20.6.2021 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

PRÁVO: Šmejdi tu jsou stále

Velké předváděcí akce podvodníků jsou minulostí. Takzvaní šmejdi se houfně přesunuli do tištěných médií, do vod internetu nebo své „produkty“ lidem nutí přes telefon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Richtter 19.7.2019 20:45

Jo, šmejdi tu jsou stále.

například ve Strakovce, na Hradě...

P. Grigar 19.7.2019 19:50

Musíme si pomáhat, jinak to nejde..

.. moje tchyně, žena nesmírně slušná, inteligentní i vzdělaná, mi před lety pyšně ukázala nové hrnce( kosmickou technologii..) a spiklenecky mrkla.. objednala jsem vám stejné! Tož jsem jí poděkoval a projevil přání si technologický zázrak osobně převzít, až je ten hodný pán přiveze, jeden nikdy neví, že ano. Přivezl, pozval jsem ho za dveře a zahájil jednání.. byl uznalý, vstřícný a téměř bez mrknutí oka vzal zpět už dodané, vrátil kupní cenu a na realizaci další objednávky netrval. Ještě jsme mu popsal, kudy vede nejvhodnější cesta z vesnice a před domem jsem přátelsky mával, dokud jeho auto nezmizelo za kopcem. I tu poslední zatáčku zvládnul bravurně, což s jedním okem oteklým byl poměrně slušný výkon. Jak říkám, musíme si pomáhat.

J. Richtter 19.7.2019 20:48

Re: Musíme si pomáhat, jinak to nejde..

Ty vogo ty si bijec!! :-))) beru zpět vše, čím jsem tě kdy počastoval a prohlašuji se za chodící polomrtvolu, která by ti netála ani za půl facky :-))

A jak se jinak máš? Tady je kosa čoveče, chčije a chčije ...

J. Richtter 19.7.2019 20:48

Re: Musíme si pomáhat, jinak to nejde..

..s..

P. Grigar 20.7.2019 9:59

Re: Musíme si pomáhat, jinak to nejde..

.. ale houby bijec, Richt(t)er, facka coby argument jen v nejnutnějších případech, je-li možná náprava, tedy ne váš případ. Nemám rád, když někdo ubližuje dětem, ženám a slabým obecně. Dnes je doba nepříznivá, praštím vola a zaplatím jako za celý kravín! U nás v "zahnojené díře" pohoda, žně v plném proudu, sluníčko svítí, navečer sprchlo, aby se trávník pěkně zelenal. Už jste v Česku, na Seychelách si mohli konečně vydechnout?

Nezvedej pěst, když nechceš udeřit! © ruské přísloví

P. Novák 19.7.2019 18:33

opravdu?

"Už nejde jen o seniory" Opravdu se to už seniorů netýká ?

L. Novák 19.7.2019 17:18

Šmejdi nám vládnou

To nás stojí astronomické sumy.

Proč by si zlodějíčci spoléhající na lidskou blbost taky pár tisíc nepřikradli? :-P

D. Müller 19.7.2019 13:11

Podobnost čistě náhodná?

Chyby druhých vždy vidíme lépe než své, a tak mne nepřekvapuje, že autor vidí problém u prodejců všelijakého harampádí a nikoliv u své politické strany resp. "netradičního hnutí". Asi není náhodou, že elektorát hnutí ANO je shodný s cílovou skupinou "šmejdů". Metody mi již několik let připadají naprosto shodné. Sliby a chvála nebo spíše bezbřehá sebechvála svého produktu bez ohledu na realitu. A přitom je hlavním cílem si pořádně namastit kapsu. Je těžké ochránit tuto důvěřivou skupinu před těmito triky, s tím musím s autorem souhlasit.

P. Grigar 19.7.2019 19:52

Re: Podobnost čistě náhodná?

.. naprosto s vámi souhlasím, těch triků na Letné bylo opravdu příliš. Chudáci lidi..

J. Richtter 19.7.2019 20:50

Re: Podobnost čistě náhodná?

no, vsadím se s tebou oč chceš, že z lidí na Letné nikdo nikdy šmejdům nenaletěl. Můžež si kdákat co chceš, ale cílová skupina šmejdů jsou voliči Zemana a podobné lůzy.

Jsem si jist, že to víš také.

P. Grigar 20.7.2019 10:01

Re: Podobnost čistě náhodná?

.. Rich(t)er, )pouze jedinec rozumu mdlého se může sázet o cosi, co nejde s konečnou platností ověřit. Logika není vaší silnou stránkou, viďte?

K. Oldřich 19.7.2019 10:21

No, dobré jitro

Souhlas po telefonu byl platným prohlášen autorem zákona už před lety. Myslím, že to byl ten kousek, který mluví sopránem.

L. Severa 19.7.2019 9:49

Skutečně takový nesmysl platí ?

Když za první republiky můj strýc před svědky podáním ruky nějakému chasníkovi slíbil prodat svůj mlýn bylo to již definitivní. Strýc si to později rozmyslel, ale koupě byla tehdy i pro následný soud platná. Ovšem jak může platit souhlas přes telefon ? Možnost zmanipulování nahrávky by mohla vést k soudním sporům s ověřováním její pravosti, nebo i hlasu pro případ, že za poškozeného někdo "zaskočí" .

Z. Lapil 19.7.2019 10:27

Re: Skutečně takový nesmysl platí ?

Přinejmenším bude existovat nahrávka. A ti poctivější smlouvu uzavírají stylem "opakujte po mně".

