Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

dragon

3. 10. 2006 17:06
nesouhlasím s výjimkami

zákon má platit padni komu padni. Jsou trestné činy, u nichž existuje ohlašovací povinnost (č jak se to správně jmenuje). Nevím, proč by určitá skupina měla mít výjimky.

0 0
možnosti

VLK

3. 10. 2006 11:47
Bohuzel musi suplovat policii

Vzhledem k situaci v nasi spolecnosti musi novinari ve spojeni s verejnym minenim casto suplovat praci zkorumpovane policie. A tak ji nutne nejaky institut ochrany svedka prislusi. Tedy moznost tajit svuj zdroj. Samozrejme s kazdou svobodou jde ruku v ruce i zodpovednost za ni. Takze novinar je odpovedny za zverejneni informace, pokud nechce zdelit svuj zdroj. A tak pokud jeho zdroj keca a pomlouva, muze byt zalovan novinar za pomluvu.

0 0
možnosti

m

3. 10. 2006 12:01
Re: Bohuzel musi suplovat policii

Bohužel, jsem přesvědčen, že existuje v poměru stejně či více zkorumpovaných či zkorumpovatelných novinářů než policistů. Navíc, média, alespoň některé , pracují s presumpcí viny. Příklad ? Prezident hodlá odměnit medailí svého mluvčího. Skutečnost ? Záměna jmen. Byl to záměr ? Pokud ano, je to na pováženou . Qui bono ? Byl to omyl ? Ano, jsme lidé omylní, ale pustit do médií neověřenou informaci o konání hlavy státu považuji za přinejmenším neprofesionální. A odpovědnost ? Nějak se vytratila.

J.Dolanský

0 0
možnosti

gerontusinza

3. 10. 2006 9:39
Pane Žantovský, hezké.

Proč ale u těch novinářů je to slovo etika tak strašně v rozporu s tím co píší a dělají?. Když slyším od novináře slovo etika, chce se mi jen neartikulovaně řvát.

0 0
možnosti

clay

3. 10. 2006 12:01
Re: Pane Žantovský, hezké.

když vám se chce neartikulovaně řvát u kdejakého slova....

0 0
možnosti

penzista

3. 10. 2006 8:50
Utajování zdroje je na místě, pokud

informace od tohoto zdroje je pravdivá. Pokud však jde o vyslovenou lež a je za ni novinář žalován, potom má dvě možnosti vzít vše na sebe a říci, že si to vymyslel, tzn. převzít osobní zodúpovědnost za tuto lež, nebo prozradit zdroj této lži. Vše záleží pouze na dotyčném novináři.

0 0
možnosti

herdekbabka

3. 10. 2006 8:35
mno, nějaký způsob - jak zjistit jestli jde o zdroj nebo o záměrný výžblebt pisálka být musí.

Existuje taky termín - vyloučení veřejnosti a tedy ........

0 0
možnosti

A.S.Pergill

3. 10. 2006 7:44
Existuje také lékařské tajemství (vztahuje se obecně na všechny zdravotnické pracovníky), podobné postavení mají i advokáti a kněží

Pokud novinářům neumožníme utajovat zdroje, mohou si usělat Bc na škole příslušného směru a tvrdit, že jim to řekl nemocný, který jim to řekl, když s nimi probíral své zdravotní potíže. Nebo získají postavení kněze v nějaké sektě a budou to presentovat jako zpovědní tajemství. Atd.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz