8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

PRÁVO: Petr Zelenka

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr z Tábora 25.2.2008 20:52

existují normální vrazi ?

Nevím zda existují "normální" vrazi. Já si myslím, že každý je částečně postižený, ale to neznamená, že nerozpozná následky svého počínání.Zajímalo by mě, zda pan Bílek a jemu podobní by měli takové pochopení pro masového vraha, kdyby mezi jeho obětmi byl někdo z jejich blízkých.

Civilizovanější státy které si více váží lidského života svých spoluobčanů, mají trest smrti mimo jiné i kvůli minimálnímu zadostiučinění pozůstalým po obětech.

Milan 25.2.2008 18:30

Před několika dny....

jsem v Deníku Chomutovska četl,jak si naši odsouzenci na doživotí žijí z našich daní.Cela velká jako můj obývák,televize,lednička,varná konvice,postel,- každý měsíc návštěva,vycházka,ale žádná práce,prostě HOTEL!!! Mají na svědomí několik lidských životů - dá se tady vůbec mluvit o nějaké spravedlnosti???? TREST SMRTI !!!

xxx Kubeš 25.2.2008 16:49

S autorem

nesouhlasím. Autor je v rozpacích z rozsudku vyneseného nad heparinovým vrahem. Dále toho vraha dává do role zlomeného člověka,, který byl obětí vlastního osobního a psychického selhání. Myslím si,že každý vrah je obětí svého selhání a není nic divného, že je většinou každý vrah zlomen z toho, co ho čeká. Naopak se divím jeho otci, který místo toho, aby se styděl za to, jaké stvůře dal život, tak se ho snaží za každou cenu hájit. Z toho vyvozuji, že tento otec je případ pro psychiatra.

Šerlok Homeless 25.2.2008 19:19

Re: S autorem

Autor zřejmě neakceptuhe, že vrah by měl nést následky svého osobního selhání. Jo, dokud si užíval pocit moci, když sledoval ten frmol po podání heparinu, tak se jistě cítil na koni. Když padla klec, tak je to "zlomený člověk".

Aby nebyl zlomený, měli by ho občas pustit s heparinem k nějakému tomu pacošovi. Dostal by svou drogu a byl by OK.

Tamarka 25.2.2008 14:12

Souhlasím

že  vrazi u nás dostávají někdy až směšně nízké tresty jen na základě pochybných polehčujících okolností.  A za naprosto skandální pokládám tresty, které se udělují rodičům, kteří utýrali vlasní popř. nevlastní děti(viz příklad Helena Čermáková,..atd.)  . Mám dojem, že nejvyšší tresty v těchto případech byly tak kolem 12 let.  To je výsměch

A Zelenka si doživotí rozhodně zaslouží!!!!!!!!

Lada 25.2.2008 13:09

Nevim

proc se dnes s vrahy delaji takove ciraty. Za prvni republiky kazdeho povesili. Proto jako obcan teto zeme a danovy poplatnik zadam, aby byl kazdy vrah prvni kategorie povesen.  

honzak 25.2.2008 12:44

jímá mě hrůza!

byl by to pěkný návod, jak se vyvlíknout např. ze sériové vraždy! Měl jsem nutkání, ti lidé by stejně zemřeli a při přelíčení jsem se omluvil pozůstalým.

Souhlasím s tím, aby loupežní a bestiální vrazi dostali doživotí už při první vraždě.

Lobo 25.2.2008 16:06

Re: jímá mě hrůza!

Jsou to kecy. Autor nejpíš nemá ponětí, co je to obsedantně-kompulzivní porucha.

Šerlok Homeless 25.2.2008 19:28

Re: Re: jímá mě hrůza!

Přesně tak. Zelenka prostě nepočítal s tím, že mu na to přijdou. Užíval si pocit z nekontrolované moci, z toho, že může působit poplach aniž by byl postižitelný. Když jej vyvedli z omylu, tak má kocovinu a je "zlomený člověk". To, že není schopen nést důsledky svých vlastních rozhodnutí, je pouze a pouze JEHO věcí.

kerim 25.2.2008 11:35

Dojemné...

Tak zavraždil Zelenka sedm lidí, nebo ne?   De facto nám opatrně sdělujete, že by měl ve srovnání s ostatními vrahy dostat méně. Vždyť měl to neovladatelné puzení....  Jeho otec si to také myslí, tak jste už dva.  Když už projevil tu lítost..... Nechápu, jak  může někdo s minimem taktu a slušnosti publikovat takovou pomatenou scholastiku.

ceskej Honza 25.2.2008 11:51

Re: Dojemné...

autor má naprosto pravdu. Já pujdu jeste dál a tvrdím, ze pan Zelenka zabil lidi nemocné, mozná jim usetril dalsí trápení a umreli by o mesíc pozdeji. Rozhodne je nechtel okrást, nebo jim ublízit! Za svoji schýzu byl po právu potrestán!.

Avsak násilníci a vrahouni o kterých se autor v clánku zminuje, by potom museli dostat nejméne také tolik, ba jeste více a nejlépe v nejakém pracovním tábore odkud není návratu. Ti jsou totiz spolecnosti daleko nebezpecnejsí, nez celý pan Zelenka.

Lada 25.2.2008 13:16

Re: Re: Dojemné...

No to je pekna debilita. Nekdo pujde na banalni operaci prostaty nebo kyly a nejaka bestie ho zavrazdi. 

Harry 25.2.2008 14:17

Re: Re: Dojemné...

nemate pravdu. kdyz ta chudak zenska zila s nejakym syranem par let tak asi musela casem rozpoznat, ze je to magor a proto se s nim rozesla. jeji chyba byla ze neodhadla ceho je schopen. take matka ci babicka, ktera ma takovehoto syna ci vnuka musela videt, ze jsou to pekna kvitka. ale pacos, ktery jde do spitalu, bezmocny a jde se tam vylecit je naprosto neschopen po 5 minutach poznat, ze ten sanitak co mu picha kapacku je psychopat. mozna za tyden dva. cili u zelenky to je navic k vrazde i zneuziti privilegovanoho postaveni zdravotnika k pacientovi.

Hranicar 25.2.2008 18:33

Re: Re: Dojemné...

Stydim se, ze ziju v zemi, kde policie neni schopna takovou bestii umucit. 

ceskej Honza 26.2.2008 7:04

Re: Re: Re: Dojemné...

Máte dobré srdce.

Šerlok Homeless 25.2.2008 19:30

Re: Re: Dojemné...

zelenka nemá žádnou schýzu. Své oběti samozřejmě nechtěl okrást ani jim ublížit. To, že umíraly, bylo jen vedlejším (a jemu lhostejným) důsledkem aplikace jeho "drogy" - totiž pocitu nekontrolované moci bez odpovědnosti.

ceskej Honza 26.2.2008 7:03

Re: Re: Re: Dojemné...

pro pocit  "nekontrolované moci bez zodpovednosti"  mohl jít pan Zelenka do Ceské politiky a nemusel by vrazdit. Podle mne je to jasný úchylák.

Petr Benes 25.2.2008 11:21

ano, tressty za brutalni vrazdy jsou u nas smesne.

sleduju obcas nejake dokumenty o zajimavych pripadech vrazd v USA a tam za takove vrazdy nikdy nepada trest pod 20 let, vetsinou prevazuje dozivoti nebo trest smrti. treba za vrazdu ditete bych daval opratku, u nas tedy jen dozivoti, ale bez moznosti propusteni. takovy clovek nema venku uz nikdy co pohledavat.

janoryna 25.2.2008 11:08

pan bílek se toho zelenky nzastává.

tvrdí jen, že za to, když vás někdo rozčtvrtí a pak zahrabe, tak dostane třeba jen 10 let, protže projevil lítost. bílkovi nejde o zelenku, ale o ty bestiální vrahy čtvrtící či škrtící své oběti. 

hlava22 25.2.2008 10:38

Přiznání

Vypadá to, že co nevidět se u našich soudů budou vyskytovat  přiznání typu " já bídný červ "  a pokud bude  na oddělení  klepat  bačkorami  víc simulantů, než je zdrávo, primář už někoho najde.

Jane 25.2.2008 10:05

pro autora

Schytáváte to ze všech stran - ale já s vámi souhlasím. Tresty za bestiálnost, za surovovst, za nelidské chování jsou u nás směšné. Problém vůbec není v tom, že by Zelenka dostal vysoký trest. Dostal - a podle mého oprávněně. Ale spousta jiných pachatelů dostala směšně nízké tresty. A těm bych trest přidala. Hodně přidala. A je tu ještě jedna věc, společná celému civilizovanému světu - a přesto podle mého názoru špatná. Chováme se k různým lidským bestiím lidsky. Měli bychom se chovat tak, jako oni. Méně lidsky, více bolestivě - a tím i účinně.

ceskej Honza 25.2.2008 12:32

Re: pro lady Jane

naprosto správne. Vezení je navíc tzv. "Nápravné zarízení".  Pana Zelenku tam asi budou dosmrtne napravovat, ale já bych se vedle neho nebál bydlet na patre i kdyby ho nezavreli !

Zato clovek ( dá li se tak nazvat ), kterej zabije babicku pro peníze, toho se bát asi neprestanu a tady je treba  trestat prísneji, evnt. napravovat déle, nejlépe dozivotne.

Harry 25.2.2008 14:19

Re: Re: pro lady Jane

nechal byste si od nej ba i pichnout nejakou tu kapacku ze? at je naky vzruso.

ceskej Honza 25.2.2008 14:53

Re: Re: Re: pro lady Jane

já se p. Zelenky urcite nezastávám. Jen tvrdím, ze uz není spolecensky nebezpecný. Na rozdíl od vrahounú, kterí nebezpecní jsou a bývají stíháni na svobode a dostávají smesné tresty. 

Diana 25.2.2008 8:46

Blábol

Pane Bílek, po přečení vašeho člávku jsem měla co dělat, abych nezačala ronit krokodýlí slzy nad ubohým zlomeným člověkem, který sice vraždil jak na běžícím pásu bezmocné lidi, odkázané na jeho pomoc, ale u soudu pak projevil lítost a omluvil se. Skvělý!!! Díky takovým jako jste vy a vám podobným jsme dneska tam, kde jsme. Že se bojíme po setmění vyjít na ulici, že se bojíme jít opuštěným parkem, že se bojíme už prakticky všeho. Zlodějové, lumpové a vrahové mají dneska pré, každý vykřikuje pouze o jejich právech - na právech obětí a pozůstalých nezáleží!!

MLOK1 25.2.2008 10:00

Re: Blábol

Diano, četli jsme oba stejný článek od pana Bílka? Já jsem se v něm dočetl, že pan Bílek považuje trest pro vraha Zelenku za přiměřený, ale pozastavuje se nad NEADEKVÁTNĚ NÍZKÝM TRESTEM ostatních chladnokrevných vrahů.

       Neberte to prosím jako ironii, ale přečtěte si článek pana Bílka ještě jednou a pozorněji.

       Přeji Vám hezký den.:-)

milkom 25.2.2008 10:10

Re: Re: Blábol

Článek je opravdu chaotický blábol, proto také umožňuje aby si ho každý vyložil podle svého. Pan Bílek si tam sice přímo neprotiřečí, ale má k tomu v několika případech velmi blízko. Přečtěte si ho taky znovu.

Harry 25.2.2008 14:28

Re: Blábol

no ono je to mozna tim, ze ta mrtvola uz nikoho nezajima, ta uz muze prinest uzitek akorat havranum (minena pohrebni skuzby). zato obzalovany vrah, to je pro advokaty zlaty pramen. proto se vsichni sletnou a staraji se zda jeho cela je dobre vetrana, strava dostatecne pestra, zda ve vezeni netrpi nedostatkem sportovniho vyziti. a kdyz ho popravujou injekci.... no to je kriku zdali pritom netrpi, aby ho to nedej boze bolelo. to ze umlatil nekoho palici nebo ho zavrel do kufru auta a ten umiral nekolik hodin? proste obzalovany vrah je sousticko pro pravniky a tak se staraj. on take nebude koukat na grosik ze?

jurist 25.2.2008 8:41

Milý autore,

napiště příště třeba něco o fotbale. Tomu - jak známo - také rozumí každý. :-/

milkom 25.2.2008 8:33

Trochu chucpe pane autore

Vrah, který zabijí nemohoucí, děti a na jiných závislé osoby jen tak, je jistě blázen a měl by být léčen... Samozřejmě souhlasím - pokud léčba bude provedena chirurgem Mydlářem, nebo pomocí terapie na zařízení Dr. Josepha Ignace Guilotina.