A je pravda, aspoň podle Terry Pratchetta, že když se Luciferovi dostala do rukou licenční smlouva k Windows, což rozhodně nejsou žádní přiblblí podvodníci, tak ji rovnou předal právnickému oddělení pro úpis duší s poznámkou "Učte se, hoši".

S. Ševeček 19.7.2019 9:18

horší jsou

čučkaři.

Z. Velínský 19.7.2019 9:11

Tedy pane Nachere, to jste si kolosálně naběhl!

Přesně jste popsal metody šmejdů, že jdou jenom po penězích, že jejich cílovou skupinou jsou hlavně senioři. Že je třeba si na ně dávat pozor, protože se přesunuli do tištěných médií a do internetu.

S příznačnou slepotou příznivců ANO Vám uniklo, že největší šmejdi se přesunuli do politiky. Používají tištěných médií a internetu, berou to přes důchodce, a jsou ve svých podvodek stále o krok napřed. A opravdu je potřeba mít se před nimi na pozoru, jsou mnohem sofistikovanější a s pomocí zvučných jmen, často vysokoškolsky vzdělaných, ošálí kdekoho.

Ošálili i Vás, pane Nachere. Takže opravdu, pozor na šmejdy, pozor na ně!

M. Malovec 19.7.2019 9:09

Je opravdu hezké

co tady říkáte. Proč ale např. souhlas po telefonu nebyl zneplatněn již před mnoha a mnoha lety. Ví se o něm. Asi měli páni poslanci větší starost o plné držky než o blaho voličů. Termín - připravuje se zákon - znamená, že ještě uvedou šmejdi spoustu lidí do neřešitelných situací. Hanba Vám.

J. Lukavsky 19.7.2019 9:36

Re: Je opravdu hezké

"souhlas po telefonu" no není to náhodou jen logický následek nového Občanského zákoníku? Tam prý je, že i ústní dohoda je platná. Nějak se mi tomu nechce věřit neb od Starých Římanů platí "Co je psáno - to je dáno". Kdo byl ministr spravedlnosti, který tento šmejd pustil do Parlamentu? Vrátit diplom! No jen doufám, že jsem na omylu. J.L.

Z. Lapil 19.7.2019 10:19

Re: Je opravdu hezké

Ústní smlouva byla platná už v socialistickém zákoníku; předtím nevím. Ale třeba písemnou smlouvu o koupi rohlíku jsem v životě neviděl.

Jezdíme na tábor. Rodiny s dětmi. Prvním činem zásobovačů je návštěva místní vesnické samoobsluhy a oznámení (snad ani ne objednávka), že prodají 100(?) rohlíků denně navíc. Zeleninu od místního farmáře objednáváme telefonem, takže zásobovač dorazí, nafasuje připravené bedničky i s fakturou a nazdar, všichni jsou spokojeni. Jasně že se to musí zúřadovat, ale smlouva se uzavírá ústně. V té sámošce tuším v průběhu tábora skrzevá SMS (bereme i jogurty a tak).

Dokonce snad existuje i zákon (vyhláška), že smlouvy "obvyklé" mohou uzavírat i osoby de iure nesvéprávné, například děti. Jinak by si nekoupily ani zmrzlinu.

P. Khail 19.7.2019 11:07

Re: Je opravdu hezké

Já bych řekl, že písemnou smlouvou o koupi rohlíku je paragon z pokladny. Jeho existence usnadňuje reklamaci.

Z. Lapil 19.7.2019 12:16

Re: Je opravdu hezké

Ve skutečnosti jsem na hodně tenkém ledě, ale podle mě je to jen doklad o zaplacení; ani ne jako faktura, spíš něco jako výpis z účtu. Počítám, že při reklamaci je to ekvivalent dvou věrohodných svědků, i když - hádejte, co bych u soudu předkládal raději :-).

L. Novák 19.7.2019 17:23

Re: Je opravdu hezké

Jenomže ten "doklad o zaplacení" neříká nic jiného, než že jste dobrovolně s obchodníkem uzavřel smlouvu o koupi za podmínek stanovených zákonem.

J. Dvořák 19.7.2019 9:07

Re:

A nesedíš náhodou v parlamentu ČR?

K. Janyška 19.7.2019 8:54

A čemu se divit ?

Lidi jsou lidi, někteří až skoro nelidi... Dzp.

R. Dubravský 19.7.2019 8:49

Tihle šmejdi...

...jsou pouzí čučkaři proti státu, který nám bere více jak polovinu vydělaných peněz a stále je mu to málo.

K. Janyška 19.7.2019 10:37

Re: Tihle šmejdi...

Stát jsou také lidi. Modelují ho občané svými ujetými názory skrze parlamenty světa... Dzp.

D. Polanský 19.7.2019 8:05

Vždy byli a budou lidé,

co nechtějí poctivě pracovat, ale nepoctivě okrádat jiné.

J. Jurax 19.7.2019 12:20

Ano.

A ti nejvýkonnější z nich tak činí skrze politiku.

L. Novák 19.7.2019 17:25

Re:

Tak. Babiš "nekradne". Kradou jenom ti ostatní... :-P

Kdo tomu věří, je vůl.

I. Mertl 19.7.2019 7:31

Slyšte, slyšte

autor má pravdu, šmejdi jsou tu stále. A stále budou a je nutno se jim bránit. Samozřejmě. Díky za upozornění. Leč jedna důležitá informace chybí. Je to ta o autorově šéfovi. Ano, Andrej Babiš je ten superšmejd, který sice neprodává předražené kastroly, ale populistickými hesly "Všichni kradú" a "Bude líp" láká naivní lidi a přitom privatizuje český stát.