23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

PRÁVO: Kdybych byl soudcem Šottem

Na základě zjištěných skutečností bych došel k předběžnému závěru, že 1. Farma Čapí hnízdo nesplňovala ani jednu z podmínek Výzvy č. 4. 2. Žádost představenstva podepsaná paní Nagyovou obsahovala nedoložitelné tvrzení o tom, že Čapí hnízdo naplňuje definici malého a středního podniku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vorlický 19.9.2022 8:11

Celá kauza je docela jasná. Byla tak od samého před lety začátku.

Vyjdu z předpokladu, že podmínky pro získání dotace nedali dohromady lumpové nebo hlupáci. Podmínky tedy obsahují pokyny jak mají patřičné orgány žádost o dotaci přijmout, vyhodnotit a pak o ní rozhodnout. Rozhodly kladně. Teď jsou o rozhodnutí pochyby. Je tedy 1) třeba prozkoumat činnost orgánů, ne činnost žadatele, protože tu jako žádost o dotaci již orgány prozkoumaly. 2) je možné, že orgány byly žadatelem podvedeny. Případný podvod lze ale řešit pouze až bude objasněna činnost orgánů.

Připadá mi, že úkol soudu má spočívat v tom, jak orgány všemi možnými právními fígly z kauzy vyvinit. Pánové Ševeček a Hatina už takové nastiňují.

S. Ševeček 19.9.2022 7:32

vylučují se roky nepodnikání.

J. Chýla 19.9.2022 7:20

Ale FČH od roku 2000 nepodnikala vůbec, viz odkaz na blog Kdybych byl komisařem Nevtípilem II, kde reaguji na stejnou námitku.

S. Ševeček 19.9.2022 7:14

máte tam základní chybu - dva roky v cestovním ruchu NEMUSÍ.

/dva roky se vztahují jen na podnikání, jakékoliv; stačilo by, kdyby firma, třeba ve výrobě krajek, doplnila "ruch" před podáním žádosti o do tácu.

P. Hatina 19.9.2022 6:15

Děkuji za velice podrobně zpracované informace, které by jistě celý případ zjednodušily.

Nicméně jsem při čtení narazil na jednu větu, v odstavci "..Pokud pracovníci OAP .." je uvedeno ".. je zaslána elektronickou poštou .."

Tedy, zdá se mi nepravděpodobné, že by v tak staré směrnici bylo požadováno zasílání úředních pokynů tímto způsobem. (Lze o tom diskutovat).

Tudíž, spíše předpokládám, že ta směrnice je citována v mnohem novějším znění, s aktualizacemi, z dob, kdy u nás už byly uzákoněno používaní, i u těch malých subjektů používání DS či jiné elektronické komunikace.

S tím se ale musí počítat se všemi právními předpisy, v tomto případě že vždy je nutné vycházet z jejich znění platném v tom rozhodném čase. Což je pro běžného člověka nesnadné. Prakticky to asi lze jen s pomocí speciálních programů, které evidují celou historii právnických předpisů a toto znění dle zadaného datumu nalézt a zobrazit. ale ty jsou dosti drahé a většině lidí nepřístupné...Ale mohu se mýlit...

M. Mařák 19.9.2022 5:44

Zajímavé informace.