceutické firmy a vydejny léků. Zavádějí pravidelně zásobování pacienta léky, na dlouhodobý recept, pacienta si ohlídají a ten nemá úniku. Jak je jednou v databází,už nezmizí, leda by zemřel.

I. Mertl 19.7.2019 7:42

Re: Smejdi vyuzivaji

Fakt Vám právě toto vadí, paní Mikulec? A proč jim tedy za pár kaček slevy berete tu kartičku? I když, samozřejmě, v databázi Vás mohou mít už registrací receptu. A stejně Vás v databázi má i řada dalších dodavatelů, se kterými máte smlouvu. Nemáte to prostě snadné.

M. Mikulec 19.7.2019 7:47

Re: Smejdi vyuzivaji

Umím porovnávat, a ty metody jsou stejné. Už se nesvéprávné telátko pacient nemusí vůbec o nic starat. O vašich kartickach nic nevím. Zákaznické karty nabízí a používá kde kdo. Příště si v lékárně vyzvedněte něco proti zlucovitosti.

I. Mertl 19.7.2019 9:17

Re: Smejdi vyuzivaji

Nemáte to prostě snadné.

S. Lazárek 19.7.2019 9:49

Re: Smejdi vyuzivaji

Tak s každým zaraženým prdem nelezte k doktorovi a máte od farmaceutické lobby klid.

M. Mikulec 19.7.2019 11:08

Re: Smejdi vyuzivaji

Když to nevyužívám, neznamená to, že to neexistuje. Zavřete oči, Lazárku, jako to dělají malé děti, aby je nesežral drak. A máte pokoj.

S. Lazárek 19.7.2019 13:40

Re: Smejdi vyuzivaji

Na svědění je nejlepší tekutej pudr Mikulče, ale opatrně s tím, ať na Vás farma lobby moc nevydělají.

Z. Rychlý 19.7.2019 6:59

Za tuto osvětu vám pane Nachere

patří dík. S podvodníky je to těžké, existují podvodníci těžkého kalibru s dokonalým maskováním, kterým podlehne i jinak inteligentní člověk. Ale bojovat proti nim je potřebné a nutné.

Jak já uslyším něco o výhodné nabídce ihned zpozorním. Těm dobrotrusům jde jen a jen o moje dobro. Hledají cestičky jak mi ho sebrat.

S energetickými nabídkami někdy řeknu do blablabla o nahrávání okamžitě a tvrdě NE, nemám zájem, ale někdy se chci pobavit a odpovídám tak, jak to v kursu neprobírali. Když třeba na udivenou otázku: "Vy nechcete ušetřit?" odpovíte, že ne, že chcete přispět zaměstnancům současného dodavatele na auta Ferrari, pak volající okamžitě ukončí hovor a vy máte veselý den.

Taky je milé, když vyhrajete v nějaké jejich loterii (z "průzkumu" veřejného mínění) a řeknete jim, aby dárek pro vás dali někomu jinému - ta pomlka je výmluvná.

Stran těch "průzkumů" - někdy pomáhá, když jim dopředu oznámím, že je mi 70+, pak většinou průzkum ihned končí. Někdy je s nimi dobrá zábava, ale většinou obtěžují.

J. Kovaříček 19.7.2019 3:10

Správná informace

Naletět je sice snadné, ale existují i snadné obrany. Například: Vyžádejte si číslo volajícího a zavolejte zpět. Někteří ovšem mají pohyblivá čísla, takže stoprocentní záruka to není. Požádejte o přesný název firmy a ověřte si její reputaci na Internetu. Je-li nabídka lákavá, požádejte o její zaslaní emailem. Pokud je to černé na bílém snadněji můžete zvážit nabídku.

Dále doporučuji: Nepoužívejte hledč Google, bezpečnější je duckduckgo, Tato firma údajně nesbírá a neprodává informace o vás.

R. Langer 19.7.2019 5:50

Re: Správná informace

Jo, "údajně". :-D

Z. Lapil 19.7.2019 9:54

Re: Správná informace

Je zadarmo? Pokud ano, sbírá. Něco. Nějak. "Je-li produkt zdarma,jste produktem vy".

R. Mayer 19.7.2019 10:08

Re: Správná informace

Pokud si pamatuji, tak za největší vynález po vynalezení rozhlasového přijímače byl vypínač. Což u telefonu znamená zavěsit (ukončit hovor).

V. Kolman 19.7.2019 10:26

Re: Správná informace

Jako bonmot je ta věta časování vynálezu rozhlasového přijímače, dálnomluvu a "vynálezu" vypínače roztomilá, leč neodpovídá skutečnosti.

Zapínač i vypínač (jak jistě pane redaktore víte) vynalezl těsně po objevu "látek čilomlnných i mdlomlnných" a leydenských lahví geniální všeumělec Cimrman